Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

 Vulkanicka cinnost nie je len vybuch sopiek, lavove prudy pomaly tecuce prispeivaju aj co2. 

 

Zase: Ano, ale dolezite je akou mierou prispievaju CO2?

 

Rocny odhad produkcie sopiek je asi 0.3 Gt rocne, co je prirastok asi 0.1 ppm k sucasnej koncetracii CO2 : 400 ppm

Citlivost teploty na koncetraciu CO2 je logaritmicka, takze rocna produkcia sopiek by sa musela zvysit 1000-nasobne (100 ppm), aby to vobec malo nejaky rozumne meratelny efekt na teplotu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co konkretne si slubujes od toho, ked popieracovi klimatickej zmeny ukazes takuto konspiracnu zumpu?

Ze zahodiac fakty a kriticke myslenie a prejdu na tvoju vieru?

Za taky vyplach mozgov by sa nemuseli hambit ani bolsevici...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedal som to len pinokia tu :) Co vycisluje ako moze 0,001 podiel niecoho mat nejaky vyznamny ucinok, alebo sermovaním ako kocur v cizmach sablickami priamok :)

ale tento dokument je zaujimavy prave tým ako velka skupina "vedcov"  je to proti, to je naatom najlepsi bod celeho videa, som vedec lebo som sa tak nazval a urobil argument ako robi blazon jaray po forach a blogoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Ja som tiež "klimatoskeptik"..

CO2 je skleníkový plyn... Skutočne spôsobuje "GW"..

Áno.. Ľudstvo je "prírodná pohroma"..

Sú to skutočné problémy..

Čo mi teda vadí?

"Riešenia" týchto problémov..

Tie "riešenia" sú totiž ešte väčšia katastrofa..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak kto popiera GW nema co riesit ci ako? Tak ak si klimatoskeptik tak nebudes tvrdit ze ma na tom podiel clovek, nepoplietol si sa? Cely cas a taka je logika veci, ze najskor treba najst spojitost preukazat az nasledne navrhnut co s tym, a riesenia : poviem ti uprimne to su tiez nezmysly .. Aj ked mozno ale to by musel byt konsenzus ze ano mame tu GW a je tam v tom clovek

 

a dolezite je toto: ci je za tym clovek alebo nie je AZ TAK dolezite, ale v zmysle geologickeho obdobia sa dostavem von z obdobia holocenu po dobe ladovej, takze keby ti simpanzi aspon trocha rozumeli prirode vedeli by ze su tu cykly roznej urovne a nebude to stabilne naveky, takze bud pride oteplovanie alebo ochladzovanie, prislo oteplovanie nasli sme spojitost a doba ladova teda neprichadza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Keď si myslíš že je to závažný problém..

Tak nejaké riešenia navrhni..

Inak ich za teba vymyslia politici a lobisti.. A tie v zásade povedú len k tomu aby si niekto "namastil kapsu"..

Problém bez riešení.. Nie je problém..

Kým ty sám neponúkneš riešenia, odmietam tvoje osobné problémy uznať za svoje..

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Ak si taký ťažký "génius", že vieš identifikovať "problémy ľudstva"..

Tak by si mal byť akožto "génius", schopný vymyslieť k ni riešenia..

Ak nie.. Tak nie si "génius"..

Ak "riešenia" ktoré miesto teba vymyslí niekto iný, spôsobia viac škody ako osohu..

Budem za to viniť teba..

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý alamo, čo ty máš furt s tými riešeniami na všetko v universe?

 

prečo a ako funguje vesmír, na tom špekuľujú nespočetné roky nespočetné záľahy vedcov kdejakých odborov, a my sme tak maličký kúsok toho vesmíru, že môžeme akurát vyrábať teórie, aj pán Hawkung mohol akurát tak vyrábať teóie, a to bol iný pán...

 

úplne rovnako je to s riešením a neriešením klimatických zmien...

čo chceš riešiť, keď popieraš spolu s Trumpom, že klimaticky sa tu nič nedeje.... aj keď nám tu v záhradách vyvádzajú tornáda a sú stovky dôkazov o sťahovaní endemitov a kdečoho, nechcem sa znovu opakovať, .... možno je to len menšie zmena v pulzovaní Zeme, ale nevieme.... v každom prípade zažívame globálne oteplovanie, ale aké tu chceš po nás či po komkoľvek tu riešenia?

 

hlavy sveta sa nevedia ani len dohodnúť, či naďalej pľundrovať a púšťať jedy do luftu, polovica sveta sa snaží aspoň niečo, polovica na to kašle zvysoka, aké ty tu chceš riešenia celosvetového problému od jednotlivca, hociktorého?

 

osobné problémy?!

 

problém bez riešenia nie je problém?!  ... to si kde vyčítal, či to je z vlastnej hlavy? : )

skutočne, povedz to tým, ktorých každý rok vytápajú rozvodnené rieky a prívalové dažde,  povedz to topiacim sa ľadovcom, že nemajú problém, lebo zastaviť to nevieme, tak čo.... :doh:

 

daj sem tvoje riešenia.... nech vidíme, čo si vyvŕtal.

 

jaj... vlastne to asi nepôjde, lebo kde nie je riešenie, nie je ani problém... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Moje riešenia?

Je potrebné vymeniť kvantitatívny rast za kvalitatívny rast..

Je potrebné zmeniť ľudské predstavy o tom čo je to "blahobyt"..

Je potrebné dohodnúť sa na tom, čo vlastne vyššie napísané znamená..

Máš niečo proti tomu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to znie ako plan od nacistu alamo, nie si aj nacista?

A ked sa pytas na riesenia, tak riesenia sa predsa objavili aj sa ich snazia uviest, pretoze tvoje napady nijak neznizuju co2, su to len nejake vseobecne reci. Dokonca ked si sa pytal na riesenia aj tyso ti ich tu daval , dodavat do atomosfery areosoly. LEnze tie po case padnu na povrch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty si nic nenavrhol len ako dobsinsky si napisal vety ktore mozu znamenat cokolvek lebo kto posudzuje " co je to to kvalitativny rast" co si pod tym predstavujes.

 

Ak chces trvalejsie riesenia vybudovat kozmicke zrkadla v nejakej vzdialenosti od zeme, ktore by regulovali mnozstvo slnecneho svitu pootacanim sa, zaroven by mohla byt vyrobena elektricka energia a dodavana aj na zem. Porovnaj svoje napady s tymtotu.  A to vazne, co si napisal ze budes mna vinit za to ze som nedal riesenie, sak to je argument z tretej cenovej skupiny ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Jednoduchšie asi bude napísať, čo si pod tým rozhodne nepredstavujem..

Rozhodne si pod tým nepredstavujem, proces pri ktorom jedinec mentálne patriaci do "rozvojového sveta", "pretrtká" vymoženosti západnej civilizácie ako sú vyspelé zdravotníctvo (napr. očkovanie), alebo pokrok v produkcii potravín, na to aby splodil ešte viac "sociálnych prípadov", o ktoré sa zase bude musieť starať niekto iný..

Nepodporujem "perpetum mobile" vyrábajúce akurát ďalšiu biedu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Moje riešenia?

Je potrebné vymeniť kvantitatívny rast za kvalitatívny rast..

Je potrebné zmeniť ľudské predstavy o tom čo je to "blahobyt"..

Je potrebné dohodnúť sa na tom, čo vlastne vyššie napísané znamená..

Máš niečo proti tomu?

 

prosím prečo si agresívny? nemám proti tomu nič, konečne sa niekam dostávame...

 

ok, to všetko je potrebné, súhlasím....  teoreticky by sme to teda mali... aj s vyrábaním ďalšej biedy, súhlas...

ovšem teraz prosíme tvoje riešenia konkrétne pretavené do praxe, milý alamo.... čo to všetko presne znamená?

čím začneš?  ako? ako to spraviť? čo teda musíme robiť pod tvojím velením konkrétne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to co navrhujes alamo su nacisticke riesenia ktore oeperuju so "zdravym rastom" na ukor slobody, diktat nejakeho dalsie hlupaka na planete to je presne to co nepotrebujeme. Tvoje riesenia su ani neni riesenia, su to len prazdne vety nic viac, zameraj sa skor na to ci chces popierat oteplovanie, pretoze inak debata nema vyznam, my tu o ziadnych rieseniach nerozhodujeme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Ak myslíš "slobodu" nezodpovedných (otrokov vlastných vášní..), chovať sa nezodpovedne.. Tak áno.. Asi som horší ako "Hitler"..

Ak sa ti moje riešenia nepáčia.. Tak navrhni svoje vlastné! Znovu ti opakujem..

Porovnáme dôsledky.. Uvidíme..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty mas nieco s ocami? mas ich vyssie tie tvoje riesenia, ty chces riesit nieco ked ani nevies v ktorej skupine si ci popieracov ako je bambulko alebo sa hlasis k tomu ze veris tomz ze za to moze aj clovek a bude to horsie, nejaka fasiticka politika kotlebovcom "pritenotvanych" ma nezaujima.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Tak navrhni lepšiu "politiku"..

Naozaj.. Skutočne by som rád počul lepšiu..

Pretože riešenie "obrniť sa železnou trpezlivosťou" a "ľahostajne" sa dívať aspoň jeden rok na to, ako sa "utečenci topia v mori", aby pochopili že ich problémy sú skutočne ich vlastné, a majú si ich riešiť doma sami..

Pretože každá naša pomoc, ešte viac ten marazmus prehĺbi..

To bude pre "morálku" fakt záhul..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty co bluznis? sak som ti napisal riesenie, aj existuju riesenia, zmenit zavislost na fosilnych palivach raz predsa dojdu, postupne nahradit, vypustat areosoly, a pokial chceme klimu efektivne regulovat v kozme vybudovat siet zrkadiel ktore budu regulovat slnecny svit pootacanim sa, budu vyrabat aj elektricku energiu. Takze ak to nevidis ja uz neviem co si ty za blazon.

 

Tak co z toho sa neda uskutocnit alamo? zmiznes ako gafor a rieisis tu utecenecku krizu a problemy s preludnenim planety, to nech si riesia nacisti ja sa do tohto nezapajam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejdeme prebudovat planetu za rok ze? jedna sa o 100 rokov, takze sa pekne ukludni, to co je nevyhnutnost je nevyhnutnost to ja nezmenim, ked niekto vybuchne, ci ho zaplavi voda ja nezmenim, dolezite je co sa da urobit do buducnosti a ked bude hlupost velit tak to bude o moc dramtickejsie. Takze mas riesenia a uz mozes vypravat ze neexistuju ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov