Jump to content

game
 Share

Recommended Posts

teraz je mojím favoritom už pár týždňov senzačný stredoveký brat Cadfael z príbehov Ellis Petersovej ...

pomenší, svetaznalý, premýšľajúci, bylinkár, mastičkár, bývalý križiak, vždy sa postará o prekvapenie či už vo svojom živote, či živote niekoho iného, svojím príjemným kľudným prístupom si získava čitateľa aj postavy príbehov, nosí vyblednutú čiernu mníšsku kutňu, má okolo šesťdesiatky, a už má stuhnutejšie kĺby a ako sa patrí, nosí na hlave ako ostatní bratia tonzúru ... je proste úžasný :)

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• game

10

• chorche

5

• weirdo

3

• phersu

7

Na prve miesto davam jednoznacne Horatio Caine (CSI Miami) :thumbsup:

Druhe miesto obsadil Harry Bosch (M.Connelly)

Tretie miesto Richard Krauz (D.Dán)

nečítal som celú diskusiu ale mám taký pocit že sa v nej dosť neprávom zabúda na Detektíva Orieška :zubiska: (daboval ho tuším Dočolomanský)

ale keď už by som si mal vybrať detektíva tak jednoznačne by to bol Phil Marlowe :thumbsup:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• game
      By game
      občas je ťažko odlíšiť, a zvyčajne tieto filmy nesú označenie všetkých troch žánrov, dnes sú krimi aj trochu thrillery, thrillery aj krimi, čistých detektívok je pomenej.

jeden zo starých filmov, ktorý vznikol v roku 1957, je Svedok obžaloby / Witness for the Prosecution

videla som ho kedysi pred dlhými rokmi, čb, a je to skvelý film, odporúčam pohodlne si sadnúť a s úsmevom sa v ňom vyžívať ...
      sfilmovaná divadelná hra Agathy Christie, ale s menšími zmenami, oživený plnokrvnejšími charaktermi a humorom, bol svojho času nominovaný na 6 Oscarov.
      má skvelú atmosféru, skvelé herecké výkony, a dodnes je vysoko cenený o jednu - dve generácie mladšími divákmi ako 250. najlepší film.

http://www.csfd.cz/f...vedek-obzaloby/

ktoré filmy z týchto žánrov nechali vo vás stopy ? klasické filmy, kino alebo tv filmy z týchto žánrov, ktoré stoja za zmienku ... ? :)
    • game
      By game
      :)
      milovníci klasiky - tiež tak milujete starú dobrú "klasickú" detektívku ?

Agatha Christie nemôže chýbať , hoci nie všetky jej knihy sú práve najvydarenejšie, ale v tom množstve jej to rada odpustím...
      Rex Stout a môji miláčkovia : Nero Wolfe a Archie Goodwin .... nenapodobiteľní a jedineční ....

a Gardner a jeho Perry Mason .... v detstve som mala neustály hrozný pocit, že nemôže zahynúť, nemôže skončiť, nemôže odísť, lebo na svete skončí spravodlivosť .... :)
      / nikdy žiadna nebola, ale keď som otcovi kradla knižky, ešte som to nevedela .... :lol: /

a Upfield a jediný a svojrázny Napoleon Bonaparte .... a ten nádherný austrálsky svet

a osamelí rytieri : Lew Archer a Phil Marlowe....

mala som v mladosti zaujímavých priateľov.... a určite som na mnohých zabudla .... veď ja si spomeniem .... na dobrých priateľov sa nadobro nezabúda ;) ;)
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy