Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 53
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    10

  • phersu

    7

  • chorche

    5

  • nutrinka

    3

O mojej minimalke sa taktiez neda povedat, ze by bola kniha a pritom je to publikovane relativne verejne. Dobre, ako nalozit s filmovymi dielami? TZypu Monk a Derrick, ktorym sa ani nesnivalo o filmovej predlohe?

 

chorche, ponáhľaj sa pomalšie - sem-tam si možno všimneš aj nejaké zmeny ... vložím to sem znovu len pre teba, ok ? :lol: :

 

 

zmena

 

pretože výber vyvolal netušené vášne, vyberáme detektívov zo všetkých médií : z kníh, filmov, seriálov, poviedok, románov, .... z čoho len chcete - a prosím oboznámiť ostatných s menej známymi detektívnymi postavami . ďakujem vám všetkým .

 

 

takže sa netráp scenármi, románmi, tv seriálovými detektívmi ... a tak ... dobre ? díky moc :)

 

 

 

weirdo,

 

Kalle Blomqvist

zrejme tu nebude priveľa čitateľov, ktorí ho poznajú - kto to je ? :) ďakujem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som tu zostala dlžná nejakých knižných detektívov :

 

Joe Alex

Lincoln Rhyme

 

Travis McGee

Lew Archer

Phil Marlow

 

takže : niektorí z nich sú stará klasika, niektorí novšia .... tak poďme na to :

 

 

Phil Marlow ja klasická klasika ... je to po detektívkach Dashiela Hammeta prvý skutočne tvrdý samotársky, v osobnom živote nie veľmi šťastný súkromný detektív ... jeho autorom je Raymond Chandler

 

Lew Archer je z podobného súdka, mala som ho trochu radšej ako Phila Marlowa, ktovie prečo ... zdal sa o kúsok jemnejší, jeho prípady mali korene vždy v minulosti ... keď sa niečo utajilo, zamenilo, zničilo - a po rokoch to vystrelilo aktérom rovno do tváre - jeho autorom bol Ross MacDonald

 

Joe Alex patrí k detektívom - amatérom, autorom kníh je rovnako Joe Alex, pretože je to vlastne postava spisovateľa, detektívkara... mimochodom patrí k veľkému boomu kvalitných poľských detektívok zo 60. rokov ... príbehy sú anglické, rovnako ako aktéri kníh ... sú nápadité a dobré

 

Travis McGee - je novší, ale nie veľmi nový .... je jedným z amatérskych detektívov spisovateľa Johna D. MacDonalda ... vo svojich knihách používa viacero detektívov, tento je zvláštny svojím priateľom, životným štýlom, postojom k životu, postavou a riešením problémov

 

Lincoln Rhyme - je v prvom rade geniálny tetraplegik ... vyšlo už pekných pár kníh s jeho príbehmi ... odborník na forenznú detektívnu prácu, nešťastná náhoda na mieste činu ho pripravila o možnosť pohybu ... je čierny, úžasný, múdry, perfektný a vo filme ho stvárnil geniálne Denzel Washington / píše ho Jeffery Deaver /

 

 

:lol: tak ... samý miláčik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche, nie čo chceš, ale čo máš rád

 

game, ty podvádzaš!!! si povedala len troch!!!

to musím rozšíriť rebríček o Lewa Archera a Phila Marlowa...drsné americké prostredie a drsných detektívov milujem, milujem celé tie tridsiate roky, plné tvrdých gangstrov a ešte tvrdších súkromných očiek :lol: /a ja som práveže mala Marlowa radšej ako Archera :)/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevolal sa náhodou Lincoln Thyme bo tak sa volal vo filme

vo filme sa volal rovnako Lincoln Rhyme

 

Anglický názov:

„The Bone Collector“

CZ název:

Sběratel kostí

 

Český obsah:

 

Co znamenají komplikované a záhadné symboly, které nechává masový vrah vedle zohavených těl svých obětí? Obyčejná newyorská policistka Amelia Donaghyová (Angelina Jolie) si na dalším místě činu počíná tak šikovně, že je přidělena k ruce prvotřídního detektiva Lincolna Rhymea (Denzel Washington). Autor slavné knihy o ohledávání místa činu byl špičkovým vyšetřovatelem, ale následkem tragické nehody ochrnul na celé tělo. Bývalí kolegové používají jeho prvotřídní analytické schopnosti pouze v nejnutnějších případech. A přesně takový právě nastal, protože na rafinovanou hru zvráceného psychopata jsou obyčejní newyorští detektivové krátcí. Lincoln a Amelia spolu vytvoří nesourodý, ale překvapivě efektivní vyšetřovací tým, který začne masovému vrahovi brzy šlapat na paty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: Tak sem mozem nasvacat, co chcem.

našvácať nie, napísať - svoje obľúbené "detektívne" postavičky z bežných médií

 

 

chorche, nie čo chceš, ale čo máš rád

 

game, ty podvádzaš!!! si povedala len troch!!!

to musím rozšíriť rebríček o Lewa Archera a Phila Marlowa...drsné americké prostredie a drsných detektívov milujem, milujem celé tie tridsiate roky, plné tvrdých gangstrov a ešte tvrdších súkromných očiek :lol: /a ja som práveže mala Marlowa radšej ako Archera :)/

nut, ospravedlňujem sa, táto téma si žije vlastným životom a udržať ju v nejakých regulách je nemožné ...

dobrých knižných a filmových detektívov sú mraky a pre mňa samotnú sú "traja" primálo ... :)

 

tých menej dobrých detektívov je akosi stále málo ;)

 

takže kľudne sem prosím napíšte svojich obľúbencov, ale opäť prosím, tých neznámejších aj s vysvetlením - možno by si o nich radi prečítali - alebo ich príbehy radi prečítali aj iní ... ;)

 

 

 

edit:

tak ma napadlo, že snáď po čase môžeme skúsiť spraviť nejaký rebríček top - detektíva ... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Tak obohatil som sa o týchto troch:

 

Archie Goodwin a Nero Wolfe - strašne mi to pripomína Sherlocka

 

Lew Archer - no comment proste super

 

Phil Marlow - no comment proste super ani neviem čím ma upútali asi všetkým asi tou jejich "drsnosťou"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Hmmm....no mna napadne ako prvy COLOMBO - nej je moj naoblubenejsi.

Potom Sherlock Holmes.

Je zaujimave ked porovnate ich osbnosti - su tak diametralne odlisni, a predsa obaja viesia vyriesit vsetky pripady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ja si nevyberiem... ja milujem detektivky, takze aj detektivov, od klasiky Miss Marple a H. Poirot, cez americku tvrdu skolu az po vsetkych detektivov D. Francisa... a vsetkych ostatnych k tomu...

jediny raz som sa stretla s detektivom, ktory ma nudil, a to bolo v nejakej svedskej detektivke, jeho meno si uz nepamätam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dá sa aj Tom Barnaby a jeho pravá ruka seržant ... v midsomerských vraždách :lol:

je taký normálny ... : )

 

v tých švédskych detektívkach ma napadá komisár Beck, ale aj ten sa dal, neboli to zlé veci

 

a aj keď tonie sú detektívovia v pravom zmysle znalcov detektívok, televízne CSI majú svojich hrdinov ...

 

geniálny bol Sherlock Holmes v podaní Jeremyho Breta ...

 

inšpektor Allen od Ngaio Marshovej asi nebude až taký známy, lord Wimsey, kamarát inšpektora Scottland Yardu ... títo mi práve napadli

 

tých skvelých detektívov je množstvo ... :)

 

87. obvod je skvelý celý, tak ako je ... Nero Wolfe a jeho jedinečný Archie Goodwin, slečna Marplová, v čiernobielych filmoch ju hrala Margaret Rutherfordová ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Knizne detektivky ma akosi nikdy moc nebavili, takze oblubeneho knizneho detektiva nemam...

 

Ale mam rad CSI kriminalky :lol: a z nich mam viacerich co su moji oblubeni, ale naviac zo vsetkych si vazim tohto:

Gil Grissom z Las Vegas, pretoze je to skvely intelektual s vela peknymi vyrokmi a metaforami ... idealny detektiv

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak zaujímavé, že Sherlock Holmes, často označovaný za majstra dedukcie

v skutočnosti používal značne odlišnú - induktívnu metódu

 

a čo taký detektív Vincenc Babočka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čo taký detektív Vincenc Babočka

ten bol moc pojašený. : )

 

tu sú moji favoriti:

 

poručík Colombo z televíznej obrazovky, v každej časti niekoľkokrát spomenie pani Colombovú, no nikdy som ju nezazrel. páčia sa mi jeho metódy a jeho auto.

 

zo stránok kníh je to Phil Marlowe, osamelý drsný frajer. neovplyvní ho nič, ani pekné ženy, ani veľké sumy peňazí.

 

momentálne držím palce ďalšiem vyšetrovateľovi, je ním neohrabaný inšpektor Green tesne pred dôchodkom, nik s ním kvôli jeho povahe nechce pracovať no napriek tomu sa k riešeniu zaujímavého prípadu akosi dostane a po svojom ho i pomáha rozmotať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Z knižných určite Steve Carrera a Sherlock Holmes.

Z televíznych,keď som bol mladší tak sme obdivovali razantného komisára Moulena.Vždy sa mi páčil Colombo,partia okolo radu Vacátka.Dokonca som už prišiel na chuť puntičkárkemu Herkul Poirotovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

je ich veľa, viacerých ste tu už pospomínali od Colomba po slečnu Marplovú, takže ťažko vyberať, ale fascinuje ma Monk.. Je úchvatný!

Nikto tu nespomenul obľúbenú postavu kníh od P.D. Jamesovej - Adama Dalgliesha, čítala som čo-to od nej, a zaujali ma; niektoré boli aj spracované do cca 6 dielnych seriálov - žiadne telenovely.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov