Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

tak ma napadlo, že síce sme hovorili o tom, že detektívky sú naše srdcovky a o obľúbených autoroch a ich výtvoroch a postavách :)


viem, že bude ťažko vybrať ... ale skúste vybrať svojho najobľúbenejšieho detektíva ... prípadne aj prečo je srdiečku blízky :)


/ v príspevku č. 3 je pridaný aj najneobľúbenejší detektív - nezabudnite na tých, ktorí sa vám nepáčia :) /


zmena

pretože výber vyvolal netušené vášne, vyberáme detektívov zo všetkých médií : z kníh, filmov, seriálov, poviedok, románov, .... z čoho len chcete - a prosím oboznámiť ostatných s menej známymi detektívnymi postavami . ďakujem vám všetkým .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 53
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    10

  • phersu

    7

  • chorche

    5

  • nutrinka

    3

1.Smoky Barrettová - zatiaľ iba hrdinka jedného príbehu ale asi najlepšia

2.Henry Bosch - toho mám rád ten je taký svojský a odhodlaný

3.Sherlock Holmes - ten je až moc dobrý ale je v pohode

 

 

Game

ešte si mohla dať akého nemáme radi.

 

 

Nemám rad Dupina ten je taký divný, nesadol mi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že phersu má výborný nápad, tak ideme aj na nesympatického detektíva ... :lol: tiež skúsime vyberať najviac troch, skúste to nejako zoradiť, aby sme v tom mali prehľad , ok ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.Hercule Poirot - dokonalost sama :)

2.Sherlock Holmes

3.Perry Mason/Sudca Ti...na Perryho je vzdy spolahnutie,vzdy mam pocit istoty,ked to ma v rukach on,istota vyhra spravodlivost :lol: ...ale nemozem zabudnut ani na Sudcu Tiho,jeho stare cinske detektivky milujem

...to je tazke vybrat TOP3 :) ...moj najmilovanejsi je Archie Goodwin,ale neviem ci je detektiv v pravom zmysle slova

...a tiez slecna Marplova

 

najneoblubenejsi ma momentalne nenapada,ked si spomeniem napisem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Troch pátračov som čítal, ale iba štyri knihy, niečo o strašidelnom zámku, šepkajúcej múmii, nejakom obraze, ktorý sa dal nájsť iba vďaka tomu čo vykrákalo 7 papagájov a potom ešte jednu knihu už neviem o čom to bolo, ale išlo tam o nejaké perly, ktoré musel žrať nejaký starý číňan aby sa dožil veľa rokov.

 

No a TV, to je trochu horšie, nemal som nejakého obľúbeného, možno Maldr a Skalyová :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu: O Monkovi nie je ziadna kniha!

Ako moze s vediet ze o nom neni kniha ani ziadny scenár vydaný KNIZE aby si to pochopil. To si asi presiel vsetky knihkupectva a vydavatelstva na svete.

 

 

A este su dobri detektivi Richard Krauz a Jozef Fischer tých mám tiež rád su takí zaujímaví

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: ja takisto

a pacil sa ti aj v serialy,co bezal na STV par mesiacov dozadu?

hej, veľmi, prišiel mi dosť dobre stvárnený...fakt lepšia postava ako Nero Wolf, aj v seriály

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obmedzenie o výbere troch detektívov- miláčokv som zrušila

zistila som. keď som svojich obľúbencov selektovala, že to je priveľmi kruté obmedzenie... :)

 

každé obdobie malo svojich miláčikov ... ako som sa k nim postupne dostávala :

 

traja pátrači

Pán Tragáčik

Perry Mason

slečna Marplová

Hercule Poirot

Joe Alex

Carella, Meyer, 87.obvod komplet

Hieronymus Bosch

Lincoln Rhyme

 

a samozrejme

Travis McGee

Sid Halley

Archie Goodwin a Nero Wolfe

Lew Archer

Phil Marlow

..........

 

a x ďaľších ....... skúsim, keď to pôjde, vybrať nejakého najobľúbenejšieho ....ale za výsledok neručím :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sid Halley - jeden z bývalých džokejov - detektív Dicka Francisa ... nemohol ho opustiť a napísal s ním knihu aj potom, keď skončil oficiálne s písaním ... posledná kniha je so Sidom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Joe Alex

Lincoln Rhyme

 

Travis McGee

Lew Archer

Phil Marlow

A títo su kto tých tiež nepoznám. :lol:

 

 

Toto je asi jediná čo nepoznáte Smoky Barrettová. Je to zvláštna agentak FBI, ktorá prenasleduje hlavne masových vrahov. Má výborné nadanie si predstaviť na mieste zločinu ako sa všetko odohralo. V jedeň ju chytil psychopat mučil celú ju dorezal a popálil cigaretov, znásilňoval ju a zabil jej manžela a dcéru. Od tej doby je psychicky na dne a nevláda sa schopiť. Ale ďalší prípad ju donúti vrátiť sa späť do práce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O mojej minimalke sa taktiez neda povedat, ze by bola kniha a pritom je to publikovane relativne verejne. Dobre, ako nalozit s filmovymi dielami? TZypu Monk a Derrick, ktorym sa ani nesnivalo o filmovej predlohe?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov