Skočiť na obsah

Odškodnenie "obetí"


Sniper

Odporúčané príspevky

Pre tému o odškodnení tých, ktorí prišli o peniaze pri ich strkaní do nebankových subjektov, je tu otvorená nová téma a príspevky z témy Kampaň proti Ficovi, zaoberajúce sa tou to problematikou, aspoň čiasočne presunuté sem.

Táto tematika si zaslúži svoju tému, nad vinníkmi vyniesli prvé súdy a ďalší politici sa podľa všetkého mienia hrať na Jánošíkov ...

tak vás poprosím o vaše názory k tejto otázke smerovať sem ... ďakujem :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale myslím že tie nebankové subjekty so štátom nemali nič.

 

Ale keď Fico to sľúbil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu odškodneniu:kedže sa tam napalilo tolko ludi , tak je moralnnou povinnostou štatu zo solidarity pomoct občanom.

 

z tvojho platu ? alebo z môjho ? alebo z dôchodku dôchodcov ?

 

tí ľudia, ktorí tam strkali peniaze, boli svojprávni dospelí ľudia, svojho času upozorňovaní na riziká z viacerých strán, vrátane, tlače, televízií, skúseností s podobnými " kampeličkami " v susedných Čechách a varovaní vtedajšou ministerkou financií .

 

v tomto prípade štát nemá žiadnu morálnu povinnosť

 

tak, ako si oni mysleli, že s nami sprostákmi vybehnú a nabalia sa, dali by niekomu či dali niekomu z tých úrokov ?

rovnako ja nemienim platiť zo svojej trošky za ich tuposť . bodka .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obrien

 

 

Pre boha , ak sa chcete stat realnymi oponentmi SMER-u a vladnej koalicie , tak nelepte blbosti , ale vecne

diskutujte , su rozne fora , mitingi a tak

A ako si zacal ty?

Zacal si vecne obhajovat Ficov program? Namiesto toho, aby si nieco vecne ku kampani Antifico povedal (napr. nieco v zmysle, nepaci si sa mi lebo ..... ) Radsej si rovno zautocil na ludi, ktory za kampanou stoja.

 

k tomu odškodneniu:kedže sa tam napalilo tolko ludi , tak je moralnnou povinnostou štatu zo solidarity pomoct občanom.

Preco? Stat im jasne povedal

a)ide o NEbankovy subjekt - z toho dovodu niesu jeho vklady kryte

b)Ide o rizikovu investiciu... ak niekto veri 40% vynosu je prinajmensom nedomyslavy.

 

Ludia tam strkali peniaze pre vidinu rychleho a jednoducheho zisku.

Stat nemohol nic v danom pripade robit (povodne mali tie nebankove subjekty aj bankovu licenciu - ale tu im stat velmi rychlo zobral... naval ludi prisiel az po tom). Ma zakazat kazdu s.r.o, ktora slubuje nesplnitelne... a ako na finacnych trhoch povies, co je nesplnitelne???

 

Ti ludia spravili volovinu, ze danemu subjektu uverili. Ale neviem, preco by som mal za tu volovinu platit aj ja.

 

To ma len utvrdzuje , že lavicovo orientovane mladežnicke organizacie su ovela vecnejsie a kulturnejsie ako pravicove , okrem szm ale ani tí sa na vas nehrabu

Ty si sa tiez neuviedol ako inteligencia spolocnosti :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každy vedel , že ked stat prejde rychlo z planovaneho , na trhove hospodarstvo , tak taketo veci sa budu stávať.Preto zozačiatku štat mohol prejst na regulovane trhove hospodarstvo , čiže by priamo regulovat

vznik ačinnost s.r.o-čiek .

 

Obrien

 

za chvíľu bude 17 rokov, že žijeme v kapitalizme - a nie hocijakom , ranom kapitalizme so všetkými chybami, ústrkmi, "vykorisťovaním", malými platmi, divokými privatizáciami , so všetkým, čo k počiatkom prechodu patrí

 

štát má odškodniť, štát je povinný, štát mal regulovať ....

 

dobre... nemusíme ísť tak hlboko a ďaleko - prečo Česi toľké roky hovoria o Koženom ? dobre, Česi majú takisto mladý raný kapitalizmus, nie je to práve najlepší príklad ...

 

tak teda v jednej z najstarších demokracií, v štáte, ktoré sa hrdí svojím stáročným kapitalizmom a demokraciu - hovorí ti niečo Enron ? ťažké miliardy dolárov si tam kdekto postrkal do vrecka a státisíce drobných akcionárov, ktorí si odkladali na prilepšenie dôchodkov, zostali bez peňazí ...

 

toto je to, čo teba najviac v tejto krajine trápi ?

že ľudia, ktorí chceli byť chytrejší, než všetci ostatní, a napriek varovaniam strkali peniaze hen nejakému neznámemu janovi z ulice, prišli o peniaze ?

a my to máme teraz z našich malých platov splácať ?

či akú máš vlastne o tom odškodnení predstavu ?

alebo má pán štát sám o sebe nejakú tajnú kasičku na vyplácanie bláznov ?

 

 

 

to, že po dosiahnutí istého veku človeka nikto nechce zamestnať, že za Mečiara divokou privatizáciou a tunelovaním celé oblasti prišli o obživu a možnosť pracovať, že ....

môže každý pridať svoju skúsenosť ...

 

ale z mojich peňazí radšej budem podporovať choré deti alebo hoci mačací útulok - rozhodne nie svojprávnych cvokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do sa rozhodovat podla veku , platu,hmotneho zabezpecenia a inych veci

inak to nema zmysel lebo ak sa odskodnia vsetci , dostanu par tisic

 

toto musím quotovať celé

 

podľa veku : vkladali tam peniaze hlavne ľudia vo vyššom strednom veku a starší

 

podľa platu : ľudia, ktorí za celý život našetrili, mali pomerne dobré zamestnania, doslova ukladali každú korunu, okrem toho ľudia, ktorí dostali reštitúcie, za pozemky a kdečo

 

hmotné zabezpečenie : títo ľudia majú svoje byty, domy, dôchodky im chodia

 

iné veci : aké ?

 

teraz moje otázky : koľko stotisíc ľudí to je ? v každej dedine sa utvorí komisia a bude prešetrovať, kto na tom ako je hmotne ? tú komisiu budeme platiť ako zamestnancov štátu ? znovu z koho peňazí ?

kto rozhodne, že tento človek má dostať a tento nemá dostať ?

 

nemáš to dostatočne domyslené

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

práve som zistila, že Ficovi dali na hlavu v Iraku priveľkú prilbu ...

 

ale okrem toho som sa dočítala dnes dve zaujímavé správy :

 

1.

že Robert Fico bude jednoznačne trvať na naplnení Programového vyhlásenia vlády SR, na základe ktorého vláda v tomto volebnom období čiastočne odškodní najviac poškodených občanov, ktorí veľmi nezodpovedne a podľa svojho vlastného /ne/uváženia strkali peniaze napriek varovaniam do nebankových subjektov....

 

2.

že klientov nebankových subjektov odškodnia asi len minimálne ...

a že vláda by mala na odškodnenie klientov nebankových subjektov použiť sto miliónov korún... to podľa tv TA3 ... pri počte 300-tisíc poškodených by na jedného pripadalo necelých 350 korún...

 

/ pôvodne požadovali Ficovci 3,6 mld korún ... keď sa dostali k moci a zistili, že peniaze sa nekotia sami od seba, rýchlo zľavili ... /

 

 

no ... takže sa musím spýtať... neviem síce koho, ale musím :

 

svoj postoj k "poškodeným" som už dostatočne vyjadrila ... Fico si odškrtne, že jeden predvolebný sľub je splnený...

že 350,- korún na osobu je srandovná suma, o tom ani nemusím hovoriť ... / ja absolútne nesúhlasím ani s touto sumou /

takže celé to odškodnenie je jedna veľká fraška, keby Fico tak šialene netúžil po premiérskom kresle ...

 

 

aj tých 100 miliónov by sa určite niekde zišlo ... pre detské domovy, opatrovateľské služby, rýchlu zdravotnú pomoc - ale nie ... sľuby treba dodržať, však, pán Fico ?

 

okrem toho zástupcovia Združenia poškodených občanov nebankovými subjektmi sa chcú tiež zúčastniť na rokovaní vlády a dohodnúť, aby odškodnenie bolo čo najspravodlivejšie...

 

 

myslím, že sa tam strhne aj bitka... tí ľudia si myslia, že im niekto vyčarí 3,6 mld len tak ... teda škodoradostne dúfam, že sa tam poriadne pobijú ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

dnes ma napadlo, keď som počula, že aj pán Zala - medzi inými - si prihrieva polievočku, že 1.8.2006 som na jedno susedné fórum napísala svoj názor :

 

"

v žiadnom prípade žiadne odškodnenie

 

boli to svojprávni ľudia, dokonca varovaní aj vtedajšou ministerkou financií - oni boli všetci chytrejší a chechtali sa do dlaní, ako so všetkými nami sprostákmi vybehnú

 

oni by nám zo svojich výnosov dali ? houbelec

 

ani my nedáme zo svojich daní

 

keď pán Fico chce, nech odškodňuje zo svojho

"

 

 

 

dnes k Ficovi pridávam Zalu a všetkých ostatných, ktorí sa chcú hrať na obhajcov "poškodených"

sem tam niektorých je mi ľúto - neinformovaných babičiek, ktoré tam pokusne strčili 10 - 20 tisíc ... prišli o ne ...

 

lenže mala som osobnú skúsenosť s ľuďmi, ktorí sa správali ako pomätení, pretože vidina 50 percentných úrokov im pomútila rozum ... napriek správam z Čiech o krachovaní "kampeliček" a Enrone a xy ďalších signálov ...

 

jeden odkaz ... nežije sa najľahšie, ale toto je kapitalizmus, vážení ... a ešte k tomu raný, divoký a slovenský ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Pozerám sa na to z dvoch pohľadov:

 

Ľudia do tých pochybných podnikov vkladali nemalé peniaze, hoci vláda (konkrétne B. Schmögnerová) na to upozorňovala, že ide o špekulácie, myslím že spravila málo v tejto veci. Mal byť vykonaný audit a činnosť nebankových subjektov mala byť potom pozastavená. V tomto prípade by klienti mohli byť vyplatení (v mnohých prípadoch čiastočne) peniazmi, ktoré sa v nebankových subjektoch ešte nachádzali.

 

Porovnávať nebankové subjekty s lotériami a kasínami nie je zrovna šťastné riešenie. Kasíno znamená že pri určitom vklade peňazí môžeš vyhrať určitú sumu alebo vklad stratiť. Viac tam nie je čo riešiť. Pri nebankových subjektoch si mal na papieri (alebo doklade, kto ako chce) napísané na koľko % sa zúročia tvoje peniaze za akú dobu. V tomto prípade nebankové subjekty porušili svoju časť zmluvy.

 

Problém nebankových subjektov (Horizont resp. BMG Invest) bol v tom že hneď od začiatku to bola zlodejina. Výnosy boli vyplácané čisto z vkladov nových klientov. Mnohí klienti o tomto sotva vedeli, pretože predstavitelia nebankových subjektov oficiálne vyhlasovali že vložené peniaze sú investované do rôznych komodít a sa zhodnocujú. Keďže to pravda nebola, bolo potrebné aby nebankové subjekty mali čím ďalej tým viac klientov, keďže museli vyplácať čoraz viac výnosov. Horizont sa asi po 4 rokoch (neviem presne) dostal do dlhu 6 miliárd korún a začal krachovať. Následne sa zatvorili pobočky po celom Slovensku a začala táto kauza.

 

Z tohto je jasné že subjekt ktorý ponúkal minimálne 17% z vkladu (maximálne cca 40%) nemohol dlhodobo fungovať.

"Uvedomili" si to aj banky ktoré od svojho založenia veľakrát znížili výšku úrokov v percentách (kedysi na vkladnej knižke som mal 11%, teraz asi 3%).

 

Jedna vec však hrá dosť v neprospech klientov nebankových subjektov: Vklady do nebankových subjektov boli často označované ako investície - to znamená že klienti mohli veľa získať, ale pri neúspechu aj všetko stratiť a nikto nemusel nič vysvetľovať.

 

Záver znie tak, že chyba bola na všetkých troch stranách - v prvom rade na nebankových subjektoch, že rozbehli pochybný kšeft, o ktorého výsledkoch netušili možno ani ich majitelia, v druhom rade na klientoch nebankových subjektoch, že riskovali za vidinou veľkých ziskov a vkladali horibilné sumy veľakrát bez toho aby sa poradili s finačnými odborníkmi čo všetko môže obnášať investovanie do takýchto subjektov a nakoniec chybu spravil aj štát, ktorý nechal nebankovým subjektom prakticky voľnú ruku a málo spravil pre to aby svojich občanov ochránil pred týmito špekuláciami.

 

Podľa mňa klienti nebankových subjektov by mali byť čiastočne odškodnení, ale naozaj len čiastočne. Keby im bolo vyplatené 10 max. 20% z vkladov tak myslím že by to mohlo byť spravodlivé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ono je to dosť ťažko povedať ako by to malo byť. Zastanem sa tých čo prišli o peniaze.

Skúsim to od tých percent. Nedávno jedna banka propagovala, že jej klienti mali zisk za rok 28 %. Pokial viem BMG dávalo max. 37 % za 3 roky.

Uvedené spoločnosti vyhlásili krach hodnú dobu po tom ako vstúpila do ich kancelárií polícia, tá zablokovala účty na ktoré vyplácali veriteľom "dividenty". Bohužial z uvedených (zablokovaných) účtov, alebo iných, odišli peniaze na iné účty. Spôsob ako to prebehlo mi nepripadal ako profesionálny. Okrem toho vlastnilo BMG podniky aj v zahraničí, Čo sa stalo s týmito podnikmi???

Médiá z reklamy BMG, Drukosu, AGV dlho žili, tí ktorí bdejú nad etikou reklamy „nevedeli“, že tisícky ľudí ktosi podvádza nešlo tu potom o klamnú reklamu a ak to štát vedel, prečo tu nezasiahol.

Je jedno médium, ktoré dostalo peniaze na reklamu, ale ju nestihlo odvysielať. Tieto peniaze ho postavili na nohy. Nemalo by potom peniaze vrátiť späť?

 

Reklamní giganti u nás ktorí niekoľkokrát denne zlepšovali imidž pochybným firmám až teraz (neskoro) uvoľnili priestor rôznym analytikom a tým si zvyšovali zadarmo svoju sledovanosť, lebo vedeli, že to ľudí zaujíma. Potom, keď už bolo neskoro všetci oni, štátni úradníci, bankoví experti, politici, generálny prokurátor a polícia o spôsobe podnikania týchto nebankových inštitúcií vedeli roky, no nikto z nich nebuchol po stole a nepovedal, že v slušnom štáte sa neklame. Nehladiac na to, že príbuzní vysoko postavených politikov tesne pred tým ako naša polícia vnikla do kancelárií vybrali svoje peniaze.

Štát sa teraz tvári ako „muzikant“ ale si z výnosov na daniach vzal svoje miliardy Prečo ich nevráti tým čo o ne prišli.

 

 

Určite by sa našlo viac dôvodov pre ktoré by sa peniaze mali vrátiť.

 

Chápem všetkých ktorí si tam peniaze nedali, že sú proti vracaniu peňazí, ale sklamem ich, štát si aj od nich bere peniaze za zlé rozhodnutia svojich úradníkov – prehrané súdne procesy a pod. tiež tu ide o miliardy.

 

Všetci čo tam vložili peniaze uverili, že príbeh z prvej vlny kupónovej privatizácie sa nezopakuje v štáte ktorý tvrdí, že je demokratický. Verili že ich nikto viac neoklame o peniaze.

 

 

Tu je niečo zaujímavé ale o VUB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

No ľutujem hlavne starších ľudí ktorý naleteli týmto farizejom. A čo sa týka odškodnenia no ................ to by sme mohli potom odškodnovať aj tých čo tipujú do lota či kena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Fico vyzval Pociatka, aby nasiel peniaze na odskodnenie... Som zvedavy, ako to Pociatek urobi pri tom celkovom "cvakani" za kadeco...

Ale asi nejake tie milioniky sa najdu. Pre udrzanie preferencii je to potrebne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže tieto firmy neboli bankove inštitúcie, ale vlastne hráči aj "na burze", tak by vlastne k žiadnému odškodneniu nemalo dôjsť. Ale tu nastáva ďalšia otázka. Na niečom podobnom je založený aj druhý dôchodkový pilier, síce sa neustále dookola tvrdí ako je perfektne zabezpečený, ale čo ja viem ešte sa proti zlodejovy zámok nenašiel. Dúfam že sa raz nebudú musieť odškodňovať okradnutí dôchodcovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič nie je zabezpečené! Burzián B. Madoff (bývalý šéf technologickej burzy NASDAQ) 40 rokov podľa Ponziho schémy (v podstate pyramidálna hra) oblboval na Walll Street akcionárov a zaťal sekeru 50 mld USD a prevalilo sa to až teraz http://spravy.pravda.sk/s-pyramidovou-hrou...308_sk_svet_p12

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na niečom podobnom je založený aj druhý dôchodkový pilier, síce sa neustále dookola tvrdí ako je perfektne zabezpečený, ale čo ja viem ešte sa proti zlodejovy zámok nenašiel.

sani, nechce sa mi omielat dookola to iste, ale II.pilier je predsa len nieco ine ako BMG a Horizont.

Ci by malo, alebo nemalo nastat odskodnenie, suhlasim s tebou - nemalo by sa odskodnovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odškodniť? V žiadnom prípade. Jedine ak tak s predaného majetku hlavných podozrivých. Ale aby som ja platil zo svojich daní niekoho, kto sa chcel obohatiť na vysokých výnosoch, tak to teda nie. Keď je niekto chamtivý, tak nech za to platí. Nik im tam nekázal vkladať finančné prostriedky.

Ale chápem Fica, že používa túto rétoriku. Však voličov si treba udržať. Nech to zaplatí zo svojho. Alebo nech sa im na to poskladajú tí, ktorí stihli vybrať peniaze a nabalili sa na tom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odškodniť? V žiadnom prípade. Jedine ak tak s predaného majetku hlavných podozrivých. Ale aby som ja platil zo svojich daní niekoho, kto sa chcel obohatiť na vysokých výnosoch, tak to teda nie. Keď je niekto chamtivý, tak nech za to platí. Nik im tam nekázal vkladať finančné prostriedky.

...súhlasím

...už 7% úrok je podozrivý, nie to 37%

...kto ide do rizika, musí rátať s možnosťou straty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V žiadnom prípade... potom nastúpia gambléri z kasín.

 

Čisto hypoteticky, keby im to nedaj Boh (nedaj Boh!!!) vyšlo... myslíte, že by sa s vami delili? Nie, boli by ste tí sprostí, čo do toho nešli, lebo neviete, že risk je zisk, money make money!

 

Opäť sa raz potvrdilo, že najväčším luxusom je ľudská hlúposť. Nech to berú z tej pozitívnej stránky, dostali lekciu a za lekcie sa platí školné!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov