Skočiť na obsah

Večne upchatý nos


Daekin

Odporúčané príspevky

kedysi som mal stale problemy s nosom - stale som srkal do seba.... potom mi vybrali nosnu mandlu a bol na chvilu pokoj. potom mi ale svina dorastla, tak mi ju vybrali znova. stale som mal ale plny nos, tak som isiel alergolovi. niec mi nezistili. len slabu alergiu na zmes plesni - co sa zase zistilo inde pri mojom zachvate, ze som alergicky na penicilin. takze kedze mi nic, nenasli, nemam sa ako rozumne liecit. tak som len bral kvapky do nosa. aj stale beriem - denne 2-3 krat. takze teraz zase ten plny nos mam ako abstinencne priznaky od zavislosti na nosnych kvapkach.......co uz. keby aspon tie, co mi robia dobre neboli tak drahe :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, ja mám asi tiež civilizačnú chorobu, tiež mám stále plný nos. Alergiu takmer vylučujem, bral som na odporúčanie lekára Telfast 120, proti sennej nádche výborný, ale nos neodopchal.

Izbu v ktorej spávam som prerobil od základov, koberec a tapety išli preč, nepomohlo. Skoro každý deň minimálne raz si kvapnem Nasivin, iba ten mi pomáha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No Sanorin by som dlho nepoužíval. Teda ako ktorý. Sanorin Emulzia či ako sa volá ten je OK. Neviem však ako je to so závislosťou. Nasivin je myslím dosť závislý. Ale pomáha a k sliznici je veľmi šetrný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stale som mal ale plny nos, tak som isiel alergolovi. niec mi nezistili. len slabu alergiu na zmes plesni - co sa zase zistilo inde pri mojom zachvate, ze som alergicky na penicilin. takze kedze mi nic, nenasli, nemam sa ako rozumne liecit. tak som len bral kvapky do nosa. aj stale beriem - denne 2-3 krat. takze teraz zase ten plny nos mam ako abstinencne priznaky od zavislosti na nosnych kvapkach.......co uz. keby aspon tie, co mi robia dobre neboli tak drahe :lol:

 

Hm, ja mám asi tiež civilizačnú chorobu, tiež mám stále plný nos. Alergiu takmer vylučujem, bral som na odporúčanie lekára Telfast 120, proti sennej nádche výborný, ale nos neodopchal.

Izbu v ktorej spávam som prerobil od základov, koberec a tapety išli preč, nepomohlo. Skoro každý deň minimálne raz si kvapnem Nasivin, iba ten mi pomáha.

 

do tretice všetko dobré ... vraj

 

pridávam sa do partie, mám presne to isté , nijaká rozumná príčina ... lieky sú drahé, a moc ... ale keď vám môžem poradiť, skúste

Sinupret - sú to malé zelené tabletky na rastlinnom základe

potom Disophrol, to sú tiež tabletky, minimálne na noc sú dobré ... a môžu sa kombinovať obidva lieky, nebijú sa

a okrem toho kvapky v sprayi Mukonasal plus pre dospelých

 

bez týchto sa ani nepohnem do sveta - a to už asi úraduje aj psychika :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Tento problém mám už od nepamäti, minimálne 15 rokov. Mám stále zapchatý nos. Niekedy ráno keď sa zobudím tak nosom nemôžem prefúknuť aj keď sa z celej sily snažím. V noci sa často budím že nemôžem dýchať.

Výrazne mi pomáha Nasivin, hoci ho užívam už dlhodobo (čo by sa nemalo), ale vďaka nemu môžem voľne dýchať. Večer keď si dám do nosa (:lol:) tak do rána mi to vydrží.

 

Alergia by to nemala byť, nachladnutie tiež nie, lebo ide o celoročný problém. Má niekto s týmto skúsenosti? V čom môže byť problém? Ako ste sa liečili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, si si isty ze to nie je alergia? Podobny problem mavam zvycajne v lete ked ideme na splav a stanujeme... vzdy musim mat pri sebe vreckovky v noci nespim a nos plny...

 

moze to byt alergia na periny alebo ja neviem co... normalne to nie je, treba to riesit... skus skocit alergologicke...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, si si isty ze to nie je alergia? skus skocit alergologicke...

Bol som, nič sa nevyriešilo. Alergia by to nemala byť.

 

fukni si sol

 

a poriadnu davku s trochou vody

Toto som ešte neskúšal ale vážne nad tým uvažujem, nejaký soľný roztok by mohol zabrať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

nosový doktor pozrie a uvidí ... : )

 

 

naposledy som bola pred dvomi rokmi tuším, žiadne polypy, dutiny, sinusitída je rodinné dedičstvo, len ma už pekne štve, že mi radšej mohli nejakú rentu moji predkovia zanechať, nie práve toto ... keď už nezaberajú ani spreje ani dýchať nejde a najradšej by som niekoho vybila :lol: nepríjemné je to ... oni to aj nejako operujú, ale na to skutočne nemám zatiaľ odvahu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nosový doktor pozrie a uvidí ... : )

Nosový doktor pozrie a nebude o nič múdrejší. Keby nosoví doktori k niečomu boli tak by zrejme na túto alternatívu prišli dávno predtým ako som raz náhodou objavil jeden časopis v ktorom sa o týchto nosových polypoch písalo. Dovtedy som o takom niečom nemal ani len tušenia. To ja som sa doktorky spýtal či je možné aby som niečo také mal a ona povedala že áno. Tiež ju to mohlo napadnúť oveľa skôr.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preto nechodím k nosovým doktorom ... akurát že doktorka povedala že tam nie pravdepodobne nie sú polypy, že problém bude kdesi inde, len že mám suchú sliznicu

/ to nie je div, lebo používam spreje, kedysi kvapky ... mám pocit ucpaného nosa či mi ide vyfúkať či nejde, ... niekedy mi z neho tečie, niekedy je ucpaný a nič , ale od puberty bez papierovej vreckovky neviem existovať ... to je prvé, čo balím do tašky, ale zatiaľ žijem /

 

pri poslednom vyšetrení / vo vojenskej nemocnici v ba / pacientov milión, čakanie nekonečné, v jednej dlhej ordinácii traja lekári, "rozpracovaných" pacientov každý troch, strčili do nosa každému na vatičke sanorin, po chvíli vytiahli a vďačný človek / teda ja / povedal, že fajn ... len nech už vypadnem, lebo to bol jeden blázinec ... jediné čo spravila, poslala ma na röntgen hlavy, čakala som ďalšie tri hodiny, zistili, že v dutinách nič nevidia, doktorka predpísala jedny lieky a jeden spray, ktoré mi nepomohli, a situácia sa zhoršuje, používam spray asi stokrát dlhšie než je dovolené, alergia to zrejme nie je, lebo je to celoročný problém a hlavne dlhoročný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mam aktualizovany stav: uz asi rok a pol som cisty!!! minule leto som nemal Naasivin po ruke jeden tyzden, tak som ho neuzival. Bolo to tazke, ale potom som sa oslobodil. Uz si vobec nedavam do nosa nic, iba ked mam naozaj nadchu a max jeden tyzden v kuse. Problemy so zapchatym nosom mi zmizli. Cize diagnoza bola jednoducha: zavislost na Nasivine. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

na prednáške, kde bolo okolo 300 ľudí jeden chalan akurát v momente ticha zadrel:

"smrkám tu jak taký k..."

 

my všetci usmrkanci sme sa len zasmiali a pýtali sa ho v duchu, že čo si myslí, že tam robíme my... :lol:

 

nj, najradšej by som si zaštupľovala nos... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

začína mi nejaká hnusná choroba nádchového charakteru opäť, úplne v prvom počiatočnom štádiu, nemáte niekto nejaké domáce babičkovské recepty ako predísť chrípke, nádche a nejako to obabrať? tú soľ do nosa mi neraďte, cizy ma už na to nahovoril a skoro som zomrela z toho hnusu :lol: (ale pomohlo to)

počula som o nejakom cibuľovo-medovom vývare, ale to je skôr na hrdlo, neviete ako sa to robí ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V lekarni sa predavaju spreje do nosa z morskej soli. Su vynikajuce hlavne pre alergikov (sam použivam, a neviem si vynachvaliť - žiadne svrbenie, žiadne kychanie...). Tie dezinfikuju nos (zabijaju haveď v nose) rovnako ako ten pokus so soľou, ibaže to vôbec neštipe. Jediny problem je, že su trošku drahe. Inak, ak už ti choroba začala, maš smolu, už ti nič nepomôže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som konecne nasla recept na moju nekonecnu nadchu....ja ked ochoriem, tak to ma vzdy taky priebeh, ze ma najprv zacne boliet hrdlo, tak ja zacnem pit vela vela tepleho caju, hrdlo do dna max dvoch prestane boliet ale dostavi sa nadcha a ta u mna pretrvava aj 2-3 tyzdne, s tym ze si furt kvapkam nasivin, hlavne na noc....no a tentokrat som tu hnusobu porazila uz po styroch dnoch :lol: pila som dva krat denne taky liecivy napoj s nazvom theraflu a to mi fakt pomohlo a nadcha odisla po styroch dnoch :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mamina mi priniesla z roboty ze vyskusame a potom som kupila este jeden balik normalne v lekarni (som si vypytala ze si prosim jedno theraflu), lebo aj priatel ochorel....len teda dufam ze som fakt z toho vyzdravela :-) su dve balenia 6 balickovy a 10 (tento stoji 199Sk).....a nema sa to pit dlhsie ako 5 dni, mne stacili 3 plus potom na stvrty den som si dala len vecer uz :-)

 

ono je to vlastne taky citronovy "caj" (skor horuci napoj), obsahuje to aj nejake lieciva, ako paralen a aj nejake latky ktore "znizuju tvorbu sekretu a vedu k uvoleniu dychania nosom", ale aj vitaminy....je to dost kysle :lol: ale chutne :) no a fakt dufam ze mi to pomohlo, vyskusam aj pri dalsej mojej chorobe :-) len ja som predtym si davala napr coldrex a tak a to mi voebc nepomahalo a tak som to len furt nejako pretrpela :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Už istý čas používam sprej Flixonase. Používam ho asi od apríla. Síce za jeden sprej sa dopláca asi zhruba 1,5 € a je to len na predpis, je to oveľa lepšie riešenie ako Nasivin. Nasivin už nepoužívam prakticky vôbec a keď je dobrá sezóna tak sú aj 2-3 dni keď nepotrebujem ani ten Flixonase. Pri Nasivine som musel kvapky používať prakticky každý deň. Na ORL mi zatiaľ odporučili používať Flixonase zakadžým keď bude treba, časom sa to hádam samé upraví tak, že už nebudem potrebovať ani to. Ale treba to pravidelne používať, istý čas som nemal Flixonase a po nejakých 4 dňoch som nemal inšie riešenie ako zase Nasivin, nos sa mi zase začal upchávať. Po opätovnom nasadení Flixonase trvalo asi dva týždne pokým sa to vrátilo do normálu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve tým trpím viac ... spray mukonasal používam takmer stále, niekedy viac, niekedy menej, ale stále

akurát mám posledné dva tri týždne obdobie, keď bez neho neviem dýchať a sinusitída sa naplno prejavuje ... keď chcem mať chvíľu pokoj, používam tablety disophrol, ale veľmi zriedkavo, napríklad keď idem k zubárovi a podobne, nechcem si na neho zvyknúť, na pár rokov bol uvoľnený bez predpisu, práve je zasa na predpis

zdá sa mi, že v normále som to nemala už roky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov