Skočiť na obsah

Večne upchatý nos


Daekin

Odporúčané príspevky

K problemu zadavatelky temy ak ide o alergie, neviem nic povedat. Ale ak ide o beznu nadchu tak treba mat nohy v teple.

resp. cele telo, mozno sa zohriat, vypotit. Ak mam zapchaty nos, zoberiem si sandale a je chladnejsie a pod... vystrojim sa lepsie a ked su problemy tak cez nos prezeniem slanu vodu(urcite pomoze pobyt pri teplom mori - hlavne voda, vzduch), ci naparovanie,ohrievanie, cibula a cesnak(zohreje telesnu schranku a vitaminy).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

nem pomáha. odskúšané naparovanie soľou, kamilkami, morskou soľou, čímsi špeciálnym z lekárne, kdečím, spray musí byť vždy po ruke ... toto je dlhoročný problém, a taký ... rodinný. pri nachladnutí ako teraz sa nadobro vyhrotí a nemá konca

tu neplatí, že nádcha týždeň alebo sedem dní, toto je komplikovanejšie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach jaj, tento problém ma tiež už veľmi dlho sprevádza a najmä v posledných troch týždňoch. Bez Vibrocilu sa už ani nepohnem... asi jediné kvapky, ktoré mi ako tak pomôžu.

Ešte si aj robím preplach nosa s prevarenou slanou vodou, čo je tiež veľmi dobrá vec. Hlavne na noc a nemusím sa budiť každú hodinu, že nemôžem dýchať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

v lete som mala také fajn obdobie, brala som občas sinupret tablety, to je na rastlinnom základe, a bolo mi sveta žiť, takmer stále som vedela dýchať, aje keď bez vreckovky do sveta nejdem ...

prišla jeseň a bum ... trpím, nedýcham, kvapky, tablety, v noci sa budím na to, že neviem dýchať ... a už mi nezaberajú ani tablety ...

pokúšam sa obmedziť to, ale vydržať nedýchať mi proste nejde :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tuto jesen, vlastne september som bol dvakrat chory. Nachladnutie, sople, ked je uz hrdlo je to horsie. Prvy krat ma to drzalo vyse tyzdna teraz nedavno asi 2,3 dni. Ale kaslem na liecbu, ked som bol prvy krat vaznejsie chory, aj som jeden den zostal doma, potila sa, nahrieval, caj a med, vdychoval harmacekovy caj, srkal do nosa uz aj cistu sol, nic nepomahalo. Ale kaslal som na chorobu a hral tenis. Je zima ci sychravo, na kurt sa ledva domocem, ale dva hodiny po tenise som v super stave(co sa tyka toho dna),este hram aj celkom dobre. Ani vreckovku nepotrebujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Už istý čas používam sprej Flixonase. Používam ho asi od apríla. Síce za jeden sprej sa dopláca asi zhruba 1,5 € a je to len na predpis, je to oveľa lepšie riešenie ako Nasivin. Nasivin už nepoužívam prakticky vôbec a keď je dobrá sezóna tak sú aj 2-3 dni keď nepotrebujem ani ten Flixonase. Pri Nasivine som musel kvapky používať prakticky každý deň. Na ORL mi zatiaľ odporučili používať Flixonase zakadžým keď bude treba, časom sa to hádam samé upraví tak, že už nebudem potrebovať ani to. Ale treba to pravidelne používať, istý čas som nemal Flixonase a po nejakých 4 dňoch som nemal inšie riešenie ako zase Nasivin, nos sa mi zase začal upchávať. Po opätovnom nasadení Flixonase trvalo asi dva týždne pokým sa to vrátilo do normálu.

 

Flixonase sa už nevyrába, vraj, aspoň tak mi doktorka vravela. Namiesto neho sú náhrady: Avamys a Nasofan. Vraj Avamys je vylepšená technológia, ale menej sa mi pozdáva ako Flixonase, myslím, že jeho účinok bol slabší. Skúsil som Nasofan a mám dojem, že zaberá lepšie ako Flixonase (aj arómu majú prakticky rovnakú). Takže ak má niekto stále problémy s upchatým nosom tak nech skúsi Nasofan. Je na predpis a dopláca sa 2 - 2,50€ (záleží od lekárne). Predpísať ho môže MUDr. na ORL alebo alergológii (praktický asi nie).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám stále ... a požívam aj spreje Stérimar, napríklad, aj iné značky, s morskou vodou, na alergie, na zvlhčenie dutín, s prídavkom zinku či mangánu či magnézia, občas je to na chvíľu lepšie, občas hrôza.

a k tomu samozrejme stále sprej Mukonasal.

skúsila by som ten nasofan, aj tak pôjdem aj na ORL, otázka je, nakoľko možno lekárovi povedať, čo chcem ... nj <_<

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

napadlo mi sem napísať novinky o svojej závislosti na spreji Mukonasal plus.

 

možno už môžem, a mám to za sebou, nechcem to zakríknuť.

 

na ORL som zašla. nebolo to nakoniec kvôli nosu, ale nariadené od od odborného lekára kvôli eliminácii alebo potvrdeniu niečo iného.

používala som nakoniec spreje kdejaké, s morskou vodou a kdečo, ale vždy a stále som nosila všade so sebou Mukonasal plus, kupovala som ho po troch, štyroch, v rozličných lekárňach, lebo ma pravidelne lekárnici upozorňovali, že nono!

používala som ho roky, tak ako pred ním dlhé roky kvapky Sanorin. bez mukonasalu ani ranu, nešla som bez neho z domu.

 

návšteva ORL sa udiala na dvakrát, začiatkom roku. prvýkrát sa pán primár nevenoval okrem svojho čakajúceho priateľa ničomu, pozrel, aj do nosa, odobril, dovidenia.

druhé vyšetrenie bolo iné. úžasná a veľmi sympatická lekárka, ktoré mala síce pacientov kopu, ale venovala sa, a dôkladne. výsledok bol podivný:

mirnichts dirnichts mi zo dňa na deň zakázala požívať všetky kvapky, spreje, sanorin, mukonasal, bársčo. okamžite vyhodiť. myslela som, že to sa po tých rokoch nedá, a myslela som si svoje ...

 

okamžite mi nahradila všetky spreje sprejom s Vincetkou, predávajú v lekárni, plus tam predávajú aj čistú minerálku Vincentku ...

zásobila som sa a skúsila som to hneď v ten deň.

 

Mukonasaly som zato ešte nevyhodila, ale nedotkla som sa ich. využívala som sprej s vincentkou, dopĺňala z fľaše, sprejovala, kedykoľvek som mala pocit, že musím, v akomkoľvek množstve.

bolo to zo začiatku kruté, prvé dva tri týždne dosť, ale pre istotu som po troch týždňoch všetky nazbierané kvapky a spreje a kdečo vyhodila.

 

litrovú fľašu Vincentky uloženú v chladničke som využívala od začiatku roku asi dopoly, dnes mám stále pripravenú Víncentku v malom spreji poruke, niekedy streknem denne raz, niekedyy viackrát, niekedy ani raz ...

podstatné je, že nepoužívam umeliny z lekárne ... po x desaťročiach - a snáď to vydržím čo najdlhšie.

 

 

/ na druhej strane sa ale zistilo, nie dávno, že mám nejakú alergiu, bežné alergie sú zatiaľ vylúčené, a môže spôsobovať ešte zbytkové problémy s dutinami a nosom, nie je to stopercentné, mám trochu problémy/ ale mal ich aj otec, má ich brat, má ich jeho dcéra, takže je to podivné ..., ale mukonasal a spol je zatiaľ diskvalifikovaný /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mi to pripomenulo ako som par rokov dozadu mala jedno obdobie zavislosti na nasivine, zacarovany kruh, potom s tym sekla nadobro a odvtedy uz nepouzivam vobec nic, ani pri nadche

 

na kvapky s morskou vodou pozor, stretla som sa uz s tym ako dokazali zlikvidovat sliznicu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Nasivine som bol tiež závislý, myslel som, že mám len nejakú alergiu a preto mávam stále zapchatý nos. Nasivin je v tomto paradox. Funguje tak, že sliznicu stiahne (zistil som, že je vhodný aj počas krvácania z nosa, Nasivin stiahne sliznicu a tým sa žilky uzatvoria), ale sliznica na to vždy reaguje iba dočasne. Po niekoľkých hodinách keď účinok Nasivinu pominie, tak sliznica zareaguje opätovným napúchnutím a človek má pocit, že má zase upchatý nos. Tak si kvapne Nasivin a tak to ide stále dookola.

 

Nasivin teda používať IBA počas prechladnutia, keď kvápe z nosa, vtedy sa Nasivin oplatí, vysuší a stiahne sliznicu a človeku sa dýcha dobre. Používať ho však maximálne cca týždneň.

 

 

okamžite mi nahradila všetky spreje sprejom s Vincetkou, predávajú v lekárni, plus tam predávajú aj čistú minerálku Vincentku ...

zásobila som sa a skúsila som to hneď v ten deň.

 

Môže byť, Vincentka lieči zápaly dýchacích ciest, takže dá sa predpokladať, že keď zmizne zápal, tak sliznica odpúchne a človeku sa dýcha lepšie. Vyskúšam aj ja niekedy.

 

na druhej strane sa ale zistilo, nie dávno, že mám nejakú alergiu, bežné alergie sú zatiaľ vylúčené, a môže spôsobovať ešte zbytkové problémy s dutinami a nosom,

 

To mám asi aj ja, ale nemám šajnu čo za alergiu by to mohlo byť. Momentálne dlhodobo už fungujem relatívne dobre, kvapky občas síce potrebujem (Nasofan), ale v porovnaní s obdobím užívania Nasivinu, je to výrazne lepšie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

nuž k večne upchatému nosu najnovšie zistenia ... :

 

imunoalergologická záležitosť to takmer isto nie je, imunoalergológ nenašiel ohľadne nosa nič ...

minulý rok mi robili röntgen dutín, dutiny sú v poriadku

po ORL stránke mám trochu vybočenú prepážku, ale len minimálne, nie na operáciu, len tak, ako takmer každý

 

pravdepodobne je to genetická záležitosť, nejakým spôsobom, podľa imunoalergológa a jeho výsledkov, lebo sa v rodine vyskytuje, a takmer každý to rieši a riešil vreckovkou, prípadne sanorinom a kdečím, čo prichádzalo do módy, aby sa potom dostával zo závislosti na sprejoch a kvapkách ...

 

takže zostávam pri Vincentke a mám povolené bylinkové tablety / sú aj v kvapkách / Sinupret, ktoré sú čiste na rastlinnom základe, uvoľňujú sekrét a dýchanie a vedľajšie účinky prakticky nemajú ...

a občas dýcham lepšie a občas nie, a hotovo : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi fakt nezostáva nič iné ako sa s tým zmieriť. Nebudeš pchať do seba samé lieky a kvapky, čo v konečnom dôsledku ten problém aj tak nerieši.

Ak máš dobré skúsenosti s vincentkou tak by som tiež ostala pri tom.

Vincentka je super celé detstvo s tým deti kloktali hrdlo. :) Príroda. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž k večne upchatému nosu najnovšie zistenia ... :

 

imunoalergologická záležitosť to takmer isto nie je, imunoalergológ nenašiel ohľadne nosa nič ...

minulý rok mi robili röntgen dutín, dutiny sú v poriadku

po ORL stránke mám trochu vybočenú prepážku, ale len minimálne, nie na operáciu, len tak, ako takmer každý

 

pravdepodobne je to genetická záležitosť, nejakým spôsobom, podľa imunoalergológa a jeho výsledkov, lebo sa v rodine vyskytuje, a takmer každý to rieši a riešil vreckovkou, prípadne sanorinom a kdečím, čo prichádzalo do módy, aby sa potom dostával zo závislosti na sprejoch a kvapkách ...

 

takže zostávam pri Vincentke a mám povolené bylinkové tablety / sú aj v kvapkách / Sinupret, ktoré sú čiste na rastlinnom základe, uvoľňujú sekrét a dýchanie a vedľajšie účinky prakticky nemajú ...

a občas dýcham lepšie a občas nie, a hotovo : )

 

hmmm...a neskusala si na dva tyzdne az mesiac vysadit akekolvek lieky/kvapky co pouzivas? ja som totiz po dvoch tyzdnoch abstinencie sa vyliecil - u mna to bolo teda sposobene zavislostou na kvapkach Nasivin...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som vysadila už všetko, už takmer pred rokom, pracne a ťažko, po strašne mnohých rokoch užívania, nepoužívam nič len prírodnú vodu vincentku, podľa potreby a na odporúčanie aj lekárky ORL aj imunoalergológa, posilní to zničenú sliznicu, zvlhčí ju, a vyživuje

 

sinupret mám povolený, lebo je to prírodný, a používam ho skutočne veľmi zriadkavo, vlastne tento rok raz, pár dní, pri náznakoch nachladnutia a nádchy.

 

nikdy som nepoužívala Nasivin, z domu som si priniesla ako decko používanie Sanorinu, to si otec kvapkal večne, a ja dlhé roky.

brat ho používal takisto, tiež sa pracne pred pár rokmi zbavoval závislosti. jeho dcéra, mladé dievča, mala problém, všetkým sa nám to poobjavovalo okolo puberty, okolo 14 - 15 rokov prepuklo naplno

ja som vlastne vystriedala Sanorin po dlhých rokoch, keď mi prestal zaberať, a ja po jednej chrípke už vôbec nemohla dýchať, Mukonasal sprejom, a minulú zimu som sa závislosti po x rokoch zbavovala.

 

u nás to zrejme fakt nebude závislosť na určité čosi do nosa, áno, čiastočne iste je, človek si to vypestuje, keď si chce pomôcť k dýchaniu ... ale trpí tým v istej vetve a približne rovnako každá generácia, a problém vysadením kvapiek a sprejov neprešiel, len prešla závislosť na nich ... problémy s nosom pretrvávajú, v zmenšenej miere, len nie sme závislí na kvapkách a sprejoch : ) - nech tak zostane už nafurt. amen.

proste u nás sa po generácie nechodí nikam bez zásob vreckoviek. pre potrebu a pre istotu. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Mne po mnohých rokoch problémy so zápalom horných dýchacích ciest a upchatým nosom prestali, až keď som úplne prestal jesť mliečne výrobky.

Mal som predpísané aj naparovanie,inhalácie, ale to nepomohlo ani trochu.

Nejem ani chlieb a lepok všeobecne, asi aj to má dobrý vplyv. Jedine pravá nosná dierka je u mňa trvale čiastočne upchatá,predýchnem, ale veľmi pomaly. To už je ale prijateľné.

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

ja som zasa dlho nemala nejaké vážnejšie problémy tohto druhu, okrem bežnej virózy, čo som nedávno schytala. Pri nádche najradšej používam Otrivin Complete, to si nastriekam do nosa a mám celú noc pokoj a môžem dýchať a dokonca aj spať. Potom, keď už to najhoršie pominie, prestriedam to s Pinosolom, ktorý obsahuje eukalyptový olejček, čo dobre robí sa sliznicu nosa.

Ale skôr som iné chcela.

začalo sa to drsnou až popraskanou kožou na prstoch na ruke, a keďže sa mi urodilo aj zopár divných znamienok, rozhodla som sa pre návštevu kožnej, a tá mi okrem mastičiek predpísala Zodac. Nikdy som nič také nebrala, a tak neviem, či to mám s tým Zodacom spájať, ale odkedy ho beriem, tak ma furt škriabe v krku, každú chvíľu ma bolia dutiny alebo aspoň mám upchatý nos, čo ma značne otravuje, hlavne keď chcem v noci spať. A spať sa mi chce odkedy ráno vyleziem z postele až kým do nej večer nezaleziem.

Viete niekto, či ten Zodac môže mať takéto účinky? Na čo to vlastne je?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady:

aaale, obvykle čítam, nechcem predsa oplešivieť alebo stučnieť úplne. Ale tentoraz som to jedným okom preletela a leták vyhodila. celkom sa mi vykúrilo z hlavy, čo tam bolo. Vďaka, pozrela som si jeden z linkov, čo uvádzaš, a hľa, ospalosť - tak zato som schopná zaspať kdekoľvek a kedykoľvek. :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

na jeseň 2011 som tu písala, že sa mi po nekonečne dlhých rokoch podarilo vysadiť všetky kvapky / kedysi som nekonečne dlho používala Sanorin, potom Mukonasal striekacie kvapky /, až mi veľmi jednoducho poradila jedna zlatá pani doktorka na ORL, ako si pomôcť od kvapiek.

 

išlo to, aj keď to nebolo jednoduché,  náhrada bola a je dodnes podľa rady lekárky minerálna voda Vincentka v spreji.

ani pri skutočnej nádche z nachladnutia nepoužívam nič iné, len naparovanie kamilkami a Vincentku

 

chronickú nádchu máme v rodine, do pár generácií dozadu minimálne, a žiadne skutočne skutočné príčiny nenašli napríklad u mňa ani na ORL, ani imunoalergológ, ani RTG, ani nič, len jednoducho tá nádcha je.

občas v pohode, občas sa zhorší, pre netuším aké príčiny - teraz sa trápim už takmer dva týždne, neviem normálne nosom dýchať, upcháva sa, a dokonale mi to ide na nervy. nie je to skutočná nádcha, len sa hlavne zduria sliznice, pre akúsi príčinu, občas menej, občas viac. to viac je práve teraz.

 

po rokoch som dokonca už nemohla a porušila som svoj tri a polročný sľub a silu nekvapkať žiadnu chémiu do nosa - po dve noci som si musela kvapku Mukonasalu streknúť, a po pár nociach som sa tak konečne aspoň trochu vyspala.

medzitým vincentkujem, ale stále to nie je ono ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medzitým vincentkujem, ale stále to nie je ono ...

 

Slaná voda je všeobecne dobrá vec na toto, aj keď to nie je všeliek. Treba tiež dávať pozor na dávkovanie, nie ako ja som dal 2 lyžičky soli do 1,5 deci, a skoro ma vykotilo, keď som si to srkol do nosa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov