Skočiť na obsah

Večne upchatý nos


Daekin

Odporúčané príspevky

...

išlo to, aj keď to nebolo jednoduché,  náhrada bola a je dodnes podľa rady lekárky minerálna voda Vincentka v spreji.

ani pri skutočnej nádche z nachladnutia nepoužívam nič iné, len naparovanie kamilkami a Vincentku

 

...

 

po rokoch som dokonca už nemohla a porušila som svoj tri a polročný sľub a silu nekvapkať žiadnu chémiu do nosa - po dve noci som si musela kvapku Mukonasalu streknúť, a po pár nociach som sa tak konečne aspoň trochu vyspala.

medzitým vincentkujem, ale stále to nie je ono ...

Vincentka je super. ja som si jej doniesla pred 3 rokmi z Luhačovíc pár fľašiek, tam v tých kúpeľoch je to zadarmo a každý si môže nabrať, koľko chce.

 

Slaná voda je všeobecne dobrá vec na toto, aj keď to nie je všeliek. Treba tiež dávať pozor na dávkovanie, nie ako ja som dal 2 lyžičky soli do 1,5 deci, a skoro ma vykotilo, keď som si to srkol do nosa.

Slanou vodou si vyplachujem ňufák každý deň, vždy ráno (večer na to obvykle zabudnem). Ja to riedim "baj očko" morskou soľou, ale vždy okoštujem, čo som zamiešala, malo by to byť len mierne slané, nie ako voda z Mŕtveho mora. Ale tiež sa mi párkrát stalo, že som to prehnala, a po aplikácii mi porád vybehol sopeľ jako hrom a ešte aj oči z jamôk. Nijako mi to neuškodilo, akurát to nebolo príjemné. Slaná voda je fajn.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, slanú vodu mi odporúčal kedysi jeden známy - veľmi dávno, tiež mu to odporúčal lekár kedysi.

slaná voda mi na kloktanie vôbec neprekáža, ale nasrknúť do nosa mi to jednoducho nejde, a nejde mi tak nič, nech je to čokoľvek, ani kamilky ... niekedy ma aj z Vincentky napína, aj z upchatého nosa, proste nos je u mňa akýsi divný tvor ...

nejde mi to ... :(

 

Vincentku mi odporučila lekárka ORL, veľmi jednoducho som len mala nahradiť chemické spreje a kvapky ... urobila som to, bolo to dosť ťažké, a z času načas ma aj tak prepadne niečo silnejšie, nádcha, tradičný opuch sliznice, a nedýchať je niekedy vážne hrúza.

malý oficiálny spray Vincentky má odstránenú jednu zložku - železo, ale netuším prečo, a nepátrala som po tom.

ale priamo v lekárňach predávajú litrové minerálky Vincentky, ktorými dopĺňam spray, a ani podľa lekárky, ani podľa magistier sa nič nestane a nedeje, že tam to železo je ... vždy mám načatú fľašu Vincentky v chladničke a ďalšiu v zásobe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Normálne do misky, do ktorej si dávaš kompót si nalej vlažnú až teplú vodu až po okraj, pridaj tam lyžičku soli a dobre zamiešaj. Ponor celý nos do toho ako sa len dá a potiahni, ako keď sa chceš nadýchnúť. Keď budeš cítiť, že voda ti začína stekať do hrdla, tak prestaň ťahať, nos si stlač prstami a podrž zhruba pol minúty. Zopakuj to niekoľkokrát po sebe. Dôležité je, aby si vcucla nosom iba vodu, nie vzduch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba tiež dávať pozor na dávkovanie, nie ako ja som dal 2 lyžičky soli do 1,5 deci, a skoro ma vykotilo, keď som si to srkol do nosa.

á, pán ráči byť masochista :thumbsup:

 

game, mätovú silicu si neskúšala? mne pri nádche pomáha, nosné klapky mi nikdy nezaberali, mäta aspoň trochu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slanú vodu - áno, ja chápem tú slanú vodu, vysvetľovali mi to, aj to nejaké dve desaťročia skúšam, nejde mi to ... napína ma, nezvládam to ... neviem to nasať, a keď mám pocit plného nosa, neviem nasať vôbec nič :(
je pravda, že som to už nejaký čas neskúšala, ale ja keď mám upchatý nos, to som vyradená úplne - napína ma aj z umývania zubov, kvapiek, vincentky, kvapkania kamiliek ...

 

mätovú silicu som neskúšala, ani som nevedela, že je ... pritom som za život vyskúšala toho mraky ... to je dostať?

 

toto potvorstvo s tým nosom je u nás dedičné, otca, jeho mamu, mňa, brata, jeho dcéru, všetkých nás to naplno chytilo v puberte, a jednoducho celý život ani krok bez vreckovky, aj keď niekedy sú to fakt len spuchnuté sliznice, jednoducho upchatý nos, žiadna klasická nádcha, žiadne polypy, čisté dutiny, žiadna alergia  ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mätovú silicu som neskúšala, ani som nevedela, že je ... pritom som za život vyskúšala toho mraky ... to je dostať?

 

jasné, normálne v apatike :smilieee: vyzerá to takto:

post-2793-0-09436800-1392762492_thumb.jpg

a na flaške sa píše že pomahá pri ...zápaloch dýchacích ciest, prechladnutí, nádche...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dala som si objednať od známej magistry mätovú silicu ...

 

len nech nie je návyková, no uvidíme, pretože môj nos má zvyčajne pocit upchatia sám od seba, nie pre nádchu a nachladnutie, a nechcela by som byť zasa závislák na nejakých kvapkách či spreji, ale aspoň toto nie je chémia, ale príroda, dúfam teda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

návykové to rozhodne nie je, čo sa týka chémie nejaké konzervanty v tom asi budú, ale inak by to mal byť čistý výťažok z mäty.

vyskúšaš - uvidíš či pomôže alebo nie. nie je to zas tak drahé aby to bolo človeku ľúto zahodiť do smetiaka v prípade že nezaberie :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, to nie ... skutočne nejde o to, že keď nebude dobré, spláchnem potkanom a sklo dám pekne do príslušného sklového kontajnera :)

 

pýtam sa ako človek, ktorý sa celé desaťročia dedične potýka s upchatým nosom ... vyrastala som na tom, že najživšia moja spomienka na otca je, že do seba kvapká sanorin, samozrejme som ho do seba v príslušnom čase, keď sa dedičnosť začala hlásiť k slovu, začala kvapkať aj ja ... medzitým som vyskúšala kdečo, od prírodných kdečoho po bežné novodobé spreje a kvapky ...

potom zrazu po nekonečných rokoch Sanorin prestal účinkovať, nahradil ho Mukonasal sprej, medzitým som skúšala zasa aj kdečo iné, Mukonasal bral palmu víťazstva na dlhé roky.

až pred nejakými tromi či štyrmi rokmi ma podržala jedna lekárka, a podarilo sa mi všetkých závislostí od chemických kvapátok zbaviť, zostala len a jediná Vincentka, ktorú v malom spreji teraz vláčim všade so sebou namiesto kdejakej chémie  ...

odporúčanú slanú vodu nasávať neviem, nejde mi to, a upchatm nosom neviem nasať ani čistú vodu ... napína ma a idem si vyvrátiť žalúdok  ...

ale občas je pocit upchatého nosa silnejší, než ide vydržať len s vincentkou ...

nerada by som zasa padla do závislosti na čomsi ... už nechcem, resp. nechcela by som ... a tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa sa stav veľmi zlepšil po odstránení mliečnych výrobkov zo stravy. Ľavá nosná dierka je už úplne v poriadku, len pravou sa mi ťažšie dýcha ale je priechodná. Všimol som si, že keď menej jem všelijakých sladkostí, je to lepšie. Asi treba hľadať príčinu aj v intolerancii na nejakú potravinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto mi už napadlo ...

v poslednom čase hodne letí a dosť sa stretávam s vylúčením kyslosti z potravy - na akékoľvek choroby, od problémov s chrbticou po kdečo - neuveriteľne veľa ľudí má neuveriteľné množstvo bolestí a ťažkostí, každý skúša čo sa len dá - vylúčenie potravín spôsobujúcich prekyselenie organizmu a vylúčenie mlieka je posledný hit

 

priveľa mliečnych výrobkov nekonzumujem, a čisté mlieko výnimočne

 

u mňa ma s tým upchatým nosom mýli, že je to skutočne v rodine, nie je generácia, kde by sa to nevyskytlo, tam vyššie som písala, čo len vieme naisto, momentálne tým trpí už štvrtá, možno piata / nie celkom overené, len asi / generácia, bez nejakého fyzického, akéhokoľvek nálezu ...

 

ale možno by to stálo za pokus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa je vhodnejšie obmedziť potraviny na objektívnom základe. Mne test ukázal intoleranciu na lepok, pšenicu, para orechy a mandle. Nuž obmedzil som všetko okrem jogurtov, kyslej smotany, ktorú veľmi obľubujem. Asi po roku určité zlepšenie nastalo, ale stále som mal bolesti v krížoch, aj vo svaloch v tých miestach, že som nemohol ani sedieť ani ležať spokojne. Po roku som si znovu urobil test a znova mi ukázalo intoleranciu na to isté a na mliečny kazeín ešte viac. Tak to som sa už zaťal a dôsledne som všetky tie podozrivé potraviny vylúčil úplne zo stravy. Asi za mesiac bolo po bolestiach v krížoch a dnes je to stále celkom prijateľné.

 

Ukazuje sa, že ak človek objektívne na základe nejakého testu zistí tú podozrivú potravinu, treba ju vylúčiť na hodne dlhú dobu úplne. Ja už nemám odvahu sa znovu vrátiť k mliečnym výrobkom. Raz alebo dva razy do mesiaca si ale neodpustím "zhrešiť" :) kyslou smotanou s tvrdým kvalitným francúzskym syrom. Dva roky mi test už neukazuje intoleranciu na spomínané potraviny, ani nepozorujem bezprostredne ťažkosti po takejto občasnej konzumácii kyslej smotany, tak budem pokračovať v takejto diéte aj naďalej . Mäso, zemiaky, ryžu, pšeno, quinou, pohánku, strukoviny, vlašské orechy, búrske orechy, ovocie a zeleninu (hlavne surovú) môžem bez problémov jesť, tak ani vôbec nevnímam, že by mi v jedálnom lístku niečo chýbalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno,  ...

...

malý oficiálny spray Vincentky má odstránenú jednu zložku - železo, ale netuším prečo, a nepátrala som po tom.

ale priamo v lekárňach predávajú litrové minerálky Vincentky, ktorými dopĺňam spray, a ani podľa lekárky, ani podľa magistier sa nič nestane a nedeje, že tam to železo je ... vždy mám načatú fľašu Vincentky v chladničke a ďalšiu v zásobe.

žeby preto, aby zariadenie na fľaštičke nezhrdzavelo?  :smilieee:

To síce bolo myslené ako fór, ale predsa len: na jednu malú fľašku vincentky, čo som si doniesla z Luhačovíc, som zabudla a keď som ju asi o pol roka objavila, voda bola síce ok, ale fľaška dostala hrdzavú farbu. Železo sa asi vyzrážalo na jej vnútornom povrchu v tejto podobe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netuším, moj malý vincentkový sprej je sklená fľaška a systém spreju umelina ... dopĺňam to normálnou v lekárni kúpenou vincentkou, a pravda je, že nemá čas zhrdzavieť, takže ten proces usadzovania železa ani nemôžem sledovať :)

a vincetka samotná sa predáva v hnedých litrových fľašiach, takže tam, ani okolo vrchnáčika nevidím hrdzu, takže fakt neviem ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď ani ja neviem, prečo...ale je možné, že ke´d má tá voda vysoký obsah iónov železa, tak sa môžu vyzrážať na povrchu, veď prečo inak by som mala od toho hrdzavú fľašku. A spomenula som si, že aj tam priamo, kde tie železité vody tečú, tak rovno pri prameni majú tie výtoky hrdzavú farbu, tak asi na tom niečo bude, nič chytrejšie ma nenapadlo. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Uplynula dlhá doba od založenia vlákna a chcem sa spýtať, či sa niekto naozaj vyliečil. Mne operovali nosovú prepážku, ale bez efektu. Často sa budím na nedostatok kyslíka a na škrabanie v hrdle a kašeľ z dýchania ústami. Keď spím na boku, tak sa mi upchá ako prvá spodná nosná dierka a vrchná sa zúži tak, akoby som dýchal cez slamku. Keď je najhoršie, tak je poslednou spoľahlivou záchranou Sanorin, ale nie je to trvalé riešenie. I cez deň niekedy napríklad vdýchnem pri jedle otrusinky z chleba, často kašlem a podobne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznáme. operovať som sa nedala, ani som nemala tak krivú prepážku, aby bola potrebná operácia.... nehorázne dlhé roky som používala kvapky a spreje
... vlastne aj používam.... sem tam sa mi podarilo kvapkaním vincentky trochu zmierniť ... ale bolo to utrpenie... a po čase som sa do toho znovu vrátila.  a nie raz.

teraz som okrem týchto bežných problémov po desaťročiach / je to ináč u nás rodinná anamnéza / mala v zime poriadnu a hodne hnusnú nádchu po dlhých rokoch, niekto dovliekol napriek očkovaniu proti chrípke zrejme nejaký bacil.

po vyliečení sa mi trochu uvoľnil nos - netuším prečo.... neprešli ťažkosti úplne, niekedy zosilnejú, niekedy zoslabnú. ale momentálne /nech to tak zostane/ používam sprej do nosa len na noc, a podľa možnosti veľmi málo - cez deň sa držím.

ale že čo vlastne sa stalo, netuším. od puberty má u nás takmer každý problémy s nosom, napriek tomu, že ani alergie, ani žiadna diagnźa, roentgeny nič nepreukazujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nastastie problemy nemam, aj ked mam posunutu prepazku (pomliazdena nosna chrupavka v maldosti...) ale skusenosti z rodiny:

- vyskumat, ci nie je aj nejaky iny problem, napr. zlaty stafylokok

- ziadne umele speje typu sanorin a pod.; aj vincentka je hodne drazdiva, tu pouzivat pri akutnych stavoch na naparovanie (inhalaciu z pristroja)

- pouzivat kanvicku na preplachovanie obycajnou vodou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som Vincentku dokázal používať len tak, že som ju dal do rozprašovača, striekal do nosa a vtiahol do úst takým "krochkaním" (nie do pľúc). Bohužiaľ bez výrazného efektu. Je len otázka koľko nocí sa človek vydrží dusiť než použije v sebazáchove minimum Sanorinu. Sanorin ukazuje, že anatomicky je nos priechodný a problém je inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa z toho dostal, nie je to na 100%, ale je to tak, že môžem fungovať bez toho, aby ma to obmedzovalo.

 

Nos som mával zapchatý tak, že som sa budil na to, že nemôžem dýchať, jedna dierka upchatá úplne, druhá tak na 74,9%.

 

Z veľkej časti to bolo vyvolané závislosťou na kvapkách. Takže treba si kvápať len do jednej dierky, nech sa druhá odnaučí od kvapiek. Trvá to niekoľko dní, možno týždeň. Ak sa začne uvoľňovať, tak postupne si prestať kvápať do tej druhej. Po 2-3 týždňoch to už bolo OK.


mätovú silicu som neskúšala, ani som nevedela, že je ... pritom som za život vyskúšala toho mraky ... to je dostať?

 

slownatur.sk tam máš desiatky silíc, nielen mätu. Zelené sú silice.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mne celkom dobre robí aj Pinio Nasal, to sú olejové kvapky s eukalyptovým výťažkom, obsahuje to nejaký mentol určite, keď mám len upchatý nos a cítim dutiny, dám si toto a ten mentol je veľmi fajn. Dúfam, že to neprestanú vyrábať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov