Skočiť na obsah

Prasa alebo úchyl do poriadku?


weirdo

Poriadok či neporiadok  

7 členovia hlasovali

  1. 1. Aký typ človeka si, čo sa týka poriadku:

    • úplné prasa
      0
    • riadny bordelár
    • organizovaný bordelár
    • poriadkumilovník obyčajný
    • pedant
      0
    • poriadok je môj fetiš
      0
  2. 2. Aký typ upratovania vykonávaš /doma, na intráku

    • vysávam
    • umývam dlážku
    • utieram prach
    • vynášam smeti
    • umývam okná
    • umývam riady
    • drhnem kúpeľňu
    • čistím záchod
    • nepohnem ani prstom
      0
  3. 3. Ako často sa u vás vysáva, koľkokrát týždenne ?

    • nevysáva
      0
    • nepravidelne ( podľa potreby )
    • 1 ( klasika )
    • 2 ( pedanti )
    • 3 ( maniakálna obsesia )
      0
    • 4 a viac ( weirdo )


Odporúčané príspevky

v poslednej dobe som začala konečne doma robiť aj niečo iné ako vysávať

Celá moja sestra keď niečo chce od matky (týždeň na chate, zájazd do cudziny). Priznaj sa, čo tým sleduješ? :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 46
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • nutrinka

    3

  • arwiel

    3

  • Nokia

    3

  • weirdo

    3

Top prispievatelia v tejto téme

eehhmm, nooo, niiič :lol:

 

ale nie, proste mi jeden beatnik povedal, nech sa umravním, tak sa umravňujem :)

Tak ale to som nečakal že to bude mať taký drvivý dopad na teba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne stále mama hovorí, že som strašný bordelár. Vraj väčšieho napozná (kokos ona dokáže nehorázne nervy na mňa chytiť kvôli "bordelu") Ale mne sa nezdá, že by som bola nejaká strašná :) Potvrďte mi to niekto, že nejsom! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

dnes som urobil niečo absolútne bezprecedentné, upratal som si v stolíku, za tých 8 rokov sa tam nazbieralo veeeeľa odpadu, ale našiel som aj nejaké zaujímavé veci, napríklad staré fotky,...v šuflíku, kde som si schovával sladkosti bolo vštko od čokolády

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

Aký typ človeka si, čo sa týka poriadku - organizovaný bordelár :)

 

Aký typ upratovania vykonávaš - umývam dlážku, utieram prach, vynášam smeti ... aj ked vsetko MALOKEDY!!! :lol:

 

Ako sa u vás vysáva, koľkokrát týždenne ? nepravidelne ( podľa potreby ) ... 3-4krat za rok :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Aký typ človeka si, čo sa týka poriadku: organizovaný bordelár

Aký typ upratovania vykonávaš /doma, na intráku.../: vysávam,vynášam smeti,umývam riady

Ako sa u vás vysáva, koľkokrát týždenne ? : 2 ( pedanti )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

organizovaný bordelár

všetko, ale s rôznou frekvenciou, mama je veľký maniakálny pedant, fakt extrém, keď už je všetko dokonale upratané, chodí po byte a upravuje predmety aby boli rovnakým smerom alebo v pravom uhle vzhľadom na nábytok, takže často sa ani nemôžem realizovať, aj keby som chcela (väčšinou nechcem), lebo napr. umyjem dlážky, ona to skontroluje a umyje tajne znova a podobne... no katastrofa... inak ma upratovanie baví, keď ma chytí tá maniakálna fáza, som schopná v priebehu jedného dňa upratať komplet celý byt, aj s drhnutím kúpelne, hajzla, vysávaním, triedením starých nepotrebných blbostí, umývaním okien, kuch. linky... no to sa stáva tak maximálne dva-krát do roka (väčšinou Vianoce, Veľká noc)... rada upratujem u babky, tam mi nikto nechodí v pätách a nebuzeruje, čo ešte by som mohla robiť lepšie, hentomu si moc nedala atď...

a ešte som zabudla, že strašne rada žehlím, dám si tú dosku pred telku, pustím koncert Zepellinov na dvd a tancujem popri tom a tak :lol:

 

 

btw: ešte som nikdy neprala za pomoci práčky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Aký typ človeka si, čo sa týka poriadku:

:::organizovaný bordelár:::

 

Aký typ upratovania vykonávaš /doma, na intráku

:::utieram prach

:::vynášam smeti

:::umývam riady

tiez v miere nutnej na to aby bol doma klud :lol:

 

Ako často sa u vás vysáva, koľkokrát týždenne ?

:::nevysáva - nemame totizto koberce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

organizovaný bordelár som stále

čo sa o mojej matke povedať nedá

 

 

ja sa radim medzi bordelarov a pracem len ked je to fakt nutne. mam k tomu odpor od maminky, ktora je pravym opakom. musel som 4x tyzdenne vysavat a 4x tyzdenne umyvat dlazky, aspon 3x tyzdenne sa u nas umyva hajzel a kupelna, riady nesmu v drese ostat cez noc. mamca proste hysaci za kazdy psi chlp v nasej domacnosti. takto som to zacal neznasat.

prakticky sa pod toto môžem podpísať :) :)

 

až na to že vysáva podstatne častejšie

 

čiže hlasujem v ankete za možnosť "weirdo" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

na priváte:

 

Aký typ človeka si, čo sa týka poriadku: poriadkumilovník obyčajný

Aký typ upratovania vykonávaš : umývam riady, čistím WC, na ostatné má lidi...

Ako sa u vás vysáva, koľkokrát týždenne ? : nepravidelne ( podľa potreby ) a podľa chute

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Aký typ človeka si, čo sa týka poriadku - organizovaný bordelár :)

 

Aký typ upratovania vykonávaš - umývam dlážku, utieram prach, vynášam smeti ... aj ked vsetko MALOKEDY!!! :lol:

 

Ako sa u vás vysáva, koľkokrát týždenne ? nepravidelne ( podľa potreby ) ... 3-4krat za rok :)

 

Tak sa toho dosť zmenilo, a hlavne v poslednej dobe, takže to obnovím:

 

Aký typ človeka si, čo sa týka poriadku - poriadkumilovník obyčajný

 

Aký typ upratovania vykonávaš - všetko okrem "nepohnem ani prstom"

 

Ako sa u vás vysáva, koľkokrát týždenne? - nepravidelne ( podľa potreby )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Robím všetko okrem umývania okien, to robí manžel. ja mám závrate, bývame na 9. poschodí...bývať na prvom, určite by mi aj tie okná prischli. Ale riad umýva u nás vlastne každý. A poriadok ako taký? nemá zmysel, lebo ak aj všetko poupratujem, tak moji doma všetko zas rozhádžu, zas dajú gate na stoličku, košeľu na druhú, kabelu na kreslo či taniere a hrnčeky na stôl v obyváku, ale to by ste mali vidieť tie fofry, keď niekto má prísť! darmo starému vravím, že načo, prečo by sme sa tvárili, ako je všetko na svojom mieste, ked to tak nie je...a tak ja sedím na zadku a kukám, ako pobehuje a schováva si do skríň to, čo tam patrí a čo by tam malo byť aj v iné dni, keď sa k nám nikto nechystá...kedysi som zúfalo dávala všetko na poriadok, aby sa to zasa behom pár minút uviedlo do stavu chaosu, ale nemám zbytočnú energiu a tak už na to prdím. Hlavne že máme čisto. veď až prídu vnúčatá, tak sa všetci spamätajú, ak nebudú chceť, aby došli chúdence k úrazu.

Svoje veci mám na poriadku tak, že presne viem, čo kde je, ak sa mi v tom nepohrabe niekto iný. Už dávno som si svoje doklady a svoje veci oddelila a nechcem, aby mi do nich niekto iný lozil. A výsledok je, že ak niečo hľadá ten môj, tak vysype na dlážku 4 šuflíky, alebo sa v nich prehrabuje ako kohút na smetisku, lebo nevie kam dal ten či onen papier, len vie, že do nejakého šuflíka. ešte tak vedieť do ktorého...ale to by som veľa chcela...a to platí aj o odevoch, topánkach a všetkom možnom. O náradí a všelijakých klinčekoch, šrôfikoch a tak podobne dupľom, to ani nehovorím...

Ako decko som tiež doma robila všetko, moja mamka nevedela, čo je to nosiť nákupy, umývať dlážky, vysávať či utierať prach, a špinavý riad ani nevidela, lebo prv ako prišla z roboty, my sme všetko poumývali. mamka len varila, všetko ostatné sme porob ili my so segrou, a keďže ja som bola staršia, tak som bola aj tá zodpovedná, ktorá si to zlizla, keď nebolo všetko uňo-ňuňo podľa mamkiných predstáv. ešte aj strapce na koberci sme museli narovnávať!

Okná ma nedonútila umývať, a ani sa o to nepokúšala...To robil tatko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...

Tu aspoň mám šancu vám ukázať že niesom taký ako ste si mnohokrát mysleli že sa vyhýbam domácim prácam atď... Robím všetky menované z ankety ale pravideľnosť je rôzna teda podľa potreby. Takže v podstate som v čistom vždy len iné je keď niekoho rodičia nútia a iné je keď si to človek organizuje sám. Keď som na to nadával bolo len zo závisti lebo sused sa stále nudí a ja som mu raz vravel že teba nenútia doma robiť domáce práce a on odvetil a čo by som robil, mám doma dve ženy! Manželku má na invalidnom ale normálne chodí všetko takže všetko spraví ako je doma a dcéru na materskej takže tá zase všetko spraví... Takže to len o tom bolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov