Skočiť na obsah

Čoho sa obávate v budúcnosti?


Sniper

Čoho sa obávate v budúcnosti?  

29 členovia hlasovali

  1. 1. Hlasujte čoho sa v budúcnosti obávate (môžete označiť viac možností)

    • Útok mimozemšťanov
      0
    • Náraz asteroidu
    • Globálne otepľovanie
    • Ľadová doba
      0
    • Nukleárna vojna
    • Vírusové epidémie
    • Masívna sopečná činnosť
      0
    • Znehodnocovanie genofondu a degenerácia
    • Distribúcia globálneho bohatstva a čerpanie obmedzených zdrojov


Odporúčané príspevky

Budúcnosť môže prinieť niečo zlé. Nemusí to byť ani účasť Smeru vo vláde, mám na mysli globálne katastrofy.

 

Označte čoho sa najviac obávate (môžete hlasovať za viac možností).

 

Útok mimozemšťanov - táto možnosť je málo pravdepodobná, aj keď treba s ňou počítať. Nakoniec, od druhej svetovej vojny keď sa hlas dá prenášať rádiom tak Hitlerove prejavy o Tretej ríši vesmírom putujú už 60 rokov. Ak ich nejaká civilizácia zachytila tak právom môže mať obavy o svoju bezpečnosť a nás považovať za agresívnu rasu.

 

Náraz asteroidu - výpočtami vedci zistili že v priemere raz za 60 miliónov rokov nejaký ten asteroid sa zrazí so Zemou a spôsobí globálnu katastrofu. Posledný asteroid trafil Zem pred 65 miliónmi rokmi a odniesla si to väčšina živočíšnej populácie. Keďže posledný asteroid padol dávnejšie ako vypočítaný priemer, ďalší asteroid môže kedykoľvek trafiť Zem znovu.

 

Globálne otepľovanie - globálne otepľovanie sa považuje za najakútnejší problém. Meraniami sa zistilo, že planéta sa otepľuje rýchlejšie ako sa predpokladalo, na konci tohto storočia by sa klíma mala otepliť asi o 6°C. Následky budú v podobe mohutných záplav, hurikánov, veľkých výkyvov teplôt a silných búrok. Tieto vplyvy môžeme pozorovať už dnes.

 

Ľadová Doba - ľadové doby nepatria minulosti, podľa niektorých štúdií žijeme medzi dvoma ľadovými dobami, a ďalšia by mohla začať do tisíc rokov (možno neskôr ale možno aj skôr). Menšia ľadová doba vládla medzi 13. a 17. storočím, keď v Európe priemerná teplota sa dlhodobo udržovala na nízkych hodnotách.

 

Nukleárna vojna - hoci studená vojna skončila, nukleárne zbrane predstavujú stále veľké nebezpečenstvo, najmä teraz v dobe terorizmu. Nukleárne zbrane vlastnia USA, Rusko, Čína, Británia, Francúzsko, India a Pakistan. Neoficiálne Izrael, o vývoj sa pokúšajú Irán a Severná Kórea. Nie je vylúčené že podobné záujmy má Japonsko ako odpoveď na zbrojný program Severnej Kórei. Nukleárna vojna by mohla vyvolať reťazovú reakciu konfliktov po celom svete, ktoré by nemali víťaza.

 

Vírusové epidémie - vírusy sú skutočnými vládcami tejto planéty, nie človek. Vírusové ochorenia ako napr Ebola, Dengue, Lassa alebo Aids ohrozujú životy stoviek miliónov ľudí na celom svete. Najväčšie obavy vznikajú v poslednej dobe kvôli zmene životného prostredia z pohľadu znečistenia planéty - v takomto prostredí vírusy môžu mutovať a nebezpečne sa šíriť.

 

Masívna sopečná činnosť - raz za čas sa stáva že na Zemi sa prudko prebudí sopečná činnosť, vyvolaná napr. zemetraseniami alebo dopadom asteroidu. Prach a sadze z mohutnej sopečnej činnosti môžu zatemniť oblohu na dlhú dobu, čím znemožnia slnečným lúčom prenikať na zem, čím by nastalo globálne ochladenie. Rizikom sú aj plyny z vnútra planéty, ktoré by mohli zmeniť chemické zloženie zemskej atmosféry a tým by nastali ďalšie problémy.

 

Znehodnocovanie genofondu a degenerácia - všeobecný úpadok svetového genofondu v dôsledku zvyšovania podielu degenerovaného dedičstva uchovávaním a rozmnožovaním závadnej genetickej matérie.

 

Distribúcia globálneho bohatstva a čerpanie obmedzených zdrojov - hrozba vyčerpania obmedzených, tzv. ekonomických zdrojov a ich nerovnomerné rozdelenie medzi dengľavé, štrbavé, muchami obletované, hemžiace sa masy chudoby a hŕstku jedno-dvojdetných rozmaznaných rodín boháčov západnej Európy a Severnej Ameriky.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

útok mimozemšťanov, áno môže dôjsť, ale je veľmi málo pravdepodobný,

náraz asteroidu je reálny,

globálne oteplovanie a doba ľadová bude mať slušný dopad na obyvateľstvo a prírodu, avšak v naších stredoeurópskych podmienkach pojde zrejme všetko po starom - akurat budeme mávať dlhšie kontinentalitné zimy...

nukleárna vojna - žial najväčší adept

vírusová epidémia - detto

a sopečná činnosť - to je ešte menej pravdepodobné ako mimozemštania..

 

takže dal som

asteroid, nuklearnu vojnu a epidemiu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doba ľadová snáď nenastane behom jednej či dvoch generácií ... a pravdepodobne je horšie globálne otepľovanie, čoho dôsledkom je masívnejšie topenie ľadovcov, vymiznutie ročných období, masívne záplavy na miestach kde predtým boli výnimočne ...

pád asteroidu pravdepodobne zničil éru dinov a umožnil vznik éry cicavcov ... výpočty nevýpočty, nejaké malé čudo sem môže dopadnúť hocikedy ...

masívna sopečná činnosť už tiež párkrát obehla zem ... nukleárna vojna - človek vždy dúfa že zodpovední budú mať rozum ... ale čo tí nezodpovední ? škaredí mimozemšťania sú možno už tu ... ale čo je tu určite, odkedy vznikol / alebo sem prišiel :-) / život, sú vírusy - majú schopnosť mutovať, bránia sa, zakaždým sa objaví nový a novší kmeň ...

sú to dosť veľké strašiaky - každé jedno

dala som náraz asteroidu / asi podlieham filmom ... / a globálne otepľovanie a vírusy ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pád asteroidu pravdepodobne zničil éru dinov a umožnil vznik éry cicavcov

pád asteroidu pravdepodobne zničí éru ľudí a umožní vznik éry ktovie čoho.

 

Ja som hlasoval za globálne otepľovanie a nuklárnu vojnu, myslím že tieto hrozby sú najreálnejšie. Ľudská blbosť je nekonečná.

Ostatné sú viac-menej prírodné procesy, ktoré asi príliš neovplyvníme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nj... castokrat sa rozculujeme ked Romovia dostanu nove krasne socialne byty a behom par mesiacov ich zdemoluju.... to iste robi cele ludstvo, dostalo krasnu modru planetu a co robime? nicime... smutne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pád asteroidu pravdepodobne zničí éru ľudí a umožní vznik éry ktovie čoho.

 

Ja som hlasoval za globálne otepľovanie a nuklárnu vojnu, myslím že tieto hrozby sú najreálnejšie. Ľudská blbosť je nekonečná.

Ostatné sú viac-menej prírodné procesy, ktoré asi príliš neovplyvníme.

z toho to vyplýva - keď pád asteroidu zmietol z povrchu zemského také hebedá ako boli dinosaury, človek bude malina ... nech príde po nás čokoľvek, bude nám to už jedno ...

 

ani vznik nukleárnej vojny neovplyvníme

rovnako ani prírodné procesy ani asteroid ani výbuch sopky hoci svoju jedinú modrú planétu s úspechom ničíme ... akoby sme mali niekde v zálohe ďalšiu...

 

aj toho, čo neovplyvníme, sa môžeme báť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď pád asteroidu zmietol z povrchu zemského také hebedá ako boli dinosaury, človek bude malina ...

Myslím že to bude opačne. Dinovia práve kvôli tomu že boli hebedá sa nedokázali prispôsobiť novej situácii. Cicavce vtedy prežili. Človek je tiež cicavec a má mozog, ktorý vie používať. Dokázal by sa prispôsobiť nomému životnému prostrediu. Samozrejme nie celé ľudstvo, veľa ľudí by zomrelo, ale uzavreté komunity by možno prežili.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludskej blbosti, cize nuklearnej vojny. Globalne oteplovanie? prosim vas, je to prirodzeny proces, len trochu rychlejsi, ako by mal byt a clovek nie je v tomto pripade dominantny, hoci z casti za to moze. Doba Ladova? No, ta pride skor, ako tak sledujem tie teploty, ale toho sa nemam preco bat, ludia ziju aj na Aljaske, v Gronsku....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

virusov. zvysok sa za tych 50rokov, co budem este zit, neuskutocni. dokonca ani jadrova vojna. jadrove zbrane su mementom. nikto si nedovoli nimi zautocit, lebo by okamzite prisiel utok-in-return a to vsetci dobre vedia. aj Kim to vie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevim kde, tuším v učebnici dejepisu som videl taký obrázok, kde bola jadrová bomba a okolo akože politici a tá bomba vravela: "Ja som mier"

- ak sú tu nejaký základoškoláci, tak to upresnite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doba Ladova? No, ta pride skor, ako tak sledujem tie teploty, ale toho sa nemam preco bat, ludia ziju aj na Aljaske, v Gronsku....

Len s tým rozdielom že nová ľadová doba by celosvetovo znížila teplotu klímy o toľko stupňov že 2/3 Európy by boli pod ľadom a snehom. Zamrzli by aj značné časti oceánov čo by spôsobilo zmenu tokov morských prúdov. Vplyv na ekosystém by mal nedozierne následky. Nová ľadová doba by sa mohla podobať tej ktorá nastala v polovici Paleogénu (asi 40 mil. rok pnl.) keď vyhynulo asi 20% živočíšnych druhov.

Inak:

Ľadová doba = ochladenie planéty

Doba ľadová = film

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chyba mi tu dalsia - osma moznost : nic :lol:

 

v telke a v internete sa uz tolko hovorilo a napisalo o vseliakych katastrofach ci uz prirodnych alebo ludstvom sposobenych ze uz ma to prestalo bavit a celkovo ignorujem taketo veci ....

zabit nas moze hocico a koniec sveta moze prist aj zajtra alebo az o rok nikto to nevie a tym ze budeme o tom rozmyslat a sa tym trapit tiez nam nepomoze dalej ...

aspon v Hollywoode maju o com tocit filmy :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

z ponúkaných možností som nedala nič, proste ma také veci netrápia, ani nad nimi nerozmýšlam ... na to sú veriaci aby sa na kolenách modlikali a u pánbožka to neak vykecali, taže len tak ďalej :lol:

jediné, čoho sa obávam do budúcnosti je, aby niekoho z rodiny alebo priatelov nepostihla neaká hnusná pliaga (choroba, chudoba, samota atď) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AXEL,

 

neviem čo je na tom lahkomyselné, že nerozmýšlam o neakom útoku mimozemšťanov, ale o tom, aby niekto, koho mám rada neochorel alebo čo. či som niečo prežila alebo neprežila o tom ty vieš trt. mám len dvadsať rokov, kolko si toho vtedy prežil ty? a mala som dosť nepríjemné chvíle, aj keď teraz povieš jasné jasné bla bla ... nejdem tu rozpisovať neaké infá o mne, čo sú čisto súkromné veci ...

 

inak, pýtala som sa dnes maminy, čo by zaškrtla ona a povedala, že nad takými vecami nerozmýšla a otec povedal, že to ho trápilo, keď bol v puberte ... ale oni asi tiež nič nezažili, však

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale o tom, aby niekto, koho mám rada neochorel alebo čo.

To potom korenšponduje so 6. možnosťou - vírusové epidémie. Alebo sa neobávaš ani toho? Podľa teba ako ochorievajú ľudia?

 

inak, pýtala som sa dnes maminy, čo by zaškrtla ona a povedala, že nad takými vecami nerozmýšla a otec povedal, že to ho trápilo, keď bol v puberte ... ale oni asi tiež nič nezažili, však

Mám des z takých ľudí. Nemyslím konkrétne tvojich rodičov ale všeobecne. Keď ľuďom bude jedno že sa vo svete zbrojí a mení sa klíma, aký to bude mať dopad pre budúce generácie?

Ja nie som egoista. Preto sa o to zaujímam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov