Skočiť na obsah

Čoho sa obávate v budúcnosti?


Sniper

Čoho sa obávate v budúcnosti?  

29 členovia hlasovali

  1. 1. Hlasujte čoho sa v budúcnosti obávate (môžete označiť viac možností)

    • Útok mimozemšťanov
      0
    • Náraz asteroidu
    • Globálne otepľovanie
    • Ľadová doba
      0
    • Nukleárna vojna
    • Vírusové epidémie
    • Masívna sopečná činnosť
      0
    • Znehodnocovanie genofondu a degenerácia
    • Distribúcia globálneho bohatstva a čerpanie obmedzených zdrojov


Odporúčané príspevky

citujem wiki "Developed by the Soviet Union, the bomb was originally designed to have a yield of about 100 megatons of TNT (420 PJ); however, the bomb yield was reduced to only 50 Megatons — one quarter of the estimated yield of the 1883 eruption of Krakatoa — in order to reduce nuclear fallout."

 

This eliminated fast fission by the fusion-stage neutrons, so that approximately 97% of the total energy resulted from fusion alone (as such, it was one of the "cleanest" nuclear bombs ever created, generating a very low amount of fallout relative to its yield).

 

3% z 50Mt je 1.5Mt co je 50x viac nez Fat Man a Little Boy dokopy .. moc cista nebola

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

(as such, it was one of the "cleanest" nuclear bombs ever created, generating a very low amount of fallout relative to its yield).

z relatívneho pohľadu áno. Nič to nemení na fakte, že spomínaná bomba zrejme nemala veľký vplyv na ekosystém aj z toho dôvodu, že bola zhodená ďaleko od obývaných oblastí.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a)treba to brat relativne a v tom ohlade to bola naozaj najcistia bomba

 

:lol:

1.5Mt co je 50x viac nez Fat Man a Little Boy dokopy .. moc cista nebola

Mt ti hovoria o sile explozie, nie o tom, kolko a akeho stiepneho materialu bolo pouziteho na vytvorenie stiepnej reakcie. Kedze od cias Fat Boya technologia pokrocila a rovnako aj schopnost 'stlacit' material nad kriticke mnozstvo. Takze z Mt skutocne nevies, kolko odpadu do vyprodukovalo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 2 rokmi...

k tým pôvodným možnostiam by som dnes pridala minimálne ešte jednu.

 

kdesi som čítala - niekto niekde písal ako argument, že je to nový druh strašenia:

vždy je to vraj niečo - raz studená vojna, raz znečisťovanie Zeme, raz inkvizícia, raz Židia, raz homosexuáli, raz rozpad tradičnej rodiny, raz atómová bomba, raz LGBTI, raz Rómovia, raz imigranti ...

 

isteže, vždy  niečo príde.

ale studená vojna prešla s pomerne zdravým rozumom, homosexuáli nám neubližujú, tradičná rodina má iné formy, so strašením atómom sme si zvykli žiť, ako s niečím, čo možno raz príde, ale to nie je isté, s časťou Rómov žijeme odjakživa v normále, s časťou nikdy nebudeme žiť v normále / a nekameňujte ma za to, je to tak /,

imigranti sú iný strašiak.

 

tam sa veci dejú, od slávneho multi-kulti, a čo sa deje teraz, to ma straší už dávno.

desaťročia. odkedy som mala spolužiakov z blízkovýchodných krajín, ich mentalita, ich nadradenosť, a to som mala sýrskeho kresťana priateľa, spolužiakov z Afriky ... je to tam, je to v nich. a ešte to bola pritom  iná generácia.

 

dnes sme kdesi inde.

dovolím si povedať svoj názor, pretože argument, že západ toto robil nie tak dávno východu a Afrike a svetu, u mňa neobstojí - nemám najmenšie ambície niekoho kolonizovať, niekomu deliť krajinu a národ podľa pravítka, niekomu vydolovať nerastné bohatstvo, niekoho zotročovať, či niekomu niekam násilím prenášať moje náboženské presvedčenie.

 

zato ale odvtedy sa svet niekoľkokrát predsa len otočil, a Brusel a socistická demokracia nám nepomáha, stačí pozrieť okolo seba, a na to, čo sa deje okolo nás.

 

tá obava má u mňa mnoho rokov, to nie je novinka.

mám obavu z tohto ... a čudujte sa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Kw9ME-ThvVY&feature=youtu.be

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To video je veľmi staré, ale súčasný politický vývoj tomu nasvedčuje. Jediný rozdiel je len v tom, že vtedy by sa vyrojilo ešte celkom dosť islamofilov, ktorí by tu ziapali o rasizme, xenofóbii, predsudkoch atď.  Nuž vývoj dal pravdu tým tzv "rasistom" a tzv "xenofóbom" a tzv. "antirasisti" sú pozaliezaní v dierach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov