Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

záleží v prvom rade na človeku, na jeho hodnotách a životnom štýle. poznám napríklad človeka, ktorý neveru odsudzuje a napriek tomu si vrzol bokom. nečakal to, neplánoval to, netešil sa z toho a navyše si to ani nepamätal.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suhlasim s vlacikom. to je zivotny styl. kazdy je na nieco ine. to neznamena, ze by niektori boli preto lepsimi ludmi a ini horsimi alebo co. len kazdy ma rad nieco ine.

 

EDIT:

prečo treba hneď zato odsúdiť človeka a ukazovať na neho prstom?

ale tak samozrejme, su tam nejaki curacikovia, co si myslia, ze prestia ostatnych, lebo maju ten jediny spravny postoj.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa sa tato tema netyka. Neviem, prečo som sem zabludil. :lol: Ale, keď budem veľky a budem mať dlhodoby, važny vzťah, budem ho mať preto, že ho budem chcieť mať. V tom pripade neprichadza žiadna nevera do uvahy. A reči o tom, že sa to môže stať každemu su kravina (v zmysle podviesť, nie byť podvedeny). Kto nechce, tak to nikdy neurobi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno sa to bude zdať infantilné, ale môj názor je taký, že nevera musí byť, lebo chlapov je málo a žien veľa a aby si mohol / lepšie povedané mohla každá, tak nejaký chlap musí byť neverný...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

A čo tak flirt na internete ?Nie je to už začiatok nevery? Podľa mňa je nevera dôsledok krízy vo vzťahu a vždy má na tom svoj podiel viny aj druhý partner. Keď ti niečo chýba ,bohužial to hladáš inde. Ale žiť by som s tým nechcel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na to aby clovek flirtoval, alebo bol neverny nemusi mat vobec vplyv vztah s partnerom, respektive nezhody v takom partnerstve

vztah moze byt dokonaly, ale su aj povahy ludi, ktori taketo "dobrodruzstvo" vyhladavaju /niekomu to mozno lichoti, inym zvysuje sebavedomie, atd.../

 

flirtovanie si niekedy "doprajem", urcite sa kazdej zene paci ked vidi ze je ziadana....ale mam iste hranice, a pri sucasnom partnerovi sa ani nepokusam "pokusat" .... nie je dovod

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne. hranica medzi flirtom a neverou určite musí byť. Ale podľa mňa ,ak maš harmonický vzťah a lúbiš toho druhého , tak ťa ani nenapadne ho podviesť a ak sa dostaneš do takej situácie ,tak radšej z nej rýchlo vycúvaš. Ale úrčite je veľká skupina ľudí ktorých to baví.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad lopata a klingonka

Myslím, že som pochopila... nejde o to, že klingongka tvrdí, že podvádzať sa musí, ale že nevera je dôsledkom toho, že sú nevyrovnané počty pohlaví. Ja sa pridám, že nevera proste musí byť, pretože sme len ľudia, hm.

 

Čo sa týka flirtovania... Nepovažujem flirtovanie za neveru, dokonca ani za predohru k nevere. Teda, pokiaľ flirtovanie nezačne frázou "Som síce zadaný/-á, ale ten môj/tá moja mi vôbec nerozumie." Aspoň ja to vnímam ako hru slov, cibrenie šarmu a vtipu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No lenže podľa kligonky by bolo tvrdenie správne iba v tom prípade keby boli neverný iba chlapi ............, a aj to by sme o tom mohli iba uvažovať ...................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tvrdeniach je predsa úžasné to, že je potreba ich dokazovať. Takže keby som chcela ad absurdum dokazovať správnosť takého tvrdenia, tak by som mohla vyrukovať s názorom, že keďže je chlapov málo, žena berie to, "co je k mání" :) , aby zabezpečila pokračovanie druhu v prvom rade. A až keď je takto zabezpečená, začne v druhom rade uvažovať nad svojou spokojnosťou, a po zistení, že spokojná nie je, má potrebu naplniť aj túto požiadavku. Čím je vlastne prírodou prinútená k nevere. Chlapi však nie sú obmedzovaní konkurenčným bojom, takže požiadavku vlastnej spokojnosti napĺňajú ako prvoradú. Čiže nevera u nich nie je druhoradou potrebou naplnenia vlastnej spokojnosti, ale zneužitím smutnej situácie, do ktorej boli ženy prírodou vohnané. :) :lol:

 

Nevera je dôsledkom monogamie, ničoho iného.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevera je dôsledkom monogamie, ničoho iného.

z logického hľadiska je to pravda, pretože ak by neexistovali partnerské vzťahy, ktoré predpokladajú stálych sexuálnych partnerov, pojem "nevera" by stratil svoj zmysel.

 

to ale platí nielen o monogamných vzťahoch, rovnaké je to i v polygamných zväzkoch, v iných svetových končinách. muž môže byť neverný i v prípade, ak má vo vlastnom stane 15 manželiek a napriek tomu si dopraje románik so ženou, ktorá patrí do susedovho kŕdľa. vtedy je to dokonca ešte horšie, pretože ide o hromadnú neveru, pri ktorej muž podvádza všetky vlastné manželky naraz. (i keď je ťažké predstaviť si muža, ktorý by mal pri väčšom počte vlastných manželiek zálusk na takéto dobrodružstvo. ak by to aj fyzicky zvládol uskutočniť, pochybujem že by prežil následnú multimanželskú hádku vo vlastnom stane, ak by sa na jeho prehrešok prišlo.. : )

 

monogamný vzťah je neprirodzený, odporuje základnému princípu, na ktorom funguje prirodzený výber. väčšina živých tvorov si hľadá sexuálneho partnera vždy na "jednu sezónu", s cieľom splodiť s ním potomka. tým, že si ľudia (Boh, v prípade veriacich) vymysleli takúto formu spolužitia, pripravili úrodnú pôdu na ktorej vzápätí vyklíčila nevera. naša civilizácia je však relatívne mladá, preto je možné, že s postupom času sa nevera zo vzťahov vytratí, ako bude ľudstvo sociálne "dozrievať".

 

nevera sa však dá vnímať i ako vada charakteru, pretože ak raz súhlasím so vstupom do partnerského zväzku, ktorý je založený na monogamnom vzťahu dvoch partnerov, porušenie tohto záväzku sa nedá ospravedlniť rečičkami, srandičkami ani pseudofilozofickými úvahami o príčine nevery. v takomto prípade je nevera sprostým porušením nepísanej dohody, porušením sľubu, ktorý som dal. preto ak má jeden z partnerov pocit, že monogamný vzťah mu nevyhovuje, treba svojho aktuálneho partnera nakopnúť do zadku, ukončiť s ním vzťah a až potom to roztočiť s novým objektom svojho záujmu.

 

Chlapi však nie sú obmedzovaní konkurenčným bojom, takže požiadavku vlastnej spokojnosti napĺňajú ako prvoradú. Čiže nevera u nich nie je druhoradou potrebou naplnenia vlastnej spokojnosti, ale zneužitím smutnej situácie, do ktorej boli ženy prírodou vohnané. :lol: :)

úch, tá sadla.. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj keď je monogamný vzťah neprirodzený, príroda sama sa zriadila po svojom a vyskúšala všetky možné spôsoby udržania rodu a prirodzeného / či neprirodzeného / výberu ...

 

samce niektorých druhov musia mať okolo seba hárem, a zvádzajú za svoje prvenstvo krvavé súboje

niektoré druhy sa stretnú na moment, aby spolodili potomstvo, a adieu ... na ďašie plodenie potomstva sa stretnú s niekým iným

ďalšie si vyberajú partnera na celý život, a nielen cicavce ...

niektoré samičky sú potvorky, samca si vyberú na oplodnenie a nechajú starostlivosť o potomstvo na nich, a oni idú ďalej

tých variácií je omnoho viac ...

 

a keď je človek najbližším príbuzným šimpamzov a šimpanzov bonobo, ktoré sexujú kdekoľvek a s hocikým a dokázateľne to používajú ako spôsob odbúrania stresu a uvoľnenia ... tie atavistické prastaré kmene v mozgoch podaktorých ľudí ženú uvoľňovať stres každú chvíľu : )

jasné, nemiestne vtipkujem, ale nevera sa viaže k sexu - dokonca ľudia v tom nemajú jasno, ako pozerám, za neveru považujú každý flirt, či obzretie sa za niekým iným ... preto si myslím, spolu so shakespeareom, že žiarlivosť je zelenooká príšera, a narobí nepomerne viac škody ako osohu ...

iste, sme ľudia, ale na druhej strane je spolužitie páru spečatené papierom / či bez neho / na dobrovoľnosti ... vlastne tým chcem povedať, že buď to niekto dokáže dodržať bez nejakej väčšej námahy a sebazaprenia, alebo to v niekom pracuje viac, a z toho verný manžel/ka nikdy nebude, alebo jeden flirt vyjde najavo a je z toho aféra na rozchod ... bez toho, aby to vyšlo najavo, by partnerstvo fungovalo v pohode ďalej ...

neviem či píšem jasne ... zrejme nie, je to len o tom, že nikdy sa nebudeme správať podľa linajok a nikdy nevieme, čo čaká za rohom, a asi sa musíme narodiť ešte raz, podaktorí, a ešte mnohokrát ... záruku správneho rozhodnutia ... možno

 

vždy mi napadne jeden prípad od nás, pár mal sedem detí, šesť synov, jeden z nich bol spolužiak, a posledné vytúžené dievčatko ... a žena sa hodila pod vlak, až potom vyšlo najavo, že okrem detí tam bolo nespočetne prerušení a manžel mal niekoľko priateliek, vlastne neustále počas celého manželstva nejakú mal ... asi priveľké atavistické libido či čo ... krátko po manželkinej smrti sa s jednou oženil ...

 

asi je to trochu komplikované, a úlohu tu hrá, že sme ľudia, ale svojho času , a nielen vtedy, dodnes, pán dr. Plzák tvrdí pre prípad príležitostnej nevery "zatloukat zatloukat zatloukat " ... za svoj sakra dlhý profesný život asi videl toho dosť, aby vedel, prečo to hovorí ... podobne dr. Uzel / rovnako hovoril : neteší vás sex s vašou polovičkou ? predstavte si, že sa milujete so svojou naj filmovou hviezdou ... / tak je nevera len ten konkrétny fyzický kontakt ...

v človeku to je ... v niekom viac, v niekom menej, niekto vie, že nezvolil dobre, niekto to skúsi, ale nikdy viac ... a niekto nakoniec ako valcik hovorí odkráča inam ... alebo v myšlienkach odkráča inam ...

neobhajujem neveru, to nie. ... to zneužívanie prírody nefunguje len na jednu stranu, a ... toto ma len tak napadlo zo všeličoho možného ... a každý prípad je aj tak iný, rovnako ako človek ... a asi to patrí skôr do Nevyspatej hlavy ...

 

niečo zo sveta vtákov ...

na niečo som si spomenula : pred časom som videla jeden dokument : nie tak dávno ornitológom nedal pokoj jeden jav v ríši vtákov, skôr tých malých farebných našuchorených operencov, ktorý predvádzajú svoje nabubrelé "námluvy " ... zistilo sa, že vysoké percento "otcov" vajíčok nie sú ich biologickými otcami ... samička si vyberie na starostlivosť o svoje potomstvo a za svojho druha samčeka, ale kým sa ten nafukuje a ježí farebné pierka, otcom vajíčok sa stane niekto druhý ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavý zvyk majú aborigéni na jednom z tichomorských ostrovov, nepamätám si už však jeho názov. kmeň neuznáva nič také, ako sú naše manželstvá. fungujú ako jedna spoločná rodina, muži vykonávajú fyzicky náročné práce, lovia morské i lesné živočíchy, stavajú chatrče a primitívne drevené člny, vyrábajú jednoduché nástroje. ženy pripravujú potravu, vychovávajú deti, vyrábajú odevy a rôzne užitočné, drobné predmety.

 

títo ľudia pravidelne (a pomerne často) poriadajú veľké oslavy, na ktorých pijú nejaký slabý alkoholický nápoj a fajčia akúsi omamnú bylinu. potom dlho do noci, často až do rána, spievajú, tancujú a oslavujú.

 

teraz príde najzaujímavejšia časť, na týchto oslavách sa totiž starajú aj o udržanie rodu. hociktorá zo žien, ktoré sú na oslave prítomné, si počas noci vytipuje partnera, ktorý sa jej z mužov tancujúcich okolo ohňa najviac pozdáva. s ním sa potom vyberie na tiché, vzdialené miesto niekde na pláži a tam spoločne zapracujú na príprave budúcich potomkov. :-)

 

tým to však nekončí, a to je práve zaujímavé. žena absolvuje takýchto "románikov" počas jednej noci niekoľko a zakaždým je jej partnerom iný z prítomných mužov. tým sa zaistí, že sa ženy nepohádajú, ak majú náhodou záujem viaceré o toho istého muža. stačí len počkať, kým sa kamoška vráti z pláže a muža si odovzdajú ako štafetu. :-)

 

ak sa teda po určitom čase narodí dieťa, nikto nevie, kto je jeho skutočným, biologickým otcom. rodičmi dieťaťa sa stanú všetci členovia kmeňa, bez výnimky. tak sa zaistí, že ak náhodou niektorý z mužov zomrie (pri love, či následkom choroby), dieťa má ďalej zaistenú potravu a potrebnú starostlivosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll,

mňa zase napadlo, že takéto hromadné spolužitie musí mať, na chudákov, negatívny dopad z hľadiska genetiky. capol som to sem však len ako príklad, že nevera je veľmi subjektívny pojem, sám nefandím takýmto praktikám. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ja som to tam capla len ako taky dodatok na konci niecoho...ako to nazvat :lol:

asi si zabudol dat bodku na konci toho celeho prispevku

 

samo, ganetiku a "kvalitu" nasledovnikov si myslim je zbytocne v tomto pripade dalej rozoberat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nevera je pre mna nieco nepripustne, ratam tam aj bozkavanie, a ked sa na to takto pozeram, zistujem ze som strasne ziarlivy. nepaci sa mi ked moja priatelka uz len pokukuje po inych chlapoch co vidi(nemyslite si ze je to ku*va, to vobec nie, prave naopak), a zdovodnuje to tak ze len si obzera "tovar"...

sice sa mi to nepaci, ale nezostava mi nic ine ako to akceptovat, lebo ju milujem(a ona mna tiez).

sme spolu 5 mesiacov, a mozem povedat, ze ak by ma podviedla, tak by som to neprezil. ak by mi to povedala, chvilu by som na nu asi cumel so slzamiv ociach, a potom by som asi bez slova odisiel. ak by mi to povedala u mna doma, tak by som ju surovo vyhodil, nech sa mi strati z oci. nevera sa podla mna neda tolerovat, pokial bola este medzi partnermi laska. je to vec ktora druhu osobu musi neskutocne ranit.

najhorsie je, ze svojej priatelke nedoverujem na 100% a to este len bude sranda ked pojdeme na rok obaja na vysku a ja budem v KE a ona v BA

to bude des, lebo budeme dlho bez seba a ktovie ci ju niekedy vecer v bare niekto nezvedie...

toto su myslienky veelmo ziarliveho partnera, takze s rezervou :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenze ona vie ze ja sa to snazim ovladat a snazim sa ju neobmedzovat, do nicoho ju nenutom a tak.

a tak sa moja ziarlivost az tak neprejavuje.

ked sa teraz na to pozeram, obcas to mozno nie je ziarlivost, ale nedostatok dovery... ale co uz, aj ja sa len ucim, je to moja prva, a ona to vie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov