Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Mam 183cm. Taku vahu chcem kvoli cyklistike, lepsie sa mi ide do kopca :) mne tie kg idu vzdy do brucha. Neviem sa ho zbavit. Vypadam ako pavuk. Tenke ruky nohy a brucho trochu vacsie. Ale pri tych 73kg je to uz vcelku ok. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď priberáš, tak skoro všetko ide hlavne do brucha, Tomáš je žiarivý príklad. On niekde dal aj fotku svojej atletickej postavy, kde to ukážkovo vidieť, neviem kam presne ju dal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rano som sa vazil. 78-79kg. Az mi oci vybehli. To mam z toho jedenia vecer, ked mala zaspi. Asi ako oslavu, ze uz mam cas pre seba. 😁😁😁 Avsak, uz dva dni som nedal sladke ani sladenu vodu. Nasral som sa. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, Proteus napísal:

Mam 183cm. Taku vahu chcem kvoli cyklistike, lepsie sa mi ide do kopca :) mne tie kg idu vzdy do brucha. Neviem sa ho zbavit. Vypadam ako pavuk. Tenke ruky nohy a brucho trochu vacsie. Ale pri tych 73kg je to uz vcelku ok. 

Brat mal podobnú motiváciu. Veľmi ho začalo baviť jazdiť na EUC kolese ale mal cez 100 kg tak to začal dávať dole a šiel pod 90 len kvôli tomu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sem Tomáš dával svoju fotku v gacoch, skonštatovali sme, že ani nie je taký bacuľatý, táto behavá práca si zato vyžiada svoje... jesť trochu menej, a obmedziť sladké nápoje a sladkosti hlavne, a išlo by to pekne dole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O sebe nehovorím. Ja som na seba rezignoval. Nebudem tu nikoho provokovať so svojimi nezmyslami. Ale tak čítam tu rôzne príbehy ľudí čo ich motivovalo schudnúť a tak som len prispel príkladom. Kto ma silnú vôlu ani by nedopustil aby vážil 100 kíl. Nenechal by to zájsť až tam. No ale kto sa spamätal neskoro tak schudol z rôznych dôvodov. Tým že nič preto nerobím tak mi asi vyhovuje byť tučný, lebo keby som naozaj chcel schudnúť tak to už dávno urobím. Tak nebudem bojovat s veternými mlynmi keď viem že to nedám. Iba by som písal, hneval ľudí a vysledok žiadny. Načo je to dobré. Vážim stále viac, zastaviť to nedokážem tak budem ticho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je o rezignácii, ale o neochote sa zmeniť. Nemysli, si, že ja mám nejakú pevnú vôľu, ale stačilo pre to niečo spraviť, hlavne zmeniť jedálny lístok, odpustiť si hovadiny a nahradiť ich jedlom, ktoré stačí na zasýtenie. Ja som v novembri vážil ešte 92 kg, teraz mám 78. Do toho som pridal aj to, že sa chodím dosť často prejsť do lesa, aj teraz som sa vrátil asi po 3 hodinách a cítiť to aj na kondičke, do kopca vyjdem jak nič a bez toho, aby som sa zadýchal. Ty by si fučal už po 50 metroch.

Ale s takým prístupom ako máš ty, že prvé čo spravíš, keď máš TERAZ peniaze, že ich ideš rozdrbať do Kauflandu a potom nám tu teatrálne fotíš, čo všetko si pokupoval, čokolády, perníky, kekse, zmrzlinové torty a všetko spláchneš 2 litrami koly za jeden večer, tak sa potom nediv, že vyzeráš jak od válova. Ale však tebe to môže byť jedno, prežieranie sa pred TV je predsa tvoje hobby a keď ti to tak vyhovuje, nie je dôvod niečo meniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Juj len nech to nezbada Proteus, ten mi dá. Ale jak sa trocha oteplí začnem cyklotúry lebo to ma bavilo. Keď niekto má pohyb nasilu že cieľ je len schudnúť, to rýchlo vzdá ale mňa tie cyklotúry bavili takže nejdem to robiť nasilu. Tam sa možno niečo prejaví.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to nebola jedna cesta. Sú to fotky keď som mal 73 kg a vždy to bolo cez nejakú cyklotúru, vzedy som bol skoro ako Proteus. Na dennej báze som pedáloval malé okruhy a každý týždeň dva-tri krát veľký okruh. Nejaké Piešťany, Bratislava, Čachtice, Nitra, Nové Zámky v rámci jednej túry tam/späť. Raz ročne viacdňové túry že okolo Balatonu, okolo Neziderského jazera a podobne. Plánujeme ísť cyklotúru na Hortobáď. Len som zvedavý ako to zvládnem s touto váhou a kondičkou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, Tomáš napísal:

s touto váhou a kondičkou.

... to nezvládneš.
na takúto túru sa treba fyzicky pripraviť,  a keď to chceš absolvovať, tak už musíš začať, keď bude v lete pohyb povolený a chceš na Hortobágy.

sladké nápoje preč, 95 % sladkostí preč a začať minimálne bicyklovať a posilovať. a zhodiť 20 kilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Správne, treba byť pripravený. Ale vtedy som ani nemusel riešiť také že: no ide sa veľkú túru, tak príprava... Proste vtedy som bol pripravený vždy. Lebo o tých 20 kg menej som mal automaticky a kondička bola lepšia automaticky. Ako sniper vraví, tým že pravideľne chodí do lesa tak kondička je lepšia a lepšia, ale keby nechodil a ide zrazu tak jasné že sa zadýcha. Tak to je, a ja som prvýkrát v takejto situácii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, Tomáš napísal:

Juj len nech to nezbada Proteus, ten mi dá.

Co nemam vidiet? Co napisal @Sniper? Ved to uz davno vsetci vieme. Na tie fotky ako sa chvalis, ze ta zahadna sila zatiahla do kauflandu nezabudneme.

Myslis si, ze ja nemam chut naladovat sa sladkostami? Vlastne som to posledne tyzdne robil a kde som sa dopracoval. Zakladom je motivacia a vediet, preco to robim. 

Ked tebe nevadi, ze fucis a nic nevladzes v pohode. Ved zijes sam svoj zivot. Nam nemusis nic zdovidnovat. Hlavne, ze si sam vies zdovodnit preco nie ako ano. 

Zit so spomienok ti nijak nepomoze. Co mas z toho, ze si daval take tury? Len pekne spomienky. Teraz chces zacat s turami, ale ved by si po 10tich km skolaboval. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

už zmizneš, počúvaj.

ja sa momentálne držím stále na cca rovnakej váhe, nech nepoviem, koľko, ale neviem sa dostať pod istú hranicu... a chcelo by to len nejaké tri štyri kilá, ale má to čo do činenia aj s chorobou aj liečbou, ale aj tak som maximálne spokojná, keď to zostane takto...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 3. 4. 2021 at 7:45, Proteus napísal:

Zit so spomienok ti nijak nepomoze. Co mas z toho, ze si daval take tury? Len pekne spomienky. Teraz chces zacat s turami, ale ved by si po 10tich km skolaboval. 

Telo stárne a tlstne ale spomienky zostávajú lebo mozog je vždy rovnaký, a z toho dôvodu tie spomienky že pre mozog je to akoby to bolo včera. Nedával som každý deň 100km chodil som podle libosti, všelijak, raz 40km, inokedy 50km, niekedy len 10km, ale mal som 73kg a keď bolo treba ísť na otočku do Piešťan, Bratislavy, Nových Zámkov, tak som šiel. A raz ročne veľká túra že okolo Balantonu, okolo Neusiedler See a tak. Ale pri tej váhe a kondičke nebol problém ani to. Nemeral som kilometre ale od rána do večera s prestávkami sa pedálovalo. 

Možno ste postrehli moje fotky pri tabuliach rakúských dedín s bicyklom a niekto aj komentoval že som vyzeral normálne a vedeli rozlíšiť kde končí krk a začína hlava. Stabilných 73kg čo sa roky držali a mohol som jesť čokoľvek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo máš z tých fotiek, keď TERAZ vyzeráš ako mäsiarsky učeň? Túry ti pomôžu akurát len udržať formu, ale na chudnutie nemajú zásadný vplyv. Tým je strava. Keď si rodičom odovzdával väčšinu peňazí a tí zariadili, aby si jedol len to, čo prišlo na stôl, teda neprežral si takmer celú výplatu SÁM ako si TY chcel, tak si vyzeral normálne. Tučnieť ako prasa si začal, keď ťa vyhodili z domu a ty si začal žrať všetko možné bez kontroly a hlavne polotovary z Kauflandu a PLUS k tomu kopu sladkostí, lebo ty si potrebuješ každý večer pomaškrtiť. K svojej morbídnej obezite si sa dopracoval takto a celé si to zaklincoval tým, že si ešte aj spohodlnel a zlenivel. Kedy naposledy si sa fotil s bicyklom pri nejakej rakúskej tabuli? Bolo to aspoň pred 10 rokmi? Ty mozog.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a? Vsak ja som zacinal s bajkovanim, ked som mal 97kg. Postupne. Rovnako mozes aj ty teraz. To su iba vyhovorky, ze telo starne. Doprial by som ti zucastnit sa pretekov, kde je velka cast ucastnikov nad 40rokov. Dokonca aj nad 60. 

Ty len hladas vyhovorky ako sa co neda. Proste len nechces nic robit, lebo si hmily a pohodlny. Ale to my uz vsetko vieme. Nemusis sa nas snazit presvedcit o niecom inom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hanbiť sa odvážiť sa je spravidla na vrchole toho, keď človek vie, že je zle. prežila som tie stavy, malo to aj objektívne aj subjektívne príčiny a ja som sa nimi nechala po prvé vláčiť, po druhé rodinné dispozície, a hodne.
potom brat schudol 40 kilo... zdravia, ako dúfali lekári, mu to nepridalo, ale nakoniec to takmer nevedel zastaviť, až už vyzeral, ako keby ušiel z Dachau.
vtedy som sa raz uvidela v našom zrkadlovom okne v práci, tak skutočne som sa na seba pozrela. je tomu síce hodne rokov, ale vtedy som sa po dlhých rokoch postavila na váhu... nabrala som odvahu odvážiť sa.
raz to príde, že to treba spraviť.
nebolo ľahké schudnúť, po čase sa objavili ďalšie zdravotné problémy, kde bolo hodne obmedzené, čo môžem a nemôžem, (a tak je to stále, len momentálne trochu ináč)... chudla som po schodíkoch, nie celkom jojo efekt, ale dole - hore, len jedinýkrát som pribrala späť to, čo som predtým za pol roka pracne schudla. takže to nebolo také jednoduché, keďže roky rokúce musím sledovať navzájom si odporujúce diéty. a mám obmedzený pohyb. ale dohromady to nakoniec po nejakých 15 rokoch je vidieť, dvakrát som menila medzitým šatník...  a mala som občas problémy postaviť sa na váhu, nebolo a nie je to v mojej situácii také jednoduché... teraz ma vážia takmer každý deň, takže tu výhovorky neobstoja :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, game napísal:

ale nakoniec to takmer nevedel zastaviť

Toto ma zaujíma. Ako sa dá dostať do stavu aby človek tak miloval diétu že si ju nakoniec obľúbi? Pre jedákov je diéta nutné zlo ktoré treba strpieť a keď končí tak oslavujú že je koniec utrpenia a je obrovská šanca že opäť prepadnú jedeniu. Dobre sa najesť je príjemná vec, na to sa dá zvyknúť, ale na opak by som si nikdy nezvykol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov