Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

moja koža s tým nemala problém. to sa stane iba ak sa schudne veľmi veľa v krátkom čase, alebo po liposukcii. ten istý mýtus koluje aj okolo kulturistov, že keď prestanú cvičiť, bude na nich visieť koža.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ovšem záleží to kdečoho...
v jednom čase ma to hodne zaujímalo, aj som našla - začala byť doslova móda chudnúť, ale nie zo päť - desať kíl, ale oveľa viac... teraz už to ide aj v televíziách a kdekto chudne ... alebo nechudne ohromné množstvá.
pamätám si z nedávna: jeden mladý chalan 17 -18  ročný, bol nesmierne morbídne obézny, zamiloval sa a pustil sa do chudnutia... schudol viac než sto kíl, pokiaš dobre pamatám, okolo 130, a kožu z brucha a chrbta si dokázal preložiť cez ruku ako handru, na ramenách mu visela až po pás... potom bol sfotený zoperovaný, keď z neho kdekade trčali hadičky a nakoniec po celom tom utrpení štíhly mladý muž...

mladá žena, ktorá schudla tuším 84 kilo - sťažovala sa, že už ľutuje, že schudla, nemá na operácie, a musí nosiť dlhorukávové šaty a špeciálne sťahovacie spodné prádlo, do ktorého si musí nauklať kožu... to bola mladá žena, okolo 40...

nie je to vždy také jednoduché, a záleží aj na kvalite kože, aj na veku, aj na rýchlosti chudnutia... ovšem je aj také, že pomerne pomalé chudnutia, jojo, ale nakoniec chudnutia, a koža to pocítila, v istom veku už nie je pružná...
niekomu sa spraví, niekomu nie, alebo kto zároveň športuje či sa hýbe, a kto nie... je to trochu zložitejšie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte kedysi dávno možno som to spomenul vo svojej téme som dvoril žene ktorá na fotke bola chudá ale v skutočnosti išlo o schudnutú ženu nie o geneticky chudú. A ona tiež mala kedysi aj cez 100 a dala dole okolo 50kg a zaujímavo vyzeralo to že síce pôsobila štíhlo, obliekla si šaty ako štíhle baby ale boli miesta kde to dole nejde. Stehná, tiež trocha koža visela v podpazuší, tie boky mala také hrubé, krk hrubý... Tak ma napadol ten výraz že schudnutá žena a štíhla žena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A preto si ju isto nechcel, že? Dať dolu 50 kg je makačka. Chudnutie skur..ne bolí. Vyskúšaj mesiac a uvidíš. Ale nie, že nemám peniaze tak chudnem. Mám peniaze, môžem si dovoliť, ale obrátim sa v obchode pri regáloch s dobrotami. Prekonať chute. Len to skús. Ale nie 2-3x. Mesiac, dva. Možno pochopíš. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a bola menejcenná, lebo nebola originál štíhla... predpokladám.

a zrejme bola aj geneticky ináč formovaná, že mala hrubší krk... krk je spravidla prvý, ktorý pocíti rapídnejšie schudnutie...

stehná podobne... ale sú typy, ktoré majú takú konštitúciu, že zadok a stehná sú silnejšie, po babke, po niekom, je to v rodine... niekto je opačne, dolu super, hore zápasník...
ale každú jednu snahu o schudnutie treba oceniť, si myslím, lebo jednoduché to skutočne nie je.

brucho posledné, koža na ramenách a na bruchu - to je u vyšších váhových kategórií problém.
ale schudnúť 50 kilo to sa pridávam k Proteovi, to je výkon... aj 30 -40 kilo je výkon, a bez športu je to o výdrži a o vôli...

keď som mala značnú nadváhu, nestavala som sa na váhu... teraz som na nej denne.

 

okrem toho som zistila, že de facto vážim ešte menej, po celom tele viacmenej rozložená koža robí pekných pár kilo : )
takže tej žene by patrila gratulácia, že sa jej to podarilo...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebola hodná Tomášovej priazne. Síce on vypadá tak, že by mohli dávať jeho fotku k cukru, aby ho deti nechodili vyjedať, ale on chce pre seba to najlepšie, čo je v ponuke. Čo najkrajšiu. To je vieš ako...máš v peňaženke 1 EUR a chceš kebab za 3,5 EUR.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne ano, menejcenna, lebo Tomas ma postavu antickeho boha....

Pri pohlade na jeho momentku z Amazonu ma na to plne pravo, akurat sa natahuje s paletou...0a6ea7ccb5b61c2ae6c71d48a23e6510.jpg

 

...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antický boh je oproti nemu slabý odvar. Tomáš svoje telo niekoľko rokov poctivo vypiplával, tvrdo na sebe makal. Henten chudák s paletou, čo si postol je nič oproti Tomášovi. :D To nie je len tak. Čudujem sa, že žiadna z missiek mu ešte nevolala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Mozog váži len 2% z celkovej našej váhy tela, ale spáli pravidelne asi 20% denných kalórií."  Že by sa dalo chudnúť aj zaťažovaním malých šedých buniek? Spoločensky je nadváha hedikep. https://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000147/1497763/Krute-zistenie-vedcov--Tuckovia-zarabaju-menej-a-vsetci-si-myslia--ze-su-hlupi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslím si to. Ale z odkazu, ktorý som uviedol vyplýva, že spoločensky je viac akceptovaný štíhly. Možno to súvisí s tým, že kto si nevie poradiť z vlastným telom, nedokáže byť zásadový ani v iných rozhodnutiach. Lenže je to skôr "dar byť štíhly", ako zásluha. Väčšina žien po menopauze priberie. Súvisí to zrejme s hormonálnou činnosťou. Z evolučného hľadiska je organizmus nastavený tak, aby dobre fungoval v čase, keď je jedinec schopný reprodukcie. Starnutím sa v organizme naštartujú samo deštrukčné procesy, ktoré sa snažia zbaviť neproduktívneho jedinca. Stráca sa imunita, funkcia orgánov sa zhoršuje, intelekt ochabuje... Sprievodným javom týchto procesov je často obezita. Ak niekto nadobudne obezitu v produktívnom veku, je to prejav choroby s ktorou musí bojovať. Jeho kvalita života, aj keď si udrží váhu v norme, už nikdy nebude rovnaká. Podobne, ako abstinujúci alkoholik.       

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Daj sa vypchat:-)

 

Ja síce netrpím nadváhou, skôr naopak, ale som neabstinujúci alkoholik a náruživý fajčiar. Takže, ak by som mal nadváhu, určite by som si s ňou neporadil. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ja som si myslel, ze obezita je prejavom nezdraveho zivotneho stylu, prejedania sa a minimum pohybu. Jasne, niekto moze zjest aj slona a nepriberie. Ale ze by vsetci postarsi ludia boli tucni? To sa mi nejak nezda. Dalej, v strave ktoru jeme a ktoru si clovek moze dovolit je vacsinou tolko cukru, konzervantov a neviem co vsetkeho, ze nie je problem pribrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme nie všetci postarší ľudia sú tuční. Nie všetci majú cukrovku, zvýšený tlak, bolesti kĺbov... Joe Biden, kandiduje za prezidenta USA https://www.aktuality.sk/clanok/712952/usa-volby-2020-biden-trump-primarky-demokraticka-strana/ a v svojích 77 rokoch je podľa mňa ešte stále "sexi". Nedávno som bol na stretávke po takmer 50 rokoch, ale Gaussova krivka strednej hodnoty sa zaprieť nedá. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dalej, v strave ktoru jeme a ktoru si clovek moze dovolit je vacsinou tolko cukru, konzervantov a neviem co vsetkeho, ze nie je problem pribrat.

 

To nie je len o strave. "Vlčí hlad" ktorý mnohých často donúti vyprázdniť o polnoci chladničku je prejavom emócií, ktoré sú substitúciou za emócie, ktoré v ich živote absentujú.   

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov