Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

otazka - poznate nejaku realnu ambulanciu tu spominaneho dietologa alebo vyzivoveho odbornika?

ujo Google aspon tu pred Uralom pozna len vselijakych sarlatanov s pyramidovymi hrami postavenymi z produktov tzv. zdravej vyzivy :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

brat bol vtedy v BA.... keď ho zasthnem, skúsim sa ho spýtať, ale tomu je už takých 6 - 7 rokov minimálne,
bola to lekárka a brala to hodne vážne, presne zamerané na daného človeka, rodina, konštitúcia zvyky v jedlách, predkovia v rodine, fungovanie orgánov, presne vyvážená strava, doslova,... a má doma viazanú knihu o tom všetkom , čo zistila a k čomu dospela, celkom vážnu knihu. ,,, skúsim zistiť.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

horko ťažko mám znovu dolu tri kdesi zo vzduchu nabraté kilá,
ty si aspoň obskáčeš malú alebo sadneš na bike, ale u mňa je to vážne boj, kruci...
teraz by mali ísť ddole ďalšie tri... musia, ale ako ... stojím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To povzbudzovanie ... alebo este lepsie: trochu sa postazovat, ked sa nedari, clovek dostane zopar rad a premysli si to a po chvili zacne bojovat zasa... a este lepsie, ked sa moze pochvalit hoci len takymi 6 zhodenymi kilami, ako by chcela Vilma...

 

Nie sme odbornici, ale kazdy tunapisal svoj pribeh a kazdemu zafungovalo cosi ine, a po inom case, ... ale to je to gro, ne d arilo sa cele roky, potom sa to zrazu pohlo... alebo opacne.

 

Pisem "len" 6 zhodenymi kilami... ale niekedy sa ani to jedno kilo nechce pohnut... :-)

no to je teda fakt, čo fungovalo kedysi, nemusí aj teraz. V časoch môjho pôsobenia v špitáli, sa o moju ideálnu hmotnosť okrem pravidelného cvičenia staral šéf a 2 roky k tomu výdatne prispieval aj exkolega (na Poste známy ako Truhlík), vtedy som bez problémov, ked ma zas vytočili, šla do bufetu na čokoládový špic, či dobošku, tie tam bývali skvelé!!! A nepribrala som ani deko, naopak, váha šla dolu a dolu....ked ma teraz niekto vytočí, na váhu to vôbec nepôsobí aj ked na čokoládový špic som nebola už celé roky.

 

.........nie, nemam obezitu, mam "len" nadvahu  :zubiska:  a raz schudnem urcite.. :smilieee:

 

...

 

neviem, ako si sa zmenila či nezmenila, ale kedysi, ked sme sa stretli v Košicoch (bola tam vtedy ešte aj trinita a tuším wyskáč), som teda u teba (vlastne ani u jednej z vás) žiadnu nadváhu neregistrovala. 

 

A čo robím teraz pre dosiahnutie želanej váhy? neprežieram sa, nenapchávam sa sladkým, pijem vodu, dokonca ani na oslave som nejedla tortu z belgickej čokolády, chodím plávať, veľa chodím peši. Čo ešte môžem robiť? Len ked je tak teplo, pivo 10° si dám. To jediný môj hriech proti línii :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám momentálne presne opačný problém. Dve kilá by mohli ísť aj hore. Ale komu sa chce v tomto horku jesť? 

tiež mám aktuálne 69 a nedarí sa mi pribrať. ale to bude stresom posledných týždňov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedujú... normálne jedujú.
stojím a stojím a nechce sa pohnúť ani to kilo. a už to trvá dlho. čistá voda, diéta taká, že by ste ju nechceli ani vidieť, okrem toho jem tak dvakrát, nechce sa mi, a tá váha je tuším zalepená či čo :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otazka - poznate nejaku realnu ambulanciu tu spominaneho dietologa alebo vyzivoveho odbornika?

ujo Google aspon tu pred Uralom pozna len vselijakych sarlatanov s pyramidovymi hrami postavenymi z produktov tzv. zdravej vyzivy :(

 

dnes som sa dostala k bratovi, tá lekárka, ku ktorej chodil, bola taká poctivá, že každý rok volala, či sa drží... minulý rok nevolala, tak zavolal on - je na materskej, a vypadá, že toto už robiť nebude, v BA je ovšem vraj takýchto plno, len netušíme, nakoľko sú dobrí. takže som nepomohla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som dnes totálne porušila diétu, keďže v v nemocničných a podobných bufetoch zásadne predávajú nediétne veci... a keď už to bolo v sáčku, a vonia to pod nos, no odolaj.... 2 malé fornetii, komplet vec, ktorú by som nemala ani ovoňať, nieže zjesť....

no ale kilo j zasa dolu, to je tá lepšia správa, zatiaľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si včera tiež doprial. Sladkostí. Tomáš by si tiež pochutnal. Ale normálneho jedla som veru nestíhal zjesť. Ráno bagetu v nemocnici a na obed dva oškvarkové pagáče. Ešte, že som večeru doma urobil - varené zemiaky s opraženou cibuľkou a mletou červenou paprikou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre Tomáš. Poraď ako pribrať svalovú hmotu, žiadne sadlo. Samozrejme bez vynechania športových aktivít ako beh. Čo presne jesť, napíš tréningový plán. (Dačo viem, ale ide to pomaly)

Prosím nikto iný neradte, ja chcem radu teraz od Tomáša .... 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

človeka poteší, keď sa teší, že konečne chudne, lekári sú nadšení... a potom príde jóbova zvesť telefónom,  že výsledky sú aj tak horšie,
a dokonca aj to chudnutie môže spôsobovať metabolické zmeny, ktoré práve teraz nerobia dobre.

zobral mi práve chuť žiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale je nehovorím o svaloch ale o sadle. Viem pradiť ako priberať sadlo a čo robiť aby sa to podarilo :D

Mám zaručený recept bez športovania ako stratiť váhu (ale upozorňujem že ide iba čisto o stratu váhy, nie o lepšiu kondíciu alebo lepšie svaly). Minte všetky peniaze dobré dva týždne pred výplatou a zaručene schudnete. U mna to je jediný úspoech keď viem reálne zaznamenať úbytok hmotnosti.

  • Odobrať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si z toho robíš bohovskú srandu, ale kukni sa ráno do zrkadla, postav sa na váhu a smiech ťa prejde. K tomu pripočítaj svoj vek a máš perfektný nábeh na rôzne problémy so srdcom, pečeňou, krvným obehom, krvným tlakom... Z čoho budeš žiť a platiť všetky liečby, keď sa to stane. Neprajem ti to samozrejme, ale zo skúseností viem, že keď začne haprovať jedno, pridruží sa k tomu ďaleko viac problémov. Ty čo nemáš ani 100 EUR rezervu, z čoho chceš potom žiť? Splácať pôžičku? Miesto rehotania sa, aký si macher na priberanie, by si si mal vstúpiť do svedomia a miesto xboxu investovať peniaze zmysluplnejšie. Je to však tvoj život, rob si čo chceš :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tu dávam absolútne za pravdu Proteovi.

hoci u mňa je to /aj u brata - ktorému sa pred rokmi podarilo schudnúť viac ako 40 kilo/ vo veľkej miere genetika - aj postava, aj zdedené choroby,
priznávam, že som také dve desaťročia, kým som pracovala na mojom poslednom mieste, dokonale zanedbala... a nie som s tým sama... bola to práca, ktorá vyšťavila mentálne a psychicky, že som mala kolegov, kolegyne, ktorí sa nedočkali dôchodku, alebo sa dočkali a tá veľká zmena ich do roka zobrala....

ohromne veľa ich bolo, takže súvislosť bola jasná.

 

zákon nezákon, ty by si papuľoval odtiaľto až po Brusel, že sme roky nemali vyriešené obedy, obedné prestávky, džgali sme sa rohlíkmi a blbosťami, kilá narastali,
bolesti sme riešili ružovými tabletkami v maxi dávkach .... a pravdepodobne tým a tomuto obdobiu môžem za sračky, v ktorých dnes som.
a to hovorím aj ostatným - celý svet rieši všetko ružovými tabletami, ale pozor na ne... patria k indikátorom  minimáne jedne nepríjemnej choroby. nebolí, ale umiera sa na ňu.

a k chudnutiu... ale áno... za posledných 15 rokov som schudla hodne, na ťažké etapy, teraz sa viac menej držím, ale nie je to jednoduché.

a čo je najviac zaujímavé, robím všetko... nebudem menovať, čo všetko, čo sa má robiť pre zmiernenie príznakov choroby, a vieš, čo je sranda?
zhoršujú sa... a naposledy z lekára vypadlo, - ten, čo ma vždy chválil,  že sa mi darí chudnúť - že to chudnutie tiež mohlo zmeniť aj komplet metabolizmus a a práve najexponovanejšia časť organizmu to nezvláda....

to som napísala len preto, lebo v štyridsiatke si ok, spravidla, / brat už nebol/ ale v päťdesiatke sa ti to poďakuje... a potom to nezastavíš.


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Ale je nehovorím o svaloch ale o sadle. Viem pradiť ako priberať sadlo a čo robiť aby sa to podarilo :D

Mám zaručený recept bez športovania ako stratiť váhu (ale upozorňujem že ide iba čisto o stratu váhy, nie o lepšiu kondíciu alebo lepšie svaly). Minte všetky peniaze dobré dva týždne pred výplatou a zaručene schudnete. U mna to je jediný úspoech keď viem reálne zaznamenať úbytok hmotnosti.

Takže vyplakávaš, prečo ťa baby nechcú?

 

No po tomto tvojom výplachu by ťa aj Adela poslala do riti. Ty si ženám totálne na smiech, v ich očiach si úbožiak a zároveň hovado v jednom.

 

Úplný ženský antityp, stavím sa, že keby si v hocijakej zoznamke oslovil hociktorú ženu s tvojou aktuálnou fotkou a takýmito názormi, tak ťa z fleku zablokuje a bude dúfať, že do konca života ti nenapadne ju osloviť cez iný profil. Si úbohý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale keď si to otočíte tak vlastne mám pravdu lebo priberať je ľahšie ako chudnúť a len preto som vravel že v tom smere viem poradiť. Aké zaujímavé že môžete googliť koľko chcete ale nikde nenajdete spústy odborných ako minúť peniaze, ako priberať, ako nežiť zdravo... Vždy sa píše len o opaku.

 

Veľa záleží od metaboluzmu že spomalí, zrýchli atď. Sused je veľmi a už má 60 a je totálne tenký. Síce neje toľko sladkostí a nepije sladené vody ale vraj doma sa dobre naje že pri obede si dá aj 6 knedlí.

 

Len tak na pobavenie:

 

Myslela som si, že mužovi moje kilá nevadia. Keď som počula, čo hovorí kamarátom, znenávidela som ho

S Tomášom sme boli manželia tri roky. Vydávala som sa mladá, mala som len 23. Bol z vedľajšej dediny, chvíľu sme spolu chodili a onedlho som zostala tehotná. Taká dedinská klasika. Vydávala som sa teda s veľkým bruchom, ktoré mi žiaľ ostalo veľké aj po narodení dcérky. Nikdy som nepatrila k štíhlym ženám, bola som skôr taká bacuľka, no po tehotenstve som pribrala ešte viac, na svoju výšku 163 cm som vtedy vážila asi 78 kg. Dosť veru. Vždy sa mi páčili chudé baby, to áno, no nikdy som nemala motiváciu so svojou postavou niečo urobiť. Pár krát, keď sme boli na jazere a behali tam štíhle dievčatá v sexi plavkách, videla som, ako po nich poškuľuje. Spýtala som sa ho, či by chcel, aby som schudla. Okná na obývačke boli otvorené, mal tam svojich "naj kumpánov" a začula som, že sa bavia o ženách. Tak som zbystrila, prikrčila sa pri okne a zvedavo počúvala. "Tomáš a tebe nevadí, že tvoja žena je taká tlstá?," opýtal sa Jaro. "Čo by nevadilo, jasné že vadí. Veď už vyzerá ako prasa. Mne sa lúbia chudé, čo myslíš. (iba výňatok)

 

Celé: Svetevity.sk

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš Tomáš... tebe človek môže dušu vyložiť, úplne zbytočne, však ... :)

urob si ešte trochu srandu z toho, čo som napísala... alebo to skús prečítať ešte raz a modli sa, aby si nedopadol tak a podobne...

nejedz toľko. môžeš jesť, ale lacnejšie. ale skús si v jeden deň dať doma na stôl všetko, čo za jeden deň poješ a vypiješ... alebo to len popíš.
koľko toho bude :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov