Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

jedna moja exkolegyňa bola na týždeň na takom chudnúcom pobyte, mali tam vzorovú špeci stravu pripraviteľnú aj doma, pitný režim a povinné rozcvičky a pohybové aktivity.Aj schudla, ale po pár mesiacoch zas pribrala - začala jesť to čo predtým. A tiež pohyb jej chýbal.

Môj zať sa tiež snažil schudnúť, aj keď nebol nejaký obézny, ale už mu začínalo bruško rásť. Chudol nie hladovkou, ale nejakou diétou vhodnou pre športovcov, sladké si dopraje len v nedeľu, inak si kalórie stráži, a to aj teraz, a tiež trénuje v posilke. A aj schudol. neviem, koľko na kilá, ale je to viditeľné na postave i na tvári. A chodí sa merať na takú tú váhu spojenú s meračom tukov, kondície, svalovej hmoty a čo ak viem čoho ešte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Čo je to konfekčná veľkosť? Niečo také že namiesto XL nosím L?

nejest

To funguje na 100% ako príklad uvediem koncentračné tábory. Videli ste tam človeka s nadváhou? Samozrejme okrem personálu.

 

Nepáči sa mi keď baby chcú stoj čo stoj schudnúť. Nie je pekné keď schudnú tak že pri výške 165 cm majú 40 kg. Keď si nejaká myslí že je potom príťažlivá tak si myslí blbosť. Príťažlivá baba je taká ktorú je za čo chytiť resp. tlapnúť

Mne sa práveže páčia také tie 170cm/50kg! Všade špeky a sadlo fuj to je nechutné.

 

Budem uprimny: Lahsie sa dodrziava dieta, ako kadejake nahananie sa a potenie sa.

Áno. Kedysi nejakého mafiána zavreli a on bol vtom že ho zle obvinili a trucoval držal v base protestnú hladovku a aj rýchlo chudol po pár týždňoch médiá že už je úplne vychudnutý a v cele len ležal.

 

no ved ja nedrzim drasticke diety, a anorektickou som nikdy ani nebola [emoji38] krv a mlieko v spravnej norme..

na kazdeho cloveka vplyvaju taketo veci inak, takze ja ked poviem ze po tej a tej hodine uz nejem, tak viem ze mi to pomoze, pomoze mi to postupne scvrkavat zaludok, tym padom budem menej hladna, a budem menej papat...

jednoducho to tak je, a ja sa iba drzim odskusaneho procesu pri chudnuti

To s tým scvrkávaním žalúdka robia aj v USA že zviažu žalúdok aby sa nemohol roztiahnuť a tým sa človek cíti sôkr síty a tým pádom nezje viac.

 

Som ťažký závislák na strave ktorú jem tak poďme spraviť kompromis. Keďže sa nedokážem vzdať toho čo jedávam tak napíšem zoznam tých pokrmov a vyberiete len z tých to zdravšie:

 

Palacinky s nutelou a šlahačkou

Lángoš

Kebab

Trdelník

Cigánska pečienka

Klobása

Vifon polievka

Nanuková torta

Zákusky

Hotdog

Pikantná saláma

Pizza

Ryža

Zemiaky

Slanina

Banán

Kiwi

Mandarinka

Čerešne

Broskyne/marhule

Krupicová kaša s grankom

Grilované kura

Kuracia bageta / sahibov sen

Väčšina čínskych

Špekačky

Sviečková

Šašlik / ražničí

Parené buchty

Slané rožky

Makové koláče

Medovníky

Jahody

Maliny

Puding

Termix

Aha

Cesnak

 

Je tam niečo zdravé? Tak by som jedol len to a tým by som jedol čo ľúbim a aj by som zdravo jedol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  Tomas, ak vylucime udeniny, kura z pochybnych zdrojov a sacharidy/cukry/ tak hej.. cesnak :crazy:  ..ale rataj s este vacsou osamelostou

 

 no ale koniec srandy..kompromisy si rob sam so sebou a nie s nami..a toto snad nemyslis vazne..az taky ***** nemozes byt  :hmmm:

 

 ja som kusok zaspala na vavrinoch a sup + 1kg na mojom zadku ale po Tomasovych nezmysloch co tu popisal idem znova do boja.. :kvet:

 Tomas, uprimne ti dakujem, este som v zivote nemala taku skvelu motivaciu.. :ozembuch:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas,  tak podme po rade :   Jedalnicek je samozrejme zly,   ale  tvoj primarny problem je v tom ze si naucil hlavu ze jedine pozitivne signaly ti dava jedlo.  To mas jedine uspokojenie v zivote a kym toto nezmenis, tak sa to nezmeni. 

Je tu leto, co tak to skusit zmenit,   skus handlovat zo svojou hlavou,  napriklad si daj nieco sladke za odmenu ze prejdes na bicykli 50 km.  Nech si hlava zvykne ze dostava chvalu aj za nieco ine, alebo sa rozhodni ze ked spravis cosi co nechces ( upratat, uvarit, vyzehlit)  tak si doprajes odmenu  a napriklad cosi ine mozno kino, koncert, dedinsku zabavu.

 

To musis ty obchodovat zo svojim podvedomim, nie my.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé som unavený tučný lenivec.

 

Prepac, Tomas, ale co mam urobiť s touto informaciou??? mam sa priznat, ze ja tiez? alebo sa tesit, ze ja nie som, ci?

 

este by ma tak zaujimalo kto ti tu krupicovu kasu vari??  ja krupicu neznasam nikdy ani ako decko som ju nemala rada, a potomkovi ju uvarim iba ak je chory alebo ma ruku v sadre :smilieee:

no idem si dat ranajky :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Keďže sa nedokážem vzdať toho čo jedávam tak napíšem zoznam tých pokrmov a vyberiete len z tých to zdravšie:

 

Palacinky s nutelou a šlahačkou

Lángoš

Kebab

Trdelník

Cigánska pečienka

Klobása

Vifon polievka

Nanuková torta

Zákusky

Hotdog

Pikantná saláma

Pizza

Ryža

Zemiaky

Slanina

Banán

Kiwi

Mandarinka

Čerešne

Broskyne/marhule

Krupicová kaša s grankom

Grilované kura

Kuracia bageta / sahibov sen

Väčšina čínskych

Špekačky

Sviečková

Šašlik / ražničí

Parené buchty

Slané rožky

Makové koláče

Medovníky

Jahody

Maliny

Puding

Termix

Aha

Cesnak

 

Je tam niečo zdravé? Tak by som jedol len to a tým by som jedol čo ľúbim a aj by som zdravo jedol.

 

všetko preškrtnuté je pre teba tabu.

 

nepreškrtnuté - ryža a zemiaky - dva-tri  zemiaky na obed, dve-tri lyžice ryže na obed.

grilované kura zmeniť na dusené či varené či perkelt - raz za mesiac môže byť kúsok grilovaného, pre chuť.

 

každé ovocie, aj banány, obsahujú aj minerály /banány draslík/, ktoré telo potrebuje. ale opatrne - aj ovocie sú kalórie navyše.

cesnak je zdravý vždy.

 

čoho je v tvojom jedálničku nadmerný prebytok, sú cukry, škroby, celá hromada potravín na napchatie žalúdka bez toho, aby si dostal do seba s jedlom aj nejaké vitamíny, minerály, niečo prospešné okrem cukrov.

 

čo v tvojom jedálničku zúfalo chýba, je zelenina.

 

a to si ešte vynechal sladké koly, ktoré piješ na litre.

 

takže veľmi dobre vieš, čo je tam zle. ako píše tyso a Hellé, trochu si to usporiadať v hlave ... namiesto termixu si zober jablko.

k obedu si nastrúhaj mrkvu, alebo daj si list šalátu, alebo  za pár centov sa predáva v supermarketoch sáčik mixu šalátových listov. zaplní žalúdok, dostaneš do seba vlákniny, minerály, vitamíny a nebudeš potrebovať toľko zemiakov a ryže.

namiesto koly si daj minerálku alebo sódu s citrónom. to sme ale už písali miliónkrát ... zmeniť si to v hlavinke môžeš už len ty sám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nic z toho, co Tomas napisal v ramci potravin, nie je vyslovene zle. Len treba poznat mieru a kedy jest a co s cim.
 

pokial kupujes slaninu, ktora je lisovane bohvieco a v klobase je polovica muky, tak je to samozrejme spatne

 

inak, maj je dobry mesiac ne rozhodnutia o zmene zivota

takze napr. sme kedysi v maji prestali fajcit a tento rok nasadzujeme do stravy ovocne stavy. Na ranajky 2-3 deci cistej stavy (event. + trosku cistej vody na zriedenie). Kupodivu nepocitujem pred obedom vyraznejsi pocit hladu, ako ked som ranajkoval krajec chleba s volacim.

No a kedze nie je odstavovac ako odstavovac, zaobstarali sme si morejuicepress od svajciarskej firmy Z. Aby som nebol sprdnuty za reklamu, tak pripadne link na produkt dam na poziadanie do spravy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nic z toho, co Tomas napisal v ramci potravin, nie je vyslovene zle. Len treba poznat mieru a kedy jest a co s cim.

 

 

 

ano, to mas samozrejme pravdu..ale toto je bezny Tomasov jedalnicek..a v tomto prevedeni je to cele zle..kedze ma cez 25 kg nadvahu, problem s klbmi a vysoky tlak....a kedze sme v teme o chudnuti  asi by to nemal pojedat

 

alebo mas dojem, ze si Tomas kupi spekacik podla povodnej receptury a da si ho so zeleninovym salatom?? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj taky je, ak denne spravis maraton, tak mozes vsetko.   

Systemovo :   Mozes znizit prijem, mozes zvysit vydaj alebo kombinaciu.

 

Ale to si uz pocul vela krat,   najprv si musis vyriesit svoj problem v hlave

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, skus nabrat trocha svalovej hmoty. Aj samotna pritomnost svalov zrychluje metabolizmus. A je jedno ze su obalene tukom.

 

Ak chces chudnut, mal by si poznat zakladne pojmy, procesy v tele, aby si rozumel tomu co robis, ako robis, preco robis.

Nie ze my Ti tu (ako obvykle) napiseme recept od A po Z.

Potom to tu troska zapadne prachom, a po rokoch zacnes citovat prispevky stare x rokov a klast rovnake otazky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tieto chytaky su haluz. Aj pri herbalife produktoch povedia ze aby to spravne ucinkovalo treba dbat na zivotospravu alebo u tej akoze alternativnej liecitelky ze zbavi cloveka zavislisti a pomoze chudnut ale povie tiez ze aby bol proces ucinny treba dbat na zivotosravu... Vzdy tam maju tie zadne dvierka proste ze dat si nutolevu palacinku so slahackou a potom pilulku na chudnutie to nezabera. Takze neschudneme od produktu ale od zivotosravy ktoru mame dodrzovat.

 

Aj samotna pritomnost svalov zrychluje metabolizmus. A je jedno ze su obalene tukom.

Tuk je palivom pre svaly! Cim viac svalov o to viac pozratej energie co by inac islo do priberania.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A haluz je este to ze vo fastfoode su letaky na nejake fitness studio zamerane na chudnutie a ja som komentoval ze na spravme miesto to dali, ludia co by o to mali zaujem urcite sa nestravuju vo fastfoodoch a oni ze obe prevadzky maju spolocneho majitela! To je biznis, mat dve protichodne prevadzky v jednej priberaju a v druhej chudnu. To je ako keby som bol clenom greenpeace a zaroven sefom drevorubacov... Alebo predseda zvazu vegetarianov a prevadzkar bitunku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

T...

 

Tuk je palivom pre svaly! Cim viac svalov o to viac pozratej energie co by inac islo do priberania.

baraní prd! Zdrojom energie je glukóza, a nie tuky: Tuky ak je ich veľa, sa ukladajú v tukových bunkách a rastie potom riť a brucho.

 

game, si ma predbehla, to sité som chcela urobiť ako ty - vyškrtať mu tam ten jedálniček, nechať - div sa svete - to, čo si aj ty nechala,  a pripísať mu tam zeleninu. he, jak sa zhodneme!

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

baraní prd! Zdrojom energie je glukóza, a nie tuky: Tuky ak je ich veľa, sa ukladajú v tukových bunkách a rastie potom riť a brucho.

 

game, si ma predbehla, to sité som chcela urobiť ako ty - vyškrtať mu tam ten jedálniček, nechať - div sa svete - to, čo si aj ty nechala,  a pripísať mu tam zeleninu. he, jak sa zhodneme!

:)

Však game mi tam ledva dačo nechala, takže ak by si ty ešte vyškrtala však to by som ani jesť nemohol. Sorry že tak pozde ale Tapatalk neukazuje BB kódy takže tam nevidím čo je vyškrtnúté, kurzíva, hrubé atď. Takže aj ten pokazený Tapatalk je na niečo dobré som si musel nájsť nejaký počítač cez ktorý sem prídem keďže ja PC nevlastním... Vilma však niesom zajac aby som jedol zeleninu.

 

Vysvetli ešte podrobnejšie tie glukózy a tuky to ma zajíma. Aj mne to šlo hlavne na brucho, do stehien a zadku, a krkovička pod bradou (mi tak hovoria že ,,nagy tokád van") game to vie lepšie preložiť ako ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

baraní prd! Zdrojom energie je glukóza, a nie tuky: Tuky ak je ich veľa, sa ukladajú v tukových bunkách a rastie potom riť a brucho.

 

Nie tak uplne. Velmi laicky napisane:

Svaly potrebuju palivo. Vyhodou je, ze aj ked nic nerobia. Zvysi sa bazalny metabolizmus, mozes si dovolit prijat viac kalorii.

 

Palivom nie su iba cukry. Ale aj tuky, ked nie su k dispozicii cukry. Rovnica vsak nie je taka jednoducha. Zavisi od zataze, pravidelnosti jedenia a zlozenia jedla. Hrozi ze sa zacne brat zo svalov. Plati totiz rovnica, cim viac svalov, tym viac bielkovin je potrebnych. Preto sportovci zvyknu uzivat aj vyzivove doplnky, aminokyseliny sposobia ze pri zatazi palis tuky, nie svaly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A mna zase rozculuje to ze vojst do potravin, zamierit rovno k mrazaku, vybrat nanukovu tortu a ist k pokladni mi trvalo cca 40 sekund kym cakanie v rade mi trvalo cca 5 minut.

 

Jedenie nanuku pred televizorom je prijemnejsia vec ako sa potit pri behu. Takze radsej zalozme temu ako pribrat tam by mi to slo lepsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov