Jump to content

arwiel

Recommended Posts

Lebo to je nezdravé a obmedzujúce. Lapám dych už aj pri tom keď sa musím zohnúť. Keď som vážil 73kg tak som aj po horách chodil bez zadýchania.

• 2 weeks later...
Dňa 3. 11. 2022 at 14:39, Tomáš napísal:

...Lapám dych....

Nuž tak to je poriadna dilema :)

To je ako sedieť na dvoch stoličkách - aj sa chcieť dobre najesť toho, čo mi chutí, a súčasne aj chcieť schudnúť. :hmmm:

Veru, @irb dobre vravi...

Chudla som len stravou... tiez to bolelo a boli jojo efekty a to, co som ja jedla, by Tomasko neotrel ani topanky, a pritom to bolo jedle aj chutne... aj by si prisiel na svoje: zeleninu na pare!

A zeleninu na vsetky mozne sposoby s masom a podobne dobroty 😃

• Upvote 2

Neviem, či je to šťastie, alebo nešťastie, ale ja vôbec nemusím bojovať s pocitom hladu. Keby sa ma žena nespýtala, čo budem večerať, tak by som si na večeru ani nespomenul. Pamätám sa ešte, keď som bol na vojne a prišli tam záložáci - fotrovia, boli stále hladní a pritom denná tam bola tak vysoká, že sa ani nedala zjesť. Proste oni boli z domu rozožratí. Ale chápem tých, pre ktorých je jedlo, okrem kalorickej hodnoty, aj uspokojením.

Každý večer si dám pohár vína, fajku a bez toho by som mal abstinenčné príznaky. Podľa hesla, "my alkoholici nikdy na lačno nejeme". Takže pre určitú skupinu ľudí musí jedlo predstavovať podobnú drogu. A bojovať zo závislosťou to poznám, to by som v tom boji prehral, ako Tomáš... Je to len otázka toho, na čom sme závislí. Ale droga je vždy iba substitúciou za uspokojenie, ktoré nám náš život neprináša. Takže problém je celkom inde, je v našom živote. 

• 9 months later...
  • 2 months later...

Ahojte. Ja som sa pred pár mesiacmi rozhodla začať aktívne cvičiť a zlepšiť svoju stravu. Behanie mi prišlo ako skvelý spôsob, ako získať kondíciu a spaľovať kalórie. Najskôr som si ale chcela o tom niečo načítať, či sa dá touto formou schudnúť efektívne. Našla som tento článok https://www.eslim.sk/chudnutie-behom-ake-vysledky-moze-priniest-na-brucho-a-ake-su-skusenosti/, kde sú pekne napísané skúsenosti ľudí s behom a chudnutí a tiež aké výsledky môžem očakávať. V prvých týždňoch som začala s krátkymi behmi trikrát do týždňa a postupne som zvyšovala intenzitu a dĺžku tréningov. Kombinovala som to s vyváženou stravou, ktorá zahŕňala veľa zeleniny, ovocia a kvalitných bielkovín. Po prvom mesiaci som už videla výsledky. Schudla som 4 kg a cítila som sa oveľa silnejšia. Pokračovala som v pravidelných behoch, ktoré mi prinášali nielen fyzické výhody, ale aj psychickú pohodu. Postupne som si nastavila ciele a každý mesiac som mala malú oslavu, keď som dosiahla svoj cieľový hmotnostný úbytok. Celkovo som za pol roka schudla 12 kg a cítim sa úplne inak. Chcem zdôrazniť, že každý má iné tempo a dôležité je byť trpezlivý a dôsledný. Dôležité je tiež mať zdravý prístup k chudnutiu a nesnažiť sa o rýchle výsledky pomocou hladoviek či iných drastických diét....