Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

to nejedenie po urcitej hodine vraj nema velky vyznam... vraj je lepsie, ked sa je pravidelne, mensie porcie, kazde 4 hodiny myslim, ...

ja by som urcite sa teda neobetovala sposobom ze po 16tej nic :lol: ved by som umrela

 

chudnut nechudnem, len som si okrem raz do tyzdna bedminton, zaradila do svojho planu aj fitko - 2x, mam s ocom sukromneho trenera, taky snedy nabuchany sympaticky fesi asi 25 rocny :)

 

ide mi len o celkove spevnenie, schudnut nepotrebujem, nechcem byt anorekticka, mojich okolo 58 na 171 mi v podstate vyhovuje, a robim to kvoli sebe :-)

 

a prave som zbuchala ze od januara s 2 babami este zaciname chodit na inline korcule... juchhhh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved ja nedrzim drasticke diety, a anorektickou som nikdy ani nebola :lol: krv a mlieko v spravnej norme..

na kazdeho cloveka vplyvaju taketo veci inak, takze ja ked poviem ze po tej a tej hodine uz nejem, tak viem ze mi to pomoze, pomoze mi to postupne scvrkavat zaludok, tym padom budem menej hladna, a budem menej papat...

jednoducho to tak je, a ja sa iba drzim odskusaneho procesu pri chudnuti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved ok ked ti to zabera :lol:

u mna je to tazke, napr cez cez skuskove vstavam najskor o desiatej, dokym sa prebudim aj realne, je 11, 12... a to by som toho nestihla vela zjest :-))

 

moje jedine stastie je, ze nikdy som nejedavala velke porcie, ani to nezvladam..cize chtiac-nechtiac to - casto a malo - dodrziavam sama od seba

 

ale zas tiez to nie je tak ze mozem zjest co chcem :) zial

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

trochu vás postraším. : )

 

chudnúť príliš rýchlo nie je zdravé, okrem iného aj preto, že v tukovom tkanive je uložených veľa toxických látok. ak príde k odbúraniu veľkého množstva tukových buniek v krátkom čase, do organizmu sa uvoľní nadmerné množstvo škodlivín, ktoré boli uložené v tukových bunkách. to môže dokonca poškodiť niektoré vnútorné orgány.

 

jedna z látok, ktoré máme poctivo uskladnené v tukových záhyboch po celom tele, je DDT. ak vás to zaujíma, prečítajte si tento krátky článok. vypracoval ho študent LFUK podľa odborných podkladov, nie je to žiadna časopisová "múdrosť".

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Prestať jesť neodporúčam, chudnutiu to nenapomáha, skôr naopak – telo si z každej prijatej stravy začne ukladať zásoby na horšie dni. Hladom trápený človek sa napokon tak rozožerie, že ho nezastaví ani guľomet. Dôležitá je pravidelná strava a neprejedať sa. Ak niekto priberá, príčina je väčšinou vždy tá istá: príjem prevyšuje výdaj. Darmo niekto cvičí ako besný, keď potom neskoro večer do seba hodí šesť fliaš pív a pochutnáva si na dobre prepečenom mastnom bravčovom rezni. Poznám ľudí, čo tvrdili, že nevedia, prečo priberajú, a potom z nich vykĺzlo, že v noci o 23:00 zjedli na posedenie polovicu z kvádra slaniny a jeden bochník chleba. Tu už potom niet o čom.

 

Potrebovalo by to upraviť životosprávu: pravidelne cvičiť, piť menšie množstvá alkoholu (je tam spústa cukru, čo tiež nie je bohviečo), vynechať mäso – ak teda nie úplne, tak aspoň jesť kuracie. Hoci aj tam je plno tuku, rozhodne je ho však menej, ako u chúďaťa prasiatka. Do jedálnička by bolo treba zaradiť čo najvyšší príjem zeleniny a ovocia, vláknina podporuje peristaltiku čriev a odbremeňuje ich od exkrementov, čo napomáha dokonalejšiemu vstrebávaniu živín cez steny čriev.

 

Môj brat je vitarián a žije si ako prasiatko v žite – netrápia ho žiadne neduhy ani nadbytočné kilá a čo je sranda, človek by čakal, že bude chudý ako trlica. Čakal by zbytočne, brat nejaví žiadne známky podvýživy. Sem – tam si spraví detoxikáciu (pôst) a žije si ako vo vatičke. Ale to len tak pomimo.

 

Bolo by fajn vysadiť všetky sladené nápoje a nahradiť ich buď čerstvými zeleninovými či ovocnými šťavami alebo prefiltrovanou vodou. Pitný režim je veľmi dôležitý. Ak niekto žije sedavým spôsobom života, bohužiaľ, treba sa aspoň trikrát týždenne nadrapovať, aby sa zvýšil výdaj energie.

Čo si všímam, veľmi dôležité je neponocovať. Je všeobecne známe, že telo sa počas výdatného spánku regeneruje a vraj dobrý spánok pozitívne pôsobí na odbúravanie tukov.

 

chudnúť príliš rýchlo nie je zdravé, okrem iného aj preto, že v tukovom tkanive je uložených veľa toxických látok. ak príde k odbúraniu veľkého množstva tukových buniek v krátkom čase, do organizmu sa uvoľní nadmerné množstvo škodlivín, ktoré boli uložené v tukových bunkách. to môže dokonca poškodiť niektoré vnútorné orgány.

Presne. Preto sa neodporúča ani príliš drastická detoxikácia. Radšej pomaly.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Darmo niekto cvičí ako besný, keď potom neskoro večer pochutnáva na dobre prepečenom mastnom bravčovom rezni.

tak toto môžem dosvedčiť na sebe že to tak bolo dakedy ............. ale kedže teraz necvičím mám na to pár dôvodov tak ani nevečeriam takéto veci už ............. ale vtedy to lákalo

 

 

Bolo by fajn vysadiť všetky sladené nápoje a nahradiť ich buď čerstvými zeleninovými či ovocnými šťavami alebo prefiltrovanou vodou

tak to hej ............ ale skôr si myslím že dôležitá je hlavne čistá voda respektíve minerálka ...................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo si všímam, veľmi dôležité je neponocovať. Je všeobecne známe, že telo sa počas výdatného spánku regeneruje a vraj dobrý spánok pozitívne pôsobí na odbúravanie tukov.

neponocovať? ups... :lol:

 

ja som nikdy nedržala nijaké drastické diéty, ani som to s cvičením nepreháňala, stravujem sa normálne, občas mám pažravý deň (všetky nezdravé jedlá od výmyslu sveta, sladkosťami nešetrím :) ), občas mi zas jesť nechutí, tak to mám zvyčajne musli s mliekom na raňajky, ľahký obed, a popritom ovocie... neskoro večer nejedávam, ak, tak iba zas ovocie...

čo si vyčítam je, že nedodržiavam pitný režim...

 

momentálne by som aj rada schudla trochu, odkedy za mnou mama chodí a šepká mi, že som pribrala, neni mi všetko jedno... :)

čo už, nie som od prírody ani štíhla, ani tučná; chytiť ma je za čo, cez dvere sa ale zmestím ;)

 

ale rozmýšľam, že by som začala chodiť korčuľovat sa, len keď samej sa mi nechce... a keď sa oteplí, tak sme sa s kamoškou dohodli na tenise.. juj teším

(niežeby sme vedeli hrať tenis, ale.. ;) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm... no ja som sa presťahovala od mamy k babke, takže viete si to predstaviť, babka neustále varí haldy "zdravého výdatného" jedla a la čím viac oleja/cukru, tým lepšie a vypekáááá... a nakúpi vnučke jedinej všetky obľúbené sladkosti.... áááá.... a keď sa to spojí s tým, že ja jednoducho milujem jedlo (pri fakt kvalitnom čokoládovom výrobku zažívam sem-tam pocity porovnateľné s pocitmi pri sexe :lol:), onedlho ani cez tie dvere neprejdem, už teď sa cítim všelijako, hoci váha ukazuje pravý opak a kilá ubúdajú, nechápem, už sa mi asi rozpúšťajú svaly :) :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nikdy som nevedela schudnúť... podarila sa mi to len v práci keď som za celý deň nabehala kilometre, vyfajčila krabičku a zjedla tak šestinu rajčiny...

ale teraz nemám prácu... a mne nikdy nepomáhali ani športy, diéty, skúšala som všetko... aj nechutné veci...

teraz po sviatkoch som jak guľa!!! no fuj!

tak poraďte.... prosím....

Ked budes sedet na riti a otravovat ludi na internete s otazkou ako schudnut, namiesto toho aby si NAOZAJ pre to nieco robila, tak neschudnes nikdy moja :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jáj, a na toto si prišiel sám ?

 

tá dáma, čo sa tu sťažuje, že je guľa, má dokopy nejakých päťdesiat kilo aj so železnou posteľou, láskavo preháňa, a práve píše, že skúšala kdečo na chudnutie ... aj keď preháňa, schudla a je štíhla ... a bolo to pred dva a pol rokmi, mimochodom

ale to je jedno ... rada to nie je ktovieaká, stačí trochu počítať v téme, sú tu aj inakšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

po sviatkoch sa cítim ako brav, i keď váha ukazuje, že mi Vianoce nič nepridali... chcem schudnúť... :lol:

 

riešim to tým, že jem málo... teda, vďaka tomu, že vstávam okolo obeda, po nejakej 20.hodine nejem a som hore do nejakej štvrtej/piatej, vychádza mi to na dve jedlá na deň... :) dúfam, že mi to pomôže... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám teraz čas na šport, takže vrámci prebudenia si len spravím pár cvikov na izbe...

viem, že je aj dôležité čo jem kedy a koľko, ale mňa vlastne ani nenapadne jesť v noci... nepociťujem hlad ani chuť na jedlo... ale to môže byť tým skúškovým, som dobrý stresor :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musi platit vzorec, kedy by energeticky prijem nemal byt nikdy vyssi ako energeticky vydaj..v opacnom pripade je zbytocne aj keby sa najes iba raz za den

toto sa da velmi lahko dosiahnut pasivitou /a je jedno ci jes len dva razy do dna, tym si akurat tak pokazis travenie, plus telo si zvykne, ze jedlo prijima len v obmedzenom case a tieto zasoby zacne ukladat do tukov/

 

zakladom "chudnutia" je sport .. ak budes pravidelne sportovat /fittnes, plavanie, behanie, bike, badminton...a pod./, je mozne dalej upravovat napr. navyky co sa stravovania tyka..

 

tym ze nemas cas na sport, nemas cas ani na chudnutie .. hodinka kazdy druhy den si myslim da stravit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

S chudnutím ja problém nemám, viac ma štve, že v posledných rokoch a najmä v poslednej dobe musím jesť oveľa viac ako v minulosti. Blbý žalúdok, neviem pre kerého boha tak rýchlo všetko trávi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

S chudnutim je vzdy zabava. Este som nestretla nikoho kto je spokojny s tym co ma....ale zopar veci som sa naucila,ako napr.cvicit po 17 hodine nie rano, kedy sa nam telo prebudza a nema dostatok energie k nejakej aktivite na vyse, prestat pit coca colu a ostatne neresti plne cukru, pit denne aspon 1,5 l vody, ziadna pizza, hamburgery a co ja viem co este, mensie porcie a vela ovocia a zeleniny pocas dna. Zo zaciatku som mala problemy, ale teraz mi to ani nepride....ked sa chce vsetko sa da a nemusi to byt hned vsetko naraz, staci krocik po krociku a tadaaa... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

AKO SCHUDNUT? To je otazka väčšiny populacie na celom svete. Ale ja poznam riešenie, už veľmi dlho. Skuste jazdu na koni.... schudnete a velmi prijemne. Tiez sa vyskytne na zaciatku svalovica ale stoji to za to vydrzat prve hodiny v sedle a nielen ze zhodite z vahy, ale aj si odnesiete zazitok, uvolnite sa, vycisti vam to mysel a vyrovna chrbticu. :))) ak mate nejake otazky, mozte mi pisat .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Zdravím všetkých, píšem po prvý krát ale tieto stránky navštevujem už dlhšie. Mal som problémy s nadváhou a tak som skúšal všetko možné. Nakoľko som aj lenivejši človek, bolo pre mňa ťažko dodržiavať rôzne diety. Raz ma oslovil známy, že jedna jeho známa sa zapodieva už vyše 6 rokov zdravou výživou a teraz že pripravujú novú metódu a či by som nechcel byť jeden so skupiny ľudí ktorý to budú testovať. Najprv sa mi veľmi do toho nechcelo ísť ale keď mi povedal, že nebudem musieť dodržiavať žiadnu dietu a že nebudem musieť cvičiť tak ma to naozaj zaujalo. Stretol som sa s dotyčnou paní a tá mi dala rozpis čo mam robiť - jesť nasledujúce 2 mesiace. Bol som milo prekvapený keď som zistil, že môžem jesť pečené prasa, aj koláče, aj vyprážany rezeň ( lebo ten zbožnujem) a že budem aj tak chudnuť. A musím uznať, že to funguje. Ja som osobne schudol 9 kíl, cítim sa oveľa lepšie, mám viac energie , a vôbec, celkovo sa lepšie cítim.

DOPORUČUJEM VŠETKÝM KTORÝ CHCÚ SCHUDNUŤ BEZ NÁMAHY. Je to fakt zázrak. minimálne pre mňa.

Teraz keď som došiel na posledné meranie, tak som dostal kalendár na rok 2011 kde je písane čo mam robiť každý deň, a že vraj už to je v predaji. Videl som to v Košiciach v jednom papiernictve ale viem že to maju aj v Banskej bystrici v Media klube. Tak či tak, človek si to vie pozrieť aj na webe. Dokonca na webe píšu už od dnes, t.j. 1 Septembra čo ma človek jesť.

Ak niekto chce schudnúť fakt bez námahy tak si myslím, že toto je ideálny spôsob. Ja som toho živí svedok. http://www.nepovolená reklama - treba určite vyskúšať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

V posledných rokoch mi trochu (skutočne minimálne) narástol bruch. Ale váhu mám stále konštantnú. Neprišiel som o žiadnu končatinu, ani orgán, nezaznamenal som inú fyzickú zmenu, okrem vyššie spomenutej.

Môže mi niekto vyjasniť, z čoho mi ubudlo na margo toho pandera? Predsa, keď som niečo "získal", tak som niečo musel stratiť. Nie?

Prichádza mi na um, že mi mohlo ubudnúť len z mozgu :janie: . Cítim sa ale dobre, nič mi nechýba, moje verbálne prejavy majú štandardnú úroveň, reagujem okamžite. Takže záhada preveliká.

Vy nemáte podobnú skúsenosť? Vlastnú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prichádza mi na um, že mi mohlo ubudnúť len z mozgu :janie:.

hmm ... neviem, či v tom nie je aj kus zlomyseľnosti, ale mne napadlo tiež ... IBA to isté.

Ale môžeš spokojne spávať, určite je to len v zmysle ... podľa seba súdim teba :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov