Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

V lete som si všimol zaujímavú skutočnosť.

Deti nechávajú formičky na verejnom pieskovisku. Nemajú potrebu ich vláčiť dom a potom späť. Pieskovisko býva plné formičiek a evidentne ich nikto nekradne. A poviem vám, sú tam pekné kúsky :oook:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priznajte sa, máte doma ešte svoje hračky? Nájde sa tu ešte človek, ktorý so svojou obľúbenou hračkou spáva?

Nemam. Spim s partnerom, ktory je v istom zmysle slova mojou oblubenou hrackou :zubiska:

 

S čím ste sa najradej hrávali, keď ste boli malí?

Clovece, pexeso a tak nejako

 

Mali ste tú svoju naj hračku?

Asi ani nie..ja som nebola nejake hrave dieta

 

Kedy ste naposledy dostali hračku?

dostala som babiku, ked som mala 8 rokov ako bolestne za pobyt v nemocnici

 

Mávali ste veľa hračiek?

tak primerane

 

Boli ste ochotní ich aj požičať?

ano, niektore

 

Dokedy ste sa hrali s hračkami?

kym som sa nenaucila plynule citat

 

Chýbajú vám teraz hračky v živote?

nechybaju, teraz mam ine hracky :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priznajte sa, máte doma ešte svoje hračky? Nájde sa tu ešte človek, ktorý so svojou obľúbenou hračkou spáva?

Dalo by sa aj tak povedať, len sú už v dospeláckom vydaní. :)

 

S čím ste sa najradej hrávali, keď ste boli malí?

Kávová súprava, doska na váľkanie cesta s valčekom, plyšový maco, populárna hra: človeče nehnevaj sa..

 

Mali ste tú svoju naj hračku?

áno, plyšový maco

 

Kedy ste naposledy dostali hračku?

asi ako prváčka

 

Mávali ste veľa hračiek?

nie, ale tie čo som mala, stali za to

 

Boli ste ochotní ich aj požičať?

samozrejme maca som dala popestovať, aj kávu sme vypili spolu, len cesto som váľkala sama s mamou.

 

Dokedy ste sa hrali s hračkami?

Prvý stupeň na základke, potom som ich vymenila za väčšie.

 

Chýbajú vám teraz hračky v živote?

Nechýbajú mám ich stále, sú zaujímavejšie, hodnotnejšie a aj živšie.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priznajte sa, máte doma ešte svoje hračky? Nájde sa tu ešte človek, ktorý so svojou obľúbenou hračkou spáva?

- pri kazdom stahovani sa odniekial vynori moj zeleny plysovy maco (nepytajte sa, preco zeleny) a po stahovani znova potichu zmizne..

S čím ste sa najradej hrávali, keď ste boli malí?

- auticka a lego

Mali ste tú svoju naj hračku?

- lego

Kedy ste naposledy dostali hračku?

- tusim od svojej byvalej. potom som jej jedneho dna vsetky podarunky vratil.

Mávali ste veľa hračiek?

- tusim ano, lebo u mna dlho neprezili... okrem lega

Boli ste ochotní ich aj požičať?

- NIKDY! :D

Dokedy ste sa hrali s hračkami?

- nespominam.. niekedy na zakladnej ma to preslo jak psa motor..

Chýbajú vám teraz hračky v živote?

- ani nie... hram sa inak.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

macovia boli zdá sa obľúbení :)

zišla mi na um ešte tabuľa s počítadlom , kocky ktoré vytvárali obrázky z rozprávok, švihadlo, ktoré som používala aj ako mikrofon a nafukovací balon, to sme si kúpili s bratom na odpustovej slávnosti a potom odbíjali cez ohradu http://static.zlacnene.sk/foto/vyrobky/234750/234523.jpg s ním sa naše vzťahy vždy otužili :) a tiež som mu občas pomáhala pri stavebniciach lietadiel... :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes sme si s detmi kupili trampolinu. Minuly rok som bol v Madarsku a tam mali 8 velkych trampolin v jednej obore. Na zaver zostali hufnagely tak som sa aj ja vysantil. To zariadenie da zabrat za velmi kratku dobu aj 5 minut staci. Dnes som bol na nete a videl som ,ze aj na forume bola reklama. Kupil som tu v Tesco za 130 eur. Len dnesny den stal zato. Naskakali sme sa aspon 20 eur. Je to asi jedina vec co mojmu chlapcovi ide - skakanie az som bol prekvapeny(ani bicyklovanie,ani korculovanie,kopat do lopty relativne vie). Pamatam si minuly rok, na mensej unas boli cirkusanti , chcel tam ist, asi 4 minuty plakal na kolenach, nejaky jeho kamarat ho obskakoval a nevedel to. Dnes to zvladol aj som mnou a ja mu nic nedarujem(nikdy som to nerobil a tie deti sa viac snazia aj ma prehravaju niekedy, prikl. synovec v pimpongu a hra to mozno len ked je u nas na prazdninach,ale hrava aj s dedom a s otcom). Inak mu ide aj pexesso, tiez nikomu nedavam nic vyhrat a vacsinou to vyhrava a to ma aj zere nema ani 4 roky. Ale je to len kvoli tomu, ze pozna tie auticka. Postavicky jeho filmu.

 

Inak zaskakala si prvy krat aj zena. A matka mi povedala, ze keby sa nehanbila isla by to skusit tiez. Stavim sa ,ze to skusi, mozno skace teraz. Korculovat sa naucila ci chodi s otcom teraz na dochodku aj ked nie na klzisko, ale na zaliate zamrnute polia. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Priznajte sa, máte doma ešte svoje hračky? Nájde sa tu ešte človek, ktorý so svojou obľúbenou hračkou spáva? /okrem mňa /

už nie...ale u našich je ešte jeden veľký maco, ktorého som dostala ako 4-ročná.

 

S čím ste sa najradej hrávali, keď ste boli malí?

ako malé dievčatko som mala maca Aničku (odkedy som prečítala tú vajanského básničku herodes, tak to musela byť Anička), ktorej som z medených drôtikov vyrábala rôzne náušnice. neskôr ako školáčka som náramne túžila po takej gumovej bábike, veľkej tak cca 20-25 cm s takým akoby špicom nad čelom (to bol akože taký účes na kohútika), kamarátka ju mala tiež. Mamka mi ju kúpila. A to bol zas Miško (tuším po zhliadnutí Ženského zákona...?). kamoška mala Jurka. A spolu sme im šili a háčkovali všelijaké ošatenie...to boli moje najmilšie hračky.

Ale rada som mala aj preliezačky, rebríky a švihadlo...

 

Mali ste tú svoju naj hračku?

ano...maca Aničku a gumového Miška.

 

Kedy ste naposledy dostali hračku?

he, tak to bolo keď som mala tak 25, ten môj šiel do Ruska a stade mi doniesol veľkú bábiku, celú tak do modra ladenú, naozaj bola veľmi krásna...

 

Mávali ste veľa hračiek?

ani nie, ale my so segrou sme boli veľmi kreatívne, zabavili sme sa aj napríklad tvorbou vlastnej rozhlasovej hry pre mládež alebo nejakej našej vlastnej rozprávky, ktoprú sme si aj samé zahrali, pričom každá predstavovala niekoľko úloh a koho práve predstavuje, sme rozoznali podľa zmien hlasu.

 

Boli ste ochotní ich aj požičať?

podľa toho, komu. Ak som vedela, že niekto je kazisvet, tak to som veľmi váhala s požičaním. Deťom, ktoré dávali na hračky pozor, som bez váhania bola ochotná požičať hocičo.

 

Dokedy ste sa hrali s hračkami?

nepamätám sa...

 

Chýbajú vám teraz hračky v živote?

ani nie. Patrili k môjmu detstvu, a to už je dávno pradávno preč.

 

K tej Modrej krásavici sa viaže - ani neviem, ako to nazvať. veľmi som si ju cenila a keď sa mi narodila Katka, tak som ju schovala do skrine, s tým, že keď bude väčšia a bude si vedieť dávať pozor na hračky, ju vytiahnem a dám jej ju. lenže čo čert nechcel...už sa nepamätám, ako, ale to decko malo oči všade, a pravdaže keď sme onú skriňu otvorili, lebo sme z nej niečo potrebovali, tak toľko otravovala, až sme jej tú bábiku vytiahli. A to sme nemali robiť. No ale čo už. Že tie krásne dlhé vlasy už boli strapaté a že tie krásne modré šaty boli dokrkvané...to ešte sa dalo napraviť hrebeňom a vypraním, ale zlomená noha sa nedala nijako napraviť. Skrátka bolo treba ju odniesť do opravy. Tešila som sa, že snáď zasa nadobudne svoju pôvodnú krásu a hovorila som si, že malá ju dostane najbližšie naozaj až keď ju zasa nepokazí a nezhumpluje...lenže keď ju muž doniesol z opravy a ja som ju uvidela, v prvom momente som nevedela, či mám bohapusto nadávať, alebo sa hurónsky rehotať...pôvodne mala krásne dlhé štíhle nohy, a teraz jej dali také o polovicu menšie, tučnučké a ešte aj krivé ako z bábätka...vraj nohy s takým upevnením ako bolo treba, inakšie nemali a tak tam dali, aké mali...

a tak skončila krásna ruská modrá...nie mačka. Bábika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

kdesi čosi k modernej hračke ... dokážem chápať, že je to akási výchova k poriadnosti - ten čudný pes kaká na lopatku, čo je základ ... žasnúca baviaca sa rodinka je katastrofa, tešia sa ako vláčiku ... :(

 

ako dlho takáto hračka baví ? trikrát a dosť a skončí nepotrebé v v hore iných nepotrebných plastových hračiek ? kde je tu kreativita, vlastná pridaná hodnota, ČOSI ?

ináč úžas ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=FLP5a-hNn5o

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- pri kazdom stahovani sa odniekial vynori moj zeleny plysovy maco (nepytajte sa, preco zeleny) a po stahovani znova potichu zmizne..

 

nie si ty náhodou rodina s Radarom z MASH-u :zubiska:

 

čo sa týka hračiek, my sme boli takí chudobní keď som bol malý, že keby som nebol chlapec ani hrať by som sa nemal s čím! ;)

lepšie to bývalo len v zime, vtedy som sa v uhláku na baníka hrával :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priznajte sa, máte doma ešte svoje hračky? Nájde sa tu ešte človek, ktorý so svojou obľúbenou hračkou spáva?

ešte stále mám bábiku, na ktorú som šila a obľubeného plyšového (dnes skôr plešivého) psa, ktorého som dostala od krstných a kedysi som s ním spávala...

 

S čím ste sa najradej hrávali, keď ste boli malí?

bábiky, plyšáky, ale aj autíčka, vláčik, nábytok pre bábiky, kocky, stavebnica... všeličo...

 

Mali ste tú svoju naj hračku?

plyšový pes

 

Kedy ste naposledy dostali hračku?

niekedy nedávno plyšáčika - tygeríka (alebo prasiatko?)

 

Mávali ste veľa hračiek?

tak primerane, a ešte som sa o väčšinu m usela deliť s bratom

 

Boli ste ochotní ich aj požičať?

okrem plyšového psa som požičiavala všeličo, ale nie hocikomu

 

Dokedy ste sa hrali s hračkami?

nikdy som neprestala :-)

 

Chýbajú vám teraz hračky v živote?

okrem detských hračiek (plyšáky, puzzle) mám "dospelé" hračky - foťák, PC, korálky, handričky, vlna a ihlice...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 2 rokmi...

takto sa vyvíjala superslávna superštíhla supernohatá 56 ročná bábika Barbie ... že tá potvora len ide s módou a vôbec nestarne  :hmmm:  :)

 

samá blondína z londýna /hoci v posledných rokoch sú už aj neblondíny, blondíny sú skrátka in :)/ od vzniku roku 1959 po posledný model roku 2015: 

56 rokov evolúcie bábiky Barbie

post-3-0-33397600-1447519258.jpg

post-3-0-63117800-1447519261.jpg

post-3-0-78131300-1447519264.jpg

post-3-0-38161400-1447519268.jpg

post-3-0-70457000-1447519271.jpg

post-3-0-29740600-1447519273.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

moja nebohá mama proti Barbie nič nemala, len sa jej nepáčilo, že je neprimerane chudá, ale Kena neboráka priam z duše neznášala a nazývala ho Pandrlákom. Keď si ho tam neterka doniesla, mamka sa ju usilovala hocako zaujať, len aby sa nehrala s "tým pandrlákom". Decklá pravaže nechápali, čo má babka proti chudákovi Kenovi a nechápala som to ani ja, len raz mi babka povedala, že videla, ako sa neterka hrá s "tou tenkou bábikou" a "tým Pandrlákom"...vtedy mi to docvaklo, prečo ho tak nemá rada...

 

Flinstone mal super nápad, zohnal malej matriošky,  tuším 5 alebo dokonca 6? ich bolo naskladaných do seba, malá a nielen ona, to so záujmom rozoberali a skkladali naspäť. Aj naše deti mali kedysi matriošky a tiež sa s tým vedeli dlho zabaviť.

 

ešte začiatkom leta som jej kúpila takého chrobáka na kľúčik, kedysi bývali také sliepočky, čo po natiahnutí chodili dokola a zobali; chrobák po natiahnutí uteká cez celú miestnosť. Váhala som medzi lienkou a mandelinkou, rozhodla som sa pre mandelinku, lienku má v inej podobe. Spočiatku sa ho bála, ale teraz už reklamovala, že nemá k nemu kľúč (raz ho zabudli u nás). keby sa mi pdoarilo zohnať tú takú včelu či osu, čo kedysi predávali tak pred 30 rokmi, to by bolo! Tam, kde som kúpila toho chrobáka, som videla aj také tatrovky ako kedysi chlapčekovia mávali, aj iné také retro-hračky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie veľké oranžové rachotajúce tatrovky? : )
tie boli dlho v móde, oranžovú mal aj syn ... a a že im nenapadlo za celé tie roky potiahnuť tie kolesá gumou - na betóne a asfalte keď hrkotali tri deti s tatrovkami, ten rachot, že nebolo počuť vlastného slova, to bolo tak na gumenú izbu ... : )
ale malí chlapci to milovali :)

a sliepočku som mala, dlho dlho, veru :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, presne tú :)

a majú tam aj iné hračky z dávnejších dôb. Pre jednu moju mladú kamarátku, čo má 2 deti, som tam asi pred rokom kúpila - naše deti takému kedysi hovorili že krasohľad, ale volá sa to tuším kaleidoskop. Tie deti boli vtedy nadšené.

Aj ja som mala takú sliepočku, ostala u rodičov.

 

Tiež som malej tam kúpila drevenú stavebnicu, s prvkami rôznych farieb a tvarov (kocky, kvádre, kužele, "mostíky", ihlany...), môže z toho "vystavať" čo len chce. Aj naše decká mali takú, len netuším, kde tá stará zmizla, neviem, či sme ju niekomu aj nedali. Ale doma som ju nenašla. Tej stavebnici som bola veľmi rada a aj dcéra sa jej potešila, malá to asi ocení neskôr. ešte by som jej chcela kúpiť hračkársku upratovaciu súpravuť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak takú stavebnicu drevenú a farebnú mám stále doma ... bola moja, kedysi v praveku, neskutočne veľa som sa s ňou hrala ... milovala som ju.
potom neskôr ešte brat, ale vrátila s k nám a k synovi, keď bol maličký a zostala tu ... dodnes je ako nová, je to úžasná vec.

a kaleidoskop ... kaleidoskop som mala ja ako decko, mal brat, mal syn, a ja som si pred pár rokmi kúpila sama pre seba ako dospelá ... kaleidoskop je úžasná vec :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež bublifuk majú deti rady. Vrátane nášho drobca. :)

keď sa minula origoš tekutina, jarová voda poslúži...

 

teraz už to nevídam, ale kedysi ešte bývalo veľmi obľúbená mačka vo vreci - nejaká drobnosť, prekvapko, vo vrecúšku, tuším korunu to stálo, A čo sme si kúpili, sme sa dozvedeli až potom, keď už sme zaplatili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie veľké oranžové rachotajúce tatrovky? : )

 

vyrábajú sa stále... pred pár rokmi nejaká CZ firma skusmo hodila na trh menšiu várku ... a bol z toho trhák :thumbsup: tak ich vyrábajú doteraz... dokonca aj zmenšenú verziu uviedli na trh, kvôli ľudom s malými bytmi :zubiska:

 

moja nebohá mama proti Barbie nič nemala, len sa jej nepáčilo, že je neprimerane chudá, ale Kena neboráka priam z duše neznášala a nazývala ho Pandrlákom. Keď si ho tam neterka doniesla, mamka sa ju usilovala hocako zaujať, len aby sa nehrala s "tým pandrlákom". Decklá pravaže nechápali, čo má babka proti chudákovi Kenovi a nechápala som to ani ja, len raz mi babka povedala, že videla, ako sa neterka hrá s "tou tenkou bábikou" a "tým Pandrlákom"...vtedy mi to docvaklo, prečo ho tak nemá rada...

 

 

barbie chlapec :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zastavila som sa v tom obchodíku a rpesne to, čo som hľadala, som aj našla a kúpila. Malý zmetáčik, malá metlička a malá lopatička, skrátka upratovacie náčinie presne pre takých dorbcov ako je tá naša malá nezbeda. A mali tam aj drevenú minisúpravu - lopárik, habarka, niečo ako vareška, len to má tú rozšírenú časť plnú guľu, nie plochý kruh. Malá sa môže s tým hrať na pečenie do alejula :) ešte som jej to nedala, teraz nech sa vyhrá s tým, čo podostávala k narodeninám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

.... na kľúčik, kedysi bývali také sliepočky, čo po natiahnutí chodili dokola a zobali;

 

tak túto sliepočku som v análoch retrospomínačov veru našla :)

aj ja som ju mala, a mala som ju rada, a ešte pokiaľ viem kdesi u mamy existuje, len kľúčik už tuším nemá ... voilá:

 

post-3-0-10909000-1483810627.jpg

zdroj: canadahun.com

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, veru aj ja som takú sliepočku mala...

u nás je taká predajňa, kde majú také tie retro hračky a aj iné veci. Dostala som tam takého chrobáka na kľúčik pre vnučku, mohla som si vybrať lienku alebo mandelinku. Spočiatku sa ho malá bála, teraz už ho má rada :)

majú tam aj tie oranžové tatrovky, aj stavebnice - kadečo zaujímavé z rokov minulých. Pýtala som sa aj na tú takú včelu či osu, čo sa tiež ťahala na špagátiku a pritom pohybovala krídlami (videla som to vo Fujarovej show či Rýchlokurze geniality, teraz neviem, v ktorom z tých dvoch kusov, kde Noga a Pavlíková hrali akože také malé decká, on ťahal za sebou tatrovku a ona práce takú včelu, a na záver tohto bloku spievali že Osmojanko, Osmijanko, prečo klameš detičky...) - mali to aj moje decká - no a pýtala som sa v tej predajni na to. povedali mi, že veľa ľudí sa na to pýtalo, ale zatiaľ sa im to nepodarilo zohnať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov