Skočiť na obsah

Prechod na Euro


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 mesiacmi...

Mna minule rozosmialo ked niekde ukazovali anketu medzi ludmi, ze coho sa najviac obavaju pri tom ked zacne platit EURO, a asi 4 ludia povedali ze sa najviac boja toho ze sa im neujde :lol: :) :) ako mozu byt ludia taki sprosti???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ako ?Kúpime si štartovacie paklíky ?

Praktický význam tejto kúpy nebadám,ale keby som išiel okolo pošty a bolo by tam málo občanov,tak by som z plezýru aj kúpil.

Nie ? :lol:

ani nie z plezýru, ale preto, že to bude celkom praktické ... hodiť na účet všetko čo je doma v korunách / prípadne zvyšky minúť na silvestra / a mať na 1.1. pripravený štartovací balíček s drobnými, za 500 skk budeš mať uľahčený život

 

nie všetci podnikatelia mysleli na zabezpečenie drobnými, od 1. 1.09 musia aj za platenie korunami vydávať drobné, ako to tu poznám, bude ich v kuse nedostatok

 

čo viem, veľká kopa známych sa chystá si kúpiť štartovacie balíčky, od 1.12.08 ich bude predávať každá banka - myslím, že to za elimináciu poškodených nervov a pohodlný prechod z jednej meny na druhú stojí :

vložiť všetko do banky, kúpiť pár euro a štartovací balíček s drobnými za päťstovku a môžeme v pohode pokračovať

toto by som vycapila najradšej mnohým ľuďom na čelo, aby to bolo prvé, čo uvidia ráno odteraz každý deň v zrkadle ...

euro bude, niet vyhnutia, tak prečo to neprekonať so zdravým rozumom

 

okrem toho: snáď sa namiesto vtípkov o mešcoch ľudia aj podaktorí zaspatí obchodníci naučia používať platobné karty na to, na čo slúžia ... na platenie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale áno, môžeme :lol:

... mám tú česť poznať tak všeobecne správanie ľudí, jedno kolkovanie peňazí a zmena na slovenské koruny tu už bola, aj zmena účtov na na účty na meno, dodnes trvajúce znechutenie zo straty pre veľké oči v nebankovkách, sem tam klesajúcu hodnotu podielov, ktorú nevedia podaktorí predýchať ... keď nastáva niečo, o čom nemajú presné informácie, alebo idú do menej známeho, a vôbec, keď ide o peniaze, v akejkoľvek forme, ide zdravý rozum bokom

 

keď si len pomyslím na tie miliardy čo majú doma v pančuchách a budú to všetko zamienať naraz a nosiť ako mačka mačence do bánk a do obchodov, a na tie rady kdekade, je to moja rada, ako predísť nervozite ... : ponosiť gro peňazí do bánk čím skôr, platiť kartou a zabezpečiť si štartovací balíček

 

keď ti doma nejaké koruny zostanú, v pohode môžeš nimi platiť do 16. 1. 09 tuším, ale zmätkovať sa bude ... len tým hovorím, že mať štartovací balíček nebude na škodu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to spravím tak,že všetku hotovosť,čo máme doma sa budem snažiť minúť do konca roka a ten termín 15.1.09 bude pre mňa časová rezerva :) .

V robote máme výplatný termín 7-meho,takže prvé soldy v novom roku budú už v eurách.

A práve som našiel na klávesnici znak eura - takže teraz ho historicky použijem po 1.krát akurát teraz na tomto fóre :) ...."" ? "".

Vy ste si už našli na klávesoch toto označenie ;) ???

Ukažte :lol: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

ctrl+alt+e

 

 

ale tebe tam nevidím akosi ten znak euro :lol:

 

 

 

 

a ešte jedna zaujímavosť - napríklad aj tu

keď si kliknete na stránku júľš.sav a dáte si vyhľadať euro, pekne ho vyskloňuje ... pokiaľ viem, pred pár rokmi už eú prostestovala za "znárodňovanie" slova euro - čo si pamätám, jedno sa týkalo nemcov a ich "ojro" a jedno maďarov a ich "euró" - takto im to pasuje podľa ich výslovnosti a gramatiky ... pokiaľ viem, pred pár rokmi sa hovorilo, že "euro" je nesklonné ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Či ja chcem alebo nechcem nezáleží na tom ................... ale ešte si musím isť kúpiť miešok na dukáty .......... DDD . Svojim spôsobom je mi to jedno, ale dúfam že to bude dobre ..............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach jaj tie kecy o "mescoch na dukaty" mi uz lezu na nervy...a co..tak budem mat viac minci pri sebe, boze ved svet sa z toho nezblazni predsa :)

ty si to nemusel počúvať päťdesiatkrát denne :) mešce, europeňažky, a také blbosti na eurá a také a ešte takéto nemáte. preboha, hotová hystéria, by som tých ľudí motykou mlátila

 

som za euro od začiatku... a ja sa minciam len poteším, bude čo hádzať do jukeboxu ;) a dúfam, že si konečne ľudia zvyknú na platobné karty /ja medzi nimi :lol:/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a dúfam, že si konečne ľudia zvyknú na platobné karty

súhlas toto sa aj ja musím naučiť

 

lepsie ako chodit s mescom a strngat po uliciach ako taky debil laugh.gif laugh.gif

a prečo je to len o zvyku a neviem ale ako debil si nebudem pripadať,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

denne som to nastastie nepocuval..ale tiez uz mam toho napocuvaneho o tychto blbostiach :lol: a uz mam toho dost ;) este ked aj dedko zacne..no hroza...by som tie euromesce nahadzal na kopu a zapalil :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa dávnejšie bavil na jednej ankete, vykonanej na rómskych spoluobčanoch

vyšlo z nej, že s príchodom eura sa najviac obávajú toho konverzného kurzu

síce vraj presne nevedeli, čo to je,

ale určite to bude niečo nepríjemné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taky argument, bude to pre nich nove..ked sa zaviedla slovenska koruna, tiez to bolo nove a cuduj sa svete..vsetci to prezili, aj ti dochodcovia co na tie mince nevidia a myslim, ze aj ti co necitia ze ich drzia v rukach...pouzivaju radsej bankovky? ved kopa dochodcov robi zo seba takych chudakov, ze to vyzera akoby bankovky ani len nevideli :lol:

a zase neviem ci je taky problem zvyknut si na euromince..staci ked si ich pozries a po chvilke ich rozoznas..alebo len ja mam tento specialny dar? :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozhodne to bude pre nich nové - starší ľudia nie sú len štyridsiatnici a päťdesiatnici, ale sedemdesiat a starší ... mám s nimi skúsenosti a trpezlivosti s nimi treba mať kopu

jedna vec bude iná : keď sme prechádzali z Kčs na Skk zmenila sa farba bankoviek, farba mincí zostávala, nominálne hodnoty zostávali, ceny cca zostávali, bolo si treba zvyknúť maximálne na päťtisícku.

 

teraz je zmena podstatne väčšia, pre sedemdesiatpäťročného človeka už len prepočet či je niečo drahé alebo nie, nie je práve najjednoduchší - to, čo doteraz platil dvackou, bude platiť kopou neznámych mincí

 

nehovorím tým, že sa to nenaučia - naučili sa to všade, kde je zavedené euro, ale obavy z euro boli všade rovnaké, starí ľudia bez ohľadu na to, či majú či nemajú peniaze, budú pri vyberaní drobných z peňaženky pri platení pomalší a opatrnejší, s tým musíme počítať.

slabšie vidia, cit nie je taký ostrý ako za mlada, sú trochu pomalší.

 

a mladých a mladších, ktorí ešte nepoužívajú platobné / nie kreditné - do debetu, ale obyčajné platobné / karty na pohodlné platenie pos - terminálmi v obchodoch, by som bila ... rovnako ako takých, ktorí povedia, že "ja to nechcem, mala som, a neviem si ustrážiť koľko vyberám " ... na toto ťažko čosi povedať ... tak nech vyberie celú výplatu a nosí mešec

 

mimochodom, mame som objednala super europeňaženku ... aj tu ... tento systém by mal uľahčiť vyznanie sa v minciach pre starých ľudí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po 1,2 milióna kusoch štartovacích balíčkoch sa dnes v bankách a na poštách zaprášilo behom pár hodín ... pošta nemala čo predávať už o deviatej ráno, ľudia stáli v radoch ako kedysi na mäsko ... ach jaj ... fuč, už sú preč :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov