Skočiť na obsah

Prechod na Euro


Sniper

Odporúčané príspevky

jeden off topic :

nie zo sorosa, ale z jeho či hocikoho prognóz na zle dopadnuté euro.

je to pre túto krajinu príliš nová mena, aby sme minimum aspoň tak bežne neboli citliví na podobné vízie a zbožné želania Sorosov a jemu podobných machinátorov ... jeho miliardy mu nebriem : )

takže sme stále v téme Euro ... :lol:

topic on.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dneska som zistil, že takých 10 Euro je bankovka strašne obrovskej hodnoty. Bol som v obchode si kúpiť 2 rožky, čo stálo 14 centov a mal som len malé drobné 1-centíky a 2-centíky a nechcelo sa mi to tam počítať, tak som zaplatil 10-eurovkou a predavačka na mňa začala kričať, že oni nie sú žiadna zmenáreň, ale potraviny, a že ak nemám drobnejšie tak mi proste nevydá. Tak som si vysypal do ruky mikro-centíky a začal som jej ich tam počítať, dal som jej 8 jedno-centoviek a 3 dvoj-centovky. Keď som jej ich podal začala na mňa vrieskať, že čo má ona robiť s týmito centami. No a to sa mi nestalo 1.krát, proste či človek platí bankovkami, alebo mincami, vždy sú všade nervózni. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som jej nechal rozky na pulte a pekne sa pobral inam. Este by som jej povedal, ze ak sa jej nepaci, tak ja si pojdem nakupit vedla, ku konkurencii. Keby som ja takto vyletel na nasho zakaznika tak mam hodinovu vypoved.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ale najhoršie je, že mne sa toto stáva pomerne často. A keď im je už 10 alebo 20 eurová bankovka veľa, tak čo by povedali keby im tam hodím 100vku? Alebo ešte lepšie - 500vku? ... Inak to si pamätám, že keď sme boli na Sicílii ešte dávnejšie (možno aj pred 5 rokmi to bolo), sme platili v takom markete 500vkou a zrazu okolo tej bankovky všetky predavačky sa zhromaždili, ešte aj vedúcu tam zavolali a skúmali ju tam :lol: na SK som zatiaľ platil najviac 50kou na železničnej stanici v Trnave, aj to bola teta za okienkom nervózna poriadne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ide o to ze niekde sa netoci denne tolko penazi, aby ti boli schopni vydat(teraz nemam na mysli konkretne potraviny), ale stava sa aj mne, ze si kupuju jeden alebo dva listky do kina ,co je 6 eur dokopy a chcu platit 50kou, raz jedna chcela 100vkou.

 

Dobre jedna vec je zakon, ano predavac je povinny zobrat a vydat bla bla. Jedna vec je, ze predavac neurcuje vysku zakladu pokladne, ani zato nemoze, ale je vzdy ten na koho je nadavane.

Druha vec je, ze to niekedy chce aj od niektorych ludi trochu zdraveho rozumu pri plateni. Ano ked idem do tesca, ktore ma denny obrat cez 1 milion sk tak predpokladam, ze nebude problem ked vytiahnem 50tku, 100vku a vyssie, ale ked pridem s prepacenim do posrateho filmoveho klubu, ktory je rad, ze priemeta vobec, ked pride na film 5 ludi tak je logicke, ze z velkych bankoviek nebude mat vydat. Alebo bude, lenze vyda jednemu cloveku takto a pre ten den skoncil. Toto si vela ludi neuvedomuje, iba pridu a ohanaju sa zakonmi. Niekedy mam pocit, ze niektorym to robi dobre. A toto sa stava zakazdym ked som tam skoro.

 

Dneska som zistil, že takých 10 Euro je bankovka strašne obrovskej hodnoty. Bol som v obchode si kúpiť 2 rožky, čo stálo 14 centov a mal som len malé drobné 1-centíky a 2-centíky a nechcelo sa mi to tam počítať, tak som zaplatil 10-eurovkou a predavačka na mňa začala kričať, že oni nie sú žiadna zmenáreň, ale potraviny, a že ak nemám drobnejšie tak mi proste nevydá.

ano, moze ta to rozculit a mozes sa cudovat nad tym, ale mne sa tiez nezda normalne kupovat si dva rohliky a platit bankovkou v hodnote 300 korun. Staci za den par takychto ludi a s vydavanim je koniec.

 

 

treba niekedy myslet trochu menej sebecky v tomto smere a nie iba ze ja som zakaznik, pan, platim, tak budte radi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este by som jej povedal, ze ak sa jej nepaci, tak ja si pojdem nakupit vedla, ku konkurencii.

No ak to bol v obchodnom dome tak by som povedal že to má úplne na háku a ešte by bola rada že o jedného menej.

 

Ja by som sa neznížil na teplé slová, skôr by som sa v duchu zasmial a potešil, že som na tom lepšie ako ona a nemám také "hrôzostrašné" problémy :). Zatiaľ som nemal žiadne potiaže s eurom.

 

Pri platbe 500-kou by to musel byť o dosť väčší nákup ako dva rožky, aby som si o tebe nepovedal že si chruňo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, moze ta to rozculit a mozes sa cudovat nad tym, ale mne sa tiez nezda normalne kupovat si dva rohliky a platit bankovkou v hodnote 300 korun. Staci za den par takychto ludi a s vydavanim je koniec.

cizy sice s tebou suhlasim, ale este s korunami nebol problem ked som niekde platil dva kolace 500kou...a ono je sice pekne, ze by som mal mat pripravene peniaze ked idem niekam kde viem ze mi nemusia mat vydat, ale ked si vyberiem z bankomatu tak kde si ich mam rozmenit na mensie??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No keby to boli nejaké zapadnuté potraviny tak nepoviem, ale to je normálne DUKE veľké. Akože mne je to jedno, aspoň som sa zbavil centov, za ktoré mi tiež vynadali. Ale ono je to tak, že keď dá človek presne ale v minciach malých tak sú nahnevaní a aj keď dá viac sú nahnevaní, že musia vydávať. No je to "sranda" s týmto Eurom, a pritom sa princíp úplne zmenil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to individualne, ako pisem, niekde sa denne netoci tolko penazi, niekde nie je problem zaplatit tie dva kolace 500vkou. tiez to zalezi od casu, kratko po otvoreni ked sa nahrnie vela ludi s velkymi bankovkami tak to je dost problem, neskor ked uz uzavierka nie je daleko nie je problem prijmat ani vacsie bankovky, lebo v pokladni uz je dostatok mensich.

 

nato s tym bankomatom by som zareagoval tak: kym este boli koruny a ti ludia vedeli, ze idu napr do FK a boli tesne predtym vyberat v bankomate, co som od nich niekolkokrat pocul, ze teraz si boli vybrat, tak tiez stacilo pouzit rozum a nebyt lenivy a nekliknut na vyber sumy 1000, ale napr napisat sumu 900, co by bolo 500 a dve dvestovky prinajhorsom. chcelo to len trochu sa zamysliet.

 

teraz ked je euro uznavam, ze uz to moze byt problem, kedze je najnizsi vyber tych 10 eur, ale stale sa da rozumne uvazovat a nie iba niekam prist a rozculovat sa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne za korún bankomat nevydal nikdy väčšiu ako tisícku.

Či som vyberal 5 alebo viac.

 

Ak vieš že ideš do malého obchodu tak vyber z bankomatu nie úple okrúhlu sumu. Alebo plať v obchode kartou.

 

Ale celkovo je to iba o tom, keďže je tá povinnosť vydať, či ti je jedno že s tým môže mať pokladnička problémy alebo s ňou súcitíš a nebudeš ju zaťažovať:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak to si pamätám, že keď sme boli na Sicílii ešte dávnejšie (možno aj pred 5 rokmi to bolo), sme platili v takom markete 500vkou a zrazu okolo tej bankovky všetky predavačky sa zhromaždili, ešte aj vedúcu tam zavolali a skúmali ju tam :lol:

no ty sa smeješ, ale tak neviem, či sa nemýlim, ale 500 eurovka by sa nemala takto v bežnom obehu vyskytovať, otec mi hovoril, že v niektorých európskych krajinách ti ju v obchodoch, supermarketoch ani nezoberú. neviem, či to aj u nás nie je

 

inak neviem či sa to tu spomínalo, len tak som niektoré príspevky prešla, ale prečo je najnižší možný výber z bankomatu 10 euro?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, moze ta to rozculit a mozes sa cudovat nad tym, ale mne sa tiez nezda normalne kupovat si dva rohliky a platit bankovkou v hodnote 300 korun. Staci za den par takychto ludi a s vydavanim je koniec.

Aj mna moze rozculit moj zakaznik, a aj ma svojou neschopnostou par krat celkom slusne nase... Ale nemozem si dovolit mu povedat jedno krive slovo, lebo na nom stoji a pada nas biznis, nech je hociaky. Ak ty nevies za prepazkou jednat s ludmi, zakaznikmi, slusne, tak tam nemas co sediet.

 

Vsetko sa da vybavit aj slusne, aj to ze nemas ako z velkeho obnosu vydat. Ak ma tetuska za prepazkou poprosi, ci nemam drobnejsie tak pohladam. Ale ak zacne na mna penit, tak sa primerane k tomu zacnem spravat aj ja a proste jej tam tovar necham, nech sa stara ked je mudra.

 

No ak to bol v obchodnom dome tak by som povedal že to má úplne na háku a ešte by bola rada že o jedného menej.

Ona by bola rada, ale ver tomu ze veduca oddelenia nebude rada, ked sa jej zacnu kopit staznosti na jednu predavacku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano to mas pravdu, ja napr. nikdy nie som neprijemny prvy. ak sa mi taketo nieco stane vzdy sa najprv slusne snazim vysvetlit, ze momentalne nie je mozne vydat. Vacsina ludi to pochopi, ale najdu sa aj taki, ktori zacnu byt hned neprijemni a arogantni, potom sa uz naladim aj ja na ich uroven.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale tak neviem, či sa nemýlim, ale 500 eurovka by sa nemala takto v bežnom obehu vyskytovať

No na to, že by sa vyskytovať nemala, tak v zmenáraňach na to zrejme nedbajú a kedysi keď sme si menili peniaze do zahraničia tak nám dali kľudne aj 500vku.

 

otec mi hovoril, že v niektorých európskych krajinách ti ju v obchodoch, supermarketoch ani nezoberú

Tak Taliansko asi takou krajinou nebude, konkrétne v Carrefoure v mestečku San Filippo del Mela, som videl ako 500vkou ľudia platili. A videl som to aj častejšie, hoci väčšina ľudí využíva platobné karty, ale nájdu sa aj takýto, čo platia v hotovosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, moze ta to rozculit a mozes sa cudovat nad tym, ale mne sa tiez nezda normalne kupovat si dva rohliky a platit bankovkou v hodnote 300 korun.

Že nema vydať, je jedna vec a beriem to, no aljak pisal, že mu "vynadala" aj za drobne, ktore jej tam vysypal. Ako jej teda mal zaplatiť, aby bola spokojna? Take peniaz, ktore by jej vyhovovali, asi ešte nevyrobili. To už je trošku priveľa, nemysliš?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

S príchodom € nie sú celkom dotiahnuté mincové zámky na nákupných vozíkoch jednotlivých predajní.

Jednota má zámok na 1 €,50 C,Kaufland a Tesco myslím rovnako,ale LIDL,to je sila....tam treba dať päťkorunáčku,desaťkorunáčku,poprípade adekvátny žetón.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekde som počula,že využitie starých,neplatných 5 a 10 korunáčiek je ešte stále v supermarketoch na nákupné košíky,pretože hrúbka eur je nezhodná s hrúbkou týchto starých mincí a nie je to ešte doriešené. Takže využitie starých peňazí je ešte stále aktuálne..:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Slovensko dá od 17.novembra 2009 do obehu nový motív 2-eurovej mince. Jedná sa o tzv. €2 commemorative coins, ktoré razia štáty často pri výročiach alebo pri iných udalostiach a sú používané popri klasických motívoch ako bežné platidlo. Sú razené v limitovanej verzií, a konkrétne táto slovenská bude vyrazená v náklade 1 milión kusov. Jedná sa o mincu, ktorá bude pripomínať 20.výročie Nežnej revolúcie (Velvet revolution).

 

Obrázok

 

 

Pred touto mincou, ktorá sa dostane do obehu až v novembri už Slovensko vydalo jednu ďalšiu €2 commemorative coin - a to údajne hneď 1.januára 2009 pri príležitosti 10.výročia Hospodárskej a menovej únie (mincu s týmto motívom vydal každý štát Euro-Zóny), no mne osobne sa do rúk ešte nedostala, a som zvedavý či sa mi vôbec niekedy dostane, jej náklad bol 2,5 milióna kusov.

 

Obrázok

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov