Skočiť na obsah

Prechod na Euro


Sniper

Odporúčané príspevky

špeciálne z netu objednaná europeňaženka :lol:

prečo si podotkla že špeciálne z netu?

Veď takéto sa predávajú v ktoromkoľvek obchode.

 

Osobne sa mi stávalo e predavačka po mne chcela aby som doplatil korunu, dve. A ja keďže som mince nenosil, som vždy musel roztápať kvôli korune kilo, dve.

Teraz mi vystačí v peňaženke 20 centov a snimi vyrovnám každú drobnú nerovnosť. Vo väčšine som ale vždy zatiaľ aj tak platil kartou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co kyval ti nimi pod nosom a krical "aha aha" :lol:

tie úplne primitívne spôsoby už moc nepoužívajú :)

ale pri samotnej výmene v banke niektorí držia v obálke takmer neviditeľne pár pätťisíckorunáčok, čo majú doma "pre každý prípad", hoci ten prípad nikdy nenastane, a chcú za ne tiež niečo pre každý prípad ... niektorí hodia kopu peňazí nonšalantne s tým, že dobre nahlas podotknú : a dajte mi päťstovky :)

skúsenosť - to je rovnaké mávanie bankovkami pred nosom, ako "aha aha " ;)

 

 

prečo si podotkla že špeciálne z netu?

Veď takéto sa predávajú v ktoromkoľvek obchode.

práve preto ... lebo som si kľudne mohla nechať starú peňaženku ... ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal včera niejaké nákupy v hotovosti (Lidl,Jednota,Mäso),takže som viacmenej prvý krát pracoval len s eurami.

Bankovky,50 - cent, jednoeurovka a dvojeurovka sú pre mňa ľahlo rozoznateľné.Problém nastáva pri menších centíkoch :lol: .Zatiaľ to riešim tak,že keď sa mi ich nazbiera v peňaženke viac,tak pri danej sume na pokladni,napr. 12,56 eur, vyhádžem najprv tie centíky (56 c) a potom dokladám eurá.

Ďalšiu možnosť platby v centíkoch vidím pri kúpe lístka na MHD v automate.... ten berie cenntíky až do hodnoty 5 c.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Kurz koruny, ak nebude mať stúpajúci trend a bude stabilný, to je ten pravý okamih na prijatie eura.

Pravý okamih pre nás možno, ale euro nemožno prijať zo dňa na deň kedy si práve zmyslíme. Ak vláda chce vyzerať dôveryhodne v rozhodnutí prijať euro tak by sa mala držať svojho plánu.

 

Čo sa týka inflácie a deficitu tak treba brať do úvahy aj to, že Ficova vláda mala lepšiu východiskovú situáciu a teda je pre Fica jednoduchšie byť lepším.

 

To euro sme nakoniec prijali vlastne v hodine dvanástej. Ak by k prijatiu eura nedošlo práve teraz kurz slovenskej koruny by bol zrejme podstatne slabší. O niekoľko mesiacov sa zrejme česká koruna dostane na hodnotu nášho konverzného kurzu, teda sa jej hodnota vyrovná hodnote našej bývalej meny.

 

 

 

Zbavili sme sa 10 a 20 haliernikov a teraz toto. Europska pomsta. To nemohli byť 1 a 2 eurovky papierove (vyrobiť mincu je asi lacnejšie)?! 1 dolar je papierovy, a všetci su spokojny.

S týmto úplne súhlasím. Minimálne jedno a dvojcentovky by myslím nikomu nechýbali a od jedného eura vyššie by boli určite vhodnejšie bankovky.

 

V tom, aby sme sa zbavili jednocentových a dvojcentových mincí by nám EÚ nemusela brániť:

 

V Nizozemsku se od 1. září 2004 mince v hodnotách 1 a 2 centy nepoužívají a nerazí. Tyto euromince jsou stále platidlem, ale obchody je už nepřijímají. Přesto se počítá s cenami v hodnotách s přesností na 1 cent, a tak musí být ceny zaokrouhlovány na nejbližší hodnoty s přesností 5 centů (buď nahoru nebo dolů) podobně jako české haléře.

(podobne to platí aj v prípade Fínska)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nizozemsk%C3%A9_euromince

http://cs.wikipedia.org/wiki/Finsk%C3%A9_euromince

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po pravde..eurom som platila prvykrat az vcera..

zo zaciatku som platila este korunackami... neskor len kartou...a fitko a bus maju vlastne karticky, ktora mam uz davnejsie nabite...

 

takze bolo to take ehm,..cudne :lol: ale neriesim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zistil som, že s €urom sa mi platí a obchoduje oveľa lepšie ako s korunou. Najmä tá kúpna sila €ura sa mi páči. Zoberiem 1-2 €urá a z krčmy sa vrátim ešte aj s výdavkom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už viem čo chcem od Ježiška : peňaženku!

neviem ani odkiaľ som zhrabla takú koženú na trukel...

ale keď idem platiť, celý jej obsah si musím vysypať do ruky...

a padá mi to... ach jo... :lol:

 

a platím rovnako ako chrúst... najprv vyhádžem centíky a potom doplním eurá ak treba...

minule sme si boli so spolužiačkou v stánku kúpiť cigarety a takto sme obe vyhádzali centy a potom už len euro...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, ja neviem, čo sa tak veľa ľudí sťažuje na centy a veľa drobných, mne práveže často chýbajú a musím si tie celoeurovky rozmieňať

 

ale ešte som ani papierovku veľakrát nevidela :lol: zvykám si na platenie kartou a na tie ostatné výdavky mi stačia drobné

 

a peňaženku mám stále tú istú, dolárovku s nie nejakým extra veľkým priečinkom na drobné a podľa mňa žiadna zmena, mám asi toľko mincí ako som mávala a nemám žiadne problémy, že by som mala málo miesta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj všetci strašili že budeme nosiť mešce, ale aj mne sa stáva že mi práve centy chýbajú. Strašenie okolo mešcov sa ukázalo byť neúčelné, aj to pridáva + k zavedeniu €ura.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám trochu viac drobných, v "autobusovej" peňaženke hlavne, platím v hotovosti a pokiaľ je to možné, rada dávam šoférovi narátané drobné ...

okrem toho moc neplatím, v obchode kartou alebo lístkami ...

 

medzi ľuďmi nie je priveľa drobných, ale zato obchodníci ich majú neúrekom ... nielenže sa statočne, na 500% predzásobili, ale aj ľudia im platia drobnými / zbavujú sa ich / - takže začínajú nosiť späť do bánk drobné eurá / a za poplatky ... /... a sú toho metráky / tie eurá sú pekne ťažké peniaze / :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To euro sme nakoniec prijali vlastne v hodine dvanástej. Ak by k prijatiu eura nedošlo práve teraz kurz slovenskej koruny by bol zrejme podstatne slabší. O niekoľko mesiacov sa zrejme česká koruna dostane na hodnotu nášho konverzného kurzu, teda sa jej hodnota vyrovná hodnote našej bývalej meny.

Po prehratej bitke je frajter múdrejš ako generál. Nikto v tom čase nemohol tušiť, čo nám súdruhovia na Wall Street nachystajú a aký to bude mať dopad na zvyšok sveta, včítane SR. Podobne nikto nemohol tušiť, že náš oranžový puncovaný kamarát a demokrat priškrtí kohútiky a my budeme patriť k najpostihnutejším.

 

Z tohoto pohľadu nám to vyšlo... pánboh zaplať za euro.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tiež nemal s Eurami zatiaľ žiadny problém. Už som si celkom na ne aj zvykol, a navyše tieto mince sa mi oveľa viacej páčia ako koruny, ktoré platili doteraz. Je to fajn si po výdavku všetky otočiť a kukať sa ako sa pomaly premiešavajú aj s Eurami z okolitých krajín a takto snáď ešte viac rozšírim Tomovu zbierku Euro-mincí. Inak drobné sa mi nehromadia, a keď už ich je naozaj veľa, tak si ich spočítam a presne za tú sumu si niečo kúpim v obchode. Takto je to celkom praktické. Kartou neplatím, a papierovou bankovkou som zatiaľ platil len 2-krát :lol: Vždy 50-kou, aj to vždy krútili hlavou a neboli moc nadšený z toho, že my musia "rozmieňať". Ale inak pohoda, s Eurom som nadmieru spokojný, hlavne aj preto, že do väčšiny Európy si nemusím zamieňať inú menu - a už sa teším keď budú mať Euro úplne všetci (teda aspoň viacmenej všetci, lebo Briti, Dáni a Švédi vyzerajú byť spokojný s tým ako to je).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, ja neviem, čo sa tak veľa ľudí sťažuje na centy a veľa drobných

Lebo od tých centov mám plnú peňaženku že ju neviem ani zapať, a nemám čas v obchode rátať jedno centy ...............

Ale inak mi na eure ani nič takého nevadí ale naša mena bola aj tak lepšia ...............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, ja neviem, čo sa tak veľa ľudí sťažuje na centy a veľa drobných

stačí vysypať nejakému slušne vyzerajúcemu bezdomovcovi a je po probléme a ešte sa aj niekto iný poteší :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

No ja hotovosť využívam hlavne na bus - síce sú pekné kartičky, ale cestujem 3 spoločnosťami a každý berie len tú svoju, tak nech sa trápia s mincami :lol: A inak len keď rozmieňam platím cash, veď karta to istí... Drobné mi extra problémy nerobia, snažím sa ich zbavovať priebežne kedykoľvek stačia na nákup toho čo potrebujem... A inak som s novou menou spokojný, len ešte nemám zaužívané nové číselká na cenníkoch, keďže predtým som ich trošku ignoroval viac než by sa možno patrilo a teraz moc nikam nechodím :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak, ako sa zda, ten prechod na Euro nas zachranit. Inak by sa asi nasa koruna rutila pekne nadol... Vsetky okolite meny sa oslabuju, iba my mozeme machrovat.... Mame na to dovod.

 

Este minuleho roku som sa s jednym znamym zhodol, ze nam to ani velmi nechyba. Ekonomika rastla, koruna posilnovala. To udrziavalo ceny... Dnes mozeme chodit skupovat ako Madarov, tak Cechov. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a napriek novému zlotému aj poliakov, ako čítam najnovšie správy, česko sa rúti do recesie, maďarsko je na pokraji bankrotu, meny maďarska, poľska a česka sú v akútnom ohrození ... aj keď naše autá momentálne nemajú odbyt, a vyzerá to všeliako, euro to akotak istí ...

hoci Sorosov parťák v miliardových obchodoch, nenapadne mi práve jeho meno, aj sám George Soros, nedávno kuvikal, že euro neprežije a zrúti sa, zatiaľ európu euro drží nad vodou ... ešte menej náročná administratíva, menej drahá, v eu celkovo aj jednotlivo, a euro to zvládne ... nie som soros, ni sorosov parťák, takže ma berte s rezervou, ale čítanie podobných prognóz ma znervózňuje ... :lol:

zatiaľ to vypadá tak, že sme zmenu práve tak tak stihli ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Su to len prognozy. Svojho casu som cital prognozu Miltona Friedmana, ktory predpovedal rozpad EU do 15-20 rokov. Mozu sa udiat, alebo nie... A ked sa udeju, tak potom v akej forme a akym sposobom.

 

Myslim, ze Euro nepadne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game a neznervoznuju ta protekcionistocke hlasky Obamu, ci Sarkozyho?

 

V Europe je este par silnych ekonomik(pr. Nemecko), preto si myslim, Euro bude silnejsie ako USD, ktore nema sancu. Odstupenie krajin z eurozony a vytvorenie si vlastnej meny je mozne ale pre krajiny ako SPA ci ITA ci GRE to nema zmysel. Mozno ze by GER?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimák ................

 

ja kvôli tejto kríze aj zle spávam .................. a tomu ver že to tak je .............. bojím sa aby nebolo ešte horšie ................. a k téme myslím že euro nepadne / aspoň zatiaľ určite nie /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lopata ja kvoli krize uz aj chlascem(bola aj dobra uroda), a o tom ze tu(mna serie, ze moje cierne predstavy sa naplnaju) je viem uz nejaky mesiac. :lol:

 

http://www.badatel.sk/index.php?option=com...84&Itemid=1

 

Toto je asi take najciernejsie ale vcelku realne co som cital. Ja som vcera nepredlzil(neobnovil) zmluvu na internet. Proste som ju zrusil(po dobe viazanosti). Kludne by som ju platil 600 korun mesacne bez viazanosti. Viem ze najblizsich 6 mesiacov pracu a prachy budem mat ale dalej nevidim(ale cena je 950 sk a v praci mam net aj u mami ci svagrinej - obe si dali zaviest net cez vianoce). Inak som mlady a skor ako internet mam zaujem o dalsie dieta. A neviem ci by mi 600 korun nechybalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to chlastanie vám pomôže.

chlastať, lebo sa urodilo veľa ovocia, treba pripísať kríze. marš s chlastaním do témy Tvrdý alkohol, Alkohol. na pitie je tam priestoru dosť.

 

 

vraciame sa k téme Euro,

 

o hospodárskej kríze je téma Svetová hospodárska kríza a jej dopad na Slovensko a o nezamestnanosti Nezamestnanosť na Slovensku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Dievca" zo zlym pocitom od Sorosa si prva prisla ty. Lopata zle spava a ja .....(inak som tam v teme aktivny). :lol:

 

A este k comu si nieco napisala. Madari maju tazku situaciu a nezavidim. A ludi naozaj lutujem. V minulosti mala cedulova banka diskontnu sadzbu prilis vysoku pr. 8%(ono to je sposobene hospodarenim statu -ludia za to velmi nemozu). A madarske hufy(forinty) boli poziciavane dost draho 8+ 2-6 %, na hypoteku nerealne. Ale mali moznost si pozicat za nizsie percenta inu menu(Eur, jap, ci CHF) za nizsie uroky. Ale zase politik sposobil zmenu kurzu a dnes musi vratit madar pr. 300/220(narast ceny EUR u jap to je ste horsie) , nemam kalkulacku po ruke , proste musi splacat mesacne o 25% viac(zo svojho stabilneho huf prijmu). A to je dost aj ked neprides o prijem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov