Skočiť na obsah

Nejasnosti, otázky k náboženstvám


Ajk

Odporúčané príspevky

Je vianočný čas, z rádii hrajú koledy. Keď tak počúvam texty kolied, zostávam zarazený, a mám v tom veľa nejasností... Ako neveriaci by som sa chcel teda opýtať na pár vecí...

 

Ježiš existoval, to je jasné, ale naozaj si to cirkev vykladá správne?

Ako mohla Mária porodiť Ježiša bez muža? Veď dnes už vieme, že nemôže existovať človek s 23 chromozómami... :lol:

Kto bol Jozef? a preco prave on bol "nahradny otec"?

Cele krestanstvo stoji na tom, ze Jezis bol bozi syn, len pre to, že sa istej panne narodilo dieta prave v tedy, ked nastal astronomicky celkom vzacny jav - a sice boli 3 hviezdy v zakryte a nepoznala otca?

Podla tohto by v klude mohla mlada Romka, ktorej sa narodi v case zatmenia Slnka dieta tvrdit ze je panna a ze jej syn je tiez bozi? nie?

Preco bol Jezis vykupitel? koho spasil? koho zachranil... vravi sa ze svet, ale pred cim?...

 

vdaka...

 

P.S. nenasiel som ziadnu vhodnu temu, tak som to dal sem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako mohla Mária porodiť Ježiša bez muža?

No však práve preto, lebo Ježiš je Syn Boží. Chápeš už? :lol:

 

Kto bol Jozef? a preco prave on bol "nahradny otec"?

Jozef myslím že žil s Máriou a preto bol vybratý ako "náhradný otec". Spolu cestovali do Betlehena, kvôli sčítaniu ľudu v tedajšej Palestíne.

 

Cele krestanstvo stoji na tom, ze Jezis bol bozi syn, len pre to, že sa istej panne narodilo dieta prave v tedy, ked nastal astronomicky celkom vzacny jav - a sice boli 3 hviezdy v zakryte a nepoznala otca?

Hoci Ježišovo narodenie je veľmi významný deň v kresťanstve, kresťanstvo stojí na tom že vstal z mŕtvych. Keby Ježiš nevstal z mŕtvych, možno by sa naňho po pár desaťročiach-storočiach zabudlo.

 

Preco bol Jezis vykupitel? koho spasil? koho zachranil... vravi sa ze svet, ale pred cim?...

Ježiš bol veľmi charizmatický, dokázal uzdravovať chorých, dokázal zázraky (premenil vodu na víno). Mal spasiť ľudstvo (asi pred chorobami, vojnami atď), ale to ešte nebolo na jeho príchod pripravené, preto skončil na kríži.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako mohla Mária porodiť Ježiša bez muža? Veď dnes už vieme, že nemôže existovať človek s 23 chromozómami...

- počala z Ducha Svätého - tretia božská osoba

Boh je otec

Lukáš 1:30-35

- tu je odpove·aj a nasledujúce otázky

 

Kto bol Jozef? a preco prave on bol "nahradny otec"?

- Jozefovi, ktorý bol s Máriou zasnúbený, sa v sne zjavil anjel, ktorý ho požiadal, aby sa ujal Márie

Matúš 1: 18-25

 

Cele krestanstvo stoji na tom, ze Jezis bol bozi syn, len pre to, že sa istej panne narodilo dieta prave v tedy, ked nastal astronomicky celkom vzacny jav - a sice boli 3 hviezdy v zakryte a nepoznala otca?

Podla tohto by v klude mohla mlada Romka, ktorej sa narodi v case zatmenia Slnka dieta tvrdit ze je panna a ze jej syn je tiez bozi? nie?

Tam je dosť veľ vecí ako napr., že spasiteľ sa narodí z rodu Dávidovho

Matúš 1: 1-17

 

Preco bol Jezis vykupitel? koho spasil? koho zachranil... vravi sa ze svet, ale pred cim?...

Spasil všetkých ľudí, pred večným zatratením

mŕtvych, žijúcich, ešte nenarodených

veriacich aj neveriacich

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam je dosť veľ vecí ako napr., že spasiteľ sa narodí z rodu Dávidovho

Matúš 1: 1-17

tu je jeden problém

táto otázka sa občas vynorí, ale odpovede sú hmlisté

z rodu Dávidovho pochádzal Jozef

prečo zaraďujú Ježiša do rodu Dávidovho ?

 

Spasil všetkých ľudí, pred večným zatratením

mŕtvych, žijúcich, ešte nenarodených

veriacich aj neveriacich

viera je viera

buď verím a nepýtam sa alebo neverím a pýtam sa

 

mala som pred časom jeden rozhovor - s jedným hlboko veriacim človekom, ktorý tvrdil, že spasenie sa netýka neveriacich

že najhorší masový vrah veriaci môže byť spasený, ale najlepší človek - neveriaci nikdy

je to otázka výkladu ... a prístupu k viere

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najhorší masový vrah veriaci môže byť spasený, ale najlepší človek - neveriaci nikdy

je to otázka výkladu ...

edit M+F+L

- zle som si prečítal, to čo si napísala

Boh Ti odpúšťa hriech hneď v tom momente ako ho spáchaš

 

- aby sme boli spasení nemusí Boh vyhľadávať nás, lebo jeho náruč k nám je neprestajne otvorená

ten kto musí hľadať cestu, byť otvorený, otvorený Bohu, sme my

 

 

 

tu je jeden problém

táto otázka sa občas vynorí, ale odpovede sú hmlisté

z rodu Dávidovho pochádzal Jozef

prečo zaraďujú Ježiša do rodu Dávidovho ?

- pretože u židov ako aj u moslimov je PATRILINEÁRNE odvodzovanie pôvodu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boh Ti odpúšťa hriech hneď v tom momente ako ho spáchaš

 

- pretože u židov ako aj u moslimov je PATRILINEÁRNE odvodzovanie pôvodu

veľmi ľahko je potom páchať v kresťanstve hriechy ... nie je tento proces zložitejší ? načo slúži potom viera v nebo a peklo ... očistec je už neskorší prídavok ... aby to nebolo ani pre menších hriešnikov také beznádejné ...

 

 

patrilineárny pôvod, v ktorom sa dedí meno , majetok, prestíž a spoločenská pozícia po otcovej línii ... Jozef nebol Ježišovým otcom, nepatril do rodu Dávidovho ...

hm ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľmi ľahko je potom páchať v kresťanstve hriechy ... nie je tento proces zložitejší ? načo slúži potom viera v nebo a peklo ... očistec je už neskorší prídavok ... aby to nebolo ani pre menších hriešnikov také beznádejné ...

- páchaním hriechov sa od Boha vzďalujeme

 

kresťanstvo je v tom krásne, že sa stačí naplno odovzdať Bohu, oľutovať všetko zlé čo sme spáchali a sme takpovediac za vodou

- treba si však uvedomiť, že či nám pri páchaní hriechov ostane čas skutočne oľutovať naše hriechy, pretože nikto nepozná dňa ani hodiny, kedy nastane jeho koniec

 

patrilineárny pôvod, v ktorom sa dedí meno , majetok, prestíž a spoločenská pozícia po otcovej línii ... Jozef nebol Ježišovým otcom, nepatril do rodu Dávidovho ...

hm ?

Však nikto nemohol byť Ježišovým, pretož jeho otco je samotný Boh

- keďže u židov je patrinominálne odvodzovanie pôvodu, tak aby sa naplnilo proroctvo, jeho pozemským otcom musel byť muž z rodu Dávidovho, ktorým je Jozef

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako mohol boh splodit dieta, ked je mimo cas, dianie a priestor

Ako povedal tomassi Boh je všemohúci. Možno to všetkým pripadá od veci, ale stačí sa na to pozrieť z opačnej strany.

 

Výskum vo vede dnes dosahuje také pokroky, za ktoré by sa v 16. storočí len upaľovalo. A to je rozdiel len nejakých 400 rokov. Za ďalších 400 rokov veda dosiahne taký pokrok že mnohí vedci budú považovaní za takých menších bohov, ich výsledky výskumu budú nepochopiteľné (pre dnešné generácie). Možno nebude problém preniesť hmotu, alebo hravo prekročiť rýchlosť svetla, možno cestovať v čase. Keď toto dokážu obyčajní ľudia, ktorí sú tu asi 10 000 rokov (Homo sapiens sapiens) čo všetko musí dokázať Boh ktorý je tu minimálne od Veľkého Tresku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no taka otazka na tych ktori tvrdia ze boh je vsemohuci

 

je vsemohucejsi ako budha, Šiva, a ostatni bohovia?? kto z nich je najvsemohucnejsi? kto z nich je ten jeden? :lol: a nezavadzaju si vo vsetkej mocnosti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sú rôzne interpretácie Boha. Boh je len jeden. U kresťanov je to Boh, u moslimov Allah. Ale ide o toho istého Boha. Toho istého Boha uznávajú aj židia. Kresťantvo, islam a judaizmus sú monoteické náboženstvá (na celom svete majú asi 3,5 miliardy stúpencov) a majú spoločné korene. Kresťania, moslimovia a židia sa líšia tým že kresťania považujú Ježiša za Syna Božieho. Moslimovia to odmietajú a Ježiša (Isa) uznávajú "iba" ako proroka, druhého najvýznamejšieho. U nich je na prvom mieste Mohamed. Židia neuznávajú ani jedného (ale v tomto bude presnejší havarka).

Budhizmus je trochu o inom a Hinduizmus nie je monoteické náboženstvo. Po kresťanstve, islame a judaizme sú najviac rozšírené, mali by mať do 2 miliárd stúpencov. A potom sú rôzne vetvy náboženstiev ktoré vychádzajú z týchto piatich. Takže vidieť aký je v tom bordel :lol:

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tej mapke :

 

kde je vysvetlená farba, ktorou je vymaľovaná Kanada a Austrália a Nemecko a tuším ešte čosi v Afrike ?

 

 

 

Nokia,

bolí ... stvoril deti, ktoré majú len jedno jediné pieskovisko ... viac ich niet

a nevedia sa na na ňom v pokoji hrať

myslím že to už ani nerieši ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde je vysvetlená farba, ktorou je vymaľovaná Kanada a Austrália a Nemecko a tuším ešte čosi v Afrike ?

Tam sú katolíci a protestanti v približnej rovnováhe. Francúzsky hovoriaca Kanada ja zväčša katolícka, zvyšok je protestanský. Nemecké Bavorsko je zväčša katolícke, zvyšok je protestantský. V Austrálii je to domiešané vplyvom migrácie.

 

Podobne je to aj v prípade Nigérie, juh je kresťanský, sever moslimský. Kresťanstvo a Islam sú v približnej rovnováhe v Etiópii a Eritrei. Madagaskar hoci je označený ako "Nature Religion" je takmer z polovice kresťanský. Čad je na juhu kresťansko-nature, sever je islamský.

Takmer 1/3 obyvateľov Južnej Kórei je kresťanská a okolo 70 miliónov kresťanov žije v Číne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolí ... stvoril deti, ktoré majú len jedno jediné pieskovisko ... viac ich niet

a nevedia sa na na ňom v pokoji hrať

myslím že to už ani nerieši ...

jasné, že to nerieši, veď nám dal slobodu a my sami sme zodpovedný za svoje konanie

ak by to bolo inak, zase by ste vyplakávali, že sme len jeho bábkami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a preco krestania voci svojmu bohovi mozu hento, a ine nemozu a zase moslimovia mozu ine a nieco ine nemozu... ked je to ta ista osoba, tak by hadam mala mat rovnake kriteria...

 

co sa Jezisa tyka, preco ti ludia uverili ze je to bozi syn? len kvoli tym trom hviezdam v zakryte? Pochybjem ze keby dosiel nejaky Jozo z Parnice ze sa jeho dcere narodilo dieta bez muza, ze by mu niekto veril...

 

a co polyteisticke nabozenstva? to su neprave?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to všetko závisí od kultúrneho zázemia a myslenia

 

napr.

Prorok Mohamed bol z obchodníckej rodiny a zakomponoval si tam prvky, kt. mali zaistiť chod tohto nového náboženstva aj po jeho smrti

Bol taktiež charizmatický vodcom ako Kristus

a po vláde charizmatika nastáva úpadok jeho vlády

 

- na Východe ľudia myslia celkom inak ako v Západnom svete

Keď Číňan leží, tak leží, keď sedí, tak sedí, keď stojí, tak stojí

Keď Európan leží, tak myslou sedí, keď stojí, tak myslou stojí

 

co sa Jezisa tyka, preco ti ludia uverili ze je to bozi syn?

pretože jeho učenie je založené na láske a podľa mňa sa jeho božkosť nedá poprieť

 

a hlavne vďaka takým Ľudom ako bol Pavol z Tarsu - Sv. Pavol

- keby niekto nevedel, Pavol bol jedným z najväčších prenasledovateľov kresťanov, kým sa mu raz na púšti zjavil Boh a on sa obrátil

- niektorí tvrdia, že išlo len o epileptický záchvat no jeho obrátenie a následné konanie je nepoprierateľné

 

a co polyteisticke nabozenstva? to su neprave?

1. Božie prikázanie :

Ja som pán, tvoj Boh! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Božie prikázanie :

Ja som pán, tvoj Boh! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!

 

toto je uzasne, ako cirkev hovori o vsemoznej ucte k druhemu, o vselijakych toleranciach, o tom ako neublizis bliznemu svojmu, ale takto si vynucuje nieco co by malo byt skor samozrejmostou pravych veriacich...

 

to ako, ja som tvoj komunisticky pohlavar, nebudes mat ziadneho ineho okrem mna :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia trosku si to zle pochopil, tyka sa to krestanov veriacich v Boha. Ten prikazuje aby si neuctieval inych bohov okrem neho, cize krestan klanajuci sa Budhovi a inym, je hriech, resp. porusenie 1.prikazania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné, že to nerieši, veď nám dal slobodu a my sami sme zodpovedný za svoje konanie

ak by to bolo inak, zase by ste vyplakávali, že sme len jeho bábkami

nuž neviem ... prečo ho teda jeho veriaci - milióny veriacich denne obťažuje svojimi modlitbami a prosí ho o pomoc ... zrejme preto, že v neho veria a veria, že je tu a že im uľahčí život ... že nás nenechal len tak napospas

urobíme kravinu a po Bohu chceme, aby nám z nej pomohol ...

 

 

no a preco krestania voci svojmu bohovi mozu hento, a ine nemozu a zase moslimovia mozu ine a nieco ine nemozu... ked je to ta ista osoba, tak by hadam mala mat rovnake kriteria...

 

co sa Jezisa tyka, preco ti ludia uverili ze je to bozi syn? len kvoli tym trom hviezdam v zakryte? Pochybjem ze keby dosiel nejaky Jozo z Parnice ze sa jeho dcere narodilo dieta bez muza, ze by mu niekto veril...

 

a co polyteisticke nabozenstva? to su neprave?

tie náboženstvá - vždy sa nájde okruh ľudí, kto by možno aj Jožovi z Párnice uveril... nemusíme ísť do Párnice, ani si nerobím z nikoho vtip .... všetky tie sekty a Deti slnka a Jonestown a hromadné a vynútené samovraždy a Moonova sekta a tisíce ďaľších - všetky majú svojich prívržencov

rovnako začalo kedysi aj kresťanstvo - ako prenasledovaná sekta, až kým sa jeden cisár Konštantín nestanovil, že odteraz to bude oficiálne štátne náboženstvo - a urobil tak hlavne z politických dôvodov ...

 

polyteistické náboženstvá - sú pre veľké svetové náboženstvá nepravé ... preto misionári chodili po svete a prevracali domorodcov na vieru ...

pretože to hovorí 1. prikázanie ...

 

 

Ono to všetko závisí od kultúrneho zázemia a myslenia

 

napr.

Prorok Mohamed bol z obchodníckej rodiny a zakomponoval si tam prvky, kt. mali zaistiť chod tohto nového náboženstva aj po jeho smrti

Bol taktiež charizmatický vodcom ako Kristus

a po vláde charizmatika nastáva úpadok jeho vlády

 

- na Východe ľudia myslia celkom inak ako v Západnom svete

Keď Číňan leží, tak leží, keď sedí, tak sedí, keď stojí, tak stojí

Keď Európan leží, tak myslou sedí, keď stojí, tak myslou stojí

 

pretože jeho učenie je založené na láske a podľa mňa sa jeho božkosť nedá poprieť

 

a hlavne vďaka takým Ľudom ako bol Pavol z Tarsu - Sv. Pavol

- keby niekto nevedel, Pavol bol jedným z najväčších prenasledovateľov kresťanov, kým sa mu raz na púšti zjavil Boh a on sa obrátil

- niektorí tvrdia, že išlo len o epileptický záchvat no jeho obrátenie a následné konanie je nepoprierateľné

1. Božie prikázanie :

Ja som pán, tvoj Boh! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!

nuž ... Mohamed nebol rovnako charizmatickým vodcom ako Ježiš ... už vo svojom čase nebol tak všeobecne zbožňovaný a nedotknuteľný ako sa nám to dnes snažia islamisti nahovoriť ... do svojich zákonov vždy pridával prvky, ktoré sa mu hodili ...

 

cisár Konštantín sa chvíľu rozhodoval, medzi kresťanstvom a inými náboženstvami ... rovnako mohol byť na mieste Ježiša Mithra, ktorého v tom čase a ešte predtým uctievalo stále viac veriacich ... a základy viery bolo podobné u oboch ...

 

Nebudeš mať iných Bohov okrem mňa ... nebudeš uctievať zlaté teľa, veriaci, ktorí uverili, nebudú mať iných bohov ... biblia vznikala ústne v časoch, keď ľudia potrebovali nejaký kánon, ohrady, smernice, podľa ktorých žiť, aby žili ako ľudia ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov