Skočiť na obsah

Akú pieseň by ste chceli počuť na svojej svadbe, resp. pohrebe


tomassi

Odporúčané príspevky

svadbu neplanujem a pohreb necham na pribuznych, nech daju zahrat to, co sa im so mnou najviac spaja...

 

otcovi sme nechali zahrat "Na kralovej holi", lebo to je piesen, ktora mu napadla vzdy, ked sa pustil do spevu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na pohreb mi ako prvé napadlo od AC/DC Hells Bells, ale potom som si spomenul že máme aj kvalitnú domácu produkciu, takže najradšej asi Karpatské Chrbáty a "Na cinteri už mám fleka", prípadne "Zem to vytáhne" :lol:

 

na svadbu neviem, keď som ju nestihol doteraz tak už ju asi sotva dám :zubiska: ale ak by sa predsa len nejakým zázrakom zadarilo, tak celkom vhodná by sa mi videla Karpina, buď "Veď máš Karpina" (slávnostná a monumentálna melódia aj text :D) alebo "Toten hosen" (text krásne popisuje slasti manželského súžitia :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ako uż hovorime o pohrebe, (svadba už bola velmi dávno), ten pohreb je už asi bližšie,

nostalgicky spomínam takéto pesnički:
Mám rád túto pesničku, ktorou vykonáva Marek Grechuta - Niepewność (neistota)
Pamätáte si ešte Marka Grechute?

http://www.youtube.com/watch?v=SsoQ4m2y-UI
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Grechuta#.C5.BByciorys

 

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
La la la la...
Cierpiałem nieraz, nie myślałem wcale,
Abym przed Tobą szedł wylewać żale;
Idąc bez celu, nie pilnując drogi,
Sam nie pojmuję, jak w twe zajdę progi;
I wchodząc sobie powtarzam pytanie;
Co tu mię wiodło? przyjaźń czy kochanie?
La la la la...
Gdy z oczu znikniesz, nie mogę ni razu
W myśli Twojego odnowić obrazu;
Jednakże nieraz czuję mimo chęci,
Że on jest zawsze blisko mej pamięci.
I znowu sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?

Dla twego zdrowia życia bym nie skąpił,
Po twą spokojność do piekieł bym zstąpił;
Choć śmiałej żądzy nie ma w sercu mojem,
Bym był dla ciebie zdrowiem i pokojem.
I znowu sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
La la la la...

 

alebo Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" (Podivný je tento svet). (Opole 1979)
http://www.youtube.com/watch?v=BTDQEPKKW5I
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziwny_jest_ten_%C5%9Bwiat_(utw%C3%B3r_muzyczny)

či tieto dvaja speváky sú ešte u vas slávni?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

M.Grechuta mi nic nehovori, ani som od neho myslim niec nikdy nepocul (mozno anonymne niekedy este za socializmu v rozhlase)
Niemen ano, bol aj u nas znamy najma medzi jazzrockovym a artrockovym publikom;

este mam doma nejake jeho LP platne (vinyl)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

týchto poľských spevákov nepoznám, nevybavujú sa mi, možno čiastočne, matne ten druhý - festival v Opole sa v tých časoch kedysi v praveku spomínal aj u nás, aj sa z neho hrali pesničky, ale veľmi matne.  ale sledovala som skôr južanskú, maďarskú produkciu.

 

--------------------------------------------------

 

a k téme:

 

nuž  veci stále pretrvávajú :

svadba už nikdy nebude ... a na pohreb stále, aj po siedmych rokoch, čo som tu o tom písala kdesi na prvej strane tejto témy, je to nezmenene a stále

Satchmo:  Wunderful World ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jose,

milý mladý človek, naša chodiaca kresťanská láska a porozumenie medzi ľuďmi, keď nemáš nič k téme, nemusíš reagovať, skús odolať, uvidíš, pôjde to.

keď je táto nádherná pieseň od človeka ako Louis Armstrong pre teba fuj, je mi ťa ľúto ... ale raz to bude aj lepšie, nesmúť ...  :nesmut:

a nemusíš odpovedať za každú cenu, áno, chápeme, robí ti to dobre a uvoľňuje, ale skús sa trochu vzoprieť ... a  aby si nevidel všade z veľkého výberu len menej príjemné verzie, len jedno aranžmá zo stoviek,  či len jednu stránku všetkého ľudského, a konšpirácie a cenzúru a besniacich vrahov a fuj, želáme ti,

nech vidíš aj ty svet nádhernejší, budeme ti držať všetci palce. :flowers:

 

-------

 

 

a asi som zostala dĺžna - Louis Armstrong a text jeho Wunderful World :

 

post-3-0-83934600-1384515128.jpg

http://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/armstrong-louis/what-a-wonderful-world-4724

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Vidím, že diskusia, vyvinula sa na vážne ...       

Ako to má byť reálne, tak myslím, že by bolo pekné,
aby som počul na svojom vlastnom pohrebe
pieseň Ave Maria, vo vykonáni miestneho speváckeho zboru,
alebo len inštrumentálne (napriklad sólové husle)  :gitarista:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som zabludil do tejto temy a som si to tu vsimol, no mi prislo opat luto ... chudak chorche

presne tak aj ja teraz, tiež som zablúdila do tejto témy a po prečítaní chorcheho príspevku...škoda mladého života. Ktovie, čo mu hrali.

 

Ja som mala dva obrady svadobné, v tých časoch civilný musel mať každý, tam mi hrali niečo z klasiky, už sa nepamätám, čo sme si vybrali, a v kostole mi hral zbor s gitarami, fúkacou harmonikou a husľami, tie skladby boli najbližšie niektoré country a niektoré folku, a na konci klasika - Ave Maria s organom.

 

A na pohreb, to zatiaľ nemám komplet "menu", ale určite nechcem "Už ma obkľúčili" a podobné, asi najprv z tých klasických čo sa na pohreboch hrávajú Blíž k tebe, tá je pekná, a potom ku koncu, keď už bude po oficiálnom obrade, tak Strom od Ozvěny a podobné veci. Nakoniec sa to môže "zvrhnúť" aj na posedenie so spevom, o country či folk a pod. sa môže postarať švagor a segra, a uvítala by som aj ľudovky - lenže tie ľudovky, ktoré sa mne tak páčia, z našej rodiny vie len mladšia dcéra. Lenže pokiaľ poznám Flinstona, tak ten dá viac na to, čo si pomyslia susedia a rodičia, než na to, čo chcel nebožtík.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tusim som to uz niekde pisal - svagrovi dala rodina na pohrebe hrat jeho oblubene - Pink Floyd, Black Sabbath, Blue Effect, a take podobne, uz si to vsetko nepamatam, kazdopadne na zaver sme mu s gitarou zahrali a zaspievali "Kamarád-a" Mesíc cestou svojí nad řekou když hvězdy provází...

...

A když vlasy tvoje šediví, tvá píseň utichá,můžeš s klidem říct svý poctivý jen "ahoj" do ticha,lajlalaj ...,přijdou tuláci ti sbohem dát, pak šeptem řeknou: byl to kamarád.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

niekto sa možno inšpiroval, alebo je to skutočne večná téma ... :) zrejme je večná ...

 

v každom prípade sa objavil v novinách článok  Čo si necháte zahrať na pohrebe - aj umieráčiky majú svoje rebríčky

 

zaujímavé čítanie a poznanie, že ľudia sa buď rozhodujú konvenčne, alebo nekonvenčne ... toho nekonvenčného je o trochu menej ...

môj výber sa v tom zozname nevymenúva, možno sa len nehrá tak často ... zatiaľ zostávam stále pri mojom pôvodnom výbere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

na pohrebe chcem toto  :thumbsup:

 

 

Už mě vítá hvězdný reggae, modrý blues a Boží chór,
lásko, přibal Jamese Browna, feels like knockin´ on heavens door.

Říkali v ráji bude všechno, co jsi chtěl a nemoh mít,
říkali - kup si - a marně doufali, že budeš z tý krvavý louže pít,
óó, Pane, to byly časy, když don´t Bogart tak don´t Bogart,
jsem boháč a navýsost drzý, malovaná je truhla má.

Už mě vítá.............

Až se setmí přijdou páni a budou pátrat kdo jsi byl,
kdesi v dálce vítr čechrá kytky, cos tam zasadil.

 

chalanom už som oznámil, že keď to tu raz doklepem, aby vedeli čo dať zahrať B)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov