Skočiť na obsah

Menu Štedrého večera


tomassi

Odporúčané príspevky

Napíšte sem čo všetko dávate do Vianočnej Kapustnice

+ Vaše zvyklosti pri štedrej večery

edit M+F+L

 

u nás ju Varí mamina a ide tam

 

- naša kapusta zo suda, samozrejme, že aj stou kyslou vodou :lol:

- sušené hríby

- celé čierne korenie, soľ a možno aj bobkový list, ale to som si nie celkom istý

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kapustnicu alebo plnené kapustné listy robievame až na Silvestra

 

tie kapustné listy je hodne piplavá robota, takže to je také špeciálne koncoročné jedlo - a ešte na dva tri dni, pretože čím častejšie sa ohrieva, tým je lepšia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to je jasné, že čím viac zohrievaná kapustnica, tým lepšia

 

- som zvedavý či sa medzi členmi nájdu aj taký s osobytosťami pre ich región(sušené slivky, smontana, . . .)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my robíme klasickú, s klobáskou, jediná zvláštnosť je, že počas roka ju varí mama a na vianoce otec. ale tá otcova je lepšia, celá rodina sa na nu zbieha a na silvestra musí variť druhú várku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja dávam podľa receptu mojej mamy a jej mamy ( a možno aj jej mamy ) aj mäso t.j. bravčové pliecko a údené, nepísali ste červenú papriku sladkú, tak aj tú pre chuť a farbu.

Hríby sú tiež fajn,ale kvôli deťom nedávam a potom kvôli ohrievaniu, vraj nie je dobré na viac krát hríby ohrievať,a u nás sa je kapustnica týždeň ( okrem iného samozrejme )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jasné na červenú papriku som zabudol

šak by to potom nemalo žiadnu farbu

- ale bez hríbov :lol: , tak to si neviem predstaviť

 

som si akurát teraz odfaklil pekný kus štedráku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hríby a klobásky musia byť (klobáskyyy!!!), kapusta zo súdka, zemiaky a ostatné neviem. Ale milujem kapustnicu, kapor ani nemusí byť, toho už ani nevládzem po tej nádielke :lol:

Teším sa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas vari mama :lol:

 

 

kapusta zo suda, masko bravcove, masko udene dake, klobaska, hribiky, susene slivky, paprika mleta, bobkovy list, zemiaciky, a potom k hotovej chlieb

 

uz sa tesim na zajtra, mnam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu, asi ;)

 

 

slepaciu polievku my mame kazdu nedelu, na vianoce ju mama nevari, az na druhy sviatok vianocny :lol:

 

 

a co takto napisat co jedavate na stedrz den okrem kapustnice? ako vyzera vase menu?

 

my si najprv dame oblatkz s medom, potom kapustnicu, potom zemiakovy salat s rybou (obycajne file, kapra uz veeelmi dlho nekupujeme) a ked sa do nas este nieco zmesti tak nejaky kolacik :)

 

ale mama mojho priatela robieva na stedry den tusim sosovicovu polievku a kamoskina rodina robieva kapustovu polievku so sosovicou (slubila ze mi odlozi, tak pojdem ochutnat dakedy ;)) neviem si to predstavit :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My máme slepačiu polievku, ale minule pre brata robila šošovicovú.

 

Potom máme rybu a kačenku a raz sme mali aj husičku kto čo chce a samozrejme zo šalátom a ozaj keď robíte šalát keď už to ide zaliať majonézou tak tam pridávate aj šlahačkovú smotanu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Phersu

 

Ja si robím majonézu sama, zo žĺtka, horčice, oleja, soli, č.korenia a kyslej smotany.

 

Inak my začíname štedrú večeru prekrojením jabĺčka, musí to byť vodorovne, aby sa vytvorila hviezdička ( pre šťastie ) a potom sa rozkrája podľa toho koľkí sme pri stole a každý musí ten svoj kúsok jabĺčka zjesť pre zdravie.

Potom sa prednesie pár slov k prípitku, natrie sa oblátka s medom a zje, nasleduje kapustnica, po nej kapor a filé so zemiakovým šalátom, ja radšej s chlebom a potom zazvoní zvonček ( kvôli malej, lebo tá ešte verí na Ježiška ) a ideme pozrieť ku stromčeku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Indiana

 

Mama robí tak, že dá majonézu, horčicu, cukor, soľ, korenie, trocha uharkovej kukuričnej a hráškovej štavy a dá tam ešte šlahačkovú smotanu. Asi to robí iba moja mama, ale lepší šalát som ešte nejedol je taký štavnatejší a fest neznášam tie vodové čo sú :lol:

 

A u nás sa tiež zvoní zvončekom prinesieme tam darčeky a s bratom zájdeme do izby a potom mama zazvoní sila zvyku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja mama tiez dava (okrem ineho) majonezu a slahackovu smotanu a je to mnam, take vlacne....aaach, az sa mi slinky zbiehaju na zajtra :lol: ja potom par dni nic ine nejem, len salat, na ranajky, obed aj veceru :)

 

 

kedy inak zvyknete vecerat? my o 18:00 :) a aj ked u nas nie su male deti, aj tak zvonime zvoncekom ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov