Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Tá rozprávka ma donútila si kúpiť, Dr.Jekylla a pána Hyda s Ostrovom Pokladov a Bieľu Verľybu ktorá maximálne nap......

 

Tá rozprávka ma donútila si kúpiť, Dr.Jekylla a pána Hyda s Ostrovom Pokladov a Bieľu Verľybu ktorá maximálne nap......

 

A fest zlatý tam je ten horor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 7 mesiacmi...

práve nám doznela zvučka Gumkáčov :lol:

 

v poslednej dobe som sa nejako preorientovala na rozprávky... Flinstonovci, No počkaj zajac, ....

návrat k detsvu v ťažkých chvíľach skúškového obdobia... prospieva to veru :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

istý čas (asi pred rokom) som bola zmotaná na ruské ľudové rozprávky, každý deň som si chodievala jednu prečítať medzi regále do Panta Rhei...

a to boli asi posledné, ktoré som čítala...

jednu ruskú ľudovú rozprávku Máša a medveď mám ako tému bakalárky a podarilo sa mi k nej zohnať aj zvukovú nahrávku (okrem nej aj Doktora Jajbolí a Nevedka) a na internete koluje pár častí animovaného spracovania Máši a medveďa... je to veľmi pekné s minimálnym počtom replík a vtipné je to asi ako Tom a Jerry :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nemáte sa za čo hanbiť. Vaše znalosti rozprávok sú v norme. Určite je však čo vylepšovať a tak sa na vás nikto nebude hnevať, ak si strávite aspoň časť vianočných sviatkov s nohami na stole pred televíznou obrazovkou.

 

väčšinu som tipovala a herci mi takmer nič nehovorili... neviem ale prečo popri česko-slovenských rozprávkach je tam Shrek a Doba ľadová, napríklad :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neseďte pred telkou. Choďte radšej na prechádzku alebo si prečítajte knihu, čo ste našli ešte minulý rok pod stromčekom. Bude to pre vás zmysluplnejšie strávený čas, ako vysedávanie pred obrazovkou. V oblasti rozprávok už totiž nemáte čo získať.

 

dobre na to ze polka tipovana, a niektore som ani nevidel <_<

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Prechádzky sú zdravé, na tie chodíme, knihy čítame, a aj rozprávky si pozrieme. :)

Je to jedno, či už to bolo v detstve alebo v súčasnosti, keď sme rodičmi, rozprávky sú fascinujúce ... :)

Medzi naj rozprávky patrí : Tom a Jerry, Lokomotíva Tomáš, Krtkove dobrodružstvá, Macko Uško, A je to ! , Lolek a Bolek, Kocúr v čižmách ..

Z filmových: Princezná so zlatou hviezdou na čele, Popoluška, Princ a Večernica, Soľ nad zlato, Perinbaba, Pyšná princezná, Princezná Fantaghiro... a inééé....

:) :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 rokmi...

Pre malú vnučku, aby v tom ďalekom svete žila v kráľovstve našich rozprávok som hľadala rozprávky, na ktorých "vyrastali" moji synovia.

Dlho som sa na internete snažila nájsť Tri prasiatka; stále som bola neúspešná, až som zrazu natrafila na stránku, kde pán Jaro Slavik "poukladal" rozprávky spred mnohých rokov.

 

Je to krásna spomienka ... jednak si pri počúvaní spomínam na svojich synov,

ktorí "tie svoje" rozprávky počúvali do omrzenia, až do "zodretia" platní,

ale je to aj nostalgická spomienka na "pánov" hercov, ktorí sa na nás pozerajú spoza nebeskej brány. :klobuk:

 

Zatiaľ vnučka večer zaspáva pri rozprávkach, ktoré jej rozprávajú rodičia, ale o nejaký čas si možno aj ona obľúbi rozprávky svojich rodičov. :smile2:

 

Tri prasiatka

https://www.youtube.com/watch?v=i6oXHZHa970

Tri groše

https://www.youtube.com/watch?v=61_Fmp8VKJs

Popolvár

https://www.youtube.com/watch?v=lkyWpBKYk5Y

Kocúr v čižmách

https://www.youtube.com/watch?v=Xwx-2tjSP9Q

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je pekné :) dnešné deti majú síce podnetov hodne, priala by som malej, aby si zamilovala tieto staré rozprávky.

neter, teraz prváčka, priveľmi nemusela staré rozprávky... našla si novšie, milovala animovanú rozprávku o červenom traktore, napríklad, o ktorej som ani netušila, že existuje.
spústu rozprávkových kníh po staršej sestre síce listovala, ale nemala na ne trpezlivosť, je hyperaktívna, tak je to trochu problém : )
 

môj syn mal jednu milovanú - o siedmych kozliatkach a vlkovi, tú sme v jednom čase, hodne hodne dlho rozprávali každý každučký večer pred spaním... len som ju začala rozprávať, po čase, a už sa mi zívalo : ) ... ale vypočul, uhniezdil sa a spal. fajn sa na to spomína :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jéj!  Krásne  spomienky.   :)

 

 naši synovia mali veľmi radi aj rozprávku 

Macko Uško 

Poľská bábková rozprávka o medvedíkovi menom Macko Uško a jeho príhodách s kamarátmi z lesa.

 

Macko Uško: Klzačka

https://www.veselerozpravky.sk/macko-usko-klzacka/

 

Dobrý večer, na dobrú noc

Macko z plyšu, spieva vám

volajú ma Macko Uško

lebo smiešne uško mám

 

Huncút som a rád sa hrám

s humorom je predsa fuška

všetky deti rád ja mám

to je heslo Macka Uška. 

 

Rýchlo do postieľok, veď už mesiac svieti

rozlúčte sa s Mackom. Dobru noc vám, deti! 

 

Interpret: Michal Dočolomanský  :klobuk:

 

synovia pozerali rozprávky aj   v telke, no  tiež som im rozprávky čítala.  rozprávková kniha  Macko Uško (je teraz  starostlivo odožená pre vnúčatá, ako aj iné rozprávkové  knihy)

 krásne spomienky  :) večer okúpaní synovia, ležali v pyžamkách  vo svojich postielkach a načúvali.. ja som im  rozprávku čítala, manžel im  zaspieval Mackovu pieseň, synovia to milovali, manžel počas pesničky si ešte   šikovne prebehol prstami za uchom, ucho sa ohlo ako Mackovi   B)  synovia žiarili šťastím.. opakovali " ešte Macka Uška, ešte Macka Uška" to sú také čarovné nezabudnuteľné okamihy, na ktoré si aj po  rokoch  s láskou radi pospomíname. 

 

tiež sa teším, ak sa aj nám  narodí vnúčatko, keď aj   túto rozprávku o Mackovi Uškovi,  budem   môcť prečítať,  a budem sa tešiť, keď to bude  aj s manželovou čarovnou kultúrnou vložkou 

" Dobrý večer, na dobrú noc.." :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a možno som si to len nevšimla, ale pamätáte sa na Pá a Pi ? - Marika Gombitová naspievala k tomu pesničku My sme tí Pá a Pi z mačacej planéty, my sme tá posádka čo prišla sem...či ako to bolo. A tiež - nespomeniem si na názov, ale niečo že Na dvore, bolo tam dievčatko zuzka, ktorá sa zoznamovala s domácimi zvieratkami, a každý večer to bolo o inom zvierati na dedine. Milé i poučné, oboje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov