Skočiť na obsah

Zamestnávateľ sa vyhráža


Sniper

Odporúčané príspevky

U nás vo firme máme fofry a nestíha sa. Bohužiaľ kvôli tomu už 2.1.2007 musíme nastúpiť do lochu.

Zamestnávateľ sa vyhráža, že kto nenastúpi bude finančne postihnutý. Keďže nie je v pozícii aby sa mohol vyhrážať hocikomu, chcem si overiť či má na toto právo. Lebo ak nie, začnem sa vyhrážať aj ja.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 15
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    5

  • Nokia

    4

  • game

    3

  • weirdo

    3

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

2.1.2007 je normálny pracovný deň, začína po Novom roku, ktorý pripadne na pondelok, pracovný týždeň utorkom, to je 2.1.2007.

 

my začíname normálne pracovať 2.1.07

 

už boli také roky, keď sa začínalo podobne 2. januára, to nie je sviatok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nemá ... veril by si, že aj náš zamestnávateľ sa vie vyhrážať, keď mu horí za pätami a neplní sa plán ? vie ...

a keď sa náhodou plní, tak v priebehu hry mení pravidlá ... to je to isté v modrom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechapem kde je problem

2.1 je normalny pracovny den, zamestnavatel sa vyhraza ze ked niekto nenastupi do prace (to znamena ze bude mat absenciu) tak bude financne postihnuty

 

hmm, ako by si ty trestal svojich zamestnancov, ktori by si svojvolne nechodili v pracovne dni do prace ako tak ze im strhnes to co mali odpracovat??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ho posli do prdele a daj mu vypoved ked sa ti nepaci

frflanie ti nepomoze

daj vypoved a mozes akurat tak oznamit prislusnym uradom ze nekona v sulade so zakonnikom prace

ale to ze budes tu na fore frflat nic nezmeni, ked chces nieco dosiahnut tak konaj a nekecaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozri, Axel... Chapem jednej veci. Robia sa rozne sialene uzavierky, netusim, v akej firme robis ty, ale myslim, ze to ma cosi do cinenia s tym, co som uviedol. A zamestnavatela v tom pripade nezaujima, ci mas alebo nemas volno. Ak strielam vedla, tak sorry, ale podla mna je to normal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, kedze sa to tyka noveho roka, tak ti zamestnavatel dovolenku povolit nemusi, moze ti tak polovicu z 2007 urcit, kedy si ju mas vybrat, to je cele - to budes musiet, tak sa zbytocne nestavaj na zadne. zvysok si mozes vybrat, kedy sam chces, ak ti to zamestnavatel povoli. ani mne nedali dovcu na 2.1. a neriesim to, lebo viem, ze bude vela prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel ty si ale srandista, vytrhavat slova z kontextu, dost jasne som vysvetlil kde je problem a weirdo ti to tiez objasnil

 

a posledna veta v prvom prispevku :"Lebo ak nie, začnem sa vyhrážať aj ja." - pointa? uvedom si ze ako samostatny jedinec len velmi tazko mozes porazit firmu co ma za sebou skusenych pravnikov, tak sa kludne vyhrazaj :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robia sa rozne sialene uzavierky, netusim, v akej firme robis ty, ale myslim, ze to ma cosi do cinenia s tym, co som uviedol.

Bohužiaľ je až príliš veľa práce. Zamestnávateľ chce všetko stihnúť do termínu, samozrejme on bude mať z toho tučné prémie. My obyčajní zamestnanci nič. Na to mu môžem dlabať.

 

axel, kedze sa to tyka noveho roka, tak ti zamestnavatel dovolenku povolit nemusi, moze ti tak polovicu z 2007 urcit

to že treba ísť do lochu na to sa dá privrieť oko. Štve ma to že budem musieť zásadne zmeniť plány posledných 2 dní dovolenky. A keďže budem mimo TN okresu tak ma to štve ešte viac.

 

 

axel ty si ale srandista, vytrhavat slova z kontextu

no som rád že si pochopil srandu :lol:

a posledna veta v prvom prispevku :"Lebo ak nie, začnem sa vyhrážať aj ja." - pointa?

pointa je jednoduchá. Asi 3 km od našej firmy si stavá centrum naša materská firma a chce zo súčasnej firmy zobrať zamestnancov. Nášmu zamestnávateľovi (vedúcemu našej pobočky) sa to príliš nepáči a chce si nás udržať a sľubuje výrazné zvýšenie platov. Ale ak bude takto jednať že sa bude vyhrážať finančným postihom tak podpíšem zmluvu s materskou firmou a odídem. Takže ja len čakám kto ponúkne viac.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pointa je jednoduchá. Asi 3 km od našej firmy si stavá centrum naša materská firma a chce zo súčasnej firmy zobrať zamestnancov. Nášmu zamestnávateľovi (vedúcemu našej pobočky) sa to príliš nepáči a chce si nás udržať a sľubuje výrazné zvýšenie platov. Ale ak bude takto jednať že sa bude vyhrážať finančným postihom tak podpíšem zmluvu s materskou firmou a odídem. Takže ja len čakám kto ponúkne viac.

taketo snahy niekedy koncievaju tak, ze cakas kto ti ponukne viac a nakoniec ostanes bez roboty
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž áno ... na toto príklady už boli, čo píše weirdo

 

dokonca je možné, že je to podfuk na vyselektovanie zamestnancov ... a zostať medzi dvomi stoličkami nie je príjemné :lol:

dnes vo vzťahoch zamestnanci - zamestnávatelia nič nie je také ako to vyzerá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ale kde je pointa? aky vyznam ma stazovat sa?

kazdy rozumny clovek spravi jedno, zistim si kolko mi ponukne konkurencia, prijdem za mojim sefom, poviem ze chcem lepsie podmienky a ked to on nespravi odidem

 

lenze vacsina slovakov sa akurat tak rozculuje nad tym akych ma zamestnavatelov a to je tak vsetko, aj ked prijdu za sefom a ten ich odbije tak nespravia nieco aby sa to zmenilo, ostanu na tom istom

 

konkretne z praxe: bol som za sefom ze sa mi nepaci kolko robim roboty a za aky plat, vyhovaral sa na vsetko mozne, tak som si dal zivotopis na web, obehal par konkurzov a vybrali si ma iny... prisiel som za nim ze odchadzam, a len cumel ako puk, necakal ze to aj zacnem riesit

 

a tak isto to necaka 90% zamestnavatelov na slovensku

preto zbytocne sa rozculovat, treba konat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konkretne z praxe: bol som za sefom ze sa mi nepaci kolko robim roboty a za aky plat, vyhovaral sa na vsetko mozne, tak som si dal zivotopis na web, obehal par konkurzov a vybrali si ma iny... prisiel som za nim ze odchadzam, a len cumel ako puk, necakal ze to aj zacnem riesit

toto u nas v praci funguje uplne fantasticky a kamos to pouzil, aj ked ziadny job zohnaty nemal :lol: a prihodili mu 20% platu
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov