Skočiť na obsah

Sběr historických počítačů, retrocomputing, retrogaming


wojta

Odporúčané príspevky

Jsem docela vášnivý sběratel historické výpočetní techniky, ale jsem pochopitelně limitovaný jak rozpočtem, tak úložným prostorem.

 

Sbírka:

http://www.old-computers.com/club/collecto...rdis.asp?c=4714

 

Fotky moc zatím nejsou, ale např. fotka na wikipedii je moje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Leading_Edge_Model_D

 

Ty počítače jsou povětšinou stále plně funkční, hardisky staré víc jak 15 let šlapou jako nové. Tenkrát byla jinčí kvalitka. Ovšem už je už moc nepoužívám.

 

Kromě jednoho a tím je palmptop HP 200LX, ten je úplně dokonalý a používám ho téměř denně:

80C186 procesor (IBM PC XT kompatibilní)

OS: MS-DOS 5.0

2MB RAM (640KB DOS+zbytek ramdisk)

CGA displej (640x200x2, 320x200x4)

PCMCIA slot - možné použít přídavnou CF kartu přes redukci (používám 128MB kartu), síťovku nebo modem

integrované aplikace - nějaký kalendář, adresář, textový editor, finance, databáze, tabulkový kalkulátor, kalkulačka, soub. manažer, miny, bludiště

Obrázok

 

Používám Turbo Pascal, M602, T602, pak různé DOSové hry (Prince of Persia, Alley Cat, atd.).

 

Sbíráte taky někdo staré počítače, hrajete staré hry (tím nemyslím Freespace) nebo podobné aktivity ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zboznujem stare hry ako dizzy, saboteur, manic miner a podobne veci

minule som nasiel na nete stare cisla casopisu bit a to bolo nieco pre mna, som si zaspominal, ako som sa ucil programovat na didaktiku :lol:

 

to boli casy :)

 

http://zxm.speccy.cz/index.php?x=bit

tu su tie linky na bit a je tam aj par inych retro veci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Viem len to že niečo dlho hľadal na kazete, furt to všelijako pišťalo a obraz na TV sa len vlnil...

Zlaté časi človek mohol použiť hocijaký kazeťak čo mal poruke. Pamätám si to ako keby to bolo včera ta radosť keď ti ježišek :) (môj ujo) donesie pod stromeček Didaktik. Mal som kazeťak bez číselníka bol to boj človek keď chcel nahrať nejakú hru musel postupne nahrávať všetky od začiatku až na koniec pásky a keď došlo k chybe odznova ale človek sa aspoň zabavil :lol: . Najčastejšie som hrával hru podraz geniálna hra neskoršie som si začal aj vytvárať nejaké tie programy aj grafiku (nepýtajte sa ma na nič už neviem ani zaťať :) ). Mam ho pekne uložený v krabici v skrini ešte by mal byť funkčný asi ho doma vyskúšam ;) .

 

No ešte čo mam doma ako starožitnosť je moje PC ale plánujem ešte tento rok dať ho na dôchodok pekne odložiť vedľa Didaktiku ;) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ľudia, keby ste vedeli, aké klenoty človek ponachádza pri upratovaní starého bordelu... Dnes som ani nie pred dlhou chvíľkou držal v ruke užívateľské príručky k OS/2 a Windows 3.1 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

mal som svojho casu notebook taky velky acer, velke ako kufor na naradie, 386sx 20mhz, 4 mb ram, 2gb disk, 10" ciernobiely displej STN (!) 640x480, 256 stupnov sedi :lol:

 

teraz mam ako retro pocitac mam malicku Toshibu Libretto 50ct, 75mhz, 16 mb ram, 850 mb disk, windows 95, tusim 6" lcd farebny 640x480 :)

 

tiez mam taku skoro retro konzolu nintendo 64, na ktorom sa z casu na cas hram, este mam gameboy pocket (ten ciernobiely, ale mam aj advance)

 

 

retrohry mam velmi rad, moja najmilovanejsia hra je Master of Orion z roku 1993 tusim, sem tam si dam aj Dune 2, wolfensteina 3d, atd. Ale to hravam na novom notebooku cez dosbox...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mám doma iba starú PC 386-tku, 8 MB RAM, 200MB HDD, dnes som ho zapol po niekoľkých rokoch. Až na nefunkčnú batériu a výpadok červenej farby na monitore funguje stále bez problémov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nie som sberateĺom, ale aj tak mi stále niečo ostane. Takže aj z osmibitov, XT, AT, 286 až doteraz... lebo pri upgrade u kamošov a klientov je to tak - občas dám niečo zo zvyškov dokopy a darujem potrebným - najme školám, lebo načo by som brúsil stoly a maloval triedy - keď viem niečo v PC... :-) a historické unikáty samozrejme mám, pre potešenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

toto je historizujúca, hlavne, nájdeš zbytky, vyrobíš ... :)

niektoré prerábky sú skvelé, myši pripomínajúce stroje času, už len herbert g. wells pri nich chýba ... klávesnice jedna krajšia ako druhá, nezvyklé, využívajúce staré klávesy, a ono to pasuje ... a zrejme je to odvetvie, kdekto ich prerába, a skutočne spod rúk vychádzajú krásne kúsky ...

 

:) šups, 19. storočie, storočie vynálezov

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám takúto zbierku ale stretol som sa už s veľmi starými počítačmi. Ale celkom dobre si spomínam na prvý počítač v rodine. Vtedy sme sa ja a moji rodičia do toho nevyznali a nemali sme veľa peňazí. Nepoznali sme jednotlivé značky a modely. Našťastie s pomocou skúsenejšieho človeka sme kúpili taký "zlepenec". Klobúk dolu pred výkonmi, čo tá šunka podávala. Spustil som na tom aj Harry Potter 1. Hrať sa to nedalo ale spustil som to. :)

 

...ale v škole máme jednú z učební informatiky vyzdobenú mnohými starožitnosťami...dotvára to atmosféru :)

 

a teraz môj oco opravuje počítače iným ľuďom, ktorí sa do toho nevyznajú, neraz doniesol domov kus histórie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

možno sem sa to hodí, jeden spomienkový článok na veci, ktoré si pamatníci pamatajú ...

 

a to ja si pamätám diskety takmer veľkosti hárku papiera, neviem už koľkopalcové boli, ale vážne sme ich posielali v uväzovacích tvrdých doskách doskách horedolu do ústredia a späť :D

a ten počítač k tomu bol khaki zelená bedňa veľkosti ako pol konferenčného stolíka a tažké ako fras, mal disketovú jednotku A a B a po ručnom stručnom spracovávaní to bol priam zázrak :) :D

 

 

Deväť počítačových zručností, ktoré zapadli prachom

:niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 3 rokmi...
  • Pred 3 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov