Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Veľmi sa mi páčia ruské pesničky, či už moderné, ako techno, alebo pomalé a sentimentálne. Ruština je veľmi ľúbozvučný jazyk. Napíšte, aké ruské piesne či ruských autorov poznáte, poprípade kde sa to dá stiahnuť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to som veľmi rada, že si otvoril túto tému ....

dlho som si myslela, že som s tou mojou celoživotnou láskou k ruským pesničkám sama.... v poslednom čase našťastie zisťujem, že je nás podstatne viac... :)

 

mám veľmi rada ruské pesničky ... tie ľudové, umelé, zľudovalé, pomalé, smutné, také ruské ... :) / ináč tzv. ľudové veľmi nemusím - jedine ruské / aj si ich pravidelne spievam a je mi s nimi dobre... tá široká ruská krajina, široká ruská duša, ťažký život , to všetko v nich je .... :)

 

... s jedným fórumákom sme raz prehľadali všetky možné aj nemožné stránky, aby sme ich niekde našli na stiahnutie, žiaľ bezúspešne....

keď budete mať viac šťastia, dajte mi vedieť.... ;)

 

čo ma teraz narýchlo napadá, milujem Musorgského Obrázky z výstavy, Čajkovského koncert pre klavír B mol ... a ešte sa nájde zopár pekných vecí, keď ma napadnú, dopíšem ;)

/ dosť ma bolí hlava, nefunguje ako by mala ;) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa divím že cizy sem ešte nič nenapísal :lol: to je taký fanatik že ten musí spávať pod ruskou zástavou.

 

Čajkovskij bol dobrý, matne sa mi zdá že jeho melódie boli použité aj vo filme Voskové múzeum 2, neviete niečo o tom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak uz som tu :lol:

 

ruska hudba je fajn, mam postahovanehocijake ruske piesne, najradsej mam tie obrovske choralyked spievaju

 

a mam este doma tak uaudiokazetu,kde su ruske perfektne ludovky, sice ta paska ma asi viac ako a kvalita je katastrofalna ale je to super

 

a s tou zastavou, keby so mmal taku velku tak to si pis ze by som pod nou spával

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

iste... len mi vlastne uniklo, či sú to alexandrovovci, či je to niečo druhé ...

 

tie nádherné clivé ruské piesne zo stovkou hlasov... to je niečo, na čo sa len tak nezabudne ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

no, z ruskej hudby poznám tak Alexandrovovcov /či ako sa volajú/ a Kalinku nás naučila ruštinárka a z netu som si stiahla dáky ruský folkmetal /TUMULUS Yavir/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

RUSKO je cool

V St.Petersburgu sme nakupili nejake dvd s mp3-jkami (btw az tam pochopite hodnotu slova copyright;)) a sme boli dost prekvapeny z ruskeho D'n'B. Fakt super :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...

Mám doma nejaké staré platne Vysockého :) Aj Pugačovovu. No gramofón mi nefunguje :) (to ma skôr žerie kvôli iným kúskom, napr. Beatles alebo Čajkovskij).

No a to sa dostávam k podstate :lol: Z ruskej hudby - Čajkovskij, Šostakovič, Rachmaninov (no nejdem sa tu hrať na skillera, nie som žiadny superznalec ich tvorby).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam velmi rad ruske pesnicky od autorov:Vysockij, od neho mam tak 60 mp3-jek

Sucharova Bichevskaya Jana

 

a potom jednotlive pesnicky

Katyusha-stale ked ju pocuvam si spomeniem na film Obecna škola

Sulika, mimochodom oblubena Stalinova pesnicka, Galabuj Vagon, Podmoskovye vecera, siraka strana moja rodnaja, oči černe, Svjascennaja vojna..a ine

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

dnes sme sa na fonetke opäť učili Kalinku... :lol:

minulý týždeň sme počúvali ruský rap, istého "Deda rapu" ... temer som sa pocikala...

pani docentka nám dá MP3 s ruskými pesničkami, rôzne žánre a na konci novembra bude karaokeshow! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov