Skočiť na obsah

Názor na USA


weirdo

Odporúčané príspevky

jeden rozhovor, ktorý sa oplatí prečítať...
diplomat z USA neodpovedá na otázku Kitarovičovej, prečo americkí prezidenti neprichádzajú do európskych krajín už celé roky, ale poznámka o červenje čiare a Putinovi a jednoznačná poznámka Putin je diktátor a my sme demokracia, (s poznámkou chaotická ) tam nesmie chýbať... :) ešte by mohol napísať, kedy sa Putin ukázal s Kitarovičovou a so slovenským prezidentom... naposledy ešte keď bol ženatý s prvou ženou ako premiér s prezidentom Gašparovičom ... no nič, vráťme sa k americkému diplomatovi:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/592410-diplomat-z-usa-tazko-povedat-ci-putin-chape-nase-cervene-ciary/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
 

Citát

 

Áno, ale zaujímavé je, že bývalá chorvátska prezidentka Kolinda Grabarová-Kitarovičová na konferencii GLOBSEC uviedla, že naposledy americký prezident navštívil jej krajinu v roku 2006. To je dosť dávno, nie?

Niektoré krajiny na to naozaj čakajú už pomerne dlho. Neustále diskutujeme, kam pôjde prezident či minister zahraničných vecí a prečo tam pôjdu.

Chorvátska exprezidentka povedala ešte jednu vec. A týka sa to toho, čo ste spomenuli v súvislosti s Ruskom a tým, ako sa snaží ovplyvňovať svoje okolie. Grabarová-Kitarovičová pripomenula, že lídri z regiónu sa oveľa ľahšie dostanú k Putinovi ako do Bieleho domu, hoci sú spojencami USA.

Musíte však chápať, že ruský prezident to robí preto, aby sa ukázal v ich spoločnosti. Putin je diktátor. My sme súčasťou demokracie, ktorá je niekedy chaotická.

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chorvatsko nema plyn a ani ropu, tak naco by tam ten US baron chodil?....ale ak bude treba cez chorvatsko nejaky prelet,  alebo pouzit pristav na nejaku vojensku lod, tak to tam doleti z vecera do rana....chvalabohu tam nema cestu, pretoze pravdepodibne by bola na obzore nejaka lokalna vojenska katastrofa....teda radsej nech hnije v tom ich "black" house.... :(((((

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo je úplne logické, podobne sa chová každá mocnosť. USA sa snažia získať prevahu vojensky, Rusko sa skôr sústreďuje na to, aby boli na ňom závislé krajiny cez dodávku surovín, Čína sa snaží ovládnuť iné krajiny ekonomicky (čoho súčasťou je aj koronavírus, ktorý významne oslabil ekonomiky mnohých krajín). Čo sa konkrétne týka USA a prírodných zdrojov, vystupujú v pozícii mocnosti, ktorá sa vojenskou cestou snaží ovládnuť zdroje surovín. Do Chorvátska preto nemajú dôvod ísť. Keby Chorvátsko bolo ropnou mocnosťou, určite by sa tam viac angažovali vojensky. Ty by si tiež chodil susedovi kradnúť jablká, keby mal jablone. Ale nemá, tak načo by si mu v noci chodil do záhrady? Logika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spýtam sa ako baran... čo mal Vietnam? prečo k tomu bol treba napalm?
Afganistan, prečo bolo treba z chudáka Collinsa spraviť onucu a nechať ho klamať o Iraku, sa ani nepýtam... tam je to jasné na prvý kuk.

a áno, viem, že aj Rusi ťažko pohoreli v Afganistane... ja som dokonca práve vtedy mala spolužiakov aj rusov, aj afgáncov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Francúzi kolónie aj tak stratili, ako nástupníci Američania v postmcCartistickom neskorom podivnom ťažení išli vypáliť malých Vietnamcov. dejiny nezmenili. zmenili svojich vlastných vojakov, na tak jednu-dve generácie. doteraz je to jedna z najväčších zmarov v amerických vojnách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  predstava ze ide o suroviny je take  sialene zjednodusenie az je ta  vlastne klamstvo.  USA tak  ako vsetci suroviny kupuju, viest  vojny je ovela drahsie.   To co USA robi je zabezpecovanie obchodnych tras, a na nich sa tie suroviny prepravuju.  A dovody pre vojny su ovela sirsie a komplexnejsie. 

A  ked sa pytas na Vietnam, tak ide o vojnu ktora vznikla chybnou politikou a USA ju prehrali.  Ale hovoris o napalme ako keby USA cielene vyvrazdovali vietnamcov.  To je ale nezmysel, naopak sucastou strategie bola snaha ziskat obyvatelstvo na svoju stranu, len teror vietkongu bol ucinnejsi, americania nedokazali ochranit ludi v dedinach pre pomstou. 

Vsetky zabery s napalmom su chyby, nie zamer.  Vojensky sa pouzival proti tunelom a bunkrom.  Vojaci su daleko od anjelov, ale kazda podobna chyba bola hned pouzita ako dovod proti vojne a tak velenie naozaj nemalo dovod sa o nieco podobne ani len pokusit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nerobili to cielene?. pardon... odpovedám na to necielené vyvražďovanie Vietnamcov... keď im tieklo do topánok, cielene vyvražďovali Vietnamcov... to bol ten pretečený pohár pre vojakov... vyvražďovanie v tuneloch, vypaľovanie dedín, napalmy na džungľu... na tunely boli hlavne vycvičení "tunelári" ... nebola to taká prechádzka ružovou záhradou ani pre Vietnamcov, ani pre Američanov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Sniper napísal:

Čo je úplne logické, podobne sa chová každá mocnosť. USA sa snažia získať prevahu vojensky, Rusko sa skôr sústreďuje na to, aby boli na ňom závislé krajiny cez dodávku surovín, Čína sa snaží ovládnuť iné krajiny ekonomicky (čoho súčasťou je aj koronavírus, ktorý významne oslabil ekonomiky mnohých krajín). Čo sa konkrétne týka USA a prírodných zdrojov, vystupujú v pozícii mocnosti, ktorá sa vojenskou cestou snaží ovládnuť zdroje surovín. Do Chorvátska preto nemajú dôvod ísť. Keby Chorvátsko bolo ropnou mocnosťou, určite by sa tam viac angažovali vojensky. Ty by si tiež chodil susedovi kradnúť jablká, keby mal jablone. Ale nemá, tak načo by si mu v noci chodil do záhrady? Logika.

presne...logika .....tu si popisal o co maju USA dobyvacne navstevy zaujem....a ze to nie je nejaka "ochrana" demokracie, je jasne uz aj tomu martanovi, co si s nim potriasli ruku na mesiaci.....

pred 2 hodinami, tyso napísal:

........... ale  vietkong cielene zabil podstatne viac juhovietnamcov ako USA. .............  "boj s kolaborantami"  sa ale do medii nedostal, vojna vo vietname je stale viac mytus ako realita.

a kto bol teda v prave?.....kolaboranti z agresorom, alebo domaci odboj proti agresorovi?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

vietkong cielene zabil podstatne viac juhovietnamcov ako USA

vlastne sa nehádam o to, kto cielene zabil viac Vietnamcov. zostalo tam to slovo cielene, tak či tak... len to bola najzbytočnejšia vojna, vedená amerikou, a americkí vojaci v nej hodne rýchlo dospeli.
vlastne v dnešných dňoch umierajú už pomaly aktéri - majú vyše 70...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zase ta porucha tyso perli?

kua mierotvorci .. kybel grciam!

Citát

Do bojů postupně Američané vyslali prakticky celý letecký arzenál - od stíhaček z letadlových lodí až po mohutné bombardéry B-52, které si na vietnamském nebi odbyly bojovou premiéru. Celkem svrhli Američané na Vietnam na 45 milionů tun bomb i miliony litrů chemikálií, včetně neblaze proslulého herbicidu Agent Orange.  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1081058-agent-orange-a-napalm-symboly-valky-ve-vietnamu-zabijeji-dodnes

https://www.greelane.com/sk/humanities/história-a-kultúra/napalm-and-agent-orange-in-vietnam-war-195797/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, electric blue napísal:

zase ta porucha tyso perli?

kua mierotvorci .. kybel grciam!

 

Význam USA vo svete je aj v tom, ako chápe pojmy, demokracia, ľudské práva a sloboda. Za totality som zažil, čo znamená mať len ten "jedine správy vedecký názor". Nechcel by som žiť vo svete, kde o obsahu týchto pojmov, by rozhodovalo Rusko, alebo Čína. Bipolarita názorov má svoje výhody a bez nej by svet rýchlo upadol do totality.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyznam vo svete maju vsetci zaiteresovany a nie nejaky samovyvolenec...to akoze nazor USA je dominantny z dovodu toho, ze je vseobjimajuci a vsevediaci?...hm...vedecky nazor....to je co za definiciu?....myslis vedecky nazor ako vedecky problem, alebo vedecky nazor ako ideologicku dominanciu?...no teraz ti nevadi ta dominancia USA vo vedeckom nazore?.....myslis, ze Rusko a Cina nemaju kapacity na to, aby tiez mali vedecky nazor?....pretoze popieras tu bipolaritu o ktorej si presvedceny, ze musi existovat, inak je vsetko v riti...inak, to si aj ja myslim.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game o tom ze vietnam bola chyba od zaciatku do konca asi niet vela pochyb. Ale to je aj preto ze mame vyhodu spatneho pohladu.  Predchadzala tomu vojna v korei a rezim v severnej korei skutocne pozabijal tolko vlastnych ze jej zmysel je dnes jasny. Bolo jasne ze Vietnam je iny pripad ? Dnes vieme (asi) ze keby amerika podporila hocimina proti francuzom tak by nemusela byt ziadna vojna. Ale lavicova a komunisticka propaganda vyraba z usa vo vietname obdobu nacistov a to jednoducho nepravda.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 34 minútami, informator napísal:

to akoze nazor USA je dominantny z dovodu toho, ze je vseobjimajuci a vsevediaci?...hm...vedecky nazor....to je co za definiciu?...

Bipolarita názorov podmieňuje súťaž. Sám si zrejme pamätáš totalitu, keď jediným "správnym vedeckým názorom" v Sovietskom Zväze a jeho satelitov, bolo Marx-Leninistické učenie.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no uz som bol rozhodnuty ist do postele (som s toho tepla na "odpadnutie"), ale este odpisem....tak takto....myslis, ze bipolarita existuje tej casti sveta ako je EU a USA?...staci sa zacitat resp. sa blizsie pozriet do atmosfer oficialneho vedeckeho (aby som pisal ako ty) nazoruv skolach, v mediach a vsimnut si nasledkov, ked niekto si dovoli byt kriticky a vybocit zo systemu....pritom vedecky nazor s Ciny a Ruska sa neprijma a je udvany, ako vysoko toxicky a nepriatelsky, ak uz nepisem nevedecky, teda zaostali a hlupy...tomu vravis bipolarita?...dakuje, ale nieco podbne tu bolo (sam to pises) tot nedavno....kritizuje, ale asi mas kratku pamat alebo si kratkozraky....nemyslim dioptricky.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, informator napísal:

staci sa zacitat resp. sa blizsie pozriet do atmosfer oficialneho vedeckeho (aby som pisal ako ty) nazoruv skolach, v mediach a vsimnut si nasledkov, ked niekto si dovoli byt kriticky a vybocit zo systemu....pritom vedecky nazor s Ciny a Ruska sa neprijma a je udvany, ako vysoko toxicky a nepriatelsky,

Bipolarita je práve v tom, že Čína a Rusko má celkom iné predstavy o demokracii, ľudských právach, alebo slobode, ako EU, alebo USA.

Vedeckosť názorov je iba propaganda, ktorú zneužili komunisti, na ospravedlnenie svojej totality.

Trocha naivné mi pripadajú tvoje predstavy o tom, kto hrá fér a kto nie. Nikto predsa nehrá v svetovej politike férovú hru, len sa snaží o to, aby mimikry jeho politiky imitovali spravodlivosť. Alebo máš iný názor? Otázkou je, koľko osobnej slobody a možnosti sebarealizácie je v tejto hre vymedzené obyčajnému občanovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, Tono napísal:

Význam USA vo svete je aj v tom, ako chápe pojmy, demokracia, ľudské práva a sloboda. Za totality som zažil, čo znamená mať len ten "jedine správy vedecký názor". Nechcel by som žiť vo svete, kde o obsahu týchto pojmov, by rozhodovalo Rusko, alebo Čína. Bipolarita názorov má svoje výhody a bez nej by svet rýchlo upadol do totality.    

Tonko , ruku na srdce , keby som si mala vybrat , do Ruska by som urcit zit nesla, radsej do USA . ale tiez sa nemienim tvarit ze sa urcite veci nestali .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 hodinami, Tono napísal:

Význam USA vo svete je aj v tom, ako chápe pojmy, demokracia, ľudské práva a sloboda. Za totality som zažil, čo znamená mať len ten "jedine správy vedecký názor".

význam USA, ok, a treba sa spýtať aj zostarnutých občanov, ktorí si veselo neplatili zdravotné poistenia, ako to aj dnes robia milióny američanov a zostarli a ochoreli... demokrat Obama sa snažil pomôcť im, ovšem čistý liberálny demokratický kapitalizmus ľudomilnosť neopúšťa.
no dobre... už aj u nás to v ranom kapitalizme je cítiť, ale napriek tomu v tej hnusnej totalite sa každému dostalo nejakého ošetrenia.
a tiež som presne rovnako žila v tej totalite... a zďaleka sme na tom neboli tak zle, ako republiky a krajiny priplácnuté do pätnástky krajín ZSSR... to sme nezažili, a ani nechcime nikdy zažiť. proti tomu bola naša totalita sladká malinovka.

a USA... pán Biden sa nemusí k Putinovi správať odťažito, nesmie zabúdať, že Rusom kdejaké zákazy dovozu a podobné srandičky vlastne pomohli postaviť sa na vlastné nohy...
americkí prezidenti a kdekto,  ako to sledujem už roky, ktokoľvek, kto sa chce dobre zapísať, si omočí ústa o za všetko môžu Rusi... a to mi už desivo ide na nervy.
a Biden sa pri stretnutí správa ako niekto, komu Putin spravil službu.
tak to zato nie. AMeričania majú masla na hlave sami hodne.

jaj a k USA... riešenie liečenia psychiatrických pacientov na ulici po zlikvidovaní množstva psychiatrických liečební je teraz pre USA lacné, alebo drahé? o psychicky narušených ľudí na ulici sa netreba priveľmi starať... takže lacné.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, game napísal:

 proti tomu bola naša totalita sladká malinovka.

To je otázkou hodnôt, ako sa človek cítil v totalite. Prasa v chlieve je spokojné, keď má plný válov. Oportunista nemá problém so slobodou vyjadrovania, drží sa hesla, "koho chleba ješ, toho pieseň spievaj". Totalita a diktatúra komunistického režimu tu trvala 40 rokov, nanútená Sovietskym zväzom, na základe povojnového usporiadania.

O to väčšie sklamanie som zažil po roku 1989, keď som pochopil, ako naivne som si predstavoval slobodu. Veril som, že sloboda a demokracia sú dostatočnou zárukou, že nomenklatúrne komunistické kádre sa budú musieť živiť vlastnou prácou, budú odmeňovaní podľa svojich schopností.

Dnes som už vytriezvel. No sentiment za touto érou je na Slovensku stále živí. Mnohí, hlavne tí, ktorých ambície sú väčšie, ako ich schopnosti, vzhliadajú k Putinovi a veľkému Rusku. No nech sa radšej pozrú okolo seba, keď kritizujú súčasné pomery. Veď po 1989 sa hlavne komunistické nomenklatúrne kádre a mafia zmocnili majetku štátu, počas Mečiarovej privatizácie. Kto bol vtedy vo vedúcich funkciách? Akú šancu mal privatizovať ten, ktorý v podniku pracoval a akú riaditeľ podniku. Väčšina politikov po roku 1989 bola členmi KSČ. V podstate máme až teraz, 30 rokov po Nežnej revolúcii prezidentku, ktorá nebola členkou KSČ. (V jej veku by to ani nestihla). 

Za to, čo sa u nás dialo a deje po roku 1989 nemôžeme nadávať na USA, ani na Rusko. Máme slobodné voľby, robíme si to sami. Chýba nám morálka a my chceme kritizovať, čo sa robí v Rusku, alebo USA. Za totality sme mali morálne právo kritizovať Rusko, no mlčali sme. A teraz sa tu tvárime, ako morálne autority. 

"Koľko času dávam ešte boľševikovi?" Naveky..., to nie je totiž politické presvedčenie, ale diagnóza. 

 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, trochu je problem ze nemas objektivny odstup. Rusko dnes nie je americky nepriatel c1 pre ameriku. Tym ze sledujes ciste ci niekto nahodou rusov neuraza tak ti unikaju zmeny geopolitiky.  Tym nepriatelom je arabsky dzihad a za obamu sa americania snazili spravit z ruska spojenca proti nemu. Ale po Kryme je Rusko skor vylucene ako nepriatel. Ale po dzihadistoch je v druhej rade cina a biden sa znovu snazi zapojit Rusko.  Ale podmienka je Rusko sa nebude chovat ako desperat, prestane s kyberutokmi ci nezmyselnymi provokaciami. Ak bude mat vypocitatelne spravanie, tak bude mozne jednat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 hodinami, game napísal:

vlastne sa nehádam o to, kto cielene zabil viac Vietnamcov. zostalo tam to slovo cielene, tak či tak... len to bola najzbytočnejšia vojna,

Media velmi radi prezentovali vojnu vo Vietname ako zbytocnu. Ja si vsak nemyslim, ze bol zbytocna. Rusku bolo treba zarazit imerialnu politiku, a keby sa to nespravilo vo Vietname, tak by sa to muselo spravit niekde inde. Iba by bolo viac krajin porobenych Ruskom.

One jedna vec je opajat sa, hulit travu a vykrikovat make love not war a druha vec je celit realite a riesit jej problemy.

Ano, z obeti napalmu sa daju spravit dojemne obrazky. Skutocnu zodpovednost ale nesie USA za zivoty tych vietnamcov, ktorych nechali podhodenych vietkongu, ked sa stiahli a skoncili vojnu. Zatial co zapad euforicky oslavoval koniec vojny, vo vietname sa systematicky masakrovalo civilne obyvatelstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 26. 6. 2021 at 13:24, Tono napísal:

To je otázkou hodnôt, ako sa človek cítil v totalite

krajiny pripojené k ZSSR mali ruské školy, nariadenú azbuku, na dôležité miesta dosadených rusov... spústu vecí sme my o tom v tých časoch nevedeli... tieto krajiny spravidla privítali samostatnosť tak, že je to dodnes, po 29-30 rokoch ich najväčší štátny sviatok. my sme boli od tohoto všetkého ušetrení, totalita tu vyzerala ináč, ani sme netušili, čo nás mohlo postihnúť.

a tyso, čo sa objektívneho prístupu týka... to je celkom rozhodne naježenie tŕňov dikobraza... proti neustálemu počúvaniu aj od posledného bezvýznamného podplukovníka americkej armády, ako som počula pred pár rokmi kdesi, do svojej prednášky o ničom vsunul za všetko aj tak môžu rusi a mne sa postavili tŕne.

keď pre USA nie je Rusko nepriateľ číslo 1, tak stačilo, aby sa Biden správal odťažito, aby každý, kto tam papuľuje, do svoje reči vsunul za všetko môžu rusi, a skutočnosť je, že skutočne Rusi nie sú ich nepriateľ č. 1... skutočnosť je, že uSA vážne musí znovu pekne vyšplhať na to vedúce miesto vo svete, pretože ho dávno stratili. a džihád... áno, nepriateľ č. 1 momentálne, ovšem pekne v závetrí s obchodovaním s krajinami, ktoré sú na ich vlastnej čiernej listine... a čierna listina naopak pomohla Rusom sa postaviť na nohy, zvládli to s embargami pekne sami, iste, nie všetko, ale ani USA nie je také dokonalé, však...  ono je svet zložitejší a nie za všetko môžu rusi.
 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game

Zaujímavý názor má na to Kechlibar. 

Citát

https://kechlibar.net/2021/06/13/o-zbranich-dezinformacich-a-svete-ktery-zmenil-tvar/

Zkrátka, devadesátkami se proplétala intelektuální niť v podobě přesvědčení, že “jsme vyhráli natrvalo”. A že budoucnost bude mít hlavně podobu expanze našich institucí a myšlenek do cizích, zaostalejších koutů světa. U nás samotných pak už mělo docházet jen k drobnému ladění různých nedokonalostí.

..

Dnes..

Najednou prostě opět máme konkurenci a ten konkurenční boj se samozřejmě z 99 % odehrává na ideologické úrovni. Jak jinak taky? Velmoci si nemůžou dovolit pustit se do skutečné války mezi sebou, aniž by riskovaly vyhlazení celé planety; na to jsou dnešní zbraně příliš ničivé. Můžou se pouštět do zástupných konfliktů v chudých částech světa, ale to je zase velmi logisticky náročné a dost drahé. Fuč jsou ty časy, kdy jste mohli vystavit nějaké korzárské listy a nechat aktivní soukromníky, ať nepříteli (levně!) vyrabují námořní konvoj.

Jenže my na tento druh ideologického konfliktu nejsme připraveni. Zaskočil nás, a tím “nás” teď myslím hlavně naše politiky. Náš leadership, který vyrostl či dozrál ve sladkých devadesátkách, nemá žádné zkušenosti se střetem civilizací. A tak z jeho návratu na světovou scénu poněkud panikaří.

Dřívější generace západních politiků ty zkušenosti měly. Adenauer, Churchill, Thatcherová, de Gasperi, Kennedy i Reagan; všichni byli na svět, ve kterém západní civilizace musí vést neustálý ideologický konflikt se svými protivníky, zvyklí jako na přirozený stav věcí. A místo “umlčet jejich propagandu” volili vesměs jiný postup: “být zkrátka lepší”.

A predovšetkým Adenauer, Churchill, Thatcherová, de Gasperi, Kennedy i Reagan skutočne verili tomu že "my sme tý lepší".

Lenže "pokrokárska moderna" ktorá sa tvári že dnes “vládne západu", tvrdí že západ je prehnitý zaostalý rasistický, aj to dobré čo dosiahol, vybudoval vďaka rasizmu a vykorisťovaniu.. treba ho zrušiť. 

Nič sa im nedarí.. Na čo siahnu to poserú..

Čo zostáva? 

Vymýšľať si konšpiračné teórie. Tvrdiť že za všetko môžu nejaký tajný zlý agenti. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov