Skočiť na obsah

Názor na USA


weirdo

Odporúčané príspevky

Aky mate nazor na USA? co sa vam na tejto krajine paci a nepaci? Nemam teraz konkretne na mysli len politiku, ale vobec celkovy nazor. Chcem tu zivu diskusiu, a nech sa tu neriesi cisto Bushov vojnovy rezim, ok?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

USA nemam rad, nikdy ma to tam nelakalo ani nebude lakat... je to krajina gycu a prostoduchosti... podla mna... staci sa pozriet na ich kulturu... je to hypocentrum rakoviny komrcizmu... a to mi staci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no kedze to je krajina co je zlozena z mixu vsetkych svetovych narodov a nema pomaly ziadnu historiu (oproti europe ci azii) tak aj cez to vsetko je to celkom zaujimava krajina, chcel by som si pozret to malo co ponukaju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja usa nenavidim

 

staci sa pozret jak dementna krajina to je.

 

Chore zakony, nejaku holku chytis za ruku a hned je to sexualne obtazovanie, byt obrezany je tam v mode a cela zidovska kultura tiez, nevedia robit auta, myslia si ze su pani sveta, vsade sa seru kde ich nic neni do toho a pritom im ide iba o zbohatnutie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu nejde o to... ide o to ze kopec z nich schvaluje vojnu proti terorizmu, pritom aj ten ich najvacsi utok si mozno nastrazili sami na seba... schvaluju vojnu proti Iraku a pritom nevedia ani co to je...

Maju auta co maju spotrebu 25l/100km, benzin za 18sk a stazuju sa.... nesu 44% podiel na znecisteni Zeme...

O com myslis ze je to robenie svetoveho policajta? o tom aby mohli co najjednoduchsie nakrmit tie haldne hlavy (nadrze aut)... Preco ich tak velmi trapi nejaky Saddamko a Milosevica a Kim Ir Sena mali v podstate na haku? :lol: to je komplikovane, proste ich nemam rad...

 

viem kto bol III. prezident CSR :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chore zakony, nejaku holku chytis za ruku a hned je to sexualne obtazovanie

ten je troska pritiahnuty za vlasy, uznavam. na druhej strane, vrah nedostane 10rokov ako u nas, ale 50. takisto nie je robenie zleho mena prezidentovi (pokial nejde o urazku na cti) kriminalnym cinom, ako u nas. takze tak. drbnute zakony najdes vsade.

 

 

byt obrezany je tam v mode a cela zidovska kultura tiez

videl si im vtaky, ze to vies? ci odkial toto mas?

 

myslia si ze su pani sveta, vsade sa seru kde ich nic neni do toho a pritom im ide iba o zbohatnutie

99% americanov sa nikde nesere, nemaju ani pas, lebo ho nepotrebuju a maju v prdeli cele dianie vo svete. na druhej strane, srali sa do druhej svetovej a pomohli europe vyhrat nad nackami.

USA + Kanada je nieco ako Europa. kolko ludi z tohoto fora nikdy nebolo na inom kontinente?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

videl si im vtaky, ze to vies? ci odkial toto mas?

robis sa blbym naschval? toto je vseobecne znama vec, a daju sa o tom najst veci aj na nete, zidovska kultura je v USA velmi oblubena. A este si to mozes vsimnut aj vo vseljiakych sitcomoch ako vsade seru nejaku posratu chanuku a dalsie tieto jude sviatky

 

99% americanov sa nikde nesere, nemaju ani pas, lebo ho nepotrebuju a maju v prdeli cele dianie vo svete.

myslel som vojenske operacia karolko, vietnam, juhoslavia, irak atd.

 

na druhej strane, srali sa do druhej svetovej a pomohli europe vyhrat nad nackami.

USA + Kanada je nieco ako Europa. kolko ludi z tohoto fora nikdy nebolo na inom kontinente?

aha pozeral si asi zachrante vojaka ryana ze? v normandii sa vylodili iba amici a vsetkych zachranili, p*cu jalovu, nasli sme na povale dobove noviny kde o tom pisali a takisto im pomahali aj francuzski a anglicki vojaci a ked uz ide o to v berline vztycili vlajku sovieti a T-34, bolo nieco co velmi vyrazne pomohlo vyhrat nad nackami, ruske tanky a ruski vojaci

 

Zpráva o izraelském vlivu na USA rozpoutává širokou debatu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha pozeral si asi zachrante vojaka ryana ze? v normandii sa vylodili iba amici a vsetkych zachranili, p*cu jalovu, nasli sme na povale dobove noviny kde o tom pisali a takisto im pomahali aj francuzski a anglicki vojaci a ked uz ide o to v berline vztycili vlajku sovieti a T-34, bolo nieco co velmi vyrazne pomohlo vyhrat nad nackami, ruske tanky a ruski vojaci

Mal by si si zopakovať dejiny, predtým než budeš dávať lekcie z histórie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, zit by som tam nechcela. Viem to, lebo som tam zopar mesiacov stravila...

Moj nazor - je to nadherny kontinent... Fakt je, ze si ho velmi nesetrie. Fakt je, ze ako kto.

Stretla som sa tam s obrovskou pohostinnostou... Som si pripadala ako Alica v risi divov - proste, kam som prisla, nemusela som sa bat, ze nebudem mat kde prenocovat... Pracovala som u Zidov - to je fakt. Zid v Amerike si cti svoje nabozenstvo viac, ako katolik na Slovensku... Chvilu som pobudla v "slovanskej" komunite - slovanskej preto, lebo im je dost sumafuk, ci pradedko bol Cech, Slovak... alebo Slovinec... A takisto v spanielskej komunite... Stretla som sa tam aj s rasizmom - cosi ako u nas... Stretla som sa tam s obmedzenym policajtom, aj policajtmi, ktori bez vahania siahli po vysielacke, aby ma dopravili, kam som potrebovala... Stretla som sa aj so zlodejmi (aj ked, ukazalo sa, ze kradla Australcanka, tak neviem, ci sa to rata). Su tam ludia znacne podvzdelani, ale ked uz je niekto vzdelany, tak stoji za to s nim pokecat. Jedine, co mi tam skutocne, skutocne vadilo, bol neustaly pocit nebezpecenstva - teda, v tych velkych "cities" - v tych malych, co ich pozname z filmov, veru nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedine, co mi tam skutocne, skutocne vadilo, bol neustaly pocit nebezpecenstva - teda, v tych velkych "cities" - v tych malych, co ich pozname z filmov, veru nie.

V podobnom duchu sa raz vyjadrili dvaja Amričania z Utahu, s ktorými som mal istý čas diskusiu o živote tam a tu. Vraveli, že kriminalita akú môžeme vidieť vo filmoch v TV je často zveličovaná. Týka sa to iba veľkomiest, ktoré su zmesou rôznych národov, rás a kultúr. Menšie mestá sú bezpečené, v mnohých možno spať aj na ulici a človeku sa nič nestane.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

USA je v pohode, kazdy "narod" je niecim specificky, mne na USA vadi najviac ich hlupa zahranicna politika a vlastne politika vobec. Ta im kazi uplne cele meno a preto ju kazdy nenavidi. To ze nevedia rozne zakladne veci ako napriklad ze do USA sa nedostanete vlakom z Europy, taku odpoved by ste nasli aj u nas v Aj mudry schybi. To ze nevedia aka je situacia na Slovensku a nevedia kde lezi, no ruku na srdce, viete vy napr. o vsetkych krajinach Afriky? Ako su na tom a kde presne lezi? Alebo ci tam maju napr Internet a podobne? Hah, by som chcel vidiet.....Nemci nevedia kde je Slovensko a nie este USA.

 

Co sa tyka ludi, tiez zalezi na koho natrafite. Mal som tu cest aj s takymi, ktory vas nenechali si nudzovo zavolat z telefonu v nejakom sklade s odovodnenim ze "co ked bude prave volat zakaznik" :lol: alebo ze usmievaju sa v kuse pritom ked nemate prachy tak sa svami nebavia. Ale tiez tam najdete super ludi ktory vam pomozu a idu niekolko 10tok kilometrov aby vam pomohli s autom a este vas aj odviezli naspat na motel. A nie kazdy amik, resp. by som povedal ze vacsina, neleti na tie keci, ktore im tlaci do hlavy prave ich vlada. Napr. nalepky na garazovych dverach "Proudly made in America". Ked sme sa na to pytali tak len mavli rukou ze to su hluposti.

 

Ako som spomenul, zahranicina politika je ich najvacsim kamenom urazu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale by si sa divil ale medzi nimi sa najdu v pohode ludia

No však ja nehovorím nie, ja proti ním nič nemám, pokým sa ma 4x po sebe nespýtajú či nemám cigaretu.

 

no ruku na srdce, viete vy napr. o vsetkych krajinach Afriky? Ako su na tom a kde presne lezi?

Asi sa budeš diviť, ale viem. A môžem ti povedať že som veľmi znepokojený politickou situáciou vo východnom Čade (že si nerobím srandu, čekni si spravodajstvo).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som sa na Old Trafforde rozpraval s jednou kanadankou z Ontaria. Ked prisla tema na USA, zhodli sme sa v tom, ze vacsina ludi tuto krajinu nema rada. Bud je problem v americanoch alebo v zbytku sveta, co myslite?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj v jednom a aj v druhom pripade :lol:

Ameriku nemam rad z hladiska politiky, ludi a celkovo proste policajny stat a ta ich takzvana "demokracia" tam uz davno skoncila.

Na druhu stranu mam rad ich kulturu...mam rad proste mrakodprapy a atrakcie a haluze, ze clovek by sa tam nenudil!!! By som sa poprechadzal po uliciach velkomesta, isiel do lunaparku.....po moste sa presiel a taaaak......proste z tohoto hladiska by som si to tam siel kuk...aj sochu slobody :)

Inac vedeli ste, ze v meste Washington neni postaveny ani jeden mrakodrap? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

srali sa do druhej svetovej a pomohli europe vyhrat nad nackami.

Aj v prvej a v druhej svetovej vojne sa americania snazili byt neutralni. Sice nepriamo podporovali britov, ale nie vojensky.

 

Vzdy boli do konfliktu zatiahnuti, ci uz neobmedzenou ponorkovou vojnou, alebo utokom na Pearl Harbor. :lol:

 

Ale na druhu stranu bola pomoc americanou uplne inde ako pomoc slovakov, francuzov a podobnych azylovych skupin, kedze islo o stat s vyspelou ekonomikou a silnym zbrojarskym priemyslom. A pokial sa nemylim, tak vylodeniam na Utah a Omaha sa podielali americania majoritnou mierou.

 

ked uz ide o to v berline vztycili vlajku sovieti a T-34, bolo nieco co velmi vyrazne pomohlo vyhrat nad nackami, ruske tanky a ruski vojaci

Ked uz ide o to. Stalin tlacil na spojencov aby otvorili druhy front. Pravdu povediac, keby padla Britania, tak by padlo aj Rusko. Hitler bol nuteny viazat celkom slusne sily na zapade. Ci uz pre pripravovanu invaziu do Britanie, alebo neskorsej hrozby vylodenia v spojencov. Keby sa tieto jednotky porazkou Britov uvolnili, tak Rusi by to uz neutiahli. Sam by si mal vediet, ako malo chybalo... Nemci uz klopali na branu Moskvy a keby ta padla, tak pochybujem, ze to Rusi este rozdychaju. Nehovoriac o zbrklich post Moskovskych akciach, ktore Stalin, nabazeny jednym vitazstvom predvadzal.

Takze opatrne s tym, kto vyhral vojnu :) nie nadarmo sa vravi ze spojenci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov