Skočiť na obsah

Drogues


cizy

Odporúčané príspevky

 

myslím, že pod vplyvom nejakej omamnej látky vzniklo na svete už veľa zaujímavých nápadov, hlavne v umení.

To je síce pekné, ale pozri sa, koľkí skončili pod zemou ? v lone matky prírody. Mne je ľúto hlavne za Hendrixom, sakra, to bol génius...

 

jasné, veď to som aj napísal v predošlom príspevku. neobhajujem užívanie akejkoľvek drogy a myslím si, že sa neoplatí takýmto spôsobom hazardovať so zdravím, či už fyzickým alebo psychickým.

 

napriek tomu, vždy sa medzi ľuďmi nájde niekto, kto odmietne kráčať len po presne vymedzenej ceste a riadiť sa len pravidlami, zákonmi a konvenciami. taký človek nakukne aj za hranice povolené a tolerované spoločnosťou, aj keď za to môže zaplatiť zdravím alebo i svojim životom. Hendrix taký bol, a nebol prvý ani posledný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 6 mesiacmi...

Mate niekto osobnu skusenost s drogami? Ak ano s akymi? .................... nemám žiadnu skúsenosť a netúžim po nej

 

inak ja som sa učil na vysokej že všetky alkaloidy sú drogy ............... čiže aj kofeín, taurín, chinín ........ ............. takže potom mám skúsenosť

 

Alebo poznate niekoho kto je na nich zavislý, alebo si len obcas nieco dá? ......... samozrejme poznám mariškárov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skúsenosť s drogami je u mňa malinkatá. Skúsila som trávu a tiež hašiš. Ďalej niee..

Drogy ma fascinovali a ešte na strednej som sa nimi hodne zaoberala a písala o nich.

Mám prečítaných a pozretých hodne materiálov o nich. A prečo som sa o ne toľko zaujímala?

Chcela som vedieť,prečo ...prečo to ľudia robia,prečo ich ženie tá zvedavosť,vidia čo sa stane s nimi.

Prečo si myslia,že práve oni dokážu prekabátiť závislosť...a potom...čoho všetkého sú potom schopní urobiť,kam až zájsť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minulý rok približne v septembri som pri cyklistike natrafil na zaujímavý porast, približne 5 km od našej obce. zbieram totiž liečivé rastliny, ktoré potom suším a neskôr z nich pripravujem čaj. bez srandy, napríklad repík (agrimonia eupatoria) je perfektný na čistenie a regeneráciu pečene i žlčníka. poznám dedka, ktorý repíkový čaj pije denne už 86 rokov a zdravie mu slúži výborne, napriek tomu, že každý deň posedáva pri pive a rume. vlastne, nie o tom som chcel teraz písať..

 

ako som spomenul, pri cyklistike som natrafil na takúto (vlastné foto) rastlinu, bolo tam približne 15 stoniek, tak som si jeden stromček odšklbol a odviezol so sebou. viem že je to sebecké a zlé, ale snáď mi to ten "poľnohospodár" odpustil. rastlinu som spolu s ostatnými nazbieranými bylinkami pekne usušil a uskladnil, na výskumné účely.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neprezradím, kde to bolo, ale pre istotu som to miesto dôkladne zmapoval a zapamätal som si ho.

 

zaradím ho asi

medzi svoje cyklotrasy. :lol:

 

nokia,

tá burina v kukurici vyzerá ako šľachtený kus, vám sa v tej Bratislave ale žije! :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, nie každá cyklotúra prinesie takéto ovocie. toto bola skôr výnimočná situácia. :-)

 

no valcik sprav ten chemicky pokus nech vieme ci sa nam oplati ta navstivit tak skoro ako to len pojde

pokus už je dávno ukončený. kvôli väčšej objektivite pri posudzovaní rôznych špecifík testovanej látky, prizval som niekoľko kolegov, z ktorých sa neskôr vykľula banda nenásytných supov. dopadlo to dobre, objavili sme niekoľko pozitívnych vplyvov tejto rastliny na ľudský organizmus a všetci účastníci test prežili. :lol:

 

to je zároveň i odpoveď na tvoju otázku, phersu. bohužiaľ, neoplatí sa pricestovať, druhý woodstock sa tu nekoná, je mi ľúto. (to myslím úprimne)

 

..napadlo ma ešte niečo, v minulosti sme urobili vydarený pokus s halucinogénnym čajom. uvarili sme ho zo sušenej šupky, ktorá pokrýva klobúk muchotrávky červenej. bol som vtedy veľmi mladý a našťastie som si dal len malý hlt. (bál som sa, že ma to definitívne vyradí : )

 

hríb sme sušili na slnku a čaj sme uvarili večer v kotlíku, bolo to na stanovačke.

odohrali sa potom šialené veci...

tento čaj už znova variť nemienim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to sú veci, ktoré tu vychádzajú najavo :)

ale tá odvaha ... nemala by som na čaj z muchotrávky :)

 

ale včera pri jednom rozhovore prišla do reči aj inkriminovaná rastlinná látka, a taký divný spôsob výskumu s ňou, hlavnú úlohu tam hrala fľaša od koly a na hrdle zapálená látka a dierky pri dne ... oné... prišla som na to, že som dobre robila, keď som nikdy nemala odvahu experimentovať s podobnými čudami ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na muchotrávku netreba odvahu, stačí napríklad lekársky predpis. ;-)

vyrábajú sa z nej množstvá liekov, niektoré sú určené na liečenie žalúdočných problémov dojčiat.

 

ono to tak býva, že keď má človek v ruke fľaštičku z lekárne, akosi zabúda, že drží vlastne drogu v plnom význame tohto slova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste, ale nezabúdam, len je v tom trochu rozdiel, síce som zdrogovaná z liekov občas dokonale, ale akosi zdravo predpokladám, že tam tie drogy ktosi starostlivo nadávkoval a aj vedel, čo robí ... experimenty prenechám odvážnejším ... alebo babkám korenárkam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..ešte sa vrátim k tejto téme, uvažoval som nad niektorými názormi, ktoré tu odzneli a mám zopár otázok. jedná sa len o zvedavosť, môj osobný záujem o túto problematiku. v žiadnom prípade sa nesnažím niekoho presvedčovať, či ovplyvňovať mienku jednotlivých ľudí, berte to prosím len ako vecnú diskusiu.

 

vidím, že väčšina ľudí, ktorí do tejto témy nazreli, rôzne vníma škodlivosť a vplyv tej-ktorej látky, lieku či drogy, na ľudský organizmus i na spoločnosť. niektorí osobnú skúsenosť majú, iným chýba. teraz ma zaujíma práve názor ľudí, ktorí posudzujú jednotlivé drogy bez toho, aby o nich mali praktickú či aspoň teoretickú (odbornú) znalosť. opakujem, nechápte ma zle, ľudia. sám tiež posudzujem veľa vecí bez toho, aby som ich osobne vyskúšal. (radiácia napríklad, zoskok s padákom či let do vesmíru, debatovať môžme o čomkoľvek, bez toho aby sme to osobne skúsili.)

 

vyjadrím sa nasjkôr sám, zhrniem to, čo som doteraz v tejto téme popísal.

 

bez výnimky a jednoznačne odsudzujem nelegány obchod a hlavne užívanie akejkoľvek tvrdej drogy. u nás dostupný pervitín, speed, extázu, heroín či kokaín a čiastočne i LSD považujem za obchodné komodity, ktoré majú jediný zmysel. tým je vyvolanie fyzickej alebo psychickej závislosti, ktorá má jediný cieľ - vytvoriť nového zákazníka pre distribútora drogy.

 

ak sa jedná o marihuanu alebo hašiš, tu mám trocha iný pohľad na vec. obchodovanie s nimi považujem v našej krajine za porušenie zákonov, rovnako ako ktorýkoľvek iný nelegálny obchod. všeobecný názor na ich účinky, prospešnosť či škodlivosť však býva podľa mojej skúsenosti často prehnaný. osobne nevidím nijaký problém napríklad v tom, ak si hocikto v súkromí zapáli joint (alebo upeče koláček ; ), pustí obľúbenú hudbu či film, vychutná západ slnka alebo vyblázni sa pri športe či tanci. takýto človek mi osobne pripadá oveľa kultúrnejší, ako napríklad osoba pod vplyvom alkoholu. ak sa niekto vo svojom voľnom čase zhulí, nevnímam to ako hrozbu pre spoločnosť, najmä ak na druhý deň normálne nabehne do zamestnania, platí dane, nikoho nepoškodzuje, neokráda, nenapáda.

 

preto ma zaujíma názor ľudí, ktorí tieto látky posudzujú inak, ako ja. vrátim sa trocha k úvodnej otázke: na základe čoho ste si svoj názor utvorili? jedná sa o výchovu, ktorú ste získali v rodine? je to skôr otázka viery, náboženstva? stretli ste sa s konkrétnym prípadom, keď vás niekto napríklad pod vplyvom marihuany obťažoval, napadol, či ohrozoval? je to "kolektívne vedomie", názor spoločnosti, ktorý ste prijali za svoj? máte akýkoľvek iný konkrétny dôvod, na základe ktorého ste si vybudovali svoj negatívny postoj?

 

sú tu rôzne vekové skupiny, väčšinu z vás považujem za nadpriemerne inteligentných ľudí a preto sa teším na konkrétne názory každého z vás, ak sa rozhodnete prispieť do diskusie. som si istý, že nielen mňa táto téma zaujíma, pouvažujte, napíšte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno si bude pamätať napr. Lopata,čo sa stalo pred rokmi vo Vrbovom,keď mladý človek pod vplyvom "len" marišky zabil mladé dievča...preto nevidím rozdiel v drogách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento prípad nechcem rozhodne zľahčovať, zvlášť preto nie, že som doteraz o ňom nepočul. sám som presvedčený, že ak sa niečo takéto stalo, svedčí to o zlom duševnom stave páchateľa a myslím, že rovnako by konal i s triezvym úsudkom, alebo pod vplyvom ktorejkoľvek inej látky.

 

s tým, že myšlienky na takýto čin vyvolala marihuana, ja osobne nesúhlasím.

 

vďaka však za názor, littlewitch, i keď s ním nie celkom súhlasím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to velmi zlozita problematika, co povolit, a co nie.

Porovnanie s alkoholom je velmi a velmi zlozite.

Kolko sa najde ludi, co si da pohar dobreho vina. Nie preto aby sa z neho nacengala, ale preto ze vino je v podstate chutny napoj. A ked to idem porovnat s mariskou...kolko ludi si da joint kvoli chuti?

 

Stat nemoze podla mna podporovat nieco, co aj v malych mnozstvach do znacnej miery ovplyvnuje chovanie cloveka. Jeden poriadny joint zmeni tvoje chovanie, a teraz ide len o to, ako... Je vela ludi co je veselsich, ale najdu sa aj agresivni... A to je nieco, co stat podla mna nemoze podporovat, o to viac, ked trava skutocne nema ine vyuzitie nez 'get high'...

 

Narozdiel od alkoholu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

súhlasím, Darkman. nezasadzujem sa nijako o legalizovanie marihuany, v našej krajine taký krok nepovažujem ani za správny, ani za možný.

 

pri tom čo si spomenul ma napadlo, že napríklad i tabak konzumuje málokto kvôli chuti, najmä pri začínajúcich fajčiaroch. rovnaké je to v prípade ľudí, závislých na nikotíne, cigaretu si nezapaľujú aby si pochutili podobne ako na rôznych iných lahôdkach, ide tam čisto len o ukojenie fyzickej závislosti na nikotíne.

 

v porovnaní s marihuanou, takáto závislosť do úvahy neprichádza. je však pravda, že pri užití marihuany je človek na niekoľko hodín výrazne ovplyvnený spôsobom, ktorý znemožní vykonávanie viacerých činností, to je fakt. (koncentrácia, logické myslenie ap.)

 

zaujíma ma hlavne, aký postoj majú jednotliví ľudia k marihuane (resp. k hašišu) a na základe čoho si ho utvorili, preto vďaka za tvoju odpoveď, zopár dobrých dôvodov som tam myslím našiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani prvého jointa, prvú kávu, prvý pohárik alkoholu si zrejme nikto nedáva pre chuť ...

 

je to trochu zložité ...

začnem od adama ... pretože som znamením ryba, a možno nie práve preto, ale funguje to - do bodky spĺňam to, čo ryby majú vo výbave : sú veľmi náchylné na akékoľvek návyky, zlozvyky, tak všeobecne sú ohrozené, lebo sa ťažko bránia návykom ... môžete polemizovať, s týmto, keď chcete, ale toto je práve dôvod, prečo som nikdy neskúsila ani len marihuanu ... hoci od istého času nad ňou premýšľam, človek občas zblbne na staré kolená, ale radšej nie ...

 

a síce preto nie, lebo som fajčila cigy od dvanástich ... mala som toľko, keď som sem tam šlohla otcovi, tuhému fajčiarovi, cigaretu, a fajčila som ju tajne v šope na etapy, neskôr som fajčila trochu viac, sem tam jednu, potom krabičku týždenne ... a skončila som pri tridsiatich denne, pri prebdenej noci kdesi v spoločnosti viac, oveľa viac .... a mne to vyslovene chutilo ...

a nie nikotín ... aj keď nebudete súhlasiť, áno, je to droga, už samotný obrad fajčenia je droga, zamestná zmysly, oči, ústa, prsty, sluch ... kupovala som si cigarety, ktoré mi chutili ... a hovorievala som, že by kľudne mohli byť bez nikotínu, nie nikotín mi chýbal, ale ten moment na premýšľanie, vypnutie, nabratie síl ...

 

otec bol silný alkoholik ... a mala som alebo mám jedno šťastie, niekedy sa to stáva, že môj organizmus absolútne nevie odbúrať alkohol, nedokáže sa s ním vysporiadať, môj štamperlík či dva ročne, alebo trochu sektu je hranica ... v živote dvakrát mi bolo zle z alkoholu, z relatívne malého množstva, lebo neviem alkohol spracovať ... a neprosím si z toho, nechcem to už zažiť, je mi nevoľno už len pri myšlienke ... a stalo sa to strašne strašne dávno

 

drogy kolovali aj kedysi ... možno sa nedalo k nim tak ľahko dostať, ale nejaké boli, aj podomácky vyrábané, a konope sa predsa pestovalo a vyprávalo sa o ňom, ... ale nikdy som nemala odvahu skúsiť to, práve kvôli tomu strachu, že mi zachutí ako cigarety ... a bola by som stratená

 

neodsudzujem človeka, ktorý si dá pohárik niečoho pri posedení, či pretože je piatok, či sobota, či ako píše valcik, dá si z tých istých dôvodov trochu marišky ...

rovnako ako ľudí, ktorým pomáha od bolesti, na lekársky predpis ... či niekoho, kto pestuje zo desať rastliniek kdesi medzi kukuricou, ten to nemá na zbohatnutie .. obchod z drogami je iná vec, to je humus, trestný ... humus, netrestný a podporovaný štátom je alkohol ...

 

možno sa stalo, že jedna cigaretka či čo marihuany bola príčinou vraždy, to sa stáva aj v lepších rodinách, a príčin môže byť milión

ale alkohol je hnusobstvo, je to legalizovaná hnusná droga, ktorá je rozhodne príčinou viacerých vrážd, nešťastí, poznačených detí a znivočených ľudí, podlomených zdraví, zničených partnerstiev a kdečoho ...

 

pôvodne som toho mala na mysli viac ... nevadí, zatiaľ to stačí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som písala najprv všeobecne, že všetky drogy sú na nič a nechcem... nedávno, že príroda môže byť... pravda je niekde medzi...

tak isto ako sa niekto môže pripiť a veseliť a haluziť sa, môže sa aj zhúliť a prežívať a užiť si to... iná vec je, keď alkohol požíva človek, ktorý pod jeho vplyvom začína byť agresívny... tak ako iná vec je, keď pod vplyvom makaku môžu niekoho prepadnúť paranoje a môže na ich základe začať ohrozovať seba alebo iných... povedala by som, že alkohol je nebezpečnejší, pretože existuje XY nespočetne veľa prípadov, keď človek pod jeho vplyvom vraždil, ohrozoval, bol domácim tyranom, pričom v triezvom stave šlo o normálnu inteligentnú krotkú bytosť... (vidím to na každom kroku aj naživo) aj marihuana môže vyvolávať takéto nebezpečné konanie, ale je oveľa výnimočnejšie... ja osobne negatívne skúsenosti tohto rázu mám (sebadeštruktívne) a viem, že si nemôžem zahúliť kedykoľvek mám chuť, alebo príležitosť alebo čokoľvek, pretože mi to nerobí dobre, avšak poznám množstvo ľudí, ktorí zvládajú v pohode, nemám s tým problém, neodsudzujem ani nič, ale u niektorých to už prerástlo do každodenného doplnku, čo je tiež trochu choré... kokos, toto keď si prečíta niekto z mojich známych nebude veriť, čo som napísala :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov