Skočiť na obsah

Drogues


cizy

Odporúčané príspevky

Európou sa šíri nová droga: Ľudí rozožiera zaživa!

 

Nová droga s devastujúcim účinkom dorazila podľa miestnych úradov do Nemecka. Hovorí sa jej krokodíl, mieša sa v Rusku a predáva ako náhrada heroínu. Ale až po jej aplikácii užívatelia zistia, že si vpichli substanciu s extrémne škodlivými účinkami na kožu a kosti, napísal nemecký denník Die Welt.

Je tam aj video, najhoršie je to asi od piatej minúty, nič pre slabé povahy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, pozerala som to nedavno na nete, kamoska to hodila na fb, desne. Ta zenska bola najhorsie na tom, Droga je vraj pomerne lacna a ma ucinky heroinu, ale s porovnanim s nim stoji len asi 5 eur. Po vpichu zacne okamzite reakcia "zelenou skvrnou", preto ten nazov "krokodil"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kt. nie je ničím výnimočná

 

Staviam sa rezervovane k podobným správam, ale keď nepovažuješ za výnimočnú správu, v ktorej droga rozožiera žijúci organizmus ako streptokok, tak čo by bolo podľa teba výnimočné? Keby tá Ruska explodovala ako granát?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tejto droge už vysielali čosi aj na na niektorých rádiách, som sa práve dopočula

tu je trochu obšírnejšia informácia, počuli ste o aj browne ? niečo ako malý krokodíl ...

 

Krokodýl je smrtící koktejl, který namíchali v Rusku z naprosto šílených ingrediencí. Obsahuje kodein, benzín, ředidlo na barvy, kyselinu chlorovodíkovou a červený fosfor. Následky užívání krokodýla jsou pro lidské tělo katastrofální a v Nemecku už byly mezi drogově závislými zaznamenány první případy drastického poškození kůže a tkání.

 

Psycholog střediska Drop in Ivan Douda řekl, že obdobné složení má droga, která mezi českými narkomany koluje už zhruba 40 let pod názvem brown.

"Po revoluci to ustoupilo do pozadí, protože to vytlačil heroin.

 

Už i u brownu to mělo za následek poškození tkání narkomanů a fialovo-hnědou kůži v oblasti vpichů," řekl Novinkám Douda.

K mimořádné účinnosti ruské varianty dodal: "Oni budou větší čuňata, jejich technologický postup může být jiný."

....

V Česku se objevil zabiják fentanyl

 

Českou republiku v poslední době vyděsil výskyt fentanylu, nového syntetického opiátu z východu, který je až čtyřicetkrát silnější než heroin. Uživatelům zvyklým na ředěný heroin tak při aplikaci stejného množství fentanylu hrozí nebezpečné předávkování končící smrtí.

úřady už v souvislosti s fentanylem evidují tři úmrtí.

zdroj: http://www.novinky.c...ira-zaziva.html

 

edit.

ináč ten mišung kyselín a fosforov a riedidiel a kodeínu po výrobe - po dodržaní technologického postupu má účinnú látku nazývanú Desomorphine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

edit.

ináč ten mišung kyselín a fosforov a riedidiel a kodeínu po výrobe - po dodržaní technologického postupu má účinnú látku nazývanú Desomorphine.

 

Správne, krokodíl by mal byť vlastne čistým dezomorfínom, ktorý sa získava syntézou z kodeínu. Pri syntetizácii dezomorfínu sa používajú látky ako jód či fosfor, ktoré by sa mali z výsledného produktu odstrániť purifikáciou, ale to sa v kuchynských feťáckych laboratóriách nerobí.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

youtube sa plní príšernosťami spôsobenými krokodýlom, niektoré sú vážne ... desivé.

 

Heroín

pre ľudí, ktorí sú vážne závislí na heroíne, a majú ešte toľko rozumu, aby skúsili prestať, a nevedia uspieť, priniesli výskumy vakcínu ... mexickí vedci testujú očkovanie proti heroínu:

 

Vedci otestovali na myšiach vakcínu, ktorá pomáha proti účinkom heroínu. Ruší príjemné pocity.

Vakcína, ktorej vývoj okrem mexickej vlády platia aj Spojené štáty, má spôsobovať, že u závislých od heroínu droga prestane fungovať. Naznačujú to testy na laboratórnych myšiach, ktorým vedci poskytli prístup k heroínu.

 

Zaočkované hlodavce prestali vo výraznej miere drogu konzumovať.

Výskumníci teraz dúfajú, že podobný vplyv bude mať ich vakcína aj na ľudí. Nasledovať by preto mali rozsiahle klinické testy.

 

Vývoj vakcín proti drogám pritom nie je novinkou. Viacero tímov sa pokúša objaviť postupy, ktoré by pomáhali proti konzumácii drog. Reuters spomína, že relatívne blízko môže byť aj americká pripravovaná vakcína proti kokaínu.

 

Čítajte viac: http://veda.sme.sk/c...l#ixzz1nhZvQzjO

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

... :hmmm:

Bude nás od letoška konopí léčit legálně?

 

Odborníci předpovídají, že letošní rok přinese výrazný zlom ve válce, která se u nás odehrává již dlouho. Bojují mezi sebou příznivci a odpůrci konopí setého. Nejde však o feťáky holdující marihuaně, ale o slušné lidi, kteří chtějí využívat konopí pro léčebné účely.

Hlavní roli ve sporu hraje až 350 cm vysoká jednoletá bylina rozšířená po celém světě. Obsahuje asi 60 látek, které se obecně nazývají cannabinoly. Jsou zde organické kyseliny, sacharidy, fytosteroidy, terpeny atd. Kanabidiol léčí záněty, tlumí bolest a působí antimikrobiálně. Delta-9-tetrahydrocannabiol neboli THC se proslavila jako oblíbená lehká droga vyznavačů "marjánky", "trávy" či "tabáku smíchu".

V Čechách vláda Jana Fišera v decembri 2009 rozhodla, že beztrestne môžu ľudia pestovať päť rastlín. Chorí tvrdia, že konope veľmi úspešne používajú na utíšenie ukrutných bolestí.

 

Cannabidiol je najnovšia nádejou

Po dlhej dobe, keď dominoval záujem, a to nielen u tzv feťákov o odrody Cannabis s THC, sú teraz predmetom pozornosti odrody obsahujúce Cannabidiol-CBD, látky, ktorá nepôsobí na psychiku, ale má zdravotné účinky. Kladné účinky môže mať pri liečbe reumatoidnej artritídy, cukrovky, alkoholizmu, epilepsie, infekcií odolným proti antibiotikám, neurologických porúch. Vedecké výskumy teraz potvrdzujú, že látky z konope môžu účinne zaháňať aj strašiaky, akými sú Parkinsonova choroba, roztrúsená skleróza, anorexia, zápalové ochorenie čriev a ďalšie.

 

Víťazí zdravý rozum?

Vlani na jeseň sa zrodila expertná pracovná skupina Rady vlády pre koordináciu protidrogovej politiky zaštítená predsedníčkou parlamentu Miroslavou Němcovou. Aj premiér Petr Nečas koncom roka odpovedal petičnému výboru za liečebné využitie konope: "Som presvedčený, že by zákonný rámec v oblasti nakladania s omamnými a psychotropnými látkami nemal zásadne brániť liečebnému využitie konope".

Ak všetko prejde mlynom politických orgánov, mohli by byť účinné medikamenty z konope v lekárňach už tento rok.

________________________________

Konope je svetobežníkom

Vedci zvyšky konopného vlákna starého 6000 rokov objavili v Číne. Tam sa používalo okrem iného na liečbu malárie a reumy.

Z Ázie sa rozšírilo do Afriky. Dokazujú to napr. Hotentoti a Krováci, ktorí "prameňom šťastia" lieči maláriu, úplavicu, sneť a horúčky.

V Európe sa po stáročiach konope používalo na liečbu astmy, kašľa, epilepsie, proti bolestiam, pri poruchách spánku, na kožné problémy.

Napoleon sa vydal do Ruska aj preto, že zatúžil po jeho konopnom bohatstvo.

Kolumbus konope doviezol do "Nového sveta". Užívalo sa pri liečení ľudí i zvierat.

 

Zdroj: 21.století 2/2012

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

droga, známa pod viacerými názvami: Kúpeľná soľ, Ivory Wawe, Cloud 9, ale najznámejšie je označenie Cannibal,  ktorá vzbudila pozornosť roku 2012, sa dostala na Ibizu:

 

Kanibal vzbudil celosvetovú pozornosť v máji 2012, keď v americkom Miami za denného svetla napadol umývač áut Rudy Eugene bezdomovca Ronalda Poppa. Osemnásť minút ho hrýzol a odhryzol mu tri štvrtiny tváre. Pritom prehltol nos aj oči. Zúrivého útočníka policajti nedokázali spacifikovať, a tak použili zbraň. Nahého Rudyho Eugena museli zlikvidovať osemnástimi výstrelmi. Výsledky pitvy potvrdili, že šialenec užíval práve drogu Kanibal.

 

Táto droga po užití vyvoláva u človeka pocit nadmernej sily a energie, po niekoľkých minútach má pocit, že mu horia vnútorné orgány, a zúrivo si začne zo seba strhávať oblečenie. Úplne najhoršie je, že vyvoláva stav nekontrolovateľnej agresie, ktorá vrcholí útokom na iného človeka. Práve pre toto ju nazývajú aj Kanibal. Táto droga, ktorá bola doteraz známa v USA, sa dostáva do Európy.

A ostrov Ibiza je dlhé roky prestupnou stanicou, odkiaľ prúdi droga do pevninskej Európy. Díleri využívajú tento ostrov ako pokusné laboratórium na vyskúšanie účinkov a záujmu kupujúcich. Všetky suroviny na jej výrobu sa dajú legálne kúpiť v bežnej obchodnej sieti. O to je nebezpečenstvo jej rozšírenia väčšie.

nebezpečná droga, ktorá robí z ľudí kanibalov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

teraz napíšem, ako zvykne písať slimak... nečítala som, ale...

 

teda čiastočne, prebehla som ten článok, ale naštval ma už ten nadpis... akože kto je to Cinkota?

nebodaj celebrita novodobého typu, lebo náhodou je herec a to teda zrejme musí poznať každý, podľa nových pravidiel o celebritách a urobil to, čo akýkoľvek somár z ulice, čo sa dal na drogy, a teraz sa správa a rozdáva rozhovory, aj to hodne spatra... pokora? nie, ja ju tam nevidím, len človeka, čo sa roky hral s drogami a dokonca ich predával.

 

okrem toho bol už dvakrát chytený za drogy a za dílerstvo, preto nakoniec išiel sedieť,

a ktovie koľkokrát chytený nebol.

 

Cinkota - som pôžitkár, viem, že chuť príde, ale už mi nebude diktovať

 

nebude? čo myslíte?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

v našej firme, vo výrobe robí jedna smažka, zhodou okolností syn bývalej kolegyne. neviem na čom šlape, ale podľa rýchlych trhaných pohybov a podozrievavých pohľadov, ktoré vrhá okolo seba, by som to tipoval na perník.

včera bol taký nabudený, že keď pýtal odo mňa na fajčiarke zapalovač, tak som to vyrozumel len podľa posunku, a z toho čo mi potom hovoril, som nepochopil nič ... nechápem ako s ním komunikujú na pracovisku :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je trochu inak s tým nenafúkaním, Tomáš to vidí svojim typicky jednoduchým pohľadom. v každej takejto veľkej firme robí niekoľko ľudí, o ktorých je všeobecne známe že pijú, a dokým zvládajú robotu tak im to tolerujú. ono je to totiž výhodné aj pre firmu, lebo keď príde k situácii že treba znížiť stavy zamestnancov, tak vedia presne na koho sa obrátiť, a častokrát im nedajú výpoveď pre hrubé porušenie prac. disciplíny ale ponúknu im dohodu ... teda pokiaľ nejde o nejaký priekak typu prac úrazu či havárie. bol som viackrát svedkom toho, že bola v nejakej firme dychovka, a nadriadený ktorý mal náhodne vybrať adeptov, tak sa spýtal kto môže fúkať :laugh:

čo sa tejto smažky týka, tak je to prekvapujúce, lebo toto sa obvykle netoleruje, a ľudia kolo neho aj vedúci musia vidieť v akom stave občas býva. pikantné je aj to, že jeho sestra neviem či robí policajtku, ale na policajnú školu chodila určite, a musí vedieť že to nemôže skončiť ináč len prúserom...

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už tam kedysi jedného mali, na inom pracovisku, toho sa pomohli zbaviť vlastní kolegovia, lebo sa ho začali báť. chalan s postavou a silou hokejového obrancu, ktorý bol prudko agresívny aj keď si vypil, tak je asi jasné aký bol keď si fúkol do nosa perník ... a tak raz, čisto "náhodou" ho večer vymákol vedúci výroby aj s vrátnikom, ako prehadzuje cez plot balík s 20 kilami medi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov