Skočiť na obsah

Drogues


cizy

Odporúčané príspevky

financne hladisko mozes odpisat, ja som do travy v zivote nedal ani korunu. a u ostatnych - mierove misie .. trosku idealista, nemyslis? odkedy je puberta nesebecke obdobie?

tak veľa ľudí mi vraví aby som prestal na svet pozerať cez ružové okuliare a byť aj realista trochu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som skusil aj travu aj som pil alkohol, ale keby ma pri tej trave (skusal som 2x) nacapu a odsudia, do smrti preklinam tento system, ktory mi doslova malickou mladickou nerovaznostou skazil zivot.

to je fakt svina system, ktory ta privedie do puberty a tym padom vystavi riziku robit mladicke nerozvaznosti

je najvyssi cas na zmenu :lol:

 

ten starsi bol lepsi, raz som spravil mladicku nerozvaznost a od policajta som dostal hned na mieste takych par faciek, ze som si do smrti zapamatal, ze to robit nemam, tomu hovorim ludsky pristup :)

... ale vlastne teraz sa obcania bit nesmia, tak to uz nejde, dokonca ani nerozvazni mladici, lebo by tym boli porusene ich prava na robenie mladickych nerozvaznosti ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je fakt svina system, ktory ta privedie do puberty a tym padom vystavi riziku robit mladicke nerozvaznosti

je najvyssi cas na zmenu :lol:

 

ten starsi bol lepsi, raz som spravil mladicku nerozvaznost a od policajta som dostal hned na mieste takych par faciek, ze som si do smrti zapamatal, ze to robit nemam, tomu hovorim ludsky pristup :)

... ale vlastne teraz sa obcania bit nesmia, tak to uz nejde, dokonca ani nerozvazni mladici, lebo by tym boli porusene ich prava na robenie mladickych nerozvaznosti ...

 

vyrastol z teba stary cap :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o toho capa, tiez som vselico skusal a viem o tom svoje. rovnako netvrdim, ze to legislativne opatrenie je to najlepsie co mohli vymysliet

ALE

ked uz spravim nieco, o com viem, ze za to mozem byt stihany, spravim to dobrovolne pri plnom vedomi, tak nebudem potom zvalovat vinu na system, ked som mohol rovnako dobrovolne, dany skutok nespravit a tym padom neriskovat

alebo idem do rizika s vedomi, ze ked budem mat smolu, tak dostanem po papuli

 

snad je to teraz jasnejsie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked uz spravim nieco, o com viem, ze za to mozem byt stihany, spravim to dobrovolne pri plnom vedomi, tak nebudem potom zvalovat vinu na system,

Aha, tak potom o com je cele to "kydanie" na perzekuovanie disidentov v socializme? Ved ti ludia predsa vedeli, ze idu do niecoho, za co budu stihani..Alebo tam analogia neplati? Raz je to chyba systemu, inokedy chyba jednotlivca?

 

Ked uz nieco nazveme spravodlivost, tak to ma byt asi spravodlive (alebo sa o to aspon snazime), nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bavime sa tu o tom, co sa stane, ked ta chytia na ulici s zopar jointami vo vacku, alebo mas pocit, ze disidenti robili to co robili pre to, aby dosiahli nejaky osobny stav blazenosti ?

 

ano, aj disidenti vedeli do coho idu a co ich moze postihnut, dokonca nesli zo sebeckych dovodov, lebo bolo dost neiste, kedy a co sa im podari dosiahnut

napriek tomu do toho isli. neviem ale o tom, ze by sa niekto z nich odvolaval na vysluchu na mladicku nerozvaznost a uvadzal to ako polahcujucu okolnost

 

v pripade mladika, ktory chce napriek zakazu hulit marisu, je to o nieco co sa tyka len jeho, lebo mu ide o vlastny a egoisticky pozitok, ktory moze byt vsetkym okolo ukradnuty a nikomu, okrem neho neprinesie nic pozitivne, okrem smradu

 

porovnavat disidentov s konzumentami konope je dost pritiahnute za vlasy, ostatne, keby nebolo prvych, tak by si sa tu teraz nemohol ani rozculovat nad tou nespravodlivostou

 

islo mi o daco ine, weirdo pisal ze za jeho mladicku nerozvaznost moze system a nan by nadaval, je to ale zbavovanie sa miery zodpovednosti za svoje konanie a zvalovanie viny na niekoho ineho ... a je uplne jedno ci ide o joint, alebo o prejdenu babku, alebo zabitych spolujazdvov, pri jazde nejakeho mladika bez vodicaku z diskoteky, navyse aj pod vplyvom alkoholu, v aute ktore si zoberie bez dovolenia od svojho fotra

 

Aha, tak potom o com je cele to "kydanie" na perzekuovanie disidentov v socializme? Ved ti ludia predsa vedeli, ze idu do niecoho, za co budu stihani..Alebo tam analogia neplati? Raz je to chyba systemu, inokedy chyba jednotlivca?

niekto tu pisal "za system" ? mal som pocit, ze sa to cele nesie z "pohladu jednotlivca"

alebo mas pocit, ze disidenti boli banda masochistov, ktori napriek tomu ze mali dost inteligencie, robili veci, o ktorych vedeli, ze za ne skoro urcite pojdu do basy ?

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bez urazky, ale ked porusim pravidla, tak je absolutne jedno ci ich porusim pre nejaky vyssi ciel, alebo pre vlastnu sebecku potrebu. A vznesenost ciela je otazka pohladu, z tvojho pohladu (a ked sme pri tom, aj z mojho) bol ich postup vzneseny nesebecky, z pohladu zanieteneho komunistu bol ich ciel sebecky a skodlivy. Takze take nieco by som sem netahal.

 

Za kazde porusenie pravidiel systemu moze jednotlivec, nech je ten system akykolvek, teraz je otazka ako bude system toto porusenie postihovat, ci adekvatne, alebo neadekvatne, a ci je vobec to pravidlo normalne. Ak je ten postich neadekvatny, tak je system zly.

 

Ak mi za prejdenie na cervenu useknu obe nohy, tak budem nadavat na ten system, ze mi ich odsekol, aj ked som na tu cervenu isiel z vlastnej sebeckej potreby.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vznesenost, alebo skor spravnejsie, opravnenost ciela je vec relativna, voditkom by mohla byt miera prospesnosti. Komunista, a nielen ten, bude opravnene pohorseny danym konanim, lebo podla neho sa deje daco, proti spravodlivemu usporiadaniu. Preto tieto kategorie nebudu nikdy absolutne pre vsetkych.

 

Suhlasim, postihy mozu byt spravodlive, nespravodlive, adekvatne a neadekvatne. Aj ked, aj tu bude hodnotenie relativne, preto musi nejaka autorita stanovit mieru, platnu vseobecne. Pokial je tato miera stanovena nespravne, tak je mozne sa proti nej postavit a snazit o jej zmenu, ale aj tu by malo prist aspon k urcitemu konsenzu, inak sme tam, kde predtym. Terajsia legislativa mne osobne pripada tiez zbytocne tvrda. Opacnym protipolom je zas situacia v Cechach. Je to dosledok, ze vymyslenie a aplikacia vhodnych opatreni, nie je jednoduchou vecou.

 

Odseknutie noh, za prejdenie na cervenu, je tvrdy trest. Na strane druhej, prechadzat na cervenu pod hrozbou takehoto trestu je bud velka odvaha, velka nerozvaznost, alebo velka drzost :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pustit konope do obehu legalne je skutocne zly napad. Jednak to spravi zo Slovenska to, co je teraz Holandsko (koho dnes pri Holandsku ako prve napadnu tulipany?). Dalsim problemom je konkurencny boj, minimalizacia nakladov a podobne marketingove veci. Tradicna snaha z minima vytazit najvacsi zisk. Pokial to je vsetko v ilegalite, tak sa to riesi pridavanim vseliakych bludov do travy, ci zdvihaju cenu jednak cisteho "kvalitneho" produktu a zaroven znizuju naklady na vyrobu low-endu...

Sposoby okolo distribucie marihuany by sa riesili legislativne. Distribuovat by ich mohli napriklad lekarne na nejaky predpis. Cena za davku by zahrnovala DPH takze by na tom profitoval stat. Navyse by to umoznilo podchytit presne pocty ludi, ktori su na nej zavisli. A takyto predaj, ak by sa dobre zrealizoval, mohol by vlastne vytlacit, rozne pofiderne distribucne siete, z ktorych profituje akurat tak mafia.

Ja by som sa urcite legalizacie tzv.makkych drog nebal. Ide len o to, ako by sa to zrealizovalo.

 

Názov témy je pekný. Ako okopčený z výpisu zo živnostenského registra, z položky Obchodné meno. :lol: Napokon Sulíkova strana takou podnikateľskou stranou aj je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetko taketo sa riesi v Holandsku, ked travu mozu distribuovat len specialne obchody a to tiez za velmi prisnych podmienok, a vsetko co som popisal sa deje prave tam. To slachtenie je proste fakt a je to jeden z dovodov, preco sa uvazuje o opatovnom zakaze marihuany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu iny pohlad na "neskodnost" marihuany. Aj ked mi je jasne, ze konzument bude tvrdit, ze je to vymysel, ale v tomto pripade skor som nachylny verit psychiatrom.

Inak z vlastnej skusenosti viem, ze fajcenie konope neprinasa len zazitky euforicke, ale niekedy sa prepinac v hlave prepne a ten zazitok je skor desivy a depresivny.

Fajčenie marihuany nie je také neškodné, ako si jej mnohí mladí konzumenti myslia. V Psychiatrickej nemocnici v Michalovciach prijali za posledný polrok desiatky pacientov, u ktorých marihuana vyvolala schizofréniu a ďalšie psychické problémy. Ide o pacientov z okresov Michalovce, Sobrance, Humenné, Snina a Medzilaborce. Lekársku pomoc vyhľadali aj študenti z gymnázií a mladí ľudia, ktorí fajčili trávu v zahraničí. Lekári upozorňujú, že na rozšírenú mäkkú drogu reaguje každý organizmus individuálne.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5064460/pribudaju-pacienti-ktorych-zradila-marihuana.html#ixzz0fcHkHsoE

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konzument bude tvrdiť stále tú istú pesničku ... poznám takých sú ako obohraté platne :lol: ... keď u nás v škole načapali pár spolužiakov čo to húlia tak pozvali do školy vyliečených nerkomanov ... vyprávali ako postupne prechádzali z mäkších drog na tvrdšie a tvrdšie ... ale samozrejme aktéri sa len smiali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna si tou dekriminalizaciou Sulik ani neziska, ani neodradi. nemam vyhraneny nazor, dostatocne skusenosti a nezaujimam sa o tuto problematiku.

Ked davali rebricek nebezpecnosti drog na nejakom dokumentarnom kanaly,Mariska bola na 10 mieste, cigarety na 7. alkohol tusim 4-5. Druhy bol koakin a prvy heroin. nikdy neberte drogy.

 

Tu je podobny rebricek.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/6474053.stm

 

Inak v tom dokumete tvrdili, ze ak by alkohol bol vynajdeny v sucastnosti, ze by iste nebol povoleny. neviem ako je rozsirena mariska, ale ked ich bude viac moze im to prejst. Inak tie pocty ludi uzivajuce rozne drogy boli rozne(vUK) a diametralne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten rebricek je dany aj pristupnostou a rozsirenostou, tak si netreba robit iluzie ze konope za nejaky cas neprenikne aj na lazy, lebo je lahsie vypestovat na hnoji rastlinu, ako vypalit slivovicu.

 

Inak si netreba zamienat dekriminalizaciu a legalizaciu. Su to dve odlisne veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v holandsku sa im to ako podarilo zlegalizovat? to tam bolo tak rozsirene, mali uz plne basy? Lebo ak viem tam vacsinou dodrziavaju zakony, aj bonzuju, aj policajti prehresky nenechaju len tak.

 

je lahsie vypestovat na hnoji rastlinu, ako vypalit slivovicu

ako samotne vypalenie nieje asi problem, keby chceli bojovat proti alkoholu, museli by vyrubat ovocne stromy) a sledovat co sa robi z plodinami. proste ci sa nerobi kvas.

Na lazoch s pestovanim asi problem nieje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: holandsko to ma legalizovane uz par rokov...

marihuana je škodlivejšia ako alkohol

To je blbost.

 

Vela sa odvija aj od toho, co ten clovek fajci, pretoze ten lacny/bezny/ilegalny tovar je napustany roznymi svinstvami, aby to bolo tazsie a to potom clovek inhaluje dalsie bludy, nie len travu. Poznam ludi co tazko hulili a su z nich po par rokoch skutocne trosky, rovnako ale poznam par alkoholikov, ktori neskoncili o nic lepsie. Ale tak isto poznam cloveka, co huli pravidelne (pomaha mu to prekonavat dosledky choroby), ale skutocne si potrpi na kvalitu a bez kontroly nic nekupuje a na nom taku degeneraciu zatial nebadat.

 

tak si netreba robit iluzie ze konope za nejaky cas neprenikne aj na lazy, lebo je lahsie vypestovat na hnoji rastlin

Trava vypestovana len tak na hnoji bude dobra len tak na kompost...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jaká jsou zdravotní rizika?

 

Alkohol: Ciróza jater, zvýšené riziko mrtvice, snížený mentální výkon, srdeční choroba, peptický vřed, hepatitida, různé druhy rakoviny

 

Marihuana: Rakovina úst, rakovina hrdla, rakovina plic, zvýšený srdeční tep, zvýšený srdeční tlak, zvýšený stres, dýchací problémy

Je to návýkové?

Alkohol: Fyzicky a psychicky; Každý rok zemře v USA 100 tisíc lidí na alkoholovou závislost a její související případy.

 

Marihuana: Psychologicky, eventuálně fyzicky; Stejně jako u alkoholu a jiných drog, ne každý, kdo užívá marihuanu, se stává závislým, ale někteří konzumenti ukazují známky závislosti na droze. Mohou zažít takové abstinenční příznaky jako nechutenství, problémy se spánkem, ztrátu váhy a třes rukou. V roce 1995 nastoupilo v USA 165 tisíc lidí do léčby marihuanové závislosti.

Může to způsobit rakovinu?

Alkohol: Alkohol může zničit každý orgán ve vašem těle. Je přímo absorbován do krevního oběhu a může zvýšit riziko velkého počtu životu nebezpečných nemocí včetně rakoviny.

 

Marihuana: V marihuaně je více než 400 známých chemikálií. Jeden joint obsahuje čtyřikrát více karcinogenního dehtu než filtrovaná cigareta.

 

takže môžme povedať že sú na tom rovnako :lol:

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Marihuana: Rakovina úst, rakovina hrdla, rakovina plic, zvýšený srdeční tep, zvýšený srdeční tlak, zvýšený stres, dýchací problémy

Nieje to iste ako fajcenie? :lol:

Jeden joint obsahuje čtyřikrát více karcinogenního dehtu než filtrovaná cigareta.

Jasne, pretoze lacny sunt bude mat toho dechtu rovnako, ako kvalitny tovar, ved to je vsetko uplne logicke...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieje to iste ako fajcenie?

je a čo to meni na veci? :lol:

 

Jasne, pretoze lacny sunt bude mat toho dechtu rovnako, ako kvalitny tovar, ved to je vsetko uplne logicke...

 

dajako sa vyznáč aký je rozdiel medzi lacným šuntom a total kvalitka eno nuno :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je a čo to meni na veci?

No minimalne to, ze skodlivost ocividne nieje ten dovod, preco by mala byt zakazana..

 

dajako sa vyznáč aký je rozdiel medzi lacným šuntom a total kvalitka eno nuno

Nie, nevyznam, to su absolutne zaklady. Keby si aspon tie mal, tak by si vedel ze hento je velka polopravda. Jednak to zalezi od kvality (ako so vsetkym), jednak mozes poriadny joint vychutnavat cez hodinu a zatial co hulici daju za den par jointov, tak tazky fajciari daju za den par krabiciek. Porovnavat to 1:1 je zbytocne.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, nevyznam, to su absolutne zaklady. Keby si aspon tie mal, tak by si vedel ze hento je velka polopravda. Jednak to zalezi od kvality (ako so vsetkym), jednak mozes poriadny joint vychutnavat cez hodinu a zatial co hulici daju za den par jointov, tak tazky fajciari daju za den par krabiciek. Porovnavat to 1:1 je zbytocne.

vieš ja nepotrebujem mať základy o sračkách :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mojim argumentom je to že je to nelegálne a škodlivé a to mne stačí :lol: a v živote to do papule nedám :) ... ostatný nech sa prehúlia keď chcú :) ta isto ako tí čo sa chcú prechľastať nech sa prechľsatajú ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov