Skočiť na obsah

Hra s knihami: aká to je kniha?


phersu

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 107
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • phersu

    29

  • game

    21

  • Nokia

    20

  • nutrinka

    15

Top prispievatelia v tejto téme

Kurňa ja to nepoznám ani zďaleka ja si prezerám tvoje príspevky na poste o knihách či to tam nenájdem :lol:

 

Inak ty máš nejako rád knihy o smrti

 

EDIT

 

Už som to našiel nut to uhádla Sloboda - Rozum teraz mi tu bude machrovať na ICQ aká je dobrá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nutrinka

 

bravo :)

 

 

phersu

Takže už je to uhadnute, no ja za to nemožem, ale skoro vsetky moje oblubene knihy koncia smutne..aj Stoparov sprievodca galaxiou :lol:

Sloboda ma deprimuje, ale aj tak ho citam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krista phersu, však som ti už pred dvadsiatimi minútami vravela, že mám ten Rozum pred sebou a takto nekončí, takže to musí byť iná kniha

 

a ak je to Rozum, tak som asi magor :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nutri

Našiel som to na nete tak nekecaj, asi máš tú knihu opačne. A davaj nové lebo takto tu budem do rána a nič z toho.

 

Obrien

Smutné knihy nemám rád stačil mi od Doris Lundovej - Erik to bolo silné kafe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

haa, už viem, kde je chyba, predsalen som magor ja :) ani nechcite vedieť, kde bol problém :lol:

dobre, je to Rudolf Sloboda - Rozum

no, uhádla som posledné dva, takže:

 

Santiago Nasar v deň, keď ho mali zabiť, vstal o 5.30 ráno, lebo chcel ísť do prístavu na privítanie biskupa. Prisnilo sa mu, že sa prediera lesom obrovských fikusov, kde jemne mrholilo, a na okamih bol v spánku šťastný, no keď sa prebudil, mal pocit, že je celý pofŕkaný vtáčím trusom. "Večne sa mu snívalo o stromoch," povedala mi jeho matka Plácida Linerová, rozpomínajúc sa po dvadsiatich siedmych rokoch an podrobnosti onoho nešťastného pondelka. "Týždeň predtým mal sen, že letí sám v staniolovom lietadle pomedzi mandľovníky a ani do jedného z nich nenarazil," rozprávala ďalej. Šiel o nej chýr, a veru si ho zaslúžila, že je zasvätenou vykladačkou cudzích snov, ak jej ich rozpovedali nalačno, a predsa v tých dvoch synových snoch, ani v tých ďalších o stromoch, čo jej rozprával po tie rána krátko pred smrťou, nenašla neblahú veštbu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gabriel García Márquez: Kronika ohlásenej smrti

 

 

hlavná postava Nikotín

vopred dávam nápovedu slovenský autor písal pre mládež a kniha je napísaná v roku 198*

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Peter Glocko - Ja sa prázdnin nebojím
 

"Môjtybože! Debna bola plná kníh! Ale akých zvláštnych kníh! Jednu za druhou som ich povyberal /no do žiadnej som zatiaľ nenahliadol/ a poukladal som ich na stôl do troch vysokých štôsov. Spolu ich bolo dvadsaťosem, všetky mali nádhernú väzbu zo zeleného safiánu a na chrbtoch vyrazené zlaté iniciálky OHC a rímske číslice od I do XXVIII."


spisovateľ píše aj knihy pre deti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Toto je menej známe ale snáď niekto uhádne. Pravý fan by mal. Môj preklad ;-)

 

Sheridan pomaly prechádzal pozdĺž celého voľného priestoru pred nákupným centrom,
keď vtom uvidel malé dieťa, ktoré sa snažilo prejsť von hlavným vchodom, priamo pod
svetelným nápisom „COUSINTOWN“. Bol to chlapec, asi päťročný, s výrazom v tvári,
ktorý si Sheridan nemohol nevšimnúť. Chlapec sa snažil neplakať, ale k plaču nemal ďaleko.
Sheridan sa na chvíľu zastavil a pocítil známu slabosť, vlastne odpor voči sebe samému. Totiž,
vždy, keď uniesol nejaké dieťa, sa tento pocit stupňoval. Po prvýkrát kvôli tomu nespal snáď
celý týždeň. Musel stále myslieť na toho zákerného Turka, ktorí si hovoril Wizard, pretože
mu vŕtalo v hlave, čo ten asi s tými deťmi robí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov