Jump to content

Recommended Posts

• Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• game

119

• Vilma Flinstonova

62

• iskra

39

• doll

29

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nikomu sa nechcelo vyliezt v tej zime pre pecivo...

Dnes cheesecake so slaným karamelom. Príliš sladké, zmením recept.  

Piekla som venčeky z odpaľovaného cesta

Posted Images

Vilma Flinstonova

tak @iskra,   klobúk dolu...odpaľované cesto som jakživ nerobila. Vyzerajú priam na zožratie :) 

krásne, a určite budú aj dobré. 

• Like 1
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
iskra

Jednoduchý jablkový zákusok s pomarančovýn džemom a čokoládou.

20210306_122119.jpg

20210306_123512.jpg

• Like 2
  • Thanks 1
  • 3 weeks later...
electric blue

aj ked nepečené . ten zelatínovy vyzerá Yummy  :biggrin:

Vilma Flinstonova

mne sa piecť nechcelo, ale mala som doma plechovku karamelového kondenzovaného mlieka, a tak som vyrobila domácu zmrzlinu. napodiv je fakt dobrá. Zatiaľ si ju dávam do kávy. 

• Thanks 1
Vilma Flinstonova

budúci týždeň sa chystám piecť k Veľkej noci, v posledných rokoch sme mali vždy zákusky od jednej panej, mali sme to vyskúšané, pečie fakt bohovsky. No, uvidím, po asi 10 rokoch som zvedavá, ako sa mi sladké vydarí. Budem robiť takú tú klasiku - linecké koláčiky, vanilkové rohlíčky a podobne. Dúfam, že mi nič nepredvídané do toho nevlezie a pekne si to skĺbim aj s inými činnosťami.  

Vilma Flinstonova

už dva dni len vypekám, upratané nemám ani náhodou. Včera 4 plechy lineckých, tých "obyčajných" aj kakaových, a dnes mandľový koláč s vanilkovým krémom a pocákané čokoládou, a bábovka čiastočne poliata čokoládovou polevou. Toto ale ide do zariadenia, kde je taťuldo, pre neho a pre ostatných. Tortu už neupečiem, pokúsim sa zohnať v cukrárni.  Pre nás mám upečené ešte len linecké a vanilkové rohlíčky, a ešte musím niečo bezlepkové, najskôr taký koláč ako som robila dnes, len použiť bezlepkovú múku.

• Thanks 1
  • Upvote 1
Hellé

Pre celu familiu...ale asi dlho nevydrzia..moj je uz napoly zjedeny:zubiska:

20210402_154619.jpg

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
Vilma Flinstonova

tak som nakoniec tú tortu nedostala kúpiť, musela som ju upiecť...ale vydarila sa. A taťuldo volal potom, že aj oslava sa vydarila a zákusky vraj boli fajn. 

Dnes som ešte robila bezlepkový koláč, potrela som to marhuľovým džemom, navrch je vanilkový krém, bezlepkový, a na tom ešte čokoláda, bezlepková. už len dúfam, že to aj bude dobré a že aj Ninke to bude chutnať. Ak nie, aspoň nám viac ostane :)

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • 2 weeks later...