Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

pečiete radi? alebo je to len z núdze cnosť... blížia sa Vianoce, určite sa bude vypekať... zapájate sa radi do takýchto činností?

Pečiete alebo len pomáhate, či je to skôr tak, že si na hotový koláč počkáte kým bude na tanieri? ;)

Máte nejaké obľúbené koláče či zákusky? :lol:

Stalo sa vám niekedy, že vám váš výtvor nevyšiel práve podľa vašich predstáv? :)

Máte aj vlastné recepty? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 490
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    67

  • Hellé

    35

pečiem ... občas

niežeby som to robila strašne rada, ale keď bol syn malý, pieklo sa dosť často ...

v poslednom čase veľmi málo

na vianoce vždy napečie mama, takže z toho som zatiaľ vonku ... zvyčajne každému čo má rád a pravidelne každý rok jej nadávame, lebo potom sa nevieme dožrať ... aj tak je to perfektné, čo je u nej na tanieri :lol:

zatiaľ sa mi tuším raz niečo nepodarilo, to som kúpila nejaký nový plech polovičnej veľkosti nejaký hliníkový .. to bol des, okamžite išiel do smetí ...

samozrejme som pomáhala ako decko, to malé deti sú pracovité :)

hoci musím uznať, že aj syn mi pomáha aj teraz ... dvom to ide rýchlejšie :)

ale v každom prípade sa teším na tie mamine dobroty ;)

nie som tvorca receptov, ani nemám veľmi rada nové recepty ... najradšej tie staré osvedčené ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nerada pečiem, radšej varím.

Mame pomáham s pečením, ale musím povedať, že nie príliš nadšene :lol: Šťastie, že nie sme nejaká extra vypekacia rodina.

Vlastné recepty... keď niekedy nie je čo doma jesť, tak stváram kadejaké experimenty, ale to skôr s varením.

Obľúbený je veterník, žemľovka a punčový zákusok, alebo ešte taký obyčajný jablkový :) Čo absolútne neznesiem, to je opitý izidor. A vôbec koláče s rumom a s orechmi :)

Nepodarky... ani nie, len také mini-koláče z lístkového cesta, ktoré robím špeciálne iba ja, vždy pripečiem. Ale aj tak sú dobré ;)

Ja inak vôbec nie som koláčovo-zákuskový typ, nechýba mi to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- nerád pečiem, ale veľmi rád iným do toho kecám

 

- punčák :lol: , odpalované venčeky

 

- keď predsa niekedy špekulujem v kuchyni, tak to zvyčajne nevyjde tak ako by malo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes matka spravila dlhý zoznam toho, čo sa bude piecť na Vianoce... rozhodli sme sa, že tradičné medovníčky mať nebudeme... začíname už zajtra, celkom sa teším... :lol:

 

spomenula som si na jeden svoj kiks v pečení:

dala som do koláča desaťnásobok potrebnej múky :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nepeciem velmi rada, ale zial som nutena... :lol:

Na Vianoce pecieme stale medovniky a este zopar inych... ale tie medovniky, to je horor. Ono to ma take blbe cesto, ze sa nechce dat dokopy ani za nic, tak ho hodinu triskame o linku kym je tvarovatelne :) Minule k nam este aj susedia prisli, ze co sa deje... Esteze vysledok stoji zato

 

No najhorsie co som pokazila bola bublanina, do ktorej som dala namiesto cukru omylom sol... ale tak neviem kto poprehadzoval tie dozicky :) Radsej uz vsetko ochutnavam, nez to pridam do kolaca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď by som sa zbláznila... síceje maličká, mraučať vie pekne hlasno... je to na nevydržanie :lol:

 

ale späť ku koláčom! :)

 

zajtra ma čakajú linecké a medvedie labky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

linecke aj my budeme robit, asi az buduci vikend, mozno cez tyzden, tiez medvedie labky a vanilkove rozky

 

linecke robim ja, takisto kokosove gulky, mnam

 

medovniky sme my nikdy nerobili, ale ja to chcem velmi skusit, tak mozno dakedy spravim :lol:

 

 

a este robime grilaz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uff, dva dni pecenia za sebou :lol: :)

 

 

mame vanilkove rozky, linecke kolaciky, grilaz a dnes som poprvykrat urobila pernicky (my sme nikdy nerobili a ja som vzdy strasne chcela) aj som ich krasne ozdobila ;) :) som na seba hrda ;)

 

a tie pernicky su uplne uzasne lebo vobec nestvrdli a su krasne makkucke, sladucke a nadychane, mnam ;)

 

zajtra mama spravi medvedie labky, potom este kokosove gulky a kavove zrna urobime a mame hotovo vsetko ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prisla som domov z Anglicka a perniky uz napecene...

horsie je, z ich zasob rapidne ubuda... :)

uz som zjedla asi polovicu :lol:

 

ja osobne nepeciem, robim pocas tohto procesu iba kostofky... ;)

 

a mama este pred sebou medvedie labky, kokosove tycinky, a hlavne GRILAAAZKY.....mnaaaaaaaam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Piekla som dosť, pomáhali mi aj ratolesti ( to upratovanie potom...pomlčím ), ale stálo to za to.

Dnes som dokonca ešte robila karamelové oblátkové rezy a už druhé šuhajdy, druhýkrát som piekla aj medové rezy, na Silvestra sa chystám na slané pečivo...naši to zbožňujú, ja sa radšej po sviatkoch nepostavím hned na váhu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Kolace som piekol, ked som bol v puberte. Chvalabohu, je to uz za mnou :lol: Teraz upeciem maximalne tak maso, aj to vynimocne. Ved som sa ozenil, tak co sa s tym budem ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

jaa zboznujem pecenie... kedysi som chcela ist za cukrarku, ale potom som si povedala, ze niekedy si spravim cukrarsky kurz a bude to, raz by som si chcela otvorit vlastnu cukraren... mna to bavi piect pre druhych, a hlavne mam rada take prplave roboty, napr. ozdobovanie pernickov, alebo pecenie zlozitych kolacov a podobne veci, ked sa s tym musim dlho zaoberat je to super...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 mesiacmi...

výborne, práve som sa chystal zakladať tému o receptoch, pretože som ju nikde medzi hobby neobjavil, a na poslednú chvíľu som ju našiel tu, i keď je už rok zapadnutá prachom. : )

 

recept na punč, ktorý chce andulqa nepoznám, ale zaujíma ma, či nemáte nejaké obľúbené, jednoduché a efektívne recepty na pochúťky, ktoré pripravujete svojim návštevám, či rodine. nie som žiaden majster kuchár, preto potrebujem niečo jednoduché (a aj lacné : ) .

 

pridám sem jeden recept, ktorý mám odskúšaný a ak ho zmáknem ja, tak aj hocikto iný:

 

na prípravu treba tvaroh (2 kocky, tie bežné), práškový cukor, škoricu, piškóty (osvedčili sa mi tie dlhé, guľaté som neskúšal), kávu a na záver buď kryštálový cukor alebo horkú čokoládu, to rozpíšem na konci.

 

- tvaroh hodím do misky a rozmiešam s práškovým cukrom, ja ho tam dávam viac - tak tri polievkové lyžice, pretože výsledok má byť sladký. ochutnávať treba počas miešania.

- do sladkého tvarohu prisypem škoricu - aj tej tam dám veľa, aspoň polovicu toho obyčajného balenia. treba, aby tam bola dobre cítiť, ale tiež si to môžte upraviť podľa chuti, ak jej bude menej či viac, nič sa nepokazí.

- tak, tvaroh dáme nabok a ide sa variť káva. najlepšie sa mi osvedčila prekvapkávaná, ušlo to aj so zalievanou, instantnú niekedy vyskúšam a doplním. kávy nám stačí jedna obyčajná šálka (ja používam duritku - 'horčičák' : )

- teraz si na stôl pripravím sklenené misky na kompót. vezmem ochutený tvaroh a približne polovicu z neho veľkou lyžičkou rozdelím do pripravených misiek.

- teraz prídu na rad piškóty. ak máte tie dlhé, treba ich poprelamovať na polovice, s guľatými som to zatiaľ neskúšal. piškóty treba postupne namáčať do šálky s kávou tak, aby sa úplne napili a potom ich kladiem na tvaroh, do každej misky dve piškóty. (teda dva kúsky do každej misky, ak sú rozlomené) pri namáčaní treba byť rýchly, inak sa piškóta úplne rozmočí a rozpadne. : )

- zoberiem zvyšok vymiešaného tvarohu a rozdelím ho znova rovnomerne do všetkých misiek, na piškóty.

- no, už to skoro máme. teraz by bolo najlepšie z kryštálového cukru pripraviť karamel, ale to sa ľahšie povie, ako urobí. moje prvé pokusy sa podobali na sklo, my potrebujeme tekutý karamel. kto si naň netrúfa, môže v malom hrnčeku roztopiť trocha horkej čokolády s lyžičkou vody. (recept na karamel je skoro v každej kuchárskej knihe, mne sa osvedčil tak tretí, čo som našiel. to nechám teda na vás.)

- vezmem karamel (alebo roztopenú čokoládu) a do každej misky nalejem asi tri/štyri malé lyžičky, tak aby to aj nejako vyzeralo.

- hotovo. treba to nechať trocha odstáť, v lete nezaškodí i trocha vychladiť a kto sa nebojí kalórií, ten si pochutí. : )

 

vyzerá to možno komplikovane, ale ja mám túto pochúťku rád a občas ju pripravím, netrvá to dlho a okrem tvarohu mám vždy všetko poruke. ak budete mať chuť experimentovať, môžte skúsiť, ale pozor - škorica vraj pôsobí ako afrodiziakum! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov