Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 490
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    67

  • Hellé

    35

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

mne sa piecť nechcelo, ale mala som doma plechovku karamelového kondenzovaného mlieka, a tak som vyrobila domácu zmrzlinu. napodiv je fakt dobrá. Zatiaľ si ju dávam do kávy. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

budúci týždeň sa chystám piecť k Veľkej noci, v posledných rokoch sme mali vždy zákusky od jednej panej, mali sme to vyskúšané, pečie fakt bohovsky. No, uvidím, po asi 10 rokoch som zvedavá, ako sa mi sladké vydarí. Budem robiť takú tú klasiku - linecké koláčiky, vanilkové rohlíčky a podobne. Dúfam, že mi nič nepredvídané do toho nevlezie a pekne si to skĺbim aj s inými činnosťami.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už dva dni len vypekám, upratané nemám ani náhodou. Včera 4 plechy lineckých, tých "obyčajných" aj kakaových, a dnes mandľový koláč s vanilkovým krémom a pocákané čokoládou, a bábovka čiastočne poliata čokoládovou polevou. Toto ale ide do zariadenia, kde je taťuldo, pre neho a pre ostatných. Tortu už neupečiem, pokúsim sa zohnať v cukrárni.  Pre nás mám upečené ešte len linecké a vanilkové rohlíčky, a ešte musím niečo bezlepkové, najskôr taký koláč ako som robila dnes, len použiť bezlepkovú múku.

 

 

 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak som nakoniec tú tortu nedostala kúpiť, musela som ju upiecť...ale vydarila sa. A taťuldo volal potom, že aj oslava sa vydarila a zákusky vraj boli fajn. 

Dnes som ešte robila bezlepkový koláč, potrela som to marhuľovým džemom, navrch je vanilkový krém, bezlepkový, a na tom ešte čokoláda, bezlepková. už len dúfam, že to aj bude dobré a že aj Ninke to bude chutnať. Ak nie, aspoň nám viac ostane :)

 

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

  @Vilma Flinstonova ,  keď som sa vydala, cestovali sme s manželom na Moravu za rodinou z jeho strany... tam som prvýkrát ochutnala moravské koláče, od ujcovej manželky, veľmi dobrá žena...  :smile:

Potom som skúsila napiecť moravské koláče aj ja a keďže nám chutia, tak ich s radosťou tiež občas napečiem.

 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@iskra :) fíha, a kdeže sa vzal fešák s moravskými koreňmi na východnom Slovensku? 

moja babka, tá gottwaldovská, teda teraz sa už hovorí zlínska, ich často robievala, také malinké, a bolo ich veľa. Vždy sme jej so sestrou vyžierali tú posýpku. A pomáhali sme jej ich natierať predtým ako ich dala do trúby.

Ja ich tiež viem robiť, ale ako by som si ich upiekla, tak by som si ich potom aj musela zjesť.  Ešte keď mladšia dcéra bývala doma a tiež keď ešte študovala a prichádzala vždy na víkend, tej chutili, tá bola vďačný konzument, ale teraz v poslednej dobe sa dala na nejaké divné diéty. Môžem len dúfať, že si nezničí zdravie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moravské buchty ma naučili v robote, keď sme kedysi bývali pri Brne...
v podstate rovnaké buchty zložené do štyri rohy nahor do šatôčky - robili moje babky a mama, lem vo veľkom.

raz doniesli baby do práce roboty a ingrediencie, jedna kolegyňa vydávala dcéru a v robote bola jedáleň s veľkými pecami, tak tam vyrábali tie ich buchtičky... maličké, do každej štvrť lyžičky tvarohu a jedno zrno hrozienka... a boli ako nechet na pánskej ruke... a smiali sa, že to ich robia ešte veľké, tie pravé moravské koláčiky tie správne moravské ženičky robia polovičaté :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov