Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

včera sme sa premohli a napiekli dva ovocné biskupské chlebíčky, odfotiť nie je čo, odpočívajú v alobale...

niečo ešte pribudne, ale zrejme nie suché, ale niečo čerstvé, škoricovo jablkové to bude, len ešte nevieme, ktoré :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 490
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    67

  • Hellé

    35

dnes vecer sme so zenou bastlili orechovu tortu podla babkinho recepisu; zajtra este plnku a okrem narodeninoveho mlsania ostane aj na Stedry vecer. Dalsie budeme piect az vtedy, ked to bude mat kto jest...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ešte Flinstone sa dal počuť, že by chcel štrúdľu, tak ešte tú mu upečiem. Ak sa mi bude chcieť, tak aj zajtra, vlastne už dnes, ked bude v robote :)

a nech ju neskúša nejesť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Zákusok  :)  Trocha ako Tiramisu, trocha ako Cheesecake 

 

Suroviny:
(na okrúhlu tortovú formu s priemerom 24 cm)

Korpus:
Dlhé cukrárske piškóty 200 g
Maslo 110 g

 

Náplň:
Dlhé cukrárske piškóty 100 g
Silná čierna káva 1 šálka (studená)
Mandľová aróma 1 lyžička
Rum podľa chuti
Smotana na šľahanie 200 g
Mascarpone 250 g
Tvaroh 250 g
Práškový cukor 120 g
Vanilkový cukor 1 balíček
Čučoriedky 100 g
 Maliny 20 g

 

Postup:
Rúru predhrejeme na 180 °C. Piškóty na korpus rozmixujeme. Maslo rozpustíme v mikrovlnnej rúre, vylejeme na rozmixované piškóty a dôkladne premiešame. Vzniknutú hmotu natlačíme na dno formy, vložíme do rúry a pečieme 10 minút. Vychladenú kávu zmiešame s mandľovou arómou a rumom. Zostávajúce piškóty (100 g) postupne namáčame v kávovej zmesi a ukladáme tesne vedľa seba na vychladnutý korpus. Smotanu vyšľaháme dotuha. Mascarpone vyšľaháme s tvarohom, práškovým a vanilkovým cukrom, vmiešame šľahačku a nakoniec čučoriedky a  maliny. Hotovú náplň nanesieme na piškóty a vrch uhladíme. Dezert odložíme na pár hodín do chladničky.

 

post-2385-0-80846700-1547981302.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

no tento koláčik pohladí oko aj dušu, aj chutové poháriky naisto  :-) ešte k tomu je to aj zdravy dezert 

idem prescrolovat celú túto tému od začiatku , sa inšpirujem . šikovní ste 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 28 minútami, Hellé napísal:

Je,  ja som upiekla chlebik

tak toto je krásny chlebík... máš na to prosím recept?

... chlebíky ma zatiaľ vážne obchádzajú, ale potomok sa neondzí, pustí sa hocikedy aj do chleba, a tento vyzerá hodne dobre :)

 

pred 22 minútami, dead napísal:

ani pecenu klobasu nemam na fotke, ale ked budem mat, ukazem vam

tú prosíme do Jedla, tu máme koláčiky a pagáčiky a chlebíky, prosím,
ale takú dobrú klobásku v Jedle tuším nemáme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je tomu pekných pár rokov, ako som občas chlebík piekla doma aj ja /a hlavne "prvotina" mala veľký úspech/. Teraz sa s tým už "nebavkám", ale ... v súčasnej dobe človek nikdy čo bude zajtra, a tak hladká múka a droždie sú vždy "pripravené".

/pridanou hodnotou chlebíka je príjemná aróma v byte/  :smile2:

* 1 kg - hladká múka
* 3 stredne veľké zemiaky /uvariť v šupke – po ošúpaní porajbať/
* 3 malé lyžičky soli
* 1 malá lyžička rasce
* 3 horčicové poháre vlažnej vody /menej ako pol litra/
* 1 drozdie /+ trosku cukru – na špic noža/

Drozdie rozpustiť v cca 1 dcl vody, pridať trošku cukru, porajbaný zemiak - asi 1 malú lyžičku, pár lyžíc múky a nechať nakysnúť. Vypracovať cesto, nechať vykysnúť /cca 15 min/, potom vyvaľkať, znovu trošku premiesiť, aby vznikol bochník – toto urobiť cca 3x po 15 min./
... plochu, na ktorej sa cesto miesi, treba posypať múkou, aby sa cesto nelepilo.
Potom dať bochník "chleba" na plech, potrieť ho rukami namočenými vo vode, dať do dobre vyhriatej rúry /viac ako 200° C/ na cca 15 min, potom teplotu znížiť /na cca 150° C/ a piecť cca 45 min. Pred vybratím potrieť vrch chleba rukami namočenými vo vode / dostane peknú farbu/.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obe moje baby občas chlebík pečú, mladšia dostala od nás k Vianociam t.r. domácu pekárničku, staršia ju už dávno má. Ja pekne krásne kupujem  chlieb...a chutí mi. 

tento rok budeme mať len objednané koláčiky, Žilina k nám nepríde, taťuldo tiež nie, lebo by sa musel dať pretestovať (ako by stál v niekoľkohodinovom rade, si neviem predstaviť), a potom aj tak bez ohľadu na výsledok ísť na 10 dní na samotku, takže nie je pre koho. Ale čo určite chcem predsa len upiecť, tak bezlepkovú bábovku, obe baby sa šli naposledy umlátiť za bábovkou, ktorú som upiekla a doniesla im, Ninuš sa dokonca dala počuť, že je to najlepší koláč na svete. takže predsa len niečo upečiem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jemine drahý...baby, vy mi tu robíte chute...a to som si myslela, že po sviatkoch sa na sladké ani nepozriem!

@iskra  dala by som si povedať! 

@secretka ten recept na chlebík sa mi veľmi pozdáva, dá sa to aj z bezlepkovej či kukuričnej múky?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Vilma Flinstonova napísal:

 

@secretka ten recept na chlebík sa mi veľmi pozdáva, dá sa to aj z bezlepkovej či kukuričnej múky?

 

Ľutujem, ale nemám žiadne skúsenosti s bezlepkovou stravou. :neviem:

Chuť tomu chlebíku dodávajú aj zemiaky uvarené v šupke, ale neviem v akej úprave tvoje vnučky môžu zemiaky jesť.

Toto všetko budú otázky na ich maminku, lebo asi ani priateľ google nemusí poradiť všetko najlepšie.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov