Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Poradte dobru polevu na zdobenie medovnikov, cesto mam v chladnicke spravene, celofanove sacky a zdobicku kupene uz len vykrojit upiect a zdobit.

Wau. Teba chcem doma :D

 

Standardne praskovy cukor, aj 5krat preosiaty, bielka a citronova stava :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 492
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    69

  • Hellé

    35

takmer každá kuchárka má svoju polevu, ale podľa otázok, ktoré kdekade čítam, každý hľadá tú ideálnu ...

my ich trochu striedame ... každý rok mierne inú, zatiaľ bola takmer každá dobrá - minulý rok sme museli pridávať trochu bielka, bola priveľmi hustá, potom už bola fajn ... z toho plyne poučení - najprv menej cukru, milá cukrárka  : )

 

napr.

hrnček prášk. cukru, 1 bielok, kávová lyžička citrónovej šťavy ... šľahať do biela asi 10 minút

 

presnejší recept s tými istými prísadami: 350g práškového cukru, 2 bielky, 1 KL citrónovej šťavy

 

prípadne bez citrónovej šťavy, ale s trochou maizeny na špičku noža

 

práškový cukor preosiať, bielok záleží od veľkosti vajíčka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wau. Teba chcem doma :D

 

Standardne praskovy cukor, aj 5krat preosiaty, bielka a citronova stava :)

Okrem kolacov zarucujem sex 2xdenne [emoji3]..

takmer každá kuchárka má svoju polevu, ale podľa otázok, ktoré kdekade čítam, každý hľadá tú ideálnu ...

my ich trochu striedame ... každý rok mierne inú, zatiaľ bola takmer každá dobrá - minulý rok sme museli pridávať trochu bielka, bola priveľmi hustá, potom už bola fajn ... z toho plyne poučení - najprv menej cukru, milá cukrárka : )

 

napr.

hrnček prášk. cukru, 1 bielok, kávová lyžička citrónovej šťavy ... šľahať do biela asi 10 minút

 

presnejší recept s tými istými prísadami: 350g práškového cukru, 2 bielky, 1 KL citrónovej šťavy

 

prípadne bez citrónovej šťavy, ale s trochou maizeny na špičku noža

 

práškový cukor preosiať, bielok záleží od veľkosti vajíčka

dik, postnem foto potom ako bude hotove...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kým sa tu objavia vaše nádherné medovníky,

pridám ten kauflanďácky ovocný chlebík

vždy som si myslela, že biskupský chlebík je strašná veda, toto má tak jednoduchú prípravu a recept, a je to tak dobré, že až : )

2 vajíčka, 14 dg polohrubá múka, 14 dg prášk. cukor, 1 dcl mlieko

15 dg sekané lúpané mandle, 10 dg kandizovaná citrónová kôra, 10 dg hrozienok, cca 5 ks nasekaných sušených fíg

1 KL mletej škorice, 1/2 prášok do pečiva

 

cukor a vajíčka vymiešať, do toho popridávať: mandle a mlieko, potom citr. kôru, hrozienka, figy, škoricu, premiešať. nakoniec múku s práškom do pečiva.

naliať do vymasteného a strúhankou vysypaného srnčieho chrbta.

180°, cca 40 minút ... nechať vychladnúť vo forme, potom vyklopiť.

 

post-3-0-05148600-1450104850.jpg   post-3-0-77647700-1450104851.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mama posledných pár rokov vždy oznamuje, že ona už piecť nebude, mám prebrať žezlo, nakoniec aj tak jej to nedá ... ale trochu je pečenie teda na mne aj "na domov", a ako ma to pred sviatkami "nasilu" zvyčajne priveľmi nebaví, tento rok rozhodne ano ... takže na dnes zasa dopečené, dve staré dobré klasiky, ktoré viem, že majú úspech vždy ... staré dobré linecké kvetinky z cesta z lieskových orieškov a starý dobrý klasický ischl z vlašských orechov ...

zdobenie medovníkov sa zatiaľ nekonalo :)

 

post-3-0-41723200-1450200295.jpg   post-3-0-13042500-1450200297.jpg 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám rád škoricové osie hniezda. Našiel som si recept a poď ho na to. Cestičko mi vykyslo, plnku, to znamená praškovy cukor, škoricu a maslo som vtrel do jednej hmoty. Mal som problem naniesť tuto hmotu na cesto. Natierať to nešlo, sypať tiež nie... Tak som vymyslel " trhance", ktore som rozmiestnil na cesto a potom pomučenými rukami utlapkal.

Je na to nejaká finta?

Už sa pečú....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Škoricové osie hniezda

Potrebujeme:

 

300 g polohrubej múky

2 žĺtka

Soľ

1 lyžicu cukru

20 g droždia

mlieko na kvások

Plnka:

 

100 g masla

200 g práškového cukru

1 lyžica škorice

Postup: Do múky pridajte žĺtka, trošku soli, lyžicu cukru, rozdrobené droždie a dolievajte teplým mliekom. Cesto spracujte a na teplom mieste nechajte kysnúť.

 

Pripravte si aj plnku – maslo vymiešajte s práškovým cukrom, pridajte škoricu a všetko dobre premiešajte. Vykysnuté cesto natenko rozvaľkajte, potrite plnkou, zrolujte a nakrájajte asi na 3 cm hrubé rezy a nakrojenou stranou ich poukladajte na vymastený plech. Hniezda nechajte ešte niekoľko minút vykysnúť. Potom ich dajte piecť do vyhriatej rúry na 180 °C a pečte 35 až 40 minút.

Nepatlať na cesto, skusiť postup od Helle...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll:

Včera, keď boli teplé, boli mäkkučké.

Dnes su, no ako to definovať....nepráši sa z nich, ale mäkké nie sú.

Beriem ale do úvahy, že sa pečú každá osobitne, nie ako štrúdla, ktorá sa rozkrája až po pečení, takže teplo, ktoré vysušuje je všade okolo.

Nabudúce vyskúšam radu od helle s tým, že polovicu masla dám do cesta.

O vysledku podám referát, ak to prežijem, lebo alarmica furt frfle, že ja som ti to hovorila....a ja to nechcem počúvať, lebo ja najpr overím recept, až potom robím závery.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som mala už aj reklamácie od polovičky ... či už zajtra prinesieme z pivnice aj tie ostatné dve pečenia ... lebo hore v kuchyni a obývačke na stole sú len štyri také suchšie a jeden ovocný biskupský chcebíček, (z ktorého už ledva zostalo)

ktoré sa každý deň minú z tanierikov (zákusky, ktorým neprekáža byť v teple) ... a že či sa teda majú najprv zjesť teda tieto, až potom ako odmena tie ostatné ... no toto by mi nenapadlo   :doh:

 

pritom toľkoto som na vianoce ešte nepiekla ... asi je sladký rok či čo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pritom toľkoto som na vianoce ešte nepiekla ... asi je sladký rok či čo :)

ja som dostal pucung, kolko kolekcii a saloniek som nakupil...

tak sme uz jeden balicek dali susedom, ked sme sli na navstevu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 druhov???? hm..ten MMB ma neblahy vplyv..

 

ja som dnes upiekla vianocku..zajtra ju zjem na ranajky...uvidime co to bude.jo a upatlala som vianocne trifle.. :zubiska:

 

ale nie, znie to horšie, než to v skutočnosti vyzerá ... tri druhy sú len obyčajné orazítkované keksy troch chutí - takže je to vlastne len jeden, na trikrát po troške zamiesený, ale vyrobený jedným vrzom a jedným keksovačom :)  plus malá dávka medovníkov, ktoré sme tento rok ani nezdobili ... ovocný chlebík sa takmer celý zjedol pred vianocami ... plus kvetinky a ischli ...

a linecké "kvetinky", ktoré sú pomenované podľa malej netere, ktorá je dnes už veľká - mali u tej istej veľkej netere odbyt, stále lúbi kvetinky, spolu s ischli ...

mama dodržala slovo a nepiekla, spravila len tradičné svoje skvelé záviny, aj z nich ale len ani nie polovicu, čo zvyčajne ešte prednedávnom na vianoce pekávala ... jeden orechový a jeden makový ...

takže keď sme to dali dokopy, bolo to rozhodne menej, než ešte pred pár rokmi ... a bohato zostalo ... problém je, že ja som chutnala viac, než bolo rozumné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tie škoricové osie hniezda by som dala aj rkyštálový cukor, kedysi u nás vo večierke mávali osie hniezda škoricové s kryštálovým cukrom, mohla som sa za nimi potrhať, aké boli skvelé...uhm, mohla by som urobiť niečo jednoduché z kysnutého cesta na malý plech, hoci pôvodne som uvažovala o čokoládových košíčkoch...tak nebudú košíčky, bude kysnuté cesto, ale neviem ešte čo za plnku tam dám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov