Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 492
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    69

  • Hellé

    35

vyzerá to hodne dobre a požívateľne :klobuk: :)

 

a ja sa priznávam: už nejaký čas nepečiem, nebola som na tom zdravotne tak, aby sa mi chcelo, úplne som to obchádzala.
ale snáď sa už do toho pustím znovu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Nám chutí aj  Tvarohový koláč so želatínou http://dobre-jedlo.blogspot.sk/2010/01/tvarohovy-kolac-so-zelatinou.html, ktorý rada pečiem

 keďže  máme čerstvé jahody, tak cez víkend mám v pláne upiecť Jahodovú tortu https://nanicmama.sme.sk/torty/jahodova-torta

  :dalbysomsi:

  zatiaľ snáď  postačí aj pár tabličiek čokolády s arašidmi, želé a hrozienkami  :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone doniesol marhule, tak zajtra keď sa mi zrak vráti do normálu urobím kysnutý marhuľový s posýpkou, ale urobím aj verziu s makovou posýpkou, a pomedzi to nakydám aj maliny, mám zavárané. Už teraz slintám jak bernardín :) Bola,by som to mohla piecť aj dnes, ale zajtra idem k očnej a nepôjdem za otcom, až v utorok, a aj on by si rád dal, tak aby som aj jemu mohla dať, musím to upiecť zajtra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

a pekné :klobuk:

 

tento rok medovníky nepečieme, a bude toho pomenej, nikdy nebolo veľa, ale pomenej bude aj tak. 

 

dve nohy ovocno - mandľového biskupského chlebíka sme dnes upiekli, ten je osvedčený a hodne dobrý a vydrží dlho.

 

ešte premýšľame nad dvomi prastarými pečivami, ktoré sme nerobili už ani u mamy celé dlhé roky... a kedysi to bolo bežné a módne...

keď budú, dám vedieť : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 vôbec sa mi do pečenia nechce. Sme sami dvaja, Ninka také= nemôže, a ani nemám čas, po pracovnom týždni á 11-12  hodín denne v robote som rada, že povysávam a poutieram prach. Aj jedlo som si v práci objednávala, a nielen pre seba, ale aj pre Flinstona, aby som večer ešte nemusela variť a aby nemusel variť ani on.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v piatok som piekla opekance, ešte chcem napiecť vínové hviezdičky, orechovník  a jeden  zákusok s plnkou, aby som mohla nabaliť aj mame, bratovi,  aj našim mladým. pečiem večer, keďže cez deň som  v práci. odkedy sú naše dospelé "deti" z domu, mám toho voľného času, aj pre seba viac, a pečenie ma tiež  baví. nevydržím proste dlhšie sedieť na zadku, potrebujem byť v pohybe. no, pravda, večer  po takej 22 hodine, keď si sadnem napr.  k telke, idú na mňa hneď driemoty.  veru je to už  málinko  iné, ako v takej napr.  30- tke.   :) :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joooj,iskra, ked som mala 30, v pohode som organizovala vianočné pečenie s kamoškami, tie nechali deti doma s otcami a dofrndolili sa ku mne a u nás sa vypekalo do polnoci, recepty sme použili od mojej mamky, vypočítala a zabezpečila som suroviny a všetko okolo toho, a už sa išlo. Bývalo veselo...teraz by som na to už nemala energiu, ale celkom rada si na tie doby spomínam...Flinstone večer uložil deti a potom došiel medzi nás a klebetil tam s nami...bývalo to fajn. A tiež sme to tak robili aj po materskej, keď už sme všetky chodili do práce. ja nechápem, ako som to všetko ešte aj s veľkým upratovaním, mohla stihnúť. teraz nestíham nič. Tiež na mňa prídu driemoty :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som akurat dnes povedal manzelke, ze na Vianoce sa obideme bez nasich tradicnych kolacov. (I tak sme v poslednych rokoch mali napeceny len jeden mensi plech a nevedeli sme to zjest do Silvestra)

Takze ak sa stane, ze po Vianociach k nam pridu moji rodicia, napecieme potom, otec bude rad...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll,

ešte som si včera hovorila, že nesmiem zabudnúť tebe napísať recept... a zabudla som.

moje linecké "kvetinky" sú odfotené tu https://www.freespace.sk/tema/1607-pečenie/?p=233823

 

a recept je prastarý, overený časom a veľmi dobrý, pochádza od ktorejsi prababky, robíme ho roky.

jediná zmena: keď máme doma, vymeníme orechy za lieskové oriešky, je to také isté skvelé.

 

Linecké cesto:

 

34 dg  polohrubá múka

20 dg maslo /príp. Hera/

14 dg práškový cukor

14 dg pomleté orechy

+

prikvapneme trochu bieleho vína, podľa potreby, radšej po troške, cesto bude potrebovať aspoň trochu, aby bolo vláčnejšie a ľahšie sa s ním pracovalo

to množstvo vína človek vidí, keď s cestom pracuje, cca štamperlu, ale to sa ukáže

 

celú masu potupne spracovať a zmiesiť, vaľkať na cca 4 mm.

pri pečení dávať pozor, je to tenké cesto.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďakujem, už som ale spravila dve dávky z iného receptu :)

 

300g hladká múka

200g maslo

100g práškový cukor

2 žĺtka

1 vanilínový cukor

 

Chuťovo super, krehke, len musím kúpiť kyslý džem, mám sladší a všetko dokopy je to moc sladke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

Robila som trubicky so slahackou..s bielkovou penou sa mi dnes nechcelo babrat..je to absolutne relaxacno meditacny zakusok:-)..motate a motate..a toto urobite..fajne su

post-13-0-69466600-1522521270_thumb.jpeg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov