Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 492
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    69

  • Hellé

    35

aj ja chcem ...

 

ešte máme čosi od vianoc, aj sme prevelice ešte pred vianocami hovorili, že na silvestra upečieme čosi slané ... nakoniec sa nikomu ani nechcelo, ale ani len nežiadalo ...

keby sa zažiadalo, upečieme, s tým nie je problém ... takže tentokrát sa nepieklo. možno zajtra ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pamätaj, game, že  jak na Nový rok, tak po celý rok --- a bude sa ti chcieť po celý rok vypekať?

(ja mám tak čom hovoriť, keď ten môj ma zajtra naženie k svokre namiesto sedenia s vyloženými nohami a podriemkávania!)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a kurník, to už som bola na 1/4-ceste. A mala som pioniersku šatku okolo krku. Teraz sa musím otočiť a ísť domov, čo ak mi dajaký delobuch padne na hlavu, háá? takto ma staršiu osobu prehnať!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

náhodou sa domov dostalo mascarpone namiesto tvarohu, a náhodou mali včera v supermarkete zlacnené krásne čučoriedky doplavené z Chile ... ešte z nich dýchalo letné slniečko.

takže sa upiekol čučoriedkový koláč s mascarpone ... je to rýchle, málo ingrediencií, a raz dva hotové.

namiesto čučoriedok akékoľvek iné ovocie, prípadne ke´d nie je dosť čučoriedok, možno ich doplniť jahodami, čeršňami, malinami, čo je poruke.

 

cesto:

200 g múka polohrubá /príp. celozrnná/

    1 čl prášok do pečiva

100 g  maslo zmäknuté /ja som použila Heru/

  50 g cukor hnedý

    1 ks vajce

 

plnka:

 z 1/2 ks šťava citrónová

 250 g mascarpone /dala som viac/

     1 ks vajce

   40 g cukor hnedý

 

maslo na vymazanie formy

cca 300 g čučoriedky čerstvé alebo mrazené  / jahody, maliny, ... /

 

múku zmiešame s kypriacim práškom, pridáme cukor, vajce a zmäknuté maslo. rozdrobíme a vypracujeme cesto.

okrúhlu formu ( priemer cca 26 cm ) na pečenie vymastíme maslom , cesto poprekladáme do formy, roztlačíme aj na okraje

plnku rovnomerne rozotrieme na cesto, posypeme ovocím.

do vyhriatej rúry na 190 stupňov na cca 30 minút, nechať vychladnúť a jesť.

 

post-3-0-20713000-1453977198.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) koláč vyzerá úžasne, určite aj výborne chutí.  ja občas  používam mascarpone na koláč Cheesecake, ale aj tento čučoriedkový koláč s mascarpone veľmi  rada  vyskúšam. vďaka za recept. :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj je fajnový, dievčatá, vážne ... robila som to prvýkrát, ale má úspech.

a s čučoriedkami úplne balada.

 

a skutočne to je aj s pečením za trištvrtehodinku, hodinku aj s umytím riadu hotové :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pouzila som dvojnasobnu davku mascarpone, zabudla som vsak na dalsie vajicko. Ale nevadilo.

Krem sa na rovnaku formu zmestil uplne v pohode. Nabuduce skusim pripadne s tvarohom, kolacik je celkom syty.

Kamaratke velmi chutil, mne prisiel taky, obycajny, ale u mna to tak byva so vsetkym co uvarim ja :D

Ale ano, jednoduchy, rychly a chutny :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pečenie s mascarpone pokračuje ... doma je v chladničke ešte jedno pol kilové balenie, takže ešte niečo bude ...

tentokrát je to bohatý Veľký koláč s mascarpone a ovocím

je to veľká dávka na veľký plech - pre ochutnanie odporúčam dávky podeliť na polovicu, a spraviť na malom plechu alebo klasickom okrúhlom na koláč, priemer cca 28 centi.
 

Cesto:

       2 hrnčeky múka polohrubá

       1 ks prášok do pečiva

       1 hrnček cukor kryštálový / dala som hnedý trstinový /

       0,5 hrnčeka olej

       1 ks vajce

       1 hrnček mlieko

 

zvlášť vymiešať v extra pohári:   1 PL kakao  +  2 PL mlieko / odložiť na koniec /

 

     Náplň:

     500 g mascarpone

         2 ks vajcia

         3 PL cukor  / kryšt. hnedý trstinový /

     250 ml mlieko

         1 ks Zlatý klas    +   ovocie podľa chuti /u mňa na tenko nakrájané zavárané hrušky/

 

Všetky suroviny okrem toho kakaa s mliekom v hrnčeku vymiešame - to premiešame zvlášť. cesto bude riedke, ale trochu hutnejšie než plnka.

2/3 cesta nalejeme na plech vystlaný papierom na pečenie.

 

Suroviny na náplň spolu vyšľaháme.

Nalejeme ju opatrne postupne na cesto - pekne sa udrží na ceste.

Naukladáme ovocie - akékoľvek šťavnaté, zavárané, marhule, borskyne, jahody, ja som mala zavárené hrušky.

 

Do zvyšnej 1/3 cesta primiešame kakao vymiešané s mliekom a nalejeme na ovocie - polejeme ako príde, krix krax.

Pečieme na 180 C cca 40 minút. Krájame až úplne vychladnutý.

post-3-0-37851700-1454255097.jpg   post-3-0-70589000-1454260926.jpg
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

z mascarpone sme prešli na jemný tvaroh a posledný pomaranč, ktorý zostal v miske ... jednoduchá a rýchla príprava.

 

Bábovka s tvarohom a pomarančom

 

     3 vajíčka

250 g jemného tvarohu /aj polotučného/

200 g kryšt. cukor / hnedý / trstinový

150 g maslo

300 g polohrubá múka

    1 prášok do pečiva

    1 pomaranč - šťava

    1 lyžička nastrúhanej pomarančovej kôry

    1 malá štipka soli

 

žĺtky s cukrom a tvarohom a lyžičkou nastrúhanej pomarančovej kôry šľahačom šľaháme do krému, postupne prilievame rozpustené a vychladnuté maslo a šľaháme.

za stáleho šľahania potom pridávame na striedačku preosiatu múku s primiešaným práškom do pečiva a šťavu z pomaranča.
keď je to krémové a hotovo,  odložíme šľahač, vyrobíme sneh z bielkov a štipky soli, a varechou opatrne jemne zapracujeme do cesta.

 

formu vymažeme maslom, vysypeme poriadne strúhankou.

pečieme na 160°C cca 50 - 60 minút ... pár minút necháme vo forme, potom vyklopíme, krájame až vychladne. voňavé a dobré to je :)

post-3-0-58735400-1456665003.jpg   post-3-0-21249800-1456665005.jpg
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevyzerá to zle, aj jednoduché, najbližšie kľudne môžeš tak polovičku sáčku prášku do pečiva nasypať do múky.

voňavé a chutné to ale podľa všetkého bolo : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov