Skočiť na obsah

Hudobné nástroje


arwiel

Odporúčané príspevky

Ovládate hru na nejakom hudobnom nástroji? Na akom?

hrám na basgitaru :lol:

 

učili ste sa hrať sami alebo vás učil niekto známy, prípadne ste navštevovali umeleckú školu?

učím sa sama

 

máte nejaký obľúbený hudobný nástroj, ktorý prinajmenšom radi počúvate?

basgitara

 

chceli by ste sa naučiť hrať na nejakom hudobnom nástroji?

nie, na čom som sa chcela naučiť hrať už hrajem :)

 

chceli by ste hrať v kapele?

áno

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Odpovedí 34
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • arwiel

    4

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    3

  • hisham

    3

  • Andulqa

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Ovládate hru na nejakom hudobnom nástroji? Na akom?

ee

 

učili ste sa hrať sami alebo vás učil niekto známy, prípadne ste navštevovali umeleckú školu?

Navštevovala som ZUŠ - klavír - 3 roky, ale viem zahrať tak možno jednu pesničku, škoda :lol:

Tiež som začala vymýšľať s gitarou, mám na skrini dve španielky vyložené, ale ešte som moc nepokročila, viem len zo 7 akordov chabo, keď bude čas chcem určite pokračovať (či skôr zaať).

Asi pol roka som mala prístup k bicím, kde som trochu búchavala pod dozorom profi-hudobníka, ale to len tak rekreačne :)

 

máte nejaký obľúbený hudobný nástroj, ktorý prinajmenšom radi počúvate?

Kontrabas, husle, klavír, gitara, saxofón, didgeridoo, drumľa

 

chceli by ste sa naučiť hrať na nejakom hudobnom nástroji?

hej, veľmi by som chcela, dúfam, že sa to niekedy aj stane pri mojej lenivosti, čakám stále, že ma osvieti záblesk nadšenia a vrhnem sa do toho...ale už dlho čakám...budem ho musieť trochu nakopnúť.

 

chceli by ste hrať v kapele?

ee

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Za mlada som si pobrnkával na kamarátovej gitare ako skoro každý chalan. Potom som narukoval na vojnu a bolo času dosť tak som sa pustil do stavby gitary. Telo som vyrezal z lipového dreva, hmatník z bukového a v obchode som kúpil "železo". Snímače, struny a ten prevod čo sa ladí gitara. Dokonca aj celkom obstojne hrala a naučil som sa zo dvadsať možno tridsať pesničiek. Druhým rokom vojenčiny som už nemal toľko voľného času a tak gitara ostala ladom. Potom som ešte po vojne trocha pobrnkával, ale prišla frajerka, svadba, rodina a gitara len visela za skriňou. Tak dorástol syn a začal na nej brnkať tiež, ale jeho to chytilo trocha viacej a tak si kúpil poriadnu a tú daroval nejakému kamarátovi. Ja som nehral už 25 rokov a určite by som nezvládol ani medveďku daj lapku....he he.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Začínam na akustickej gitare, zatiaľ si len ešte na ňu zvykám, ešte ani to drženie mi nepríde úplne prirodzené, no pomaličky to pôjde. Teda dúfam, už dlhšie dobu cítim také nutkanie sa naučiť hrať na hudbnom nástroji a gitara padla ako jasná voľba :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

ovládate hru na nejaký hudobný nástroj?

 

áno, husle :)

 

učili ste sa hrať sami alebo vás učil niekto známy, prípadne ste navštevovali umeleckú školu?

 

ZUŠ

máte nejaký obľúbený hudobný nástroj, ktorý prinajmenšom radi počúvate?

 

violončelo, husle...

 

chceli by ste sa naučiť hrať na nejakom hudobnom nástroji?

 

na gitare

 

chceli by ste hrať v kapele?

 

gitara :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

ovládate hru na nejaký hudobný nástroj? Aký?
klavír, gitara

učili ste sa hrať sami alebo vás učil niekto známy, prípadne ste navštevovali umeleckú školu?
na klavír som 10 r. chodila do hudobnej školy, bolo to super, a na gitare som samouk.

máte nejaký obľúbený hudobný nástroj, ktorý prinajmenšom radi počúvate?
joooj, veľa nástrojov! To by bol dlhý výpočet!

chceli by ste sa naučiť hrať na nejakom hudobnom nástroji?
cimbal.

chceli by ste hrať v kapele?
jasné, bavilo by ma hrať aj v nejakej folkovej alebo country či trampskej, to by som využila hlavne gitaru, ale bavil by ma aj folklór (vyskúšala som oboje len tak príležitostne, a bavilo ma to, bolo to super).Mám schopnosť improvizácie, čo mi pomáhalo a pomáha pri práci s detičkami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako dieta som chvilu chodil na gitaru, ale vselijake stupnice a klasiky ma nebavili a ani mi to neslo, ked som hluchy a nevedel som si ani gitaru naladit, elektronicke ladicky v tom case neboli dostupne

inak som par rokov brnkal na kontrabas v jednej trampskej kapele a dnes vecer mam riadne obite prsty z dvojvecerneho gitarovania pri ohni - holt, chyba mi trening...

chcel by som vediet HRAT (na hocico) a nielen tak ako teraz sa potacat medzi bar akordami s nezvladnutym rytmom :-(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov