Skočiť na obsah

Zubári


Linkman

Odporúčané príspevky

Neviem, či som to už nespomínal....
Na výške som bol u zubarika. Mal asi 145cm. Nevidel mi na chrup, ani keď bolo kreslo najnižšie a on na špičkách.
Bol som tam preto, lebo ma bolelo všetko, celá huba, hlava, uši...mal som zapálený nerv, splyņovalo to , a tlak nemal kde zmiznuť. Urobil mi do zuba dieru, vyfučalo, ....to bola ulava.
Paradoxne na tom ale bolo, že napriek neznesiteľnej bolesti zo zuba to nebola najväčšia bolesť pri zákroku. To najhoršie bolo, že ten piatimužík sa pri zákroku oprel lakťom k moju hruď, tlačil a krútil sa na mne, ale lakeť nezdvihol. Tak to bola bolesť, kto neverí, nech vyskúša....

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

tak toto som objavila...možno to aj niektorým z vás už robili...mne tuším 5x. Z toho prvýkrát som mala 11 rokov, až je endodoncia ošetrenie a vyplnenie koreňových kanálikov;  zub dodnes existuje, hoci ho chudáka opatrujem ako oko v hlave a hýčkam ho ako sa dá. Orechy na ňom nelúskam, ale musela to byť dobrá zubárka na tú dobu.

kuknite si, koho to zaujíma.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Na februar si mam pripravit 80E.

Ze vraj dva kazy. Nic ma neboli (co samozrejme nemusi hned znamenat ze nemam kaz).

Ako ja amater viem, ze zubar ma pravdu, resp ze len odo mna nelaka peniaze?

Mam ist k inemu zubarovi? A potom k dalsiemu?

Dobry biznis... Moje dieta bude asi zubarom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto mi  fakt nikdy nenapadlo, aby som rozmýšľala nad tým, či odo mňa zubár neláka peniaze.

Už si písala skôr o tom, či si zubári nevymýšľajú fiktívne kazy.  Neviem si predstaviť, aby som chodila k lekárovi o ktorom si toto myslím, alebo mu v takýchto veciach nedôverujem. Veď to nie je len o biznise.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to zacalo vrtat v hlave po tom, co som pocula taketo dilemy od viacerych pacientov tejto konkretnej zubarky.

 

Aj ja, posledna preventivka. Znova zlomeny zub, vzadu, o ktorom viem. Hned ze ci nechcem korunku, samozrejme nezabudne povedat ze bez blocku iba za 200e. Tak som jej povedala ze nie. Uz jednu mam, akurat co sa iba nas*...nasrdim.

 

Bola som u nej preto, lebo som s jej pracou a pristupom bola vzdy spokojna. A boli roky kedy som absolvovala iba preventivky, bez problemov.

Ale preventivka 12/2016, kopec ludi dostalo avizo kolko eur si ma doniest na najblizsie osetrenie. Ako na beziacom pase.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja som bol vecera asi po piatich rokoch. V decembri na preventivku - vtedy spomenula ze mi porobi zuby aby som mal trosku pokoj - vie ze dalsich 5 rokov nepridem.

 

Ale vcera co mi dal dole zubny kamen. Opravila tri kazy na prednych zuboch. Hodinu ma trapila. Ale urobila perfektnu robotu za tridsat euro.  Objednala ma na MDZ aby som si to zapamatal. Este raz pridem.  

 

Inak u nas ti zubari nemaju nikoho v cakarni - ale oni ani nerobia. Ta moja este aj ano od 8 do 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V "elektronickej zdravotnej karte" vidim, ze moja stomatologicka si nechala zaratat aj ukon, o ktorom vobec neviem, tzv "usadeniny/povlaky na zuboch". V pocte kusov 6. Zaujimave, nakolko som mala otvorene usta cca 1 minutu, kde pozrela chrup, este ma aj pochvalila, ze sa o zuby dobre staram na margo kamena a povlakov. Nasla dva kazy, o com ale tento prispevok nie je.

Samozrejme mi vsak nezabudla dat karticku svojej dentalnej hygienicky, ze teda pred tym, ako pridem na osetrenie vo februari, mala by som navstivit hygienu. 26 EUR. Prosim? Ved podla jej udajov pre poistovnu mi osetrila 6 zubov (o com samozrejme neviem), ja mam ist este aj na dodatocnu dental.hygienu k jej cloveku a mimo to ma pochvali, ze mam dobre udrziavane zuby. Wtf?

 

Otazka znie, je takyto ukon ok, ked si nie som vedoma toho, ze by nieco take robila?

 

post-16-0-96949900-1486495043.jpg

 

Detail prvej polozky, 1 "kus".

 

post-16-0-99010600-1486489862.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, mam moznost pri kazdom ukone uviest "reklamovat". Aj som tak urobila, s mojim vysvetlenim. Prisla mi automaticka odpoved, ze reklamaciu posunu na posudenie a pripadnu kontrolu a budu ma kontaktovat. Uvidim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll

 

No neviem, ako je to zo zubármi u vás, ale ja som bol hrdina a po podobnom incidente som požiadal zubárku o kartu a odhlásil sa. Akú hlúposť som urobil, to som pochopil, keď ma žiadny zubár nechcel prijať. Vraj majú plno. Nebyť „protekcie“, asi by som nikoho nenašiel. Z vďaky o prijatie "vždy po zaplatení gavaliersky odmietam účet". Nakoniec, veď zubári, na rozdiel od tržnice, nikdy nebudú mať elektronickú pokladňu. Kto by si lekárov rozhneval takou provokáciou. Komora zubárov (ako všetky komory) stráži počet nových absolventov, lebo chápu, že ich nedostatok vytvára z tohto jobu lukratívnu živnosť. Celkom smiešnou bola odpoveď ministra, na nedostatok zubárov, že nie je dosť zubárskych kresiel a pedagógov  na školách. Ale prečo nie, keď každý druhí študuje pedagogiku, politológiu, alebo podobnú profesiu a štát to bohato financuje z daní aj pacientov u zubára. Vŕtať sa po vysokoškolskom vzdelaní niekomu v hube, s možnosťou infikovať sa žltačkou, alebo HIV, nie je ľahký job. Pedagógov na humanitných fakultách bude vždy dosť, lebo v praxi sa na rozdiel od zubárov neuplatnia. Pritom tieto prostriedky by mohol štát investovať aj do vzdelania nových zubárov. Humanitným profesiám, pedagógom a podobným individuám nepomôže ani komora, ani demonštrovanie. Je ich dosť a devalvácia spôsobená ich počtom, znižuje trhovú hodnotu ich profesie. Jedinou nádejou ich lukratívneho zamestnania, je iba politická kariéra. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja som bol nedávno na kontrole, niečo mi tam ošmirgľovala a platil som 0,-€. Bol som tak mimo z toho, že som sa jej dva krát spýtal, či naozaj nič neplatím, lebo som zvyknutý, že niekde sa platí už aj za to, keď si sadnem v čakárni na stoličku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som bol aj druhykrat u  zubarky - predtym som tam 5 rokov nepachol. Iba s detmi a to ktej -ak ju mam porovnat s mojou -velmi slabsia.

 

Ja na posledy a to som siel druhy krat mi spravila dve zuby - a povedala - ze osmicku mi robit nikdy nebude - lebo sa to neda - ak ma to bude boliet - ze to treba vytrhnut.  Kym ma to bude boliet moze trvat aj 5 rokov. 

 

Spravila mi dva zuby a povedala, nech sa objednam na preventivku v septembri ci o pol roka.  Ta zubarka ma pozna - je to spoluziacka mojej sestri - ale ona je dobra - zobrala odomna 50 euro(mzyslim celkove a 5 zubov blombovala) - ale ja som u nej nebol 5 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

a včera som si cukríkom vylomila kus najväčšej plomby, akú mám...tá mi držala celé desaťročia. Celé desaťročia som síce orechy na ňom nelúskala, ale nespôsoboval mi žiadne problémy. Je to vlastne skoro samá tá obrovská plomba, sklovina je len taká škrupina na vonkajšej strane. Tak nočné mory môžu začať znova. Nechcem si ani predstaviť, čo bude. Že tam nechám pol dôchodku, o tom nepochybujem, ale o čom pochybujem je, že to bude pohodička. A zrejme ma to isté čaká u druhej dolnej 6, tam je tá plomba len o 5 rokov "mladšia". 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa skôr obávam z návštevy zubára počas pandémie. Počul som príbeh (na úrovni jedna babka povedala) že aj k návšteve zubára bolo treba mať certifikát. Osobu rozbolel zub, ešte nebola na testoch, tak najprv musela ísť na testy, vystáť rad s bolavým zubom, aby mohla vôbec ísť k zubárovi. A teraz si predstavte že by jej vyšlo pozitív? A zub už totálne zapálený už bol v tej fáze keď brutálne bolel. Čo taký človek narobí?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ibaže by upozornil zubára ešte po telefóne a ten by pred príchodom tejto osoby vyhnal čakajúcich niekam von, či ak je taká možnosť, posadil ich do inej miestnosti, potom sa dal do skafandra a potom po ošetrení a odchode toho neboráka vydezinfiloval úplne všetko. Moderné ambulancie už hádam majú tie UV žiariče. U nás na očnom to majú a vždy po aplikácii x pacientov musia vyžiarit na pol hodiny zákrokovú sálu. Toto by asi mali aj tí zubári vedieť tak zabezpečiť.  Ja nie som nijaký manažér, ale určite by sa to dalo nejako spraviť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prvej vlne ked začal ten úplne prvý lockdown (vtedy sa ešte netestovalo) a fungovala iba pohotovosť v krajskom meste a len trhanie, žiadne opravy, takže to je príklad na núdzový provoz. Zubár aj sestrička v skafandri so štítom. Ale aspoň sa dalo ísť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

práve som sa vrátila od zubárky, v kresle som strávila 1a3/4 hodiny...z jedného z najškaredších zubov s obrovskou amalgámovou plombou mi urobila takého fešáka, že som neverila vlastným očiam. A v druhom mi tiež vymenila amalgám za tvrdenú hmotu. Kopa peňazí fuč, už len dúfam, že ma to nezačne bolieť. Ešte ma čaká najškaredší zub s obrovským amalgámom namiesto skloviny,  z ktorej sa zachovala len škrupinka na vonkajšej strane, ten, čo mi drží najdlhšie...to som zvedavá, čo mi z toho vykúzli.  

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov