Skočiť na obsah

Zubári


Linkman

Odporúčané príspevky

Bojíte sa zubárov ? Aky mate pocit ked pocujete vŕtačku zubnú v čakárni a pod ? :)

ked som bol maly sa pametam ze som sa strasne bal. ale to asi viac menej kazde dieta. postupne menej a menej, az nakoniec som isiel na stomato operaciu kvoli cyste a dost som sa bal. potom som isiel zase kvoli rezidualnej cyste a teraz je uz dobre. a tak si hovorim ze uz ked som zvladol chirurgiu tak taka vrtacka je nic :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 5 mesiacmi...

Ah jaj, v stredu budem musieť ísť ku zubárovi :) Začalo sa mi trhať ďasno, tak s tým treba niečo porobiť. Ale sa bojím, ah bože ... to zase bude bolesti! Nenávidím problémy so zubami, dúfam že toto ďasno bude jediný problém s čím sa bude zubár zaoberať :lol: Je mi z toho poriadne mdlo! :) Ah jaj - tá moja dentofóbia ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som objednaná na preventívku až dakedy v máji... teším sa :) zubárov som sa nikdy nebála, rada tam chodím, nevadí mi ani vŕtanie /aj keď občas bolí/

 

 

 

/ fóbiu mám z kaderníčok :lol: :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mala prvy zubny kaz v 18tich. a tak som sa bala na vrtani,ze sa mi klepala cela brada. nemohla nic doktorka,hehe,tak na mna jak na decko musela pomaly rozpravat ako na psychopata

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som objednaná na preventívku až dakedy v máji...

Ja tiež tak...začiatkom mája,ale objednával som sa ešte minulý mesiac.Také sú čakacie doby,pokiaľ neide o akútny stav.Ak je stav akútny,tak treba prísť na začiatku ordinačných hodín s tým,že dotyčného nešťastníka niekedy v priebehu ordinačných hodín vezmú na kreslo.Človek tak môže v čakárni prežiť aj celý deň.

Jeden známi takto "akútne" išiel k svojmu doktorkovi,ale keď videl plnú čakáreň,tak sa otočil a išiel k akémusi súkromníkovi (hoc sú už všetci súkromníci),ten mal prázdnu ordináciu.Zobral môjho známeho do kresla,ošetril ho (niejaký štandardný kaz) a zapýtal si ... cez 100 € :lol: Takže je to na každom z nás,či si priplatí,alebo vytrime v čakárni.Ak je človek v bolestiach,tak sa uhol pohľadu mení...všakáno :) .

Ja chodievam každý rok takto z jari na preventívku,odstránenie zubného kameňa a tento rok mám aj jeden kaz.Tak uvidím,či ma urobí doktorko v jednom ťahu,alebo na etapy... a za koľko :)

Keby ste chceli,tak si odfotím svoju tlamu z vnútra a capnem sem toto foto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

skvela vec je ustna voda. zacal som to uzivat bezne asi pred pol rokom k normalnemu cisteniu chrupu. udrzuje to dlho po umyti zubov take prijemne prostredie v puse. a este dobre su aj medzizubne kefky, ale nevyhodou je, ze to s tym trva dost dlho. a treba sa to naucit pouzivat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tieto medzizubné kefky nechápem ako používať, ak má človek citlivé ďasná, skúšala som to asi týždeň a strašne najviac mi krvácali. Krvácajú mi aj z tvrdšej kefky, alebo Signal pasty s tými granulovitými srandami, o zubnej niti ani nehovorím, to je hotový masaker. V podstate, ak používam čokoľvek iné mimo mäkkej Sensodyne kefky a Sensodyne pasty mám s tým veľký problém...

no a táto téma mi pripomenula, že by som sa mala vybrať po dva a pol roku konečne na preventívku a hlavne - obstarať si zubára (k predošlej zubárke som bola nútená dochádzať do iného mesta, tak sa mi tam, prirodzene, nechcelo často a vyflákla som sa na to) a nechať si urobiť poškodenú sklovinu na krčkoch. Máte neikto skúsenosti s týmto zákrokom? Bolí to veľmi? Dáva sa nejaká protibolestná injekcia aj na to ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medzizubne kefky musia byt tenke menej nez 3mm, ucinne teleso musi byt v pravom uhle k rukovati, a treba sa ich beztak najprv naucit zavadzat. medzi predne hryzaky nejdu strcit takmer nikdy, ale tam to ani netreba, nakolko to je medzera beznou kefkou dosiahnutelna.

 

edit. alebo 3 desatiny milimetra? nespomnam si teraz. skratka menej nez tri nieco.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja tiež tak...začiatkom mája,

Keby ste chceli,tak si odfotím svoju tlamu z vnútra a capnem sem toto foto.

Tak vidím,že o toto foto nie je záujem,čo som aj predpokladal :lol: .

U toho môjho zubárika som samozrejme bol,urobil preventívku,odstránil zubný kameń a spravil mi taký mini kaz.Za pol hodiny som bol vybavený,nechal som tam 20 euríkov a rozlúčili sme sa so slovami : "....tak opäť takto o rok."Dúfam,že to aj tak bude a nebudem musieť ísť do kresla skôr.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som dnes bola u zubárky.. spravila mi jeden zub, ani nebolelo, pokecali sme a o pol roka na preventívku :)

juj mám rada zubárov :)

 

a keď som pri tom

zrovna dnes ráno bolo v správach či kde to, že na Slovensku je málo zubárov, a keďže väčšina z nich je vo veku 40/50+, o desať rokov ich tu bude menej ako je "minimum" zubárov na krajinu :lol: vraj preto, že univerzity prijímajú strašne málo študentov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a o pol roka na preventívku :lol:

Prečo Ti neurobila zubárka preventívku pred,alebo po zákroku?Načo chodiť ešte raz?Veď preventívku treba zo zákona urobiť raz do roka.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak takto som sa na to ešte nepozeral :lol: ......... ja by som bol schopný absolvovať preventívku za rok 2008 ---31.12.2008 a 1.1.t.r. za rok 2009.

Trochu som to pritiahol za pačesy,ale podstata je hádam jasná.......prečo dodržiavať mesiac?

Ja osobne si myslím,že preventívne ročné prehliadky boli zavedené kvôli darebáčikom,ktorý zanedbávali zubára roky a potom opravy nebrali konca-kraja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Tak po vyše roku som sa odhodlal ísť znovu k zubárovi, keďže mi mierne pukla sklovina na prednom zube... No a tak s tým niečo spravil, + ešte 2 kazy medzi zubami, no a nechal som tam 50 euro, snáď sa tam teraz poriadne dlho nebudem musieť ísť ukázať!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Včera som nutne musel ísť neplánovane - boľavý zub... zatiaľ vyzerá, že pomohlo, tak hádam už bude s tým zubom pokoj... ale dozvedel som sa zaujímavú vec - zubárka mi vravela, že ak by som medzi sviatkami s tým mal problémy, oni majú dovolenku až do januára a že mám ísť na pohotovosť do Ružinova albo do Galanty... zubárku mám v Trnave - to ma fakt dosť zarazilo že nikde nič bližšie k dispozícii nie je... Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to máš fajn ... na ba a celé blízke a ďaleké okolie, tuším celý bývalý okres ba - vidiek je jeden pohotovostný v bratislave

 

kedysi ... pred pár rokmi som potrebovala na vianoce v šali zubára, ešte to ako tak fungovalo ... ale nie v noci, len cez deň pár hodín. pán doktor sa mi pozrel na zub, ktorého som sa nemohla už ani dotknúť, a povedal, že je to posledná stolička a jemu sa nezdá tá kosť a mám si ísť kúpiť valetol ...

po dvoch dňoch utrpenia s valetolom mi zub úspešne vytrhli, ani s kosťou nebol problém.

 

neskôr som sa dozvedela, že ten zubár je vychýrený tým, že ľu´dom zamieňa ich donesené zlato, prípadne im predáva svoje, bez ohľadu na to, či ľudia nejaké svoje majú.

 

a od januára sa chystám podstúpiť zubové tortúry, jaj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Za posledný týždeň 2 návštevy u zubára ... 2 vytrhnuté stoličky + 2 opravené hlboké kazy, no a 80 Euro :lol: A nechápem tomu, lebo si umývam zuby aj 4x denne, a starám sa o ne poctivo a pravidelne ... a niekto fajčí aj škatulu denne, umyje si zuby tak raz za deň a má v pohode zuby! Akože kde je spravodlivosť? :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov