Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

toto je jedna z mojich obľúbených tém ...

 

len tie posledné, ktoré sa znovu vyťahujú na svetlo sveta, či vlastne ani neutíchajú, len sa občas oprášia :

 

-svet je spravovaný deviatimi mudrcmi zo Šambaly

-rieka Ganges je dezinfikovaná neviditeľným ožarovaním- umývajú sa v nej milióny chorých aj zdravých, medzi nimi plávajú polozhorené mrtvoly, a nikto z toho neochorie

-medzi vládou usa a ufónmi sú tajné dohody, že môžu brať genetický materiál maskovaný ako únosy za vyspelú technológiu

-dodnes nevysvetlený atentát na JFK

-americkí astronauti nepristáli na Mesiaci

-vírus HIV bol vytvorený v amerických laboratóriách / náväznosť na 60. roky a človeka menom Aldous Huxley a masové pokusy s halucinogénnymi látkami /

-nehoda princeznej Diany

-sametová revolúcia ako dohoda medzi KGB a STB

-usa dodnes riadené slobodomurármi

 

toto sú vlastne tie, ktoré sú najčastejšie spomínané, a ani nie sú až také divoké ... sú aj bláznivejšie :

-nacistická základňa na Mesiaci, ufo vylietajúce z otvorov Zeme na póloch, a ešte kopa ďaľších ...

 

jednou z posledných sú teórie okolo 11/9/2001 ... a je ich statočne ...

čo sa mňa týka, rozhodne je prekvapujúci prvok úplne chýbajúcich trosiek lietadla po náraze do Penatagonu :lol:

 

nakoľko vám pohnú fantáziu konšpiračné teórie, viete sa s niektorými stotožniť či máte svoje obľúbené, pridajte nejaké svoje, prečo niečomu veríte, prípadne neveríte ? prečo vznikajú ? aké ste ešte počuli, čítali ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mojou fantaziou pohnu hodne :lol:

 

rada take veci citam, ale nevyhladavam ich, takze ich ani vela nepoznam :) tak neviem povedat ktora je moja oblubena :)

 

ak mas nejake linky k tym spominanym teoriam, tak sem s nimi ;)

 

co sa tyka padu dvojiciek, tie chybajuce trosky zarazili aj mna a tiez pad tej tretej budovy, nie som ale odbornik tak sa nechcem s nikym hadat ci mohla ta budova spadnut porusenim statiky, vplyvom padajucich trosiek alebo co, ja len ze ked sa pozriem na jej pad, tak mi pride zvlastny, hlavne ked okolite budovy ostali neposkodene (aspon sa tak tvaria, mozno nie, nebola som tam) a boli blizsie k dvojickam (ci nie?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, či "verím" všetkým konšpiračným teóriam, v každom prípade mi však občas prídu logickejšie (alebo ako to inak povedať) ako oficálne vyhlásenia...

Ono, s tými dolárovkami je to celkom zábavné, ale vždy záleží na uhle pohľadu, možno je to kvalitou fotiek, ale ja som tam raz len nevidela to, čo tam akože chcelo byť.

Pripomenulo mi to tradičné predvianočné liatie olova, prípadne veštenie z usadeniny kávy, holt, keď chce niekto niečo vidieť, tak to vidí.

Ono je to možno celé ako konštatovanie, že kyslé uhorky spôsobujú rakovinu. Stačí totižto položiť všetkým takto chorým otázku, či niekedy v živote jedli kyslé uhorky...

A predsa, konšpiračné teórie sú zaujímavejšie, tajomne lákavejšie, nadzemskejšie a nie prízemne tupé, atkaďalej, atakďalej, napriek tomu, čo hovorím, mám ich oveľa radšej ako kadejaké divné okresané oficiality. Tie totiž občas vyznievajú strašne nepravdivo. Možno preto, že takými sú. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved ja som to s tou bankovkou myslela skor ako taky mensi vtip, niekedy je uzasne, aku maju ludia fantaziu a co vsetko si vsimnu, co kde vidia a tak :lol:

 

netvrdim ze to s tymi udalostami ma nejaky suvis, ale je to zaujimave :)

 

ja neviem ci takymto teoriam verim alebo nie, ale v tomto si trafila klinec po hlavicke, zekonšpiračné teórie sú zaujímavejšie, tajomne lákavejšie, nadzemskejšie a nie prízemne tupé ale to spojenie prizemne tupe by som nahradila skor niecim inym..

 

proste ze ked napriklad clovek cita knihu a vsetko smeruje k istemu koncu, ze prepokladame a v podstate vieme ako to skonci, tak ak to zrazu skonci inak, tak si povieme to je super kniha, ja som taka hlupa/y ze som to tam nevidela...ved vsetko k tomu nasvedcovalo

 

a tak ked sa stane taketo nestastie, je jasne ze z toho obvinime nejakych teroristvov (napr v pripade dvojiciek), ved to tak ma byt, oni su ti zli, ale je asi zaujimavejsie pre ludi ak by prave ta dobra strana, bola tou zlou, nie? a ked k tomu pridame par hypotez, velku fantaziu a pod, mame na svete konspiracnu teoriu (ktora moze, ale aj nemusi byt pravdiva, nech sa kazdy rozhodne ako chce, aj tak sa podla mna nikdy nedozvieme skutocnu pravdu)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

dnes je 46 rokov odvtedy, ako vykonal svoju vesmírnu púť Jurij Gagarin - vraj :lol:

 

pravdou je, že Sovieti mali doslova paranoju všetko utajovať a nikdy nič neprezentovať priamo, najprv niečo previedli, až potom sa k veciam priznávali ... nejakých dvadsať rokov po tomto slávnom prvom lete, ktorý vyšiel najavo vlastne náhodou, ako toľko vecí zo Sojuzu, maďarský spisovateľ a prekladateľ, dlhé roky žijúci v Poľsku, viacmenej nahlas pomenoval mnohé "záhady", ktoré tento prvý historický let obostierali odo dňa, kedy sa uskutočnil ...

vydal knižku : Jurij Gagarin: Kozmické klamstvo ? a zozbieral v nej celé hromady pochybností, ktoré v tých časoch sám zažil a o ktorých sa len šepkalo ...

 

trochu o Gagarinovi a trochu o pochybnostiach :

 

článok z Reflexu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a stanicu Mir už teraz nevieme overiť, už je pápá :)

s takouto obálkou bola u nás vydaná Nemereho knižka :
0847-87.jpg

práve som ju vyhrabala z hlbín mojej knižnice, no niektoré veci, ktoré v nej spomína, sú trošku pritiahnuté za vlasy, mnohé sú omnoho reálnejšie...
jednu vec, ktorú ako mladí ľudia nemôžete veľmi poznať : že sovietska propaganda, až maniakálne utajovanie skutočností sovietmi, doslova "konšpirácie" na každom kroku - na tomto stál celý Sovietsky zväz, vždy sa niečo tajilo, vždy sa o niečom iba šepkalo, vždy bolo niečo preď plebsom tajené, desaťročia tajili len miesto Bajkonur, aj keď už Američania mali dávno zmapované aj onakvejšie miesta ...
v knižke spomína také veci, ako že Gagarin po prijatí Chruščovom prečítal z papiera pred novinármi, čo videl vo vesmíre ... toto je trochu divné, ale dialo sa tak v ZSSR, kde nikto nemohol len tak povedať z vlastnej hlavy ani len spomienku na prvú cestu vo vesmíre, čo keby sa pomýlil a povedal niečo nevhodné ... :)

zopár vecí z knihy :
vo vyšších kruhoch v Maďarsku / aj ostatných socštátoch / sa večer 11. apríla 1961 začali šíriť informácie, že Sovieti vypustili človeka do vesmíru.
Gagarin letel až na druhý deň predpoludním
12. apríla už raňajšie noviny prinášali správu : Sovietsky človek vo vesmíre
- začali sa pomaly šíriť klebety, že vo vesmíre bol mladý Iľjušin, let sa nepodaril a skončil veľmi zle - aby sovietska propaganda neutrpela fiasko, narýchlo ho nahradili pro forma mladým Gagarinom
- tieto fámy sa objavovali ešte pár rokov, dokonca boli dementované aj v tlači ešte v rokoch 63 a 64, kde tvrdili, že osočujú sovietskeho človeka a mladý Iľjušin v r. 1961 utrpel predsa ťažkú autonehodu ...
- jeho vyhlásenia, týkajúce sa letu, boli hodne kontroverzné - počnúc tým, že Južná Amerika je veľmi pekná / v skutočnosti letel nad ňou, keď tam bola hlboká tma
- klasicky "post factum" teda až po lete, uverejnili Sovieti vlnové dĺžky, ktoré používali počas letu - už si to nikto nemohol overiť
- úplne prvé snímky, ktoré sa objavili vydané sovietskou tlačovou agentúrou, pravdepodobne neboli fotkami Gagarina
- v tlači písali, že Gagarin mal v čase pristátia oblečenú modrú kombinézu, súdruh Gagarin sám vo svojich pamätiach spomína pomarančovú kombinézu ...
- z pristátia samotného dodnes nie sú ani filmy, ani snímky, jeden kráky film je o nastupovaní Gagarina do Vostoku
- najlepší spôsob, ako zdokumentovať svoje prvenstvo, boli fotografie - fotografie sa však nekonali
na jednej z prvých tlačových konferencií, keď sa novinári pýtali na fotky, Gagarin vyhlásil, že na Vostoku žiaden fotoaparát nebol a teda nebudú ani fotky
- až neskôr sa objavili nejaké fotky, ale zo zeme - Gagarin stojí pri obhorenej kabíne, v kruhu svojej rodiny, prechádza sa pri rieke ...

keď budem mať náladu, dolistujem to :)

- ďalším prípadným kozmonautom, ktorý neskončil dobre, mohol byť Bondarenko, ktorý je ako 24 ročný ako celkom neznámy pochovaný pri Kremeľskom múre - oficiálne sa o ňom hovorilo, že zomrel pri výcviku, ale za okolností, ktoré nie sú celkom v poriadku - kdesi v tom príbehu vystupuje zvýšená hladina kyslíka a vata s alkoholom a elektrický varič ...
- nie je všetko v poriadku ani s prilbami - na jednej snímke, kde nastupuje akože do rakety, je nápis CCCP, kde akože už vystúpil, nie je nápis / či naopak ? ;) /
- okolo jeho smrti sú zahmlené veci, nie sú to celkom fámy, pretože oficiálne vyšli o nej knihy - jedna od jeho priateľa Titova, kde ho našli v zrútenom lietadle sedieť v kabíne v predpisovej polohe, v druhej knihe sa hovorí, že na jednom z dolámaných stromov sa našiel kúsok jeho kombinézy a z neho samotného veľa nenašli, aj to hneď / ešte v tú noc / spopolnili...
- že sa v Sojuze fanaticky všetko utajovalo, zahmlievalo, ukrývalo, je isté ...

je toho ešte viac, na ilustráciu, o čom táto útla knižka píše, to stačí ...
tak ako sa vám to pozdáva ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 6 mesiacmi...

nechcem aby sa tato tema zmenila na politicku debatu... :lol:

 

ale napr. za celu situaciu na blizkom vychode a v celom arabskom svete... za to moze existencia prave zmienovaneho statu Israel... za vsetky tie vojny, krviprelievanie, nepokoje, terorizmus, bordel, atd atd atd :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prestaňme prosím Vás šíriť živiť AntiSemitské myšlienky

veď potom môžme povedať, že židia ovládajú celý svet a holokaust je iba výmysel

potom sa môžete zaregistrovať na pozrovatel.sk

 

AntiSemitské

inak toto nechapem... vysvetlite mi to! Z kade zobrali zidia ze LEN oni su akoze SEMITI??? :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm :lol:

 

ale napr. za celu situaciu na blizkom vychode a v celom arabskom svete... za to moze existencia prave zmienovaneho statu Israel... za vsetky tie vojny, krviprelievanie, nepokoje, terorizmus, bordel, atd atd atd

skúsme si najprv vyjasniť, prečo za všetko a ešte atd atd atd a ešte viac môžu podľa teba židia ?

 

 

 

Antisemitizmus ... nie vždy je pôvod každého slova priamočiary, často sa ujmú názvy, ktoré pôvodne znamenajú niečo iné ... hm ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak toto nechapem... vysvetlite mi to! Z kade zobrali zidia ze LEN oni su akoze SEMITI??? :lol: :)

Hoci medzi Semitov patria ako Židia, tak aj Arabi, spojenie antisemitizmus sa tým, že vzniklo v Európe, na území kde Arabi nežili, začalo sa používať výlučne vo vzťahu k Židom a stalo sa vlastne synonymom slova antižidovstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano tvrdenia ze za vsetko mozu oni tu uz boli...ale preco potom za to co zidom robili pocas vojny nesu nasledky Palestincania, ktorym Ukradli krajinu?

krasne sa na to hodi jeden vyrok : "Jeden stat slavnostne slubil druhemu statu, krajinu toho tretieho"

takze za nieco predsa len mozu...a to nemam nic podobne s fasizmom ci inym svinstvom...len si myslim, ze keby sa neboli nasrali do Palestiny...nemusel byt tam byt taky bordel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fasizmus..nacizmus..nazval som to svinstvom..takze je jedno ake dalsie meno tomu este budem davat

 

to si pis ze som to s tym UKRADNUTIM myslel vazne!

a ani Kanancanov sem nemusime pliest...v poslednom rade ta krajina patrila Palestincanom...

ked sa chceme hrat s historiou..tak mi potom vychadza..ze napr. Fenicania sidlili v tuniskom Kartagu..ale zili aj na vychode Sicilie..este pred Talianmi...takze je mala by im tato cast patrit? nie! a ani neprisli a neukradli im tento kusok zeme ako zidia ukradli Palestinu..ale oni su neviniatka, ktore trpeli a tak si mozu teraz robit co chcu a vsetci im to pekne spapaju :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tom,

židia sa vrátili tam, odkiaľ vyšli ...

 

tom, aljak, skúste aspoň prečítať ten link, kúsok histórie , pred tým, než povoláme do zeme zasľúbenej aj feničanov a aramejcov a kanaáncov a všetkých ostatných, potom budeme konšpirovať: židia môžu za všetky vojny za posledných päťtisíc rokov, za hladomory, za sedem egyptských pohrôm, za pád rímskej ríše a hlavne za vymyté mozgy samovražedných arabských atentátnikov ...

stále neviem, prečo si to myslíte ? hm ... a čo im všetci spapajú ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som tu o kaanancoch tocit nezacal

ano ano strasne vtipne..mozu za vsetko..hej hej...urcite aj za to ze malu slovaci komplexy z cechov..a za mnozstvo inych veci..ale ako vidim to vies lepsie..tak netreba ani zacinat

no ano mas pravdu...svoju vinu na teroristickych akciach Palestincanov maju aj oni..(aj ked sa to urcite nepripusti, nieje to predsa koser tvrdenie)...uplne chapem ze ked niekto zije bez svojej krajiny z ktorej ho vyhnali..pozabijali rodinu ci priatelov..a niekolko rokov zije v nenavisti..co z toho moze vytazit? jedine pojde odpalit...ked nemaju sancu bojovat inak..aspon takto pritahnu na svoj problem oci sveta

tymto nechcem utoky vobec obhajovat...len to chapem

a co im spapaju? no ze iba oni trpia...a preto im teraz nikto nemoze nic povedat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je jedno, kto vie čo lepšie, preto diskutujeme, aby sme si to vydiskutovali, a nie ja som začala s tým, že za všetko zlé môžu židia, nie ja mám v podpise ochranu palestínskych práv, ...

 

lenže to, čo ste zatiaľ napísali, dosť pripomína ďalšiu obľúbenú konšpiračnú teóriu - slobodomurári hýbu svetom ... hm, čo mimochodom nejde dosť dobre dokopy s tým, že za všetko môžu židia ...

okrem toho, oči sveta takéto riešenie problémov dosť odsudzujú, vojsť s vymytým mozgom do pokojnej reštaurácie, kde si ľudia odskočili na obed a odpáliť sa, či v autobuse plnom detí, to už nie je privracanie očí sveta ...

 

mimochodom , vedeli ste, že tých, ktorým tam z opásanej výbušniny rozhodí vnútornosti a zvyčajne sa celá nájde akurát tak hlava, už nechce nikto ?

tí, ktorí ich vybrali, vykonali na nich vymytie mozgu, poslali ich na rýchlokurz samoodpálenia sa, v momente samoodpálenia prestávajú mať o nich záujem ?

aby vôbec boli pochovaní ako ľudia, ich pozbierané ostatky pochováva jeden človek do zeme nikoho, s patričnými obradmi, lebo o nich nemá záujem nikto zo svojich ...

 

rovnako ako v rámci sveta a európy, kam prichádzajú húfne moslimovia a určujú si pravidlá, je to vždy o spolužití

a židia žijú vo svojej pravlasti, však ?

nikdy nie je nič len čiernobiele

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dneska ma napadla jedna úplne čudná vec. Vlastne ide o neskutočný počet svetelných rokov a neskutočnú diaľku a pritom to leží v jednom bode. Čiže ide o vesmír ktorý leži v jednom bode alebo len v malom okruhu a s nášho pohľadu ide o nespočetnu diaľku ktorá je vlastne len popreplietaná v jednom bode. Viac na obrázku, síce nieje presný ale urobil som aspoň niečo také na pochopenie...

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flash,

 

teórií, aj divokých aj čiastočne potvrdených, teórií v rovine úvah a veľmi pravdepodobných teórií o vesmíre, univerze ako takom je nesmierne množstvo ... v pohode to znesie akúkoľvek ďaľšiu, aj konšpiračnú : )

 

o skratkách medzi galaxiami, či vôbec vo vesmíre sme písali ... tu je jeden príspevok aj s nákresmi - záleží od uhľa pohľadu, a záleží od cesty, ktorú si vyberieme ... buď sa cesta z jedného " konca" vesmíru nekonečne predĺži, alebo úžasne skráti ...

 

vesmír ako kváder :

dal si tu za úlohu niečo ako kvadratúru kruhu :lol:

skúsme nepremýšľať v kvádri ... prečo to nemôže byť hneď guľa ? správa sa úplne rovnako ako kváder - buď je cesta z jedného bodu do druhého dlhá ako priemer celej gule / dlhý ako telesová uhlopriečka v tvojom kvádri / alebo krátka, dokonca tie dva body úplne splynú, keď kváder - či guľu pozerám z iného uhla :

/ to nakreslené si predstavujme nie ako kruh, ale ako guľu /

Obrázok

 

akýkoľvek neskutočný počet svetelných rokov môže ležať za istých okolností - v závislosti od postavenia pozorovateľa - v "jednom bode" ... či už ide o kváder alebo o guľu

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jj kvader som vybral aby si to každý vedel poriadne predstaviť, ja sám som o tom premýšľal tiež na guli. No je to naozaj zaujímavé, treba na tým popremýšľať a skúsiť si vyvodiť záver...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počuli ste niečo o anti gravitačnej sile? alebo o nejakom takomto prístroji ak máte nejaké podrobne info o tom sem sním...

 

edit:

 

Pridávam niečo k príspevkom (neskutočná diaľka v jednom bode)

 

Tajný výskum v Montauku

 

Existujú dve teórie týkajúce sa cestovania v čase. Stručne povedané, jedna z nich ráta s tzv. čiernymi dierami, kozmickými objektmi, v ktorých okolí gravitácia nekonečne vzrastá a čas sa zrúti na nulu - to však ponechajme teoretickým fyzikom, lebo na Zemi tento spôsob nemožno realizovať. Druhá metóda spočíva vo využívaní kapacity ľudského mozgu, je známe, že človek využí­va sotva 2 až 12 percent potenciálu mozgu, a vieme aj to, že mozog je rozdelený na oblasti zodpovedné za konkrétnu činnosť. Existuje oblasť zodpovedná za reč, pamäť, za emócie a podobne Dráždenie jednotlivých oblastí pomocou prúdu vyvoláva určité reak­cie. Kto by však pripustil, že existujú oblasti mozgu, ktorých dráždenie môže viesť k uvoľ­neniu obrovskej energie! Dávno je známe, že nezvyčajné množstvo energie vzniká po­čas sexuálneho aktu. Vedeli to už dávni mudrci. V Montauku údajne zapriah­li túto energiu na cestovanie v čase. V čom to spočíva?

 

Sci-fí v reáli

 

Najviac energie sa uvoľňuje vtedy, keď k orgazmu dochádza zároveň u muža a u ženy. Vo chvíli oplodnenia vajíčka sa uvoľňuje - ako tvrdia bádatelia v Montau­ku - energia narúšajúca štruktúru času. Spermatozoid získava jej silný náboj, čo mu umožňuje nielen pretrvať, ale aj riadiť pro­ces rozvoja zárodku spolu s prekonaním bariéry času: vďaka tomu nová ľudská bytosť môže nielen pretrvať v čase, ale nim aj cestovať do budúcnosti, jednoducho povedané, meniť sa, dozrievať, dorastať. Psychológovia z Montauku spozorovali, že k explózii tejto energie dochádza nielen počas aktu, ale aj napríklad vo chvíli onano­vania, ale vtedy sa rozptyľuje a nespôsobuje žiadne fyzické efekty. V súčasnosti rádionici dokážu túto energiu zachytiť a uskladniť ju na harddisku počítača.

 

Ľudstvo nezahynie

 

Skupinu dobrovoľníkov v Montauku podro­bujú nezvyčajným experimentom. Najskôr ich zhypnotizujú, aby ?naprogramovali" ich myseľ na nejakú chvíľu z minulosti či bu­dúcnosti ľudstva. Potom pomocou drážde­nia zodpovedných častí mozgu sa u nich vyvolá orgazmus. V tej istej chvíli ich akosi ?posilnia" rovnakou energiou predtým uskladnenou, prenesú v čase a priestore na plánované miesto, a to nie ako astrálne telo,ale bytosť z mäsa a krvi. Keď sa nazbieraná energia v temporálnom cestovateľovi vyčer­pá, automaticky sa vracia do miesta a času, z ktorého vyštartoval.

 

Stratení v kozme

 

Z opisov pokusov v Montauku sa dozvedá­me, že zvedavejšl vedci vysielali dobrovoľ­níkov do dosť vzdialenej budúcnosti, aby si napríklad overili technický pokrok našich potomkov. Cestovatelia tvrdia, že Zem je údajne nedotknutá a katastrofické predpo­vede o zrážke planéty s meteoritom sa nesplnili. Nuž, dúfajme... A ešte čosi, o čom sa ?klebetí" vo vedec­kých kruhoch: v niektorých tajných labora­tóriách (súkromných, nie štátnych) sa údaj­ne experimentuje s astrálnym cestovaním v čase a priestore. Údajne vysielajú astrálne telo človeka na Mesiac či ešte ďalej na Mars. Mnohé astrálne telá sa nevracajú a na Zemi ostávajú ponorené do ?spánku" fyzické telá experimentujúcich osôb...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov