Skočiť na obsah

Ignatius

Odporúčané príspevky

v každom prípade z toho celého vychádza, že áno, peniaze menia človeka

 

predsa tu neboli len negatívne príspevky ... aj rýchle aj zdedené staré peniaze môžu natrafiť na človeka, ktorému ublížia, to záleží od človeka...

máš to premyslené, tie veci, ktoré si popísala, z veľkej miery platia, niečo dokonca dokazujú výskumy, hoci tých "chudobnejších a lenivejších" by som brala trochu s rezervou - aj pre deti je výhodnejšie štartovať z príslušnej výšky, než od podlahy ...

 

podstatné je, že sme sa v podstate takmer všetci na tom zhodli, že peniaze menia - koho viac, koho menej, ale menia ...

už len natoľko, že teba rodičia učia, že peniaze sú "strašne dôležité " ...

aj to je zmena

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zmena oproti minulosti

zmena oproti tomu, ako sa s peniazmi muselo narábať pred 89

podľa tvojho veku odhadujem rodičov na štyridsiatnikov - neviem a nezaujíma ma, z akého prostredia vyšli, čo mali a čo nemali - aj pred rokom 89 boli peniaze dôležité, napriek propagande sú peniaze vždy potrebné ...

ale s veľkou pravdepodobnosťou mali k peniazom iný vzťah, než majú teraz - okrem toho, ako sama hovoríš, naučili ťa, že peniaze sú "strašne dôležité" - už v tvojom živote nastane teda zmena, lebo máš k peniazom vštepený takýto vzťah ...

jednoducho prijmi ako fakt, že peniaze človeka zmenia

keď nebudem nad tým premýšľať, či tento mesiac pretelefonujem 500 či 3000 korún - nie je to zmena oproti tomu, keď som nad tým premýšľala ?

na prvé auto sme si museli požičať ... teraz mám dve ... nie je to zmena ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bože game, a kde som napísala, že peniaze nemenia človeka? písala som o tom, že táto zmena nie je hneď a automaticky zlá ... no a k tej zmene ohladom mňa, ak sa neprepadnem niekedy do iného levelu, čoho sa tá zmena má týkať? ... ja sa teraz nevychvalujem alebo čo, normálne poviem, že naša rodina si na slovenské pomarey žije fakt dobre a ak sa budem mať tak dobre aj o pár rokov neskôr, nechápem potom čo znamená veta "už v tvojom živote nastane teda zmena"?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem snáď jedného čo dvoch diskutérov sme tu všetci hovorili o tom, že peniaze človaka zmenia a písala som to isté ako teraz ty, že zmena nemusí - zdôrazňujem slovo nemusí - byť automaticky zlá.

v tomto kontexte je jedno, ako človeka zmenia, možno je len bezstarostnejší, ale zmenia.

tak nebudeme polemizovať o niečom, v čom máme rovnaký názor.

 

... k tej zmene ohladom mňa, ak sa neprepadnem niekedy do iného levelu, čoho sa tá zmena má týkať? ... ja sa teraz nevychvalujem alebo čo, normálne poviem, že naša rodina si na slovenské pomarey žije fakt dobre a ak sa budem mať tak dobre aj o pár rokov neskôr, nechápem potom čo znamená veta "už v tvojom živote nastane teda zmena"?

pravdepodobne žiadny nižší level nebude, rodina zaistená je, ako píšeš, hoci človek nikdy nevie, čo ho čaká.

aké sú to tie slovenské pomery ? dnes sú hodne rozmanité - zrejme si tým myslela tú vyššiu vrstvu.

bola by si takáto sebavedomá a sebaistá žena, aj keby si vyšla z tých "slovenských pomerov" ? z tých nižších ?

nenastala v tvojom živote už zmena ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skor by ma zaujimalo, co by sa stalo, keby sa nasa ... echm... diva... prepadla do nizsieho levelu. Ci by ju snenie o "nechodeni cez mrtvoly" nepreslo.

Ty si sa nezasluzila o to, ze si zijes dobre. A dokonca ani tvoje myslenie nepovazujem za nieco, na co si prisla sama. Tu treba pogratulovat tak akurat tvojim rodicom.

A len na margo... ludia sa neobracaju chrbtom voci svojim byvalym kamaratom ci znamym len preto, ze maju prachy - ale je to fajn rozpravka pre deticky na dobru noc, preco sa teta Katka uz neukaze... Lahko stravitelne, chrumkava pozicia obete... Moja, dobru chut!

A co sa zdravia tyka... myslim, ze ktokolvek nahodi trosku iny refren, ked ho chyti nejaka pliaga, ktoru ani najlepsia lekarska starostlivost nevyriesi. Ale na toto sa treba zamysliet, a AU, to moze boliet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, neviem či ste si to všimli aj vy, ale podla mňa sú deti, ktoré vyrastajú v rodinách s nízkym príjmom, o dosť menej motivované k snahe zarábať vela, podriadiť tomu vzdelanie a pod. jasné, že je aj vela takých, ktorí sú zasa opační, pretože túžia zmeniť svoj sociálny status, ale týchto "chudobnejších a lenivejších" sa mi vidí viac.

toto je velke generalizovanie a skatulkovanie. Ja zas mozem opacne povedat, ze deti, ktorym padali pecene holuby do huby a mali vsetko zabezpecene od rodicov zivot nenaucil bojovat za seba. :lol:

Ono skor ide sirsi vplyv prostredia, nez len financna situacia. Nie kazdy, kto vie a moze, zarobi slusne peniaze, napr. v minulom rezime islo o viac ako len o schopnosti.

 

Mozno ide o to, ako velmi dieta pozoruje snahu rodicov nieco zmenit, pripadne snahu rodicov zabezpecit svoje dieta a roztrhat sa aj v slabo platenej praci. Toto je si myslim dost motivujuci faktor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono to je vzdy individualne

poznam deti bohatych rodicov co si od nich nic viac neberu a snazia sa sami si na seba zarobit

poznam aj deti chudobnych rodicov co teraz zarabaju 10 krat co oni a este ich aj zivia

 

vzdy to je o tom v akom prostredi to dieta vyrastie, aky pristup k peniazom mu bol ukazany

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia

Ja poznam dvoch takych, co maju lepsie situovanych rodicov, a strasne super sa s nimi da pokecat. A najviac sa mi na nich paci to, ze im nikdy neslo o tie peniaze same o sebe, ale o samostatnost a potrebu dokazat, ze nie su bezmozgymi prizivnikmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sumeru presne o tom hovorim, a to je prave o vychove

ak aj bohati rodicia daju dietatu pocitit ze tie peniaze nepadaju z neba a ze je na ne treba trvrdo pracovat a ukazu im aj hodnotu tych penazi tak to vacsinou dopadne aj dobre a nestane sa z decka rozmaznany fracek co nevie co s tymi stefanikmi v penazenke tak si len kamaratov bude kupovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skor by ma zaujimalo, co by sa stalo, keby sa nasa ... echm... diva... prepadla do nizsieho levelu. Ci by ju snenie o "nechodeni cez mrtvoly" nepreslo.

Ty si sa nezasluzila o to, ze si zijes dobre. A dokonca ani tvoje myslenie nepovazujem za nieco, na co si prisla sama. Tu treba pogratulovat tak akurat tvojim rodicom.

A len na margo... ludia sa neobracaju chrbtom voci svojim byvalym kamaratom ci znamym len preto, ze maju prachy - ale je to fajn rozpravka pre deticky na dobru noc, preco sa teta Katka uz neukaze... Lahko stravitelne, chrumkava pozicia obete... Moja, dobru chut!

A co sa zdravia tyka... myslim, ze ktokolvek nahodi trosku iny refren, ked ho chyti nejaka pliaga, ktoru ani najlepsia lekarska starostlivost nevyriesi. Ale na toto sa treba zamysliet, a AU, to moze boliet.

 

SUMERU,

 

ešte skôr ako napíšem iné veci, ťa chcem požiadať, aby si sa naučila písať môj nick gowinda, alebo ak máš na mysli avatar, tak disco diva. to tvoje echm... diva a disco neviem čo, je dosť trápne a detinské, rovnako ako tvoja snaha ukázať mi, že ty si to a to a ja nik :lol:

ja som sa nezasluhovala ani som a nikde nehrdila, že aha aha, kolko toho mám a len vďaka mne. si domýšlavá a to dosť. posledný rok sa snažím ako tak pomaly osamostatniť, šak ktorý mladý človek by chcel visieť na rodičoch (ak teda nie je ten taký vyžierací typ)?

a samozrejme, o vetu nižšie zas dokazuješ ako sa do všetkého vyznáš. ludia si hrozne závidia (veď aj na tebe vidím, že neak pukáš :) ) a ak sa niekomu začne dariť viac ako jemu, lahko zmenia reč. jasné, že kamaráti sa kvôli peniazom neotáčajú chrbtom .... praví kamaráti nie. ale ty sa vyznáš už aj do situácie okolo mojej rodiny, nechceš písať biografie?

pani premúdrela, zamyslieť sa vieš asi len ty, šak to z teba kričí ako rada a počúvaš/čítaš. keď si taká dokonalá, ete raz si prečítaj ten príspevok, kde hovorím o zdraví. nevravím o zdravom chudobnom a chorom bohatom, ale chorom chudobnom a chorom bohatom. tam vidno rozdiel.

 

a prestaň s tým oslovovaním moja, naťahuje ma z toho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ludia si hrozne závidia (veď aj na tebe vidím, že neak pukáš ) a ak sa niekomu začne dariť viac ako jemu, lahko zmenia reč.

blbe, ze teba ani nie je moc co zavidiet. Kedze zivotny uspech nemas zatial ziadny :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, ale niektoré veci sa predsa rátajú, ale tie nepovažujem až za taký životný úspech, skôr taký fajný, na čo som trocha hrdá .... zas nie som batola
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gowinda prečo toľko irónie a arogancie?

Chce ti tu niekto zle?

Držte sa témy.

 

tak ja nenechám do seba pindať, že som mladá flandra, tsss, nech si to hovorí o svojej ****

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov