Skočiť na obsah

Prekliate miesta, Petržalka a iné


Sniper

Odporúčané príspevky

Dávnejšie som čítal o istej rodine, ktorá žije niekde v Petržalke, klasicky v činžiaku a majú problémy s miznutím vecí (bolo to aj medializované). Jednoducho im miznú veci z bytu. Vraj pod Petržalkou sú akési zemské zlomy, tzv. "dračie diery", cez ne von do sveta prúdi nejaká energia.

Inde som čítal že Petržalka je sčasti postavená na nejakom starom židovskom cintoríne.

Viete o niečom zaujímavom, alebo máte s týmto nejaké skúsenosti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 52
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    14

  • Sniper

    10

  • cizy

    5

  • Andulqa

    4

Top prispievatelia v tejto téme

Nie, to s tou Coloniou sa stalo v inej rodine.

 

Niekto raz spomínal že raz spal v nejakom byte v Petržalke a počul vo svojej izbe kroky a keď otvoril oči nikoho tam nebolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked im mizli veci, nezamysleli sa nad tym ci nemaju v rodine fetaka co im to kradne? :) :lol:

 

a o tom cintorine to je pekny blud, jedine na com je postavena petrzalka su luzne lesy, pohyblive piesky, sama spodna voda

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Petržalka už ako taká určite patrí medzi paranormálne javy. Utvrdilo ma v tom aj to, že keď som bol donútený cestovať do našej pobočky, ktorá sa tam nachádza, prvých desaťkrát som tam prišiel vždy z úplne inej strany a nikdy ani raz po tej istej ceste... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia 6230i, v Petržalke nemožno mať dosť pokazený orientačný zmysel .... asi zo trikrát sme tam viezli večer domov kamaráta .... no ďakujem pekne... v živote nepochopím, ako tam niekto trafí domov ... :lol:

 

aby som sa trochu vrátila k téme, tí ľudia musia mať minimálne šiesty zmysel ... alebo potajomky prútkariť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si vsimol jedno, clovek co v petrzalke nebyva ju povazuje za chaoticku... ale prave naopak, petrzalka ako jedina mestska cast bola stavana tak, ze sa lahko dostanes kam chces

mozno prave preto to vela ludi myli, lebo cela ba je chaoticka, tak cakaju chaos aj v petrzalke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prekliate miesta ...... táto téma sa založila špeciálne pre Petržalku .. "prekliatych" miest je zrejme ďaleko viac ...

 

o Malackách sa traduje, že boli prekliate ... nielen že je to dokonca zapísané v análoch, dokonca sa veriaci modlia za odkliatie .../ to viem od jednej hlboko veriacej Malačanky, ktorá mi to oznámila s úplnou samozrejmosťou ... /

a je dosť ľudí, ktorí prechádzajú Malackami a chcú byť čím skôr čím ďalej ... a keď už tam občas musím zájsť služobne, necítim sa tam dobre, je to tam chladné a neprívetivé a ľudia akýsi divní... zvláštne sa obliekajú, sú akýsi iní ... a to sú už roky, a o tom "prekliatí" som prvý krát počula pred pár mesiacmi ....

skutočne som bola prekvapená, keď sme sa náhodou s jedným človekom začala o tomto rozprávať a potvrdil mi moje pocity...

/ a to človekom, ktorého si veľmi vážim pre jeho výnmimočný rozhľad a pre jeho triezvy, až cynický pohľad na svet /

a že tam neveľmi fungujú vzťahy medzi rodičmi a deťmi ... tam sa to asi prejavuje najviac...

 

bolo by zaujímavé zistiť, či sú pod Malackami nejaké zlomy, či geopatogénne zóny, alebo spodné vody, ktoré toto všetko môžu spôsobovať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sú akýsi iní ...

Mal som na výške spolužiaka, ktorý pochádzal z Malaciek... Tiež sa mi zdal nejaký divný, ale pripisoval som to tomu, že mu mama zomrela, otec sa oženil a on sa musel životom pretĺkať sám s bratom... A teraz vidím, že to je preto, že bol z prekliatych Malaciek... :) Ale aj tak je to perfektný chlap a z času na čas sa navštevujeme. To mi pripomenulo, že by sme tam mali zase po čase zájsť... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že to je preto, že bol z prekliatych Malaciek... ;)

Hedge,

je to kopa srandy, ja viem... :)

tam hore som napísala, že som roky s nechuťou chodila do toho mestečka, lebo som sa tam necítila dobre / a že o podobnej nechuti som počula aj od iných ľudí ... ono sa tak niekedy v živote veci zbehnú :) /

.... a na počudovanie o žiadnom prekliatí by som nevedela nič, keby mi to nepovedali sami Malačania, úplne náhodou, len tak medzi rečou ;)

príbeh toho "prekliatia" je všeobecne známy, niekto tomu nevenuje pozornosť, niekomu to pripadá ako vtipná kuriozita ... a niekto sa oficiálne v kostole modlí za odkliatie ...

 

skús to brať ako kuriozitu v Paranormálnych javoch ... ;) s takým úmyslom bola tá historka písaná, odovzdala som ju tak, ako som dostala.... a zároveň som ponúkla možné riešenie ... :lol:

/ ponúkam ti mier ;) ;) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game,

veď som to tak aj zobral... Hoci keď sa aj nad tou mojou odpoveďou zamyslíš, to že otec toho môjho kamoša po tom čo sa druhýkrát oženil, nechal svojich synov bývať samých a úplne sa odsťahoval, hoci obaja ešte neboli príliš dospelí a museli sa napokon pretĺkať životom ako vedeli... Mohlo by to aj potvrdzovať tú teóriu o prekliatí... "Je to tam chladné a neprívetivé a ľudia akýsi divní... " si písala... A toto sa mi zdá už dosť divné... :lol:

A mier som nemienil narúšať... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a že tam neveľmi fungujú vzťahy medzi rodičmi a deťmi ... tam sa to asi prejavuje najviac...

Hedge, prípad tvojho kamaráta myslím zodpovedá tým narušeným rodinným vzťahom ... :lol: :)

 

/mier je zasa na svojom mieste :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikto predsa nehovoril, že sa Malačania na "niečo" sťažujú .... mnohí o všetkom určite ani nevedia , nie každý sa zaujíma o podobné veci...

mňa len prekvapilo, je to nejaké 4 mesiace dozadu, s akou samozrejmosťou sa vyslovil jeden človek, že áno, Malacky boli prekliate a my sa v kostole každý týždeň pomodlíme za odkliatie ...

 

no nie je to prekvapujúca informácia ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o Malackách sa traduje, že boli prekliate ... nielen že je to dokonca zapísané v análoch, dokonca sa veriaci modlia za odkliatie

Kto ich vlastne preklial a kedy? To ti bolo oznámené? Lebo to by ma zaujímalo...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ignatius,

 

teraz si uvedomujem, že som to gro ešte nanapísala .... :lol: tak teda:

 

ten príbeh je v dvoch verziách, ale veľmi podobných .... jedna hovorí o Židovke, jedna jednoducho o chudobnej vdove.... v zime sa dostala do takej situácie, že nemala čo dať deťom, boli na ulici a mrzli a hladní.... tak chodila a klopala na dvere Malačanov a prosila o pomoc, a odvšadiaľ ju odohnali ... a potom prekliala mesto aj s jej obyvateľmi ..... a toto mi rozprávali prosím Malačania .... dvaja , nezávisle na sebe ....

to kedy je trochu hmlisté ... hovorí sa okolo 150 - 200 rokov ....

 

a odhliadnuc od mojej dlhoročnej nechuti k tomuto mestečku, ceú túto historku som sa dozvedela cca pred 4 - 5 mesiacmi ... a začala som sa o to trochu zaujímať, a potvrdili mi to úplne nečakané zdroje .... :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v zime sa dostala do takej situácie, že nemala čo dať deťom, boli na ulici a mrzli a hladní.... tak chodila a klopala na dvere Malačanov a prosila o pomoc, a odvšadiaľ ju odohnali ... a potom prekliala mesto aj s jej obyvateľmi .....

no však sa jej ani nedivím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Židov už obvinili z kadečoho a teraz tu čítam, že aj Malacky prekliala židovka. Myslel som to ironicky. Keď to číta nejaká vyholená hlava, má "argument" na xenofóbiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov