Skočiť na obsah

Kam až zájde islamský radikalizmus...


Sniper

Odporúčané príspevky

Kazal si mi precita si koran :)

 

tak teda ak to je vytrhnute z konetxtu, tak co som teda porusil tym vytrhnutim?.....zmysel pisaneho?......alebo som napisl nieco co koran neobsahuje. Ale dobre, ked uz nic ineho, tak islam presne popisuje ciele, ktore treba zlikvidovat. Ja osobne  teda neviem o nabozenstve, ktore by to takto jednoznacne prikazovalo svojim nasledovnikom....ty ano?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  info,   urcite vies ze netreba vela snahy aby som to taketo pasaze nasiel aj v biblii.

A ani sa mi nechce hladat nakolko su pokrutene,   koran krestanov a zidov uznava za nasledovnikov knihy a neziada ich zabitie ale aby platili dan.    Krestania na moslimslych uzemiach zili  celkom normalne, na rozdiel od moslimov a zidov napriklad v spanielsku.

Az teraz ich extremisti vyhanaju a zabijaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

Nebezpečenstvo nie je v knihe, ale v ľuďoch. Knihy nezabíjajú, ale ľudia. Je naivné myslieť si, že po prečítaní Mein kampf sa niekto stane šovinistom, antisemitom a rasistom. Je to naopak, ak je niekto v bežnom živote outseider, bez talentu no s neuspokojenými vysokými ambíciami, kniha ho s veľkou pravdepodobnosťou osloví. Treba si vždy definovať nepriateľa, ktorý je za to zodpovedný. A podobných nepriateľov definuje aj náboženstvo - sú to obyčajne neveriaci, alebo uctievajú iného boha. V podstate boli náboženské vojny motivované snahou o moc majetok a územie. V tomto zmysle si nemajú židia, kresťania ani moslimovia čo vyčítať. Ale aby som im nekrivdil, môžem spomenúť Egypt, Rím, Sýriu, Aztékov, Májov. Európska civilizácia pochopila, že náboženstvo nesmie zasahovať do politiky a slobody občanov. Potenciálne nebezpečenstvo moslimskej kultúry v Európe je v tom, že oni chápu politiku a náboženstvo ako neoddeliteľnú súčasť. A vedia, že to sa dá dosiahnuť zmenou ústavy. Zatiaľ to samozrejme nehrozí. Nebezpečie vidím skôr vo frustrácii obyvateľstva, či už imigrantov, ich deti, alebo tých, ktorých ambície sa nenaplňujú. Mein kampf začal oslovovať frustrovaných Nemcov po Trianone. Po 2 svetovej vojne, (aj vďaka Marshallovmu plánu), je Nemecko v ekonomickej konjunktúre a málo koho by teraz ten fúzkatý psychopat Hitler oslovil. Je to výzva pre oligarchiu. Ak bude http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/342902-polovicu-majetku-na-zemi-ovladne-1-najbohatsich/ frustrácia bude narastať. A je jedno, akú ideológiu, alebo náboženstvo si radikály zvolia do svojho manifestu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo tak desatoro prikázaní. Nie je to univerzálny etický kódex správania? Samozrejme pre ateistov nie je akceptovateľná autorita Boha. No pre nich je možnou substitúciou Boha svedomie. S akceptovaním tohto kódexu správania nemá žiadne náboženstvo, ani ateisti problém. Iba s dodržiavaním...

 

Nuž, práve s dodržiavaním je tu problém - a to u všetkých. Nedodržiavajú ich ani židia, ani kresťania a už tobôž nie moslimovia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  info,   urcite vies ze netreba vela snahy aby som to taketo pasaze nasiel aj v biblii.

A ani sa mi nechce hladat nakolko su pokrutene,   koran krestanov a zidov uznava za nasledovnikov knihy a neziada ich zabitie ale aby platili dan.    Krestania na moslimslych uzemiach zili  celkom normalne, na rozdiel od moslimov a zidov napriklad v spanielsku.

Az teraz ich extremisti vyhanaju a zabijaju.

 

Snahu by si aj mohol mat, no nic take, co som ja spominal (tie sury z Koranu) v Biblii nenajdes.....no skusit mozes :)

 

V Korane je jednoznacne "odporucene", ako sa treba spravat k "nevercom" zo strany pravovernych moslimov. A vysvetli teda, co si predstavujes pod definiciou (tvojou) "krestania normalne zili na moslimskych uzemiach".......ci tak akosi, ze ak nebudes platit dan "z krestanstva", tak si mrtvy clovek? Ozaj vcelku normalny zivot. A zivot zidov a moslimov v Spanielsku, by som tu nedaval, ako priklad tvojej pravdy.

 

Nuž, práve s dodržiavaním je tu problém - a to u všetkých. Nedodržiavajú ich ani židia, ani kresťania a už tobôž nie moslimovia.

 

Mam dojem, ze prvy dvaja zo zoznamu ich porusuju a treti ich vobec neuznava.  Mam na mysli desatoro bozich prikazani. Podla mna je to velky rozdiel. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a treti ich vobec neuznava.  Mam na mysli desatoro bozich prikazani.

 

O tom by som mal svoje pochybnosti. Podľa mňa sa niečo také, ako je 10 prikázaní, nachádza aj niekde v Koráne, ovšem s jednou zásadnou pripomienkou: Niet iného boha okrem boha, ktorého hlása Mohamed. A následne aj morálne prikázania sa vzťahujú len voči tým, ktorí tohto jediného boha uznávajú, to jest, voči moslimom.

 

Židia to majú podobne.

 

Len kresťania by to mali aplikovať voči každému človeku (nositeľovi "ja som") bez výnimky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb,  krestania si to prisposobili  tak ze napriklad  na cernochov sa to nevztahovalo.   Koran z neveriacich vynima zidov a krestanov, ti maju specialne postavenie,  A u zidov si mimo,  ti predsa maju stary zakon a ten znamena pre nich univerzalne povinnosti,  teda nezabijat plati aj na cudzincov. 


informator,  napriklad si mozes pozret:

"Napríklad stránka Skeptic´s Annotated Bible cituje 1 312 násilných pasáží, z toho 1 152 v Starej zmluve. Autor blogu Dwindling In Unbelief dokonca porovnáva počet násilných veršov v Biblii a Koráne. Výsledok? Svätá kniha moslimov obsahuje o polovicu menej krvavých veršov ako Božie slovo kresťanov. Keď sa však zohľadní rozdielny rozsah oboch kníh, násilie a krutosti vraj tvoria 3,89 percenta veršov Biblie, no až 8,45 percenta veršov Koránu. 
Vyzdvihovanie krvavých pasáží Biblie a nadväzujúce účelové pohoršovanie sa nad nimi v sebe obsahuje zaujímavý paradox. Tieto starobylé náboženské texty totiž pomeriavame štandardom humánnosti, ktorú v značnej miere pomáhali samy utvárať. Je ľahké dnes odsúdiť napríklad Mojžišove zákony, lebo hrozia smrťou aj za také previnenia, ako znesvätenie dňa sviatočného odpočinku či zanedbávanie rituálnej čistoty. No už zabúdame, že Izraeliti ich dostali v čase a na mieste, kde neboli výnimkou božstvá, vyžadujúce pre seba ľudské obety. Pričom právny štandard tej doby netvorila rafinovaná judikatúra Európskeho súdu pre ľudské práva, ale násilie, svojvôľa a bezprávie."

http://www.tyzden.sk/casopis/11052/nasilie-ako-sucast-biblie/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O tom by som mal svoje pochybnosti. Podľa mňa sa niečo také, ako je 10 prikázaní, nachádza aj niekde v Koráne, ovšem s jednou zásadnou pripomienkou: Niet iného boha okrem boha, ktorého hlása Mohamed. A následne aj morálne prikázania sa vzťahujú len voči tým, ktorí tohto jediného boha uznávajú, to jest, voči moslimom.

 

Židia to majú podobne.

 

Len kresťania by to mali aplikovať voči každému človeku (nositeľovi "ja som") bez výnimky.

 

Ak sa to aj niekde v korane nachadza (10 prikazani), tak jedine na zaklade tejto studie........

 

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Odkud_pochazi_islam-P.Curzio_Nitoglia.pdf

 

........odporucam nevsimat si "jemny" antisemitizmus, ale tu podobnost medzi SZ a Koranom (teda v niecom, ale dost podstatnom).

 

 

....................Koran z neveriacich vynima zidov a krestanov, ti maju specialne postavenie.....................

informator,  napriklad si mozes pozret:

http://www.tyzden.sk/casopis/11052/nasilie-ako-sucast-biblie/

 

A k tomuto zisteniu si ako dospel?.......myslis specialne postavenie v navodoch na likvidaciu (ci uz duchovnu alebo fyzicku)? A co si mam precitat v tom co ponukas?.........je tam navod na likvidaciu neveriacich (nekrestanov?). Ze su tam spominane a opisovane bojove sceny je predsa nutnostou z pohladu poznania dejin zidov....hlavne pre nich. Ako mozes toto porovnavat s Koranom a jeho navodom a uz vobec s evanjeliom. Ja ti ponukam tu dolu dokaz o povahe a poslani Koranu a teda islamu ako takeho. 

 

 

Verše podle Súr
 

https://www.koranoislamu.cz/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.koran.sk/koran-zvazok-1.pdf

 

zidia a krestania su povazoavni za ludi knihy,  jezis patri medzi prorokov.   

 

Vychadzam z toho ze som koran cital ( netvrdim ze poriadne :)  trochu nudne ) , poznam historiu spoluzitia na jednej aj druhej strane.  Poznam aj krvavu europsku historiu kde sa biblia pouzivala ako nastroj pri nabozenskych vojnach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumiem,   len opakujem ze ziadne obecne  vyzvy na zabijanie krestanov v korane nie su.  Mas tam verse o tom kto je nepriatel a pod. Ale nie priamo nabozensky motivovane.  A islam je skutocne vynimocny v tom ze priamo uznava dve ine nabozenstva a dava im nejake vynimky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nerozumies?....si asi robis srandu.......skor prekrucas napisane. Kde ja pisem, ze v Korane je navod na zabijanie krestanov a zidov? Aj ked stejto sury by sa dalo dedukovat hocico 5:51. Ty samozrejme budes argumentovat nejakym vytrhnutim z kontextu, takze nic. Ja ale predsa poukazujem na navod v Korane, ako sa treba podla pisma spravat k nevercom a mam za to, ze podla islamu je neverec kazdy, kto nie je moslimom. Takze mozno zasa vytrhnute s kontextu    4:81  :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info, ja sa necitim znalcom koranu, tam si casto sury odporuju, jeho vyklad je casto nejasny. ja len protestujem proti tomu co si predviedol, vytrhnut konkretne sury a pouzit ich ako nastroj na utok. ja sa obraciam skor na historiu a prax islamu. a z toho vychadza ze problem je dnes nie priamo v korane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.............. ja sa obraciam skor na historiu a prax islamu. a z toho vychadza ze problem je dnes nie priamo v korane.

 

takze historiu a prax. V poriadku, tak teda sa asi v tej historii a praxi islamu trochu vyznas, alebo mas vedomosti z "fungovania" islamu od pociatku. Teraz chces porovnavat islam z nejakym inym nabozenstvom a tym dokazat jeho mierumilovnost?....tak mozes zacat. Si pockam teda na tie tvoje argumenty na obhajobu islamu, ako tolerantneho nabozenstva. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Asi sem sa to hodí, rakúskym moslimom sa nepáči zverejnenie mapy politického islamu

https://www.teraz.sk/zahranicie/rakuska-ministerka-pre-integraciu-raab/552967-clanok.html

Ak nie sú spokojní s krajinou, kde žijú a majú pocit stigmatizácie, môžu krajinu kedykoľvek slobodne opustiť a emigrovať do krajín Blízkeho východu, kde im nikto žiadne mapy vnucovať nebude, farizejom.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

Asi sem sa to hodí, rakúskym moslimom sa nepáči zverejnenie mapy politického islamu

https://www.teraz.sk/zahranicie/rakuska-ministerka-pre-integraciu-raab/552967-clanok.html

Ak nie sú spokojní s krajinou, kde žijú a majú pocit stigmatizácie, môžu krajinu kedykoľvek slobodne opustiť a emigrovať do krajín Blízkeho východu, kde im nikto žiadne mapy vnucovať nebude, farizejom.

úplne súhlasím. V islamských krajinách ich iste uvítajú a nebudú sa musieť prispôsobovať svetu, do ktorého nepatria.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov