Jump to content
game

Bond, James Bond

Recommended Posts

game

medzi historickými fotkami som našla jednu bondovskú - začiatkom 70. rokov Roger Moore

v podobe Bonda v Londýne odfotený nie náhodou pred trafikou na Bond Street :)

post-3-0-21152200-1522246247.jpg

patrí k tomu aj jedna pekná anekdota:

Do jedného britského rozhlasového programu zatelefonoval jeden pán, ktorý porozprával, ako sa stretol s Rogerom Mooreom:

- Mal som okolo 10 rokov, tak okolo roku 1974 sme s mojím starým otcom čakali v Nice na let do Londýna, keď som zbadal v čakárni sedieť v kútiku Rogera Moorea.

Bezchybne elegantný čítal noviny, ale nikto sa za ním ani len neobzrel.

"Tam je James Bond, tam je James Bond!" začal som vykrikovať starému otcovi a dovtedy som ho pošklbával za šaty, aby sme išli za ním pre jeden autogram, kým na to starý otec pristal a zobral ma tam.

Starý pán nepoznal herca, nikdy nepozeral televízor, nechodil ani do kina.

Zdvorilo poprosil o podpis, ktorý pán Moore bez problémov napísal na zadnú stranu jedného prospektu. Sadli sme si na miesto, ale starý otec prečítajúc podpis sa začal na svojom mieste hniezdiť, nahneval sa, vrátil sa k pánovi Mooreovi a povedal mu:

" Môj vnuk tvrdí, že ste James Bond, ale vidím, že na papier ste napísali úplne iné meno, nejaký Moore alebo čo, ako je to možné?"

Roger Moore na neho pozrel, oprel sa a s neopakovateľnou eleganciou a lišiackym úsmevom povedal tichučko len toľko:

" Nemohol som tam napísať svoje pravé meno, pretože Blofeld ešte vyňuchá, že som tu."

zdroj: http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2017/12/17/napi_erdekes_205, prekladané

• Haha 1

game

so správou, že Craig napokon súhlasil s natočením svojho piateho Bonda (premiéra by mala byť v novembri 2019),

nastali znovu špekulácie,

kto bude ten ďalší Bond.

znovu sa vyťahuje ako pred Craigom meno Idrisa Elbu - Elba bol vtedy o hodne mladší, čo ovšem teraz už celkom neplatí -

už roku 1985 nechcel Roger Moore prijať úlohu v poslednom svojom Bondovi, pretože sám vedel a aj sa k tomu masívne vyjadroval, že je na tú úlohu pristarý - mal vtedy 57.

natočiť tradičných 5 bondoviek trvá cca 10 rokov - Idris Elba má dnes 46.

pred Craigom bol o desať rokov mladší.

všetkým ostatným, herectvom, humorom, výškou, charizmou, schopnosťou herca ako Bonda dostať sa aj do trápnych situácií a dnešným poňatím Bonda, keď Bond už nemusí byť len vysoký biely Brunet ako za čias jeho duchovného otca Fleminga,  Idris Elba na úlohu pasuje.

dnes je v službách Jej Veličenstva kdekto...

a skloňuje sa už hodne dlho... bude, nebude?

Hellé

no nie, do riti aj s politickou korektnostou..nechcem cierneho Bonda..

co bude dalej? Jeana Valjeana najblizsie bude hrat Jackie Chan?? 

cizy

idealnym kandidatom na Bonda bol pre mna pred tymi cca 13 rokmi Clive Owen, skoda, ze to vtedy odmietol :(

game

na dnes je Owen viac než prestarnutý...

skloňuje sa Elba, ale takto sa skloňoval aj pred 10 rokmi, a našli netypického Craiga...

si myslím, že sa vytasia ešte s niekým k Elbovi, na koho zrejme vôbec nemyslíme... tak ako svojho času na Craiga.

ovšem dnes sú politická a rasová a genderová a veškerá korektnosť a liberalizácia a vymietanie akýchkoľvek zastaralých stereotypov tak veľké, že je úplne jedno, ako veci napísal a myslel autor... prerábajú sa storočné knihy pre deti a nevysielajú "závadné" filmy, takže akosi očakávam, že dnes môže byť Bondom skutočne ktokoľvek... keby nebol starý, tak aj Chan... :(

a možno zrušia aj bond-girl.... nie je to dosť metooo

clovek2

ovšem dnes sú politická a rasová a genderová a veškerá korektnosť a liberalizácia a vymietanie akýchkoľvek zastaralých stereotypov tak veľké, že je úplne jedno, ako veci napísal a myslel autor... prerábajú sa storočné knihy pre deti a nevysielajú "závadné" filmy, takže akosi očakávam, že dnes môže byť Bondom skutočne ktokoľvek...

všetko už tu raz bolo, dokonca 2x - niekedy pred 70 rokmi sa to dialo pod hlavičkou budovania krajších zajtrajškov, a pred cca 50 rokmi sa to pracovne nazvalo normalizácia ... čiže vtedy by Bonda hral nejaký sovietsky hrdina :D zmenila sa akurát ideológia, ale princípy zostávajú rovnaké. v západnej európe to ešte nepoznajú, a mám obavu, že než im docvakne o čo ide, už bude trochu neskoro ... ale tak im treba, tí čo sme zažili im to s chuťou doprajeme :P

• Upvote 1

game

a nielen s Bondom je problém, samotným,  problém nastal aj s režisérom - pôvodne plánovaný britský oscarový režisér Danny Boyle  sa rozhodol - s odvolaním na "odlišnosť tvorivých názorov" - odstúpiť od nakrúcania novej bondovky.

tak teraz preberajú producenti v režiséroch, padajú mená ako Nolan, Mendes,  a kdekto známy a neznámy...

Hledá se režisér

game

tak už sa vyjasnilo :)

Americký režisér Cary Fukunaga nakrúti 25. film o agentovi Jamesovi Bondovi.

mladý režisér sa preslávil  režírovaním True Detective,  nakrúcať Bonda začnú v marci budúceho roka a premiéru preložili na na 14. februára 2020.

Sniper

Škoda, že táto séria nakoniec dopadla tak smutne. V zásade je mi to jedno, ale už aby aj klasiky na filmovom plátne sa riadili nejakým nanúteným mainstreamom, to je už aj na mňa moc.

game

no... pokrok... "pokrok" zrejme zastaviť nejde.

mimochodom, už vieme, kto bude Bond, alebo som len ja zabudla...

game

ó. tak, podľa mnohých fajnšmekrov najlepší zo staršej série... nech mu je zem ľahká  :byebye:

prvý odišiel Roger Moore, bol o niečo starší, ale tiež blízko k 90, keď r. 2017 zomrel.
George Lazenby, ktorého diváctvo ako Bonda neprijalo, má 81 rokov.
Shakespeareovský herec Timothy Dalton, ktorého zasa neprijali všeobecne pre príliš vážne poňatie Bonda, má 74

z novej zmodernizovanej vlny má Pierce Brosnan 67, Daniel Craig 52.

electric blue

ja čítam "blond james blond" LóóóóL k očnému :biggrin: